Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Nisan 2014 DUS SORULARI - Hatırlama usulü
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Nisan 2014 DUS SORULARI - Hatırlama usulü
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 62, 63, 64  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DUS Soru Paylaşımı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mine
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Nis 19, 2014 7:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amin..
margee
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 19, 2014 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Radyoloji hocası kaan hoca cevaba ameloblastoma demiyor arkadaşlar, keratokist varsa şıklarda o da doğru diyor. Ama bazı kursiyerler şıklarda keratokist yoktu diye iddia ediyormuş, o kursiyerler kim çok merak ettim bu kadar kişi keratokist nasıl işaretledi o zaman Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Smear
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 19, 2014 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayy sinava hazirlandigima pisman oldum su bi haftada egitim sistemimiz cin iskencesini gecer heralde
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 19, 2014 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

margee yazmış:
Radyoloji hocası kaan hoca cevaba ameloblastoma demiyor arkadaşlar, keratokist varsa şıklarda o da doğru diyor. Ama bazı kursiyerler şıklarda keratokist yoktu diye iddia ediyormuş, o kursiyerler kim çok merak ettim bu kadar kişi keratokist nasıl işaretledi o zaman Smile
kim ne iddia ederse etsin soruda 17 yaş bilgisi vardı,ameloblastoma 35 yaş 3-4.dekatlarda ramusa tırmanan local invaziv hatta borderline lezyondur,odontojenik keratokistle de ayrımı zaten görülme yaşı ile yapılıyordu,keratokist gençlerde ve erken adult larda görülür,bu kadar net bilgiler varken ameloblastoma doğru cevaptır diye ısrar eden meslektaşlarımı tebrik edyorum:)
Başa dön
margee
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 12:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drdtschipol yazmış:
margee yazmış:
kim ne iddia ederse etsin soruda 17 yaş bilgisi vardı,ameloblastoma 35 yaş 3-4.dekatlarda ramusa tırmanan local invaziv hatta borderline lezyondur,odontojenik keratokistle de ayrımı zaten görülme yaşı ile yapılıyordu,keratokist gençlerde ve erken adult larda görülür,bu kadar net bilgiler varken ameloblastoma doğru cevaptır diye ısrar eden meslektaşlarımı tebrik edyorum:)

Kesinlikle katılıyorum o 17 yaşın boşuna olmadığını düşünüyorum. Yoksa ikisinin ayrımı histolojik zaten.
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 12:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

margee yazmış:
drdtschipol yazmış:
margee yazmış:

Kesinlikle katılıyorum o 17 yaşın boşuna olmadığını düşünüyorum. Yoksa ikisinin ayrımı histolojik zaten.
az önce dusdata nın sitesindeki sınavla ilgili yazılanları inceledim,soruyu hocaya ilk soran arkadaş eksik ve yanlış bilgiler vermiş ,şıklarda o.keratokist yoktu dentigeröz kist vardı demiş ee bu bilgi kirliliğinde de hocanın verdiği cevap kaçınılmaz bir şekilde ameloblastoma olmuş;durum bundan ibaret
Başa dön
buyukbaskan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar genetik sorusunun cevabı kesin topoizomerazmı yoksa benim gibi helikaz yapıp umutlanan var mı Smile soruda tam olarak ne soruluyordu
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sınavda her iki sorunun cevabı da keratokisttir.dentijeröz kisti kim uyduruyorsa öyle bişiy yok
Başa dön
Pseudo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamam hocam sen öyle diyosan...
Başa dön
dtant
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar ben ameloblastoma yaptım cevap nedir bilemem ama bızım kıtapcıgımızda dentıjeröz kist vardı.. Hatta o sıkkı ısaretleyen arkadaslarda varmıs..
Başa dön
hasan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sorular iyice karıştı...
Başa dön
refik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtant yazmış:
Arkadaslar ben ameloblastoma yaptım cevap nedir bilemem ama bızım kıtapcıgımızda dentıjeröz kist vardı.. Hatta o sıkkı ısaretleyen arkadaslarda varmıs..
dentijeroz kıst de nebılıyım d sıkkı falandır
Başa dön
buyukbaskan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 4:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar genetik sorusunun cevabı kesin topoizomerazmı yoksa benim gibi helikaz yapıp umutlanan var mı soruda tam olarak ne soruluyordu
Başa dön
mine
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 4:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

süpersarmalı rahatlatanı soruyordu yanlış hatırlamıyorsam
buyukbaskan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mine yazmış:
süpersarmalı rahatlatanı soruyordu yanlış hatırlamıyorsam

süpersarmalı rahatlatanı mı soruyordu yoksa süpersarmal yapının tekrar kapanmasını önleyen yapıyı mı?Her 2 durumda da cevap ne olur ?
Başa dön
mine
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 4:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

helikaz sarmalı acar süpersarmalı rahatlatansa topoizomeraz benim bildigim yani artık bildiklerimden bile emin olamıyorum Smile
ragip
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 6:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu ameloblostoma ve keratokıst ıkısı de dogru olr dms hoca.acaba osym ıptal edicekmı bu dandık soruyu
Başa dön
hasan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 6:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ragip yazmış:
Bu ameloblostoma ve keratokıst ıkısı de dogru olr dms hoca.acaba osym ıptal edicekmı bu dandık soruyu

valla böyle giderse 2 den fazla soru iptal olacak gibi
Başa dön
Pseudo
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 6:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Meslek hayatını biyopsi sonuçlarını inceleyerek ve Türkiye'nin önemli üniversitelerinden birinde oral patoloji dersi vererek geçirmiş bir hocamız bile kararsız kalıyorsa, bize aquaporin 2 yemek düşer. 600 doktora öğrencisi aldıktan sonra kalan tek tük kontenjanları DUS kadrosu diye dağıtırsan milleti elemek için ahiret sualleri sormak zorunda kalırsın işte. Çapa, Gazi gibi okullara DUS'la değil dozerle girmek lazım.
Başa dön
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Nis 20, 2014 6:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pseudo yazmış:
Meslek hayatını biyopsi sonuçlarını inceleyerek ve Türkiye'nin önemli üniversitelerinden birinde oral patoloji dersi vererek geçirmiş bir hocamız bile kararsız kalıyorsa, bize aquaporin 2 yemek düşer. 600 doktora öğrencisi aldıktan sonra kalan tek tük kontenjanları DUS kadrosu diye dağıtırsan milleti elemek için ahiret sualleri sormak zorunda kalırsın işte. Çapa, Gazi gibi okullara DUS'la değil dozerle girmek lazım.

Doktora tamamen kaldırılmadan düzelmez bu rezillik...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DUS Soru Paylaşımı Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 62, 63, 64  Sonraki
57. sayfa (Toplam 64 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız