Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Davalar hakkında. .
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Davalar hakkında. .
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
salmonella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 10:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtkompozit yazmış:
dtz1pz1p yazmış:
dtkompozit yazmış:
Arkadaşlar bugun mektup geldi ankara 7.idareden tarafima.Kagidi kaybettim yogunluktan nereye koydum bilmiyorum.Icerigi suydu: 3 uyenin hakimin vermis oldugu oy birligi ile davalarin birlestirilmesi istegi var.Davali tarafa yani osym yede 3 gunluk savunma hakki verilmis.31 ekimde karar alinmis mahkemeden.bugun 11i yani osym savunmasini coktan yapmis olmasi lazim hatta karar bile cikmis olabilir.Benden de mahkeme sey istemis baska bir dava acilip acilmadigi hakkinda bilgi istiyorlar karar verilecek sanirim sonuc icin.Birlestirilmesi isteniyor varsa eger..Kagidi bulabilsem keske ya;/

Hocam siz dershane avukatı aracalığı ile dava açmıştınız değil mi ?

hayir bireysel efendim

Arkadaslar burada yazana gore dt kompozit 3 davacidan biri olabilir.
Ayrica tum davacilar bireysel acti zaten. onu kastetmis bence. Avukatla irtbata gecemediyse konuya fransız kalmıştır.
ben bu sekilde de olabilecegini dusunuyorum..
davayı actım diyenler.kubragnydn, brusk,pirella,dtkompozit,dtemaalp.bunları saydım forumdan.

En son salmonella tarafından Pzr Ksm 13, 2016 11:31 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
salmonella
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 10:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendisi cevap verse keske emin olsak.
Başa dön
dercan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 3:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rumuzgerekli yazmış:
Gohn yazmış:
dercan yazmış:
omerf92 yazmış:
Dün yapmış olduğum bilgi edinme isteği sonucu gelen cevap açıklanması epey sürecek sanırım.

İlgi:02.11.2016 tarih ve 193389 sayılı ÖSYM Bilgi Edinme başvurunuz.

2016-DUS Sonbahar Dönemi 2. ve 11. soruların iptali talebini içeren dava dilekçesi henüz Başkanlığımıza tebliğ edilmemiştir.

Bilgilerinize rica ederiz.
ÖSYM BAŞKANLIĞI
ÖSYM Bilgi Edinme Birimi

Tebliğ edilip edilmemesinin bir anlamı yok. Mevcut davalarda 2. ve 11. soru var. Aynı sorulara 100 dava açsanız da fark etmez. Mahkeme her davada farklı karar vermez. Bir mahkeme kararı diğer mahkemeleri de bağlar. Dava düşer. ÖSYM rahatça sonuçları açıklar.
hicbir mahkemenin karari digerini baglamaz hocam ancak emsal yaparlarsa emsal teskil edebilir.

+1

ÖSYM bu sorular hakkında verilecek karardan sonra sonuçları açıklar. Sonrasında birleştirilmeyen 100 dava da olsa ÖSYM sonuçları açıklar. Aynı idari Mahkeme, aynı konuda farklı kararlar verecek hali yok ya. Düşmeyi o anlamda kullandım. Çünkü alınacak karar Hakimin kararı değil aslında bilirkişilerin kararıdır. Başka yerde başka türlü çıkmaz.

İDARİ DAVALARDA GENEL YETKİ:

Madde 32 - 1. Göreve ilişkin hükümler saklı kalmak şartıyla bu Kanunda veya özel kanunlarda yetkili idare mahkemesinin gösterilmemiş olması halinde, yetkili idare mahkemesi, dava konusu olan idari işlemi veya idari sözleşmeyi yapan idari merciin bulunduğu yerdeki idare mahkemesidir.
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 4:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben bu kadar pimpirikli bir topluluk görmedim. Bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. O adam buraya ne yaZacak? Bir de şey diyenler var "siz yazın ben halledicem" neyi halledicen amk? Halletsen diğer davaları halledersin. Avukattan daha mı iyi biliyorsunuz adam kasım sonu açıklanacak dedi ne ortamı gerip duruyorsunuz? Belli ki işler mahkemede herhangi bir sorun yok bekliyoruz sadecw. Ne zaman açsam biri bir şey yumurtluyor on kişi peşinden "lütfen açıklar mısınız lütfen söyleyin" neyi söylicek ya? İki gün önce açıklama yapılmadı mı hem moderatör hem de pirella tatafından. Hala geç açıklanacak diye oanik oluyorsunuz. Ciddi anksiyete bozukluğunuz var benden söylemesi.
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 4:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Arkadaşlar ben bu kadar pimpirikli bir topluluk görmedim. Bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. O adam buraya ne yaZacak? Bir de şey diyenler var "siz yazın ben halledicem" neyi halledicen amk? Halletsen diğer davaları halledersin. Avukattan daha mı iyi biliyorsunuz adam kasım sonu açıklanacak dedi ne ortamı gerip duruyorsunuz? Belli ki işler mahkemede herhangi bir sorun yok bekliyoruz sadecw. Ne zaman açsam biri bir şey yumurtluyor on kişi peşinden "lütfen açıklar mısınız lütfen söyleyin" neyi söylicek ya? İki gün önce açıklama yapılmadı mı hem moderatör hem de pirella tatafından. Hala geç açıklanacak diye oanik oluyorsunuz. Ciddi anksiyete bozukluğunuz var benden söylemesi.

O ağzını topla terbiyesizlik yapma. Yoksa asıl paniği anksiyeteyi sana yaşatırım
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Moderator bey ya şu işe bir el atın ya da siz de sorumluluk altındasınız. duscuadam nickli terbiye ve ahlak seviyesi bu ortama uymayan birini her gün her dakika burda görmek zorunda değiliz.
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar gerginliğe gerek yok surec aynı şekilde ilerliyor.Bu dava ki olsa da olmasa da !!birleştirilmeyecek diğerleri ile zaten çünkü 2 ve 11 numaralı sorular demişti arkadaş.bunlar 3 davanın içinde var . sürecin uzamasına etkisi yok.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bazi gereksiz insanlar ndn hala banlanmiyor bu forumda anlamıyorum. Moderatör duy sesimizi
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çünkü haklıyım da ondan.
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 13, 2016 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Çünkü haklıyım da ondan.

Terbiyesiz bir insan olduktan sonra haklı olsanız neye yarar!!
Başa dön
dishekimihaber
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 1:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba Sevgili Meslektaşlarımız,

Konu ile ilgili destek vermek amacıyla haberimizi yayınladık. Hep birlikte sesimizi duyurarak, sınavın açıklanma sürecini hızlandıralım.

Saygılarımızla

Haberin linki: http://dishekimihaber.net/gundem/2016-dus-hala-aciklanmadi-peki-dava-ne-durumda/
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 1:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dishekimihaber yazmış:

Konu ile ilgili destek vermek amacıyla haberimizi yayınladık. Hep birlikte sesimizi duyurarak, sınavın açıklanma sürecini hızlandıralım.

Saygılarımızla

Haberin linki: http://dishekimihaber.net/gundem/2016-dus-hala-aciklanmadi-peki-dava-ne-durumda/
sağolun abiler ablalar Very Happy
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 2:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dishekimihaber yazmış:

Saygılarımızla

Teşekkür ederiz
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 3:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Çünkü haklıyım da ondan.
kardeş belki haklısın.ama herkes aynı sinir stres yapısında değil.kimisi kaldıramıyor.ne desen olmaz yani.sakin ol deyince kimse olmaz.sana stresli ol sinirli ol desek olacanmı?herkesin seninle aynı olmasını beklersen boş bi bekleyiş olur.kimsenin kimseye kendisiyle aynı düşünmediği için ***** muamelesi yapmaya hakkı yok😔
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 4:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

moderatör neyi bekliyor merak ediyorum biz bu nicki adam kendi adam olmayan insan müsvettesinin küfürlerini görmek zorunda mıyız? Dershaneye yada kendisine Bi eleştiri yapıldığında da anında engeli koyan bi insandır kendileri.
Şimdi kendini eleştirdim ya beni atabilir ahlalsızlar yerine yoksam sebebi budur sağlıcakla.
Başa dön
Dtzbyr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 6:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben yazdım kendisine msj zhmet edip okumadı bile sanırsam
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
dumb
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 14, 2016 8:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

her sene aynı terane yani ben sınav esnasında sorunun yanlış olduğunu anlayabiliyorum,onu yazan hoca nasıl anlamaz,kimse kontrol etmiyor mu,nasıl düzeltilmez nasıl her sene aynı saçmalık yaşanır,şaka gibi ya ......
Başa dön
dtkompozit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 3:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bugun sorular bilirkisiye iletildi haftaya aciklanir yuzde 90
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 3:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtkompozit yazmış:
bugun sorular bilirkisiye iletildi haftaya aciklanir yuzde 90
ciddimisin!!haber ettiğin için sağol dt kompozit
Başa dön
dtkompozit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 15, 2016 3:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.surmansethaber.com/4236/2016-tus-sonbahar-donemi-dus-sonuclari-mahkeme-karari.html
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Sonraki
22. sayfa (Toplam 23 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız