Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - KAÇ PUAN ALDINIZ SIRALAMANIZ NE? TERCİH: KİM NEREYİ YAZACAK?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

KAÇ PUAN ALDINIZ SIRALAMANIZ NE? TERCİH: KİM NEREYİ YAZACAK?
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 25, 2012 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eski bir diagnozcu olarak terchlernzde diagnoz yer alyrmu? Bir de sıralamada tedavi mi radyolojimi önce yazmak mantklı. Bu konuda bizden daha deneymlı oldgnuz kesin. Verdgnz bilgler icn tesekkurler.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
bizdengecti
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 12:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nhtdemirtas yazmış:
chan yazmış:
oral diagnoz uzmanlık sonrası devlet atamaları ve özel sektör iş imkanlarıyla ilgili bilgilendirme alabilir miyiz?

devlette (Üni+Adsm) çok ciddi açık var , akademik olarak önü çok açık. kesinlikle dışarda kalmazsınız, genel anlamda diagnozlar rahat, hocaları ve ortamları iyi olur, zaten eleman ihtiyacı çok olduğu için fazla zorlanmazsınız. (eski bir diagnozcu olarak yazıyorum)

Polemik başlatan arkadaşı okudum, çok üzüldüm. Uzmanları altında çalıştırmaktan bahsediyor. Kusura bakmasın ama bu bir hakaret.Mesleğimize yıllarca 'sektör, piyasa vb." isimler takan, sağlığı tamamen paraya döken ve bizi halkın gözünde esnaflaştıran bu zihniyet çağın gerisinde kalıyor artık. Ağzında sigara diş çekenleri de biliyoruz, teko yanında çıraklık yapanları da .. bu onların ayıbı , bizi bağlamaz.

Eyy millet! .. şunu anlayın artık, uzmanlık demek ; piyasa , para ,ciro, tel, implant, gösteriş,isim oh oh..! vb. demek değil. Uzmanlık akademisyenlik demek, mesleğimizi ileriye taşımak demek.. ve bazıları gibi piyasada küflenmiş arkd. lar lütfen kimseye taş atmasın, kendi ayağımıza kurşun sıkarız.
Bazıları lütfen başını kaldırıp biraz yutdışına baksın.. Ben şu anki uzmanlık dallarının daha da ileri *****ürülmesi gerektiği kannatini taşıyorum..
herkese saygılar..

teşekkür ederiz bilgilendirme için..bende birşey sormak istiyordum uzmanlık sonrası akademik kariyere kesin devam edilebiliyor mu..sanki uzmanlık devleti düşünenler için ideal diye bi algı var da..bende tereddüt ettim???
Başa dön
bizdengecti
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 12:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chan yazmış:
ben tercih işlemini az önce yaptım ama sistem benden üds puanımı istemedi. bir yanlışlık falan yok değil mi ?

Hayır yanlışlık yok..dil puanı olmayanlar tercih yapamıyormuş zaten..hayırlı olsun inş..tercihlerinizde sadece odr mi var???
Başa dön
nhtdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[/quote]
bizdengecti yazmış:
[..

teşekkür ederiz bilgilendirme için..bende birşey sormak istiyordum uzmanlık sonrası akademik kariyere kesin devam edilebiliyor mu..sanki uzmanlık devleti düşünenler için ideal diye bi algı var da..bende tereddüt ettim???[/quote]

Akademisyen olmanın ilk adımı bugüne kadar fakültelerin doktora programını bitirmek yani yurt dışı geçerliliği olan PHD ünvanını almaktan geçmekte idi. (halen öyle)

Şu anda uzmanlık bitirenler evet bu ünvanı alamayacak, fakat, çıkan kanunların hiçbirinde "Uzmanlığın devamında akademisyenlik yapılamaz" diye bir ibare yok. Bunu söyleyenler neye dayanıp söylüyor anlamadım.Kaldı ki tıpta bir Kardiyoloji'de , Onkoloji'de Pediatri'de vb. doktora programları mı var ki adamlar Yrd. Doç. ten devam edip üni. de kalıyor ? Ama öyle ama böyle,yayınını yapan yoluna devam eder. Aksi bir durum varsa şayet, yetkili bir ağız bunu burada ifade etsin lütfen. Ben de yanlış biliyor olabilirim elbette...
Başa dön
nhtdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 1:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dttt yazmış:
Eski bir diagnozcu olarak terchlernzde diagnoz yer alyrmu? Bir de sıralamada tedavi mi radyolojimi önce yazmak mantklı. Bu konuda bizden daha deneymlı oldgnuz kesin. Verdgnz bilgler icn tesekkurler.

Değerli meslektaşım,
bn diagnozu üzülerek yarıda bıraktım (maddi problemler)Tedavinin de diagnozun da avantaj ve dezavantajları var bence, şahsi görüşlerimi yazıyorum;
Tedavi: 1) daha yorucu
2) daha tatminkar (en azından kliniği var, diagnozda eliniz airatör , kavitron tutmadığı için içerleyebilirsiniz belki. ama mesai dışında kimse size karışmaz istediğinizi yaparsınız zaten.

Diagnoz: 1) özel sektörde ünvan dışında hiçbir ayrıcalığınız yok. "uzmanlığımı bitirir özele geçerim" düşüncesi bence sizi üzer
2) sayının az olması , size bütün kapıları açar, sonuçta tüm adsm ler de alım yapıyor, üniv. ler hakeza.. açıkta kalma ihtimaliniz kesinlikle yok.
3) sayı az bölüm rahat,mesai rahat,hocaları,ortamı çok iyi. daha çok bilgisayar başındasınız. yayın yapmak için fazlaca zamanınız var. ben çok seviyorum mesela, ama herkesin tarzı farklı tabi...
Başa dön
dt.oguzhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 1:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diagnozcular üniversitede diğer branşlara göre ne kadar daha az maaş alıyor veya döner alıyor?
Başa dön
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nhtdemirtas yazmış:
dttt yazmış:

Değerli meslektaşım,
bn diagnozu üzülerek yarıda bıraktım (maddi problemler)Tedavinin de diagnozun da avantaj ve dezavantajları var bence, şahsi görüşlerimi yazıyorum;
Tedavi: 1) daha yorucu
2) daha tatminkar (en azından kliniği var, diagnozda eliniz airatör , kavitron tutmadığı için içerleyebilirsiniz belki. ama mesai dışında kimse size karışmaz istediğinizi yaparsınız zaten.

Diagnoz: 1) özel sektörde ünvan dışında hiçbir ayrıcalığınız yok. "uzmanlığımı bitirir özele geçerim" düşüncesi bence sizi üzer
2) sayının az olması , size bütün kapıları açar, sonuçta tüm adsm ler de alım yapıyor, üniv. ler hakeza.. açıkta kalma ihtimaliniz kesinlikle yok.
3) sayı az bölüm rahat,mesai rahat,hocaları,ortamı çok iyi. daha çok bilgisayar başındasınız. yayın yapmak için fazlaca zamanınız var. ben çok seviyorum mesela, ama herkesin tarzı farklı tabi...

Klinik bittğnde telefonun çalmyck oldugunu dusunmek guzel, rahat oldugu kesin..aydınlatıcı bilgiler icn tesekkur ederm..
Başa dön
nhtdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 1:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt.oguzhan yazmış:
diagnozcular üniversitede diğer branşlara göre ne kadar daha az maaş alıyor veya döner alıyor?

Niye daha az maaş alsınlar ki? Şu an için kadrolularda (yani araş. gör. ) herkesin maaşı aynı, e uzmanlıkta da zaten aynı olacak. Döner e gelince , ben özellikle de büyük üniv. lerin döner sermayeden asistanlara pay vereceğine ŞAHSEN inanmıyorum. İnş. verilir , ama bence asistana sıra gelmez, bi yolunu bulup kitabına uyduranlar çıkar onu malum.
Ama verilirse de bence diagnozcu köşeyi döner Laughing ..çünküüü.. en çok hastaya diagnozcu bakar (günlük 30-40 bazen 50-60 duruma göre)...Smile tabi ki de hastaları kendi adına kaydedilirse.... Rolling Eyes Wink

En son nhtdemirtas tarafından Cmt May 26, 2012 2:28 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dt.oguzhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 2:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

muayene etmekle tedavi etmek arasında çok döner farkı olur diye düşünmüştümSmile verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 2:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar periferde endo yada protez yazmayı düsünen varmı acaba
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 3:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gokce yazmış:
arkadaslar periferde endo yada protez yazmayı düsünen varmı acaba

İlk 200de olmayanlarn protez endo ıcn pek şansı olacgnı dsnmyrm. Bnde dglm cnku umtlu da dglm
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 4:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende tedv ve rad yazıcam zaten araya serpistirsem mi bi kac tane diye düşündüm,yalnız ilk 150 de olup rad isteyende var anlamadım ben bu isten bise..
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

döner vermemeleri gibi bir durum olamaz yasaya aykırı şuan egede kadrolu asistanlık yapan tüm arkadaşlarım dönerden pay alıyor ege gayet büyük bir üniversite öyle olsa asistan doktorlara da vermezler kadrolu hizmetliler bile döner alır
Başa dön
dtsn81
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 26, 2012 7:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gokce yazmış:
242 de benim pek iyi değil siz o dereceyle cogu yere girersiniz ki zaten,bulunduğunuz sehirden dolayımı tercih ediyorsunuz

Merhabalar..ben kaç net yaptığınızı ve puanınızı merak ettim..aşağı yukarı bir fikir edinmek için..teşekkürler..
Başa dön
dtttfunda
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 3:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba başka 146. olan var mı acaba
Başa dön
nhtdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 3:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:
döner vermemeleri gibi bir durum olamaz yasaya aykırı şuan egede kadrolu asistanlık yapan tüm arkadaşlarım dönerden pay alıyor ege gayet büyük bir üniversite öyle olsa asistan doktorlara da vermezler kadrolu hizmetliler bile döner alır

kabul, haklısınız.. doğru olan da bu zaten. ama bunca yıl "yasaya aykırı" insan çalıştı. (maaşsız ,sosyal güvencesiz) .Halen daha da çalışıyor. İnş. söylediğim gibi bişey yapan olmaz. Kimsenin hakkı hiçbir yerde gaspedilmez umarım...
Başa dön
gokce
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 5:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsn81 yazmış:
gokce yazmış:
242 de benim pek iyi değil siz o dereceyle cogu yere girersiniz ki zaten,bulunduğunuz sehirden dolayımı tercih ediyorsunuz

Merhabalar..ben kaç net yaptığınızı ve puanınızı merak ettim..aşağı yukarı bir fikir edinmek için..teşekkürler..
63 puanım var 70.75 de netim var sizin nasıl
Başa dön
dtsn81
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gokce yazmış:
dtsn81 yazmış:
gokce yazmış:

63 puanım var 70.75 de netim var sizin nasıl

ben eski mezunum.sadece deneyim olsun diye girdim.derecem de kötü haliyle.1000 oldum.ikinci sınava sıkı hazırlanacağım.kaç netle kaçıncı olunuyor bir fikrim olsun istiyorum.bilgi verdiğiniz için teşekkürler Smile
Başa dön
makrofaj
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 10:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

46.yım hacettepe cerrahi yazdım
Başa dön
cam-iyonomer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 28, 2012 12:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

makrofaj yazmış:
46.yım hacettepe cerrahi yazdım

tek tercih mi yaptınız?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
9. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız