Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS 1. Sİ SORULARINIZI CEVAPLIYOR!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS 1. Sİ SORULARINIZI CEVAPLIYOR!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 23, 2012 7:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

brcn yazmış:
öncelikle tebrik ederim sizi çok kıskandım Smile)
günde kaç saat çalıştınız,çalılşma sisteminiz nasıldı? önce konu okuyup sonra soru mu çalıştınız?Ben çalışıyorum ve işi bırakmam da söz konusu değil.biraz yol gösterebilirseniz sevinirim

Selam:)İşlerini bırakmayıp kazanan arkadaşlarda var bu sebeple moralinizi bozmayın.Belki biraz daha fazla yorulcaksınız,daha az uyuyacaksınız ama buna değer.Ben işe gitmedim ama sabahları erken kalkma özürlü olduğum için hiç bir zaman erken kalkıp ders çalışamadım.Derse başlamam öğle saatlerini buluyordu.Siz vaktinizi daha iyi değerlendirirseniz eminim kazanırsınız.
Ben özellikle son günlerde günde 10_11 saat çalışmışımdır.Çalıştığınız için bu kadar saat çalışamayabilirsiniz ama dediğim gibi düzene sokarsanız günde 5_6 saat çalışabilirsiniz.

Dershaneye gitme imkanız varsa gidin işinizi kolaylaştırır ,eğer yoksa klinik derslerini bir şeklilde halledebilirsiniz ama temel tıpta biraz zorlanabilirsiniz çünkü dershanenin kitabında yazan herşey derslerde anlatılmıyor.Hocalar önemli yerleri vurguluyor.Bazı dershaneye gitmeyen arkadaşlar , nasıl bulmuşlar bilmiyorum ama hocaların videolarını bulmuş ordan çalışmışlar.

Temel tıpta ilk tekrarda hemen ezberlemeye çalışmayın,konuyu bütünen ,anlayarak okuyun,ezberlencek yerleri belirleyin ama hepsini aynı anda ezberlemeye çalışmak hem sizi yorar hem de vakit kaybı olur.İkinci üçüncü tekrarda ezberlemeğe başlıyorsunuz.

Konuyu bitirmeden hemen soru çözmenizi önermem.En azından bir tekrar yapın .Ben soru çözerken önemli gördüğüm her soruyu ,işaretleyip sonra tekrar bakıyordum.Kolay gelsin:)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
brcn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 23, 2012 8:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaman ayırıp cevap yazdığınız için çoook teşekkür ederim.ben ege mezunuyum bizim 5. sınıf birincisini bile ortodontiye almamışlardı.2000 mezunuyum ve ege ortoyu istiyorum çok ortak yanımız var umarım sınav sonuç kaderimiz de benzer olur Laughing
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 23, 2012 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

brcn yazmış:
zaman ayırıp cevap yazdığınız için çoook teşekkür ederim.ben ege mezunuyum bizim 5. sınıf birincisini bile ortodontiye almamışlardı.2000 mezunuyum ve ege ortoyu istiyorum çok ortak yanımız var umarım sınav sonuç kaderimiz de benzer olur Laughing

Yeni mezun olmanın avantajları var ama eski mezun olmanın da avantajları var klinik tecrübe de sorularda işe yarayabiliyor.Ben kazanacağınızdan %100 eminim:)
Başa dön
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş May 23, 2012 10:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Serap hanım, yürekden Sizi tebrik ediyorum, hayırlı,uğurlu olsun.

Sizin başarınız bziler için bir motivasyon oldu

soracak sorum yok, her zaman söylemişim TUS ve DUS sınavlarında kazanmanın altın kurulu çok çalışmak ve soru yapmak ki, zaten siz de bunu söylemişsiniz.

ricada bulunmak istiyorum, hacettepe ders notlarını bulmamda bana-bizlere yardımçı ola bilirmisiniz??

önceden teşekkürler
runo1453
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 3:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hacettepe diş hekimliğinin arkasında hamamönü denen yerde GES KOPY diye bi kırtasiye var ordan bulabilirsiniz notları...
Başa dön
brcn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 4:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben nasıl edinebilirim ki ankara da yaşamıyorum
Başa dön
brmaltnts03
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

05425228743 yüksel beydi sanırım numarayı almıştım bi ara ama notları almadım Smile
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 5:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[
Merhaba:) Bir arkadaşım notları yolladı.Ben bir çok kaynaktan baktım.Sadece hacettepenin notuna bakmadım.Dusdatanın kaynaklarından da çalıştım.Uzun bir süre diliminde çalıştığım için çok kaynağa bakma fırsatım oldu.Bir sonraki sınav 3 ay sonra zaman kısıtlı bu sebepten notlarda çok dağılırsanız,toparlamakta zorluk yaratabilir.Protez dersi dışında dusdata kaynaklarını baz alıp,hacettepenin notlarına da göz atarak sınava girdim
Başa dön
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Prş May 24, 2012 1:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

runo1453 yazmış:
hacettepe diş hekimliğinin arkasında hamamönü denen yerde GES KOPY diye bi kırtasiye var ordan bulabilirsiniz notları...

çok teşekkür ederim..
NESSS
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle sizi çok tebrik ederim serap hanımSmile)azminize hayran oldum gerçekten ben 2011 mezunuyum,ilk sınava girdim ama çok kötü olmasa da istediğim sonucu alamadım,eylüle tekrar hazırlanıcam hatta başladım büyük bi azimle ilk temel bilimler dersini bitrmek üzereyim,sizin tavsiyeleriniz üzerine temelden başladım,ben de çalışıyorum ve evde olursam direkt derse odaklanamayacağımı düşünüyorum,işi bırakmam da şimdilik mümkün değil ama son 1 ay bırakıp tam odaklanmayı düşünüyorum,bana bu konuda fikir verebilirseniz sevinirim:)
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NESSS yazmış:
öncelikle sizi çok tebrik ederim serap hanımSmile)azminize hayran oldum gerçekten ben 2011 mezunuyum,ilk sınava girdim ama çok kötü olmasa da istediğim sonucu alamadım,eylüle tekrar hazırlanıcam hatta başladım büyük bi azimle ilk temel bilimler dersini bitrmek üzereyim,sizin tavsiyeleriniz üzerine temelden başladım,ben de çalışıyorum ve evde olursam direkt derse odaklanamayacağımı düşünüyorum,işi bırakmam da şimdilik mümkün değil ama son 1 ay bırakıp tam odaklanmayı düşünüyorum,bana bu konuda fikir verebilirseniz sevinirim:)

Teşekkür ederim:)İşi bırakma imkanınız varsa en kısa sürede bırakın,sonuçlar açıklanmadan konsantre olması zor biliyorum ama bir şekilde başlamak lazım.Kız kardeşim de diş hekimi ,2 çocuğu var,sınavda 107inci oldu ,sadece İzmir yazacağı için ,kazanamazsam diye derse tekrardan başladıSmileO bu gücü bulabiliyorsa eminim sizde bulabilirsiniz.İlk sınava girdiğiniz için sadece tekrar edeceksiniz.Herşey çok daha kolay olur.Kolay gelsin:)
Başa dön
NESSS
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 10:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaten ben de başladım sonuçları beklememe gerek yok,konsantre olabiliyorum yani:))bide şeyi sorcaktım temel bilimlerde farmakolojide filan mesela gidip bi gıs ilaçlarını ya da solunum sistemi ilaçlarıını çalıştınız mı,ayrıntılı mı çalıştınız
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 10:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NESSS yazmış:
zaten ben de başladım sonuçları beklememe gerek yok,konsantre olabiliyorum yani:))bide şeyi sorcaktım temel bilimlerde farmakolojide filan mesela gidip bi gıs ilaçlarını ya da solunum sistemi ilaçlarıını çalıştınız mı,ayrıntılı mı çalıştınız

Çalışmadım.Temel tıptaki garip olan soruların hepsini boş bıraktım,en ufak bir fikrim dahi olmadığından,bir kere okudum ve geçtim.
Başa dön
NESSS
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 24, 2012 11:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamam çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için:))başarılarınızın bu şekilde devam etmesini diliyorum,inşallah eylülde meslektaş oluruz:))evet temelde boşlarınız var farkettim,ii bi derece için o kadar ayrıntı ezberlemeye abartmaya gerek yok yani..
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 25, 2012 5:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok ayrıntıya girince bütün kaçıyor.Birazda şans,çalıştığın yerden denk gelmesi.Gerçi dus kampında benim boş bıraktığım farma sorusunun konusu anlatılmış hatta çıkarsa bu çıkar denmiş.Ben gitmediğim için yapamadım.
Başa dön
ivory
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 25, 2012 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

slm öncelikle tebrik ederim çok güzel bir başarı Wink
hani çok ayrıntı ezberlemeye gerek yok tarzında söz söylemişsiniz ya ben şimdi neler önemli neler ayrıntı tam ayırt edemiyorum. nelere dikkat etmeliyim çalışırken nasıl bir taktik geliştirmeliyim. sanki üni. sınavına ben hazırlanmamış gibi konuşuyorum Smile) ama çalışmayı bilmiyorum gibi hissediyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.. şimdiden çook tşk ederim..
Başa dön
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 25, 2012 9:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serap hanım eylul snavına az br zaman var malum. Siz son 1ay kala tekrarlarınızı nasıl yaptınz? Offline lardan ne kadar nasıl yararlandınız, gerekliligi, faydaları konusunda bilglendirebilirmsnz
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 8:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ivory yazmış:
slm öncelikle tebrik ederim çok güzel bir başarı Wink
hani çok ayrıntı ezberlemeye gerek yok tarzında söz söylemişsiniz ya ben şimdi neler önemli neler ayrıntı tam ayırt edemiyorum. nelere dikkat etmeliyim çalışırken nasıl bir taktik geliştirmeliyim. sanki üni. sınavına ben hazırlanmamış gibi konuşuyorum Smile) ama çalışmayı bilmiyorum gibi hissediyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.. şimdiden çook tşk ederim..

Teşekkür ederim:)Temel tıp için hangisi ayrıntı ,hangisi değil dediğiniz gibi ayırt edilemiyebiliniyor çünkü çoğu konu diş hekimliği ile alakalı değil.Bu konuda dershaneye gitmek faydalı oluyor.Klinikte ise detay bilmenin faydalı olacağını düşünüyorum ,çünkü çıkan soruların çoğu detaydı bence.Gerçi ikinci sınavın nasıl olacağı belli değil ama yinede işi şıkı tutmak lazım.Detay çalışayım derken bütünüde kaçırmamak lazım derken şunu demek istedim.Bir konu ile bilmeniz gereken temel bilgiyi bilmeden ayrıntıyı bilmenin bir faydası yok.Temel oturduktan sonra daha ayrıntıya girin,yoksa hepsi birbirine girer.Bu konuda soru kitaplarının ,dershane sınavlarının faydalı olacağını düşünüyorum.Klinikte ilk tekrardan sonra hemen soru kitaplarına bakabilirsiniz,temelde ise ben ikinci tekrarımdan sonra soru kitaplarına baktım.Tabi bunlar benim çalışma tarzım ,illaki böyle olcak diye birşey yok .Moralinizi bozmayın bölye hissetmeniz çok normal, hepimiz çalışırken aynı sıkıntıya düştük çünkü herşey çok yeni.
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 8:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dttt yazmış:
serap hanım eylul snavına az br zaman var malum. Siz son 1ay kala tekrarlarınızı nasıl yaptınz? Offline lardan ne kadar nasıl yararlandınız, gerekliligi, faydaları konusunda bilglendirebilirmsnz

Ben offline izlemeye hiç gitmedim.Bu biraz çalışma tarzı ile alakalı,giden ve çok verim alan arkadaşlar var.Bence çok güzel bir uygulama ama ben derslerden sonra gitme ihtiyacı duymadım.
Son bir ayda ağırlığı kliniğe verdim ve aralara temel tıp derslerini sıkıştırdım. Klinik derslerde,kendimce önemli gördüğüm konuların spot bilgilerini çıkardım ,son tekrarımı hem dershanenin spot bilgi kitabından hem de kendi çıkardığım spot bilgilerden çalıştım
Başa dön
ivory
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok tşk ederim önerileriniz için başarılarınız devamını dilerim Wink)
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız