Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Davalar hakkında. .
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Davalar hakkında. .
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 21, 22, 23  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dercan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2016 9:54 pm    Mesaj konusu: Re: Dava Avukatı Alıntıyla Cevap Gönder

dtz1pz1p yazmış:
Ankara Barosu Avukatlarından Avukat Burhan ÖZKAYA
Dusdata Kurum Avukatı

E-posta [email protected]
Web
Adres Necatibey Cad. 33/10 Kızılay Ankara
Telefon-1 0.312.2321787 |
Fax 0.312.2311723
Baro No: 19250 Kayıt No: 4558
Baro - ilçe :Çankaya

Avukat Barosu:ANKARA BAROSU
Avukat Sicil No:19250
Avukat Adı:BURHAN
Avukat Soyadı:ÖZKAYA
Adres:
ATATÜRK BULVARI 131/4 BAKANLIKLAR KIZILAY/ANKARA
İş Telefonu:0312 4184041
Fax:0312 4180013
Cep Telefonu:0505 5353168
E-Posta:[email protected]

arkadaşlar avukatın bilgileri bunlar belki birilerinin işine yarar

Bu bilgiler çok iyi oldu. Sık sık aranıp rahatsız olacağına, günlük olarak buraya, foruma, durumu yazar artık.

Aslında tüm hata ÖSYM'de. Sen sonuçlarını açıkla, tercihleri alma. Mahkeme karar verdiğinde sonuçları güncellersin. Kimsede bir şey söyleyemez. İnsanlar da bu eziyeti çekmezler. İnsanlar sınav sonuçlarını merak ediyorlar. En büyük stres bu. Yerleşme bir sonraki konu. Girişimleri bu konuda yoğunlaştırmak daha iyi olur. Açıklasın, sonra da mahkeme kararına göre güncellesin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2016 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Avukatla görüşen arkadaşlar ayrıntılı bilgi verebilir mi?
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2016 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Bruskk yazmış:
dtsenol yazmış:
Duscuadam yazmış:
dtsenol yazmış:
Duscuadam yazmış:
dtsenol yazmış:
canze yazmış:
Merhaba herkese, dusdata avukatıyla bugün görüsmüs birinin söylediğini aktarmak istedim, davalar hala mahkemedeymis ve ay sonunu bulacakmıs acıklanması.

kasım sonumu nasıl iş bu ya altı üstü üç beş soruya bakacaklar

Şenolcuğum seni alalım sahalara.. üç beş soruya bakmak değil mühim olan tonla prosedür var. Hiç mi mahkemeye işiniz düşmedi bilmez misin aklınız mı yok

geçmiş olsun hastasın galiba..ne demek istediğimi anlayamamışsın zırtapoz..mahalle kadınlarıyla muhatap olmuyorum.bizim aklımız yok bi akıllı sensin *****..

Şenolcuğum öyle gibi görünüyor. Sanırım tek akıllı benim. Mahkemeyi nasıl hızlandırmayı planladığınızı merak ediyorum.

terbiyesizlik yapma lan. mahkemeyi hızlandırmak gibi bi planım yok öyle bi uğraş içinde bulunmadım olanı kabullendim adsmdeyim on yıldır üç ay daha dururum. sonuç vermeyecek bile olsa bazılarının çabası sana neden bu kadar batıyo?ona buna laf yetiştireceğine otur işine bak.nikini de değiştirmeni tavsiye ediyorum duscukadın olabilir mesela.

bir kadın olarak asla duscu adam gibi bir adam olmak istemem,dilerim tüm troller trollerinde kaybolurlar

Brusk sen kadın mıydın ben seni burak isminde bir hergele sandım. Affet teyze..

hergele sensin terbiye fukarası seni, yazık sen gibi terbiyesiz ile aynı forumdayız..
Başa dön
meyre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2016 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava acan hakkini savunuyor kimse acmasa ben de acicaktim 1 yil emek etmisim soru hataliysa suc bizdemi nolacaksa olsun kafasinda olmayin yaziktir. Hak adalet yerini bulsun acin osym ye magduriyetinizden oturu tazminat davasi. Dava acani linc etmeye gerek yok osym isini duzgun yapsin 2 soruyu gostermelik iptal etmesin adam akilli kalan 6 soruyada sorularin dogru oldugunu yayinlasin sitesinden hakkaten dogruysa davayi acanda cekerdi zaten. Her sey ortada referans kaynaklar ortada kendisine ceki duzen vermesi gereken osym dir gecen yil yeterli tepki gosterilse bu yil da ayni terane donmezdi.
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 1:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

meyre yazmış:
Dava acan hakkini savunuyor kimse acmasa ben de acicaktim 1 yil emek etmisim soru hataliysa suc bizdemi nolacaksa olsun kafasinda olmayin yaziktir. Hak adalet yerini bulsun acin osym ye magduriyetinizden oturu tazminat davasi. Dava acani linc etmeye gerek yok osym isini duzgun yapsin 2 soruyu gostermelik iptal etmesin adam akilli kalan 6 soruyada sorularin dogru oldugunu yayinlasin sitesinden hakkaten dogruysa davayi acanda cekerdi zaten. Her sey ortada referans kaynaklar ortada kendisine ceki duzen vermesi gereken osym dir gecen yil yeterli tepki gosterilse bu yil da ayni terane donmezdi.
hocam dava acan arkadaslara kizmak vs degil olay zaten kimse kimseye kizamaz ama suna inanin gecen seneki dava surecini de yasamis biri olarak gecen sene de tepki gosterildi davalar acildi yazildi cizildi bu sene daha da beter oldu anlayacaginiz istendigi kadar dava acilsin tepki verilsin osym bildigini okumaya devam edecek ve yine hatalar olacak davaci arkadaslar da boyle olacagini tahmin etmedi tabiki hepimiz magduruz acan da acmayan da ama yukarda yazmis arkadasimiz katiliyorum keske sonuclar acklansaydi bi icimiz rahat etseydi tercihleri almayip guncelleseydi herkes kabul ediyor sorun osymde osymyi nasil duzeltecegiz daha napalim gecen seneden beri valla artik sasirdik hepimiz
Başa dön
Glutamat2
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 2:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1

En son Glutamat2 tarafından Prş Ksm 10, 2016 5:01 am tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 2:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcdz yazmış:
meyre yazmış:
hocam dava acan arkadaslara kizmak vs degil olay zaten kimse kimseye kizamaz ama suna inanin gecen seneki dava surecini de yasamis biri olarak gecen sene de tepki gosterildi davalar acildi yazildi cizildi bu sene daha da beter oldu anlayacaginiz istendigi kadar dava acilsin tepki verilsin osym bildigini okumaya devam edecek ve yine hatalar olacak davaci arkadaslar da boyle olacagini tahmin etmedi tabiki hepimiz magduruz acan da acmayan da ama yukarda yazmis arkadasimiz katiliyorum keske sonuclar acklansaydi bi icimiz rahat etseydi tercihleri almayip guncelleseydi herkes kabul ediyor sorun osymde osymyi nasil duzeltecegiz daha napalim gecen seneden beri valla artik sasirdik hepimiz

Hocam yalnız burada sanırım gözden kaçırılan bir nokta var bildiğim kadarıyla sorulara ÖSYM üzerinden itiraz süresi 3 gün dava açma süresi 10 gündü yani bu süre aşımında dava açma hakkını da kaybediyordunuz.

Esas beni düşündüren şu 13 ekim ellerine resmi bir tebligat geçmemiş olmasına rağmen ÖSYM sıralamaları neden açıklamadı? Bunun belki yasal bir açıklaması vardır o ayrı bir konu ama eline resmi bir tebligat geçmediği sürece sana dava açılmamış sayılır. Sen kalkıp kafana göre neden "açıklamıyorum dava sonuçlarını bekleyecem" dersin o düşündürücü
Başa dön
Talibov
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 5:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar, 8 hatalı soruların hepsine dava açılıb mı ?
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Talibov yazmış:
Arkadaşlar, 8 hatalı soruların hepsine dava açılıb mı ?

Evet hocam 8 sorunun hepsine dava açıldı
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aleks yazmış:
Ben bimere yine sordum, yine cevap olarak 20 ekimde teblig edilen davayi yazmis, 15 gun gecti başka dava yok bence ya,ayni avukata vekalet veriliyor,tek elden farkli kisiler icin ayni zamanda dava aciliyor yanliş mi dusunuyorum olsa şimdiye teblig edilmişti, nacizane fikrim bu yönde, keşke bilgilendirilsek de böyle tahminlerde bulunmasak, hayırlısı😃

Kesinlikle her cumlenize katılıyorum
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
dtcdz yazmış:
meyre yazmış:

Hocam yalnız burada sanırım gözden kaçırılan bir nokta var bildiğim kadarıyla sorulara ÖSYM üzerinden itiraz süresi 3 gün dava açma süresi 10 gündü yani bu süre aşımında dava açma hakkını da kaybediyordunuz.

Esas beni düşündüren şu 13 ekim ellerine resmi bir tebligat geçmemiş olmasına rağmen ÖSYM sıralamaları neden açıklamadı? Bunun belki yasal bir açıklaması vardır o ayrı bir konu ama eline resmi bir tebligat geçmediği sürece sana dava açılmamış sayılır. Sen kalkıp kafana göre neden "açıklamıyorum dava sonuçlarını bekleyecem" dersin o düşündürücü

Uyap diye bir sistem varms sanrm, ellerine tebligat ulasmasa da ordan hakkmda dava var mı diye bakiliyormus diye anladim
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtkompozit isimli arkadasa seleniyorum, ne demek actik iste bekleyim ya, ben dava acanlari davalarini açtılar diye suclamiyorum, acilan davalar pesinde kosturulmasinin onlara batmasindan dolayi sucluyorum, davalarini acip koselerine cekilip bizleri belirsizlige soktuklari icin sucluyorum ve ozellikle de açtık iste bekleyin tavrinizdan dolayi sucluyorum. Her turlu hak ve imkanimiz varsa ben de eger sorular iptal olursa iptal olmamaliydi diye itiraz davasi acayim, kimseye de bir bilgi vermeyeyim o zaman belki anlarsiniz bizleri.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:
Dtkompozit isimli arkadasa seleniyorum, ne demek actik iste bekleyim ya, ben dava acanlari davalarini açtılar diye suclamiyorum, acilan davalar pesinde kosturulmasinin onlara batmasindan dolayi sucluyorum, davalarini acip koselerine cekilip bizleri belirsizlige soktuklari icin sucluyorum ve ozellikle de açtık iste bekleyin tavrinizdan dolayi sucluyorum. Her turlu hak ve imkanimiz varsa ben de eger sorular iptal olursa iptal olmamaliydi diye itiraz davasi acayim, kimseye de bir bilgi vermeyeyim o zaman belki anlarsiniz bizleri.

Ayrica biz burda ne zamandir yaziyoruz davacilar kimler gelin birseyler yapalim süreci hizlandiralim destek olun diyoruz, bunlardan biri oldugunuzu aciklamak icin ndn bu kdr beklednz bide gelip actik iste bekleyim diyorsunuz hangi meslektasimin vicdanina sigiyor anlayamiyorum ya.

En son Dtysm tarafından Prş Ksm 10, 2016 6:53 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:
Dtysm yazmış:

Ayrica biz burda ne zamandir yaziyoruz davacilar kimler gelim birseylet yapalim süreci hizlandiralim destek olum diyoruz, bunlardan biri oldugunuzu aciklamak icin ndn bu kdr beklednz bide gelip actik iste bekleyim diyorsunuz hangi meslektasimin vicdanina sigiyor anlayamiyorum ya.

Kizginligimi bir kenara koyup yine davaci arkadaşların tumunu artk 3 mu 4 mu 5 mi bilmiyorum birseyler yapmaya davet ediyorum, avukat vs biz davacilardan olmadgimz icn yeterli bilgiyi alamiyoruz, ben ankara da olan bir magdur olarak erken açıklanıp surecin hizlandirilmasi icin elimden geleni yapacagim, sizlerde biraz artk sagduyulu davranip yardimci olun
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 8:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:
Dtysm yazmış:
Dtysm yazmış:

Ayrica biz burda ne zamandir yaziyoruz davacilar kimler gelim birseylet yapalim süreci hizlandiralim destek olum diyoruz, bunlardan biri oldugunuzu aciklamak icin ndn bu kdr beklednz bide gelip actik iste bekleyim diyorsunuz hangi meslektasimin vicdanina sigiyor anlayamiyorum ya.

Kizginligimi bir kenara koyup yine davaci arkadaşların tumunu artk 3 mu 4 mu 5 mi bilmiyorum birseyler yapmaya davet ediyorum, avukat vs biz davacilardan olmadgimz icn yeterli bilgiyi alamiyoruz, ben ankara da olan bir magdur olarak erken açıklanıp surecin hizlandirilmasi icin elimden geleni yapacagim, sizlerde biraz artk sagduyulu davranip yardimci olun
kardeş artık bir telefonum var beni de arayabilin 😅
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hilumpulmonalis yazmış:
Dtysm yazmış:
Dtysm yazmış:
Dtysm yazmış:

kardeş artık bir telefonum var beni de arayabilin 😅

hayırlı olsun Very Happy
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi akşama kadar neleri sormamı istiyosanız tek tek yazın buraya ben bi daha arayacam akşam avukatı.hepsini sorup not alayım paylaşayım arkadaşlar.ben ne zaman bitecek dava diyorum kasım sonu dedi aklıma başka bişey gelmiyor çünkü adli işlerle ilgili bilgim pek yok.yazın elimden geldiğince herşeyi sorayım altı gibi arıcam .
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bi de dava ile ilgili e devletten pek bişey öğrenilmiyor sadece şuanki durum yazıyordu onu da kontrol edecem ayrıca daha fazla bilgi alabileceğim bi numara kurum varsa yönlendirin beni onu da aradan çıkaralım.sanırım dava açanlar dışında kimseye bilgi vermiyolar saçma sonuçta herkesi ilgilendiriyor durum.
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 10:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pirella yazmış:
Şimdi akşama kadar neleri sormamı istiyosanız tek tek yazın buraya ben bi daha arayacam akşam avukatı.hepsini sorup not alayım paylaşayım arkadaşlar.ben ne zaman bitecek dava diyorum kasım sonu dedi aklıma başka bişey gelmiyor çünkü adli işlerle ilgili bilgim pek yok.yazın elimden geldiğince herşeyi sorayım altı gibi arıcam .

öncelikle teşekkürler.
bilirkişiye gitti mi, ne zaman sonuçlanır , bizim yapabileceğimiz (hızlandırma adına) birşeyler var mı ? tüm sorular itiraz dahilindeydi ama yine de tekrar sorulup teyit ettirilebilinir. başka soru aklımda yok
Başa dön
dtz1pz1p
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2016 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam kendi düşüncem

ilk olarak davanın durumunu sormak lazım burada ;
1- Toplamda Kaç dava olduğu ve bu davaların birleştirilme aşamasında ne kadar yol kat edildiği ve birleştirme işleminin ne zaman tamamlanacağı ?
2- Eğer davalar daha birleştirilmemiş veya ösym tebliğ edilmemiş ise süreci hızlandırmak adına
bizim yapmamız gerekenler örneğin davacı arkadaşlar belki dosyaları ankaradaki arkadaşlarımıza
ulaştıp elden tebliğ yapılmasını sağlayabiliriz.
3- eğer hepsi tamam olmuşsa bunlar için ösymnin savunması yapılmış mı ?
4- buda tamam olmuşsa bu davanın görüleceği tarih ne zamandır ? bilir kişi ataması ne zaman olacaktır ?

son olarakta burda birçok insan var hepimizin bir hakim avukat veya adliyede bir çalışan tanıdığı olan insanlarız
bir şekilde adliyeden davanın durumunu takip etmek için bir dava dosya numarası verilmesi lazım

yanlış biyer veya eksik bidurum varsa diğer arkadaşlarda fikirleini yazsınlar akşam 6 ya kadar güzel bir metin hazırlayalım beraber
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 21, 22, 23  Sonraki
16. sayfa (Toplam 23 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız