Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS yılda 1 e mi düşüyor?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS yılda 1 e mi düşüyor?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
karen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 04, 2012 11:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok artık!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Nis 04, 2012 2:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah Allah.. Neden bu kulislerde dish hekimlerini hic sevmiyorlar..
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Nis 04, 2012 2:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anlamıyorum neden diş hekimlerine karşı hep saygısızlık yapıyorlar?? Tıp fakültelerinde okuyanlar bu milletin evlatları,çoçukları,yakınları,sevdikleri,diş hekimliği ögrencileri bu milletin düşmanı mı?? İnşallah böyle bir şey yapmazlar.Bence böyle bir durumlarda beraber olmak lazım, sağlık bakanına, sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanına bu tür rahatsızlıkları iletmek gerekiyor.

saygılarla
ozdedward
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 04, 2012 6:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sınavla ılgılı kulıslerde ne ne konusulduysa dogru cıktı.. boyle bır soylentı olması durumun vahım oldugunu gosterıyor bence
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 04, 2012 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yaygınlaşması istenen uzamanlığın sınavının yılda bir olması ilginç gerçekten, ben bunu talebin beklenenden az olmasına bağlıyorum,ama yıllık kontenjan sayısı aynı olur bence bi kere alırlar çok alırlar diye ümit ediyorum..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
ozdedward
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2012 5:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

toplamda 400 kısı alınacak bı sınavı 2 seferde yapmak ekonmık acıdan mantıklı gelmedıgı ıcın bence boyle yaptılar. arz talep dıyorsunuz ama 2000 basvuruda az deılkı toplam dıshekımı sayısına gore ıyı bır oran.. hıc calısmayan adamlar bıle ya tuttutrsam körün tası hesabı deyıp basvurdu sonucta..
bence dus un cıkmasıda, kontenjan saysıda ösym nin ve hükümetın bır uyanıklık örnegı.. hem sınav getırdıler hak hukuk adalet dedık sevındık. agzımıza bır parmak bal calındı, umutlandık.. ama sonra anladık ki ne torpılle doktora kanalı kapandı nede gereken duzeyde bır kontenjan verıldı.. hak hukuk ısteyen ler sınava tutundu, torpılı OLANLAR DOKTORA DUZENINE devam dedı.. hocaların rahatı bozulmadı yıne ıstedıklerı adamları doktora vasıtasıyla secıp alabılıcekler... uzman sayısı bu kontenjanlarla ne yazıkkı uzun bırsure daha gereken duzeye ulasamayacgı ıcın serbest dıShekımlerınınde rahatı bozulmadI. uzmanlık yasasına bolumlerın ayrılmasına en karsı olan tdb ye de bır parmak bal calınmıs oldu. yanı sonucta herkesın agzına bır parmak bal ile dus olayı bertaraf edıldı... böyle büyük ve akıllı bır planı kurgulayan kımse vallahi bravo..
Başa dön
starsailor
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2012 8:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozdedward yazmış:
toplamda 400 kısı alınacak bı sınavı 2 seferde yapmak ekonmık acıdan mantıklı gelmedıgı ıcın bence boyle yaptılar. arz talep dıyorsunuz ama 2000 basvuruda az deılkı toplam dıshekımı sayısına gore ıyı bır oran.. hıc calısmayan adamlar bıle ya tuttutrsam körün tası hesabı deyıp basvurdu sonucta..
bence dus un cıkmasıda, kontenjan saysıda ösym nin ve hükümetın bır uyanıklık örnegı.. hem sınav getırdıler hak hukuk adalet dedık sevındık. agzımıza bır parmak bal calındı, umutlandık.. ama sonra anladık ki ne torpılle doktora kanalı kapandı nede gereken duzeyde bır kontenjan verıldı.. hak hukuk ısteyen ler sınava tutundu, torpılı OLANLAR DOKTORA DUZENINE devam dedı.. hocaların rahatı bozulmadı yıne ıstedıklerı adamları doktora vasıtasıyla secıp alabılıcekler... uzman sayısı bu kontenjanlarla ne yazıkkı uzun bırsure daha gereken duzeye ulasamayacgı ıcın serbest dıShekımlerınınde rahatı bozulmadI. uzmanlık yasasına bolumlerın ayrılmasına en karsı olan tdb ye de bır parmak bal calınmıs oldu. yanı sonucta herkesın agzına bır parmak bal ile dus olayı bertaraf edıldı... böyle büyük ve akıllı bır planı kurgulayan kımse vallahi bravo..

Smile
Başa dön
Dentistry3
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2012 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu eski bir söylenti
Şu an dusa beklenenden daha fazla talep oldu
bence bu önemli bir durum
iki olarak devam eder bence
Başa dön
ozdedward
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2012 3:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam nasıl eskı soyletı daha yenı cıkan sınavın henüz ılkı bile gerceklesmeden cıkan bır soylentı nasıl eskı olur...
Başa dön
dtitf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 24, 2012 5:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ydus dıye bır sınav var hıc duyanınız oldumu. yan dal uzmanlık sınavı. tusa gırıp uzman olanların bırde alanlarında daha spesıfıklesmelerı ıcın olan bır sınav. ılk yapılmaya baslandıgında yılda 2 kez yapılıyordu. ama katılımlar genelde 1-2 bın arasındaydı . az katılımın olmsı ve spesıfık egıtım verecek kadro ve mekanların azlıgından dolayı yonetmelıgı degısıtırp yılda 1'e dusurduler. bu mantıkla bakacak olursak senede dus'un 1'e dusmesı mantıksız gelmıyor bana...
Başa dön
qubra
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Nis 24, 2012 6:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sınava 2000kişinin başvurması demek eylüldede aynı sayının başvuracağı anlamına gelmez diye düşünüyorum çünkü çoğunluk bu sınavın yapılacağına inanmıyordu bu sınavla yerleşenler olduktan sonra sayının çok çok artacağını düşünüyorum eylül döneminde.
yılda 1 e düşürmek çok mantıksız bence.doktoralarda bile bir eylül bir şubat dönemi olur bir de mevcut doktora öğrencileri bitirdikten sonra üniversitelerdeki işgücü azalacaktır o yüzden 1e düşürmenin tepki çekeceğini düşünüyorum.
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız