Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Endo mu Perio mu?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Endo mu Perio mu?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 7:19 pm    Mesaj konusu: Endo mu Perio mu? Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili arkadaşlar merhaba

Perio ve endo arasında kararsız kalmış biri olarak bu konuda yardım ve görüşlerinize hazırım. Protez bölümünde daha çok adsm gibi çalıştırıldığını ve yenilikçi bir şey yaptırılmadığınu öğrendikçe protez yazmaktan vazgeçtim. Cerrahi ve pedo ise zaten düşündüğüm bölümler arasında değil.
Öncelikle çalışacağım klinikte mikroskop olacağını belirteyim beni endoya çeken en önemli nedenlerden biri de bu. Ancak Perio uzun süredir kafamı kurcalayan diğer bölümlerden biri. Bir periocu olsam muayenehanede neler yapabilirim bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 9:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendi kliniğinizde iyi işler yapmak için perio başkalarının polikliniğinde başkasının işini yapmak için endo
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 9:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özel mesaj attım size
Başa dön
Pierre
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsulcus yazmış:
Özel mesaj attım size

Buraya da yazsanız rica etsem, hem teker teker mesajlarla uğraşmamış olursunuz, hem de herkes bilgilenmiş olur.
Başa dön
dtmehmet90
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

perioo
Başa dön
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tabiki tartışmasız perio. Bn cerrahi sevmediğim için perio istemem. Ama perinonun cerrahiden bi farkı yok. Fakültelerin çoğunuz perio de çekim yapıyo. Kimse ne özelde ne devletteki cerrahlar büyük operasyona giriyo ki ortamı ekipi uygun değil. Zaten cerrahların coğu implattan para kaxanıyo. Perio da implant üstünü bir sürü kendi cerrahi işlemleri var. perio zamanla cerrahiyi de solluyacak bnm fikrim.
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 4:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için Smile ben de dişeti operasyonlarını en başarılı şekilde Perio yapabildiği ve implant gibi cerrahi işlemleri de yapabildiği için Perio yazacağım üst tercihlerime. Sanırım mezun olduktan sonra da iş alanı daha genişSmile
Başa dön
Pierre
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 4:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

licinia yazmış:
Teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için Smile ben de dişeti operasyonlarını en başarılı şekilde Perio yapabildiği ve implant gibi cerrahi işlemleri de yapabildiği için Perio yazacağım üst tercihlerime. Sanırım mezun olduktan sonra da iş alanı daha genişSmile

Dtsulcus'un attığı mesaj özel değilse, burada bizimle de paylaşabilir misiniz? Kendisi mesajımı görmedi sanırım.
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bn de ayni ayrimdayim derecem 163 kucuk bi sehrde perio mu buyuk sehrde endo mu
Başa dön
blmm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 7:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu kesin iyi bu kesin kötü yaklaşımı bana göre yanlış. Hangisini seviyorsan odur güzel olan detaylara takılmayın.
Başa dön
dtsulcus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pierre yazmış:
licinia yazmış:

Dtsulcus'un attığı mesaj özel değilse, burada bizimle de paylaşabilir misiniz? Kendisi mesajımı görmedi sanırım.

Perio hakkında gizli sırlar verdim Smile şaka bir yana ben perionun imkanlarına bakılıp yazılması gerektiğini düşünüyorum implant vs acısından, geneldde direk cerrahi daha cazip geliyor. Endo için de operasyon mikroskopu kullanan fakülteler var mı acaba bildiğiniz?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız