Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS 1. Sİ SORULARINIZI CEVAPLIYOR!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS 1. Sİ SORULARINIZI CEVAPLIYOR!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dt_aylin_
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serap hanım tebrikler.tercihlerinizi yaptınızmı ? acaba 2. ve 3. nereyi yazacak konyayımı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
duscu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 2:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_aylin_ yazmış:
serap hanım tebrikler.tercihlerinizi yaptınızmı ? acaba 2. ve 3. nereyi yazacak konyayımı

Evet konya yı tercih edicekler
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 3:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_aylin_ yazmış:

Yaptım:)Ege ortodontiyi yazıcam:)Ben de Konyayı yazacaklarmış diye duydum.
Başa dön
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 6:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serap hanım
protez dersi dışında, data nın notlarını baz aldığınızı belirtmiştiniz. bunun gibi başka kaynakları baz aldığınız dersler oldumu? temel bilimler kaynaklarımız yeterliydi fakat örneğin endodonti için sadece data notları sizce yeterlimi?
Başa dön
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 6:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yeniden sınava hazırlanıyor olsaydınız yetersiz görüp revize etmek istediğniz değiştirmek istediğiniz kaynak olurmuydu?
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 27, 2012 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dttt yazmış:
serap hanım
protez dersi dışında, data nın notlarını baz aldığınızı belirtmiştiniz. bunun gibi başka kaynakları baz aldığınız dersler oldumu? temel bilimler kaynaklarımız yeterliydi fakat örneğin endodonti için sadece data notları sizce yeterlimi?

Merhaba:)Ben dershaneden evvel ders çalışmaya başladığım için dershaneye gitmeden evvel protez ve endondonti özetimi çıkarmıştım.Bu sebepten kendi özetimden çalıştım.Endodonti soruları çok garipti.Hocalar yapalım diye değilde yapamayalım diye sormuşlar sanki:).
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 28, 2012 12:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dttt yazmış:
yeniden sınava hazırlanıyor olsaydınız yetersiz görüp revize etmek istediğniz değiştirmek istediğiniz kaynak olurmuydu?

İlk sınav olduğu için herşey belirsizdi ,dershanede anlatılan konuların tam olarak netleşmesi için daha çok sınav geçmesi gerekir.Bu sadece dusdata için değil bütün dershaneler için geçerli.İlk sınavdaki soru tarzı az çok belirlendi buna göre eksiklikler giderilecektir.Klinikteki bazı soruların doktora sorusu gibi olduğu için anlatılmamış olması çok normal çünkü biz doktora öğrencisi değiliz:)Bence endodonti soruları doktora sorusu gibiydi
.Yazdıklarımın yanlış ta anlaşılmasını istemem ,dershaneye gitmesem birinci olamazdım,katkısı büyük.
Başa dön
dttt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 28, 2012 12:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dersaneden once çkardgnz özetlerde hacettepe notlarndan mı yararlanmstnz. Ayrıca ben gercekten sizi yurekten tebrk ederm insallah uzmanlıkta da aynı basarıyı elde edersiniz:) terchnz size mutluluk getırsin:)
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 28, 2012 1:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dttt yazmış:
dersaneden once çkardgnz özetlerde hacettepe notlarndan mı yararlanmstnz. Ayrıca ben gercekten sizi yurekten tebrk ederm insallah uzmanlıkta da aynı basarıyı elde edersiniz:) terchnz size mutluluk getırsin:)

Teşekkür ederim.Hepimiz için hayırlısı olsun:)Hacettepenin notlarına
da baktım.
Başa dön
Exper
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal May 29, 2012 5:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serap hanım tercihlerinizi yaptınızmı ege ortoyu yazmıyorum?
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal May 29, 2012 7:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Exper yazmış:
serap hanım tercihlerinizi yaptınızmı ege ortoyu yazmıyorum?

Merhaba:)Ege ortodontiyi yazdım.Benimki doğru ama siz emin olmadıkça her yazdım diyene inanmayın Smile)Üniversitelerin sıralamalarının beklenenin dışında olacağını düşünüyorum.Kaçıncı oldunuz?
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş May 30, 2012 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drriza yazmış:
Serap hanıma burada verdiği tüm samimi cevapları için çok teşekkür ederim...

Teşekkürler:)
Başa dön
UMAYHG
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 31, 2012 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar serap hanım,
eğer dersaneye gitme şanşımız yok. kendim evde çalışmam gerekiyor. evde kaynak olarak dusdata yeterli mi yoksa hacettepe ders notlarını da çalışmak gerekir mi? temel bilimleri nasıl çalışabildiniz dusdata kitaplarından. çokzor bence
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 31, 2012 6:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

UMAYHG yazmış:
merhabalar serap hanım,
eğer dersaneye gitme şanşımız yok. kendim evde çalışmam gerekiyor. evde kaynak olarak dusdata yeterli mi yoksa hacettepe ders notlarını da çalışmak gerekir mi? temel bilimleri nasıl çalışabildiniz dusdata kitaplarından. çokzor bence

Merhaba:)Temel tıp kitapları gerçekten tek başına çözümlenmesi çok zor,bir çok konu var,kitapta var olan konuların hepsi anlatılmıyor.Zorlanmanız çok normal dershaneden evvel kendim çalışayım dedim çok zorlandım.Dershane gitme imkanınız yoksa dershaneye gitmiş birisininin kitabını alın çünkü üzerinde çalışacağınız yerler ve hocaların söylediği ekstradan notlar yazılı.Netteki bir arkadaştan dershaneye gitmeden hocaların offlinelarını izlediğini duydum.Size şunu da öneririm eğer eski kitap alamazsanız dusdatanın son tekrar kitabındaki temel spotları çok güzel.Spottan takip ederekte kitaptan ilerleyebilirsiniz.

Klinik için ben dusdatanın kaynakları yanında hacettepenin notlarına da göz attım.Ben çalışırken elimde Egenin,Hacettepenin okul notları ve piyasadaki kitaplar da vardı hepsini okudum.Sizin buna zamanınız yok.Bu sebepten dusdatanın kaynağını baz alaraktan Hacettepenin de notlarına göz atarsanız yararınıza olur.Eğer yeni mezunsanız kendi okul notunuz varsa ona da göz atarsınız.Ben şu şekilde yapmıştım.Dusdatanın kaynağından çalışırken , okul notlarında gördüğüm önemli bilgileri,dusdata kitabındaki ilgili yerlere ataçla tutturdum.Bu çok önemli çünkü tekrar ederken hepsinin derli toplu olması zamanınızı çok kısaltıyor.

Dus kampına gitme imkanınız varsa gitmek faydalı olabilir son anda spot bilgiler ve sorular veriyorlarmış.Ben gitmedim ama faydanalan arkadaşları duydum.Son tekrarınızda toplu bir ortamda konsantre olma sorununuz olmazsa eğer , ben dus kampının faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Çalışırken moralinizi bozmayın,bazen sinir bozucu olabiliyor.Dershaneye gitmeden ilk 20 ye giren arkadaş duydum.Kolay gelsin:)
Başa dön
meduzaa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 31, 2012 10:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Serap hanım merhabalar öncelikle tebrik ediyorum. Merak ettiğim bir konu var size sormak istiyorum. Acaba dusdata'da girdiğiniz deneme sınavlarında kaçıncı oldunuz ve sizce denemelerde aldığımız dereceler eylül dusda alacağımız puan ile paralel mi olur?
Başa dön
serap
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 31, 2012 10:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

meduzaa yazmış:
Serap hanım merhabalar öncelikle tebrik ediyorum. Merak ettiğim bir konu var size sormak istiyorum. Acaba dusdata'da girdiğiniz deneme sınavlarında kaçıncı oldunuz ve sizce denemelerde aldığımız dereceler eylül dusda alacağımız puan ile paralel mi olur?

Merhaba:)Ben ilk sınavında 12 inci ,sonra 4 üncü sonra da 9 uncu oldum.Deneme sınavıyla sonucunuz paralel olabilir de olmayabilir de.Deneme sınavında çok yüksekte olupta gerçek sınavda düşük alanlar biliyorum ya da tersi de var.Bu şu sebepten kaynaklanıyor,bazen dershane sınavlarında çıkan sorular,soru kitaplarındaki soruların aynısı olabiliyor bu sebepten yapılan net artabiliyor.

Dershanenin sınavlarına mutlaka girin,sonuçlar durumunuz hakkında az çok bilgi verir ama genelleme yapılamaz.Bu sebepten deneme sonuçlarının çok önemsenmemesi fikrindeyim.Son bir ay çalışmalarını yoğunlaştırıp derecesini yükselten de çok var.Deneme sınavlarına yeni bir bilgi öğrenme,konu hakkında yeni bir bakış açısı kazanma ve sınav süresini değerlendirmenizi geliştirmek amacı ile girin sonuca takılmayınSmile
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız