Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2012 EYLÜL DUS KADROLARI!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2012 EYLÜL DUS KADROLARI!!!
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
failer
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 12:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rıza bey saglik bakanlığı kadrolarına sadece bakanlık personeli mı başvurabilecek ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 1:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

failer yazmış:
Rıza bey saglik bakanlığı kadrolarına sadece bakanlık personeli mı başvurabilecek ?

Hayır.Bakanlık adına uzmanlık yapacaklar.Bu adayların Mecburi hizmet yükümlülüğü olacağını düşünüyorum.
Başa dön
dtaysen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 1:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sağlık bakanlığına bağlı üniversitelerde uzmanlık ile diğeri arasındaki fark ne ki?Kamuda çalışanlar mı o kadrolara başvurabilecek yoksa o kadrolara girenlere sonrasında devlette çalışma yükümlülüğü mü getiriyorlar?kılavuzda da buna dair bi açıklama göremedim,bilgisi olan ?
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 1:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saglık bakanlıgının actıgı kadroya ozelde calısan dıs hekımlerı basvuru yapamıyor mu. yalnızca adsmdekı hekımler mı basvurabılecek bu kadrolara..?
Başa dön
duscu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 1:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

imacit yazmış:
saglık bakanlıgının actıgı kadroya ozelde calısan dıs hekımlerı basvuru yapamıyor mu. yalnızca adsmdekı hekımler mı basvurabılecek bu kadrolara..?

aynı şeyi bende soruyorum
Başa dön
dentselcuk
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 1:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

imacit yazmış:

öyle gözüküyor hocam...
Başa dön
avci1025
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 2:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sadece adsm deki bu hakkı tanıması pek mantıklı değil uzmalık eğitimini tamamladıktan sonra bakanşığa bağlı kalma zorunluluğu olma ihtimali daha yüksek
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 2:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentselcuk yazmış:
imacit yazmış:

öyle gözüküyor hocam...

bu durum tıpta boyle yanı kamuda calısanlara acılmıs bır kadrodur. Bizde de muhtemelen aynı uygulamayı gerceklestıreceklerdır. Bu da demek oluyor bızle resmen alay edıyorlar. Hepımıze hayrlı olsun..
Başa dön
avci1025
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 2:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurayla hak kazanmışlara birde böyle bi avantaj mı sağlanıcak umarım böyle bir saçmalığın içinde kalmayız
Başa dön
dtesra
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 2:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentselcuk yazmış:
imacit yazmış:

öyle gözüküyor hocam...

sağlık bakanlıgı kadrolarında çalışanlara sadece adsmlerde çalışanlar başvurcaksa eger ,sonrasında devlette çalışma şartı getırırler herhalde onlara
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 2:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence sağlık bakanlığındaki kontenjanlardaki kasıt açılması muhtemel eğitim araştırma hastanelerinde ya da şimdiki adsmlerde çalışmayı zorunlu kılmak.o da zorunlu hizmet olcak işte.nisan sınavıyla atananlara böyle bir zorunluluk gelmedi 33 a ya devam edecekler.ben kalıcı bir zorunluluk olacagını zannetmıyorum.yanı normalde açıklanması gerekir.sonunu bilmedigın yere basvurmak mantık alır sey degıl. umarım bu soru ısaretlerı de ucar kafamızdan. bir açıklama gelir yetkılı kısılerden
Başa dön
avci1025
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 3:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

toplamda kaç kadro var acaba ben kaçırıyorum herhalde göremedim
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 3:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kılavuzdaki özel koşullarda böyle bir şart.yok.Ama olurmu?olur.
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığı adına çalışmak zorunda kallıyorsunuz maaşı sağlık bakanlığı ödüyor döneri okul veriyor sanırım başlarken bir sözleşme imzalatıyorlar belli bir süre görev yapmak zorunda oluyorsunuz eğitim sonrası herhalde eğitim araştırmalara temel hazırlıyor olabilirler
Başa dön
dtsmn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:
sağlık bakanlığı adına çalışmak zorunda kallıyorsunuz maaşı sağlık bakanlığı ödüyor döneri okul veriyor sanırım başlarken bir sözleşme imzalatıyorlar belli bir süre görev yapmak zorunda oluyorsunuz eğitim sonrası herhalde eğitim araştırmalara temel hazırlıyor olabilirler

+1
Başa dön
gokturker
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 3:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentselcuk yazmış:
imacit yazmış:

öyle gözüküyor hocam...

böyle bir durum söz konusu olursa eğer bence 2011 ve 2012 mezunları haklarını aramalılar. malum çok uzun zamandır atama olmadı. ben herkesin bu kadroları tercih edebileceğini düşünüyorum ama zorunlu hizmet şartı olacak sanırım (bkz. 663 nolu KHK 56. madde)
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herkes tercih edebilir adsmde çalışma şartı diye birşey olamaz
Başa dön
imacit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 7:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:

insallah herkes tercıh edebılır ama bunu neye dayanarak bu kadar net bır sekılde ıfade edıyorsunuz.?
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 9:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:

Katılıyorum size.Maç başladıktan sonra oyunun kuralları değişmez.klavuzdaki özel şart ve koşullara bakarsanız.Gatada yapılacak olan uzmanlık ile ilgili bir kısıtlamanın olduğunu göreceksiniz.Ösym tüm adayların önüne bir klavuz koymuş.Bu kılavuzda bakanlık kadrolarını ADSM.lerde çalışan hekimler haricinde kimsenin tercih edemiyeceğine dair bir şart yok.Yarın öbür gün şayet,tercih aşamasında böyle bir uygulamaya giderlerse,bu iş yargıya taşınır ve iptal edilir.
Başa dön
tunaakman
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Tem 31, 2012 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli arkadaşlarım;Herkesin kafasını kurcalayan ve sosyal medyada cevabı aranan sorunun yanıtı,Tus 2012 sonbahar klavuzunda yazılı.Oradada bu tür kadrolar mevcut.Bakın bakanlık tus kılavuzunda bu kadrolara ilişkin nasıl bir açıklama yapmış.

Özlük hakları Sağlık Bakanlığında kalmak kaydıyla üniversitelere ve GATA'ya Sağlık
Bakanlığı adına açılan kontenjanlara başvuracak adaylar 02.11.2011 tarih ve 28103
Sayılı Mükerrer Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 663 Sayılı Sağlık
Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde
Kararname (KHK) hükümlerine tâbi olacaklardır. 663 Sayılı KHK’nın Uzmanlık eğitimi
yaptırılması başlıklı 56’ncı maddesi ile aşağıdaki hüküm getirilmiştir: “(1)Bakanlık veya
bağlı kuruluşlarının kadrolarında tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık mevzuatına göre
diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık eğitimi veya yan dal uzmanlık eğitimi
yaptırılabilir. Bu şekilde eğitim yapmak isteyenler, döner sermaye ek ödemesi hariç her
türlü malî ve sosyal hakları Bakanlık veya bağlı kuruluşları tarafından karşılanmak üzere
ilgili kurum ve kuruluşlarda görevlendirilebilir. Bunlar, eğitimlerini tamamladıklarında
görevlendirme süresi kadar Bakanlık veya bağlı kuruluşlarında hizmet yapmakla
yükümlüdür. Söz konusu personelden örneği Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanmış,
yüklenme senedi ile muteber imzalı müteselsil kefalet senedi alınır. Bunların hizmet
yükümlülüğünü yerine getirmeden görevinden ayrılması, müstafi sayılması, görevine son
verilmesi veya Devlet memurluğundan çıkarılması halinde, kendileri için Bakanlıkça
yapılmış olan her türlü ödemeler toplamından, varsa hizmetin tamamlanan kısmı için
hesaplanan miktar indirildikten sonra bakiye miktar kendilerinden kanuni faizi ile
birlikte tahsil edilir. Tahsilat, borç miktarı ve ilgilinin durumu dikkate alınarak azami beş
yıla kadar taksitlendirilerek yapılır.(2) İlgililerin uzmanlık eğitiminde başarısızlığı veya
kendi istekleri ile uzmanlık eğitimini bırakmaları durumunda ise, görevlendirme süresi
kadar Bakanlığa hizmet yapmaları zorunludur. Belirtilen hizmet süresi kadar Bakanlığa
hizmet yapmak istemeyenlere yapılmış olan her türlü masrafların tamamı birinci fıkradaki
esaslara göre ödettirilir.”
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2012 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız