Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Simdi soyle oluyor ben hacettepe ortodayim (mesela yani) bezmialem orto yazdığımda osym benim oldugum kontenjani mecburen boşalmis gibi kabul ediyor (çünkü ben bezmialem ortoyu kazana da bilirim ve kazanir gidersem hacettepe ortodan bi kontenjan bosa gitmis olur ve kimse yerlesmemis olur hacettepe ortoya bu da saçma bişey) boylece benim boşalttığım kontenjana da başka birisi gelebilir..benim yasal olarak kazanilmis hakkim olduğu için(osymye guvenmiyorum beni yerimde eder mi korkusu olanlar icin söylüyorum) ben istersem htepe ortoda kalabilirim yanima da bir tane daha arkadas gelmis olur..bunun size ne faydasi olur peki ? 
1. Daha az hasta bakip daha cok bos zamaniniz olur bu bos zamaninizda da kendinizi gelistirmek icin veya dinlenmek kullanabilirsiniz..
2. Ileriki duslarda belki de altiniza çömez gelmeyecek bunu bilemezsiniz.. comez gelmedigi durumda siz comez islerini, angarya isleri getir gotur islerini yapmaya devam edersiniz..kidemli olmussunuzdur hem hasta bakarsiniz hem de bu islerle ugrasirsiniz..
3. Ki su an comezsiniz ve o angarya isleri yapacaksiniz neden o isler daha cok parcaya ayrilmasin..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 1:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazmamız lazım inş diş hekimleri birlik olacak tuscular gibi😊 Yaymamız şart..
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 1:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk 200de dahil yerinden memnun olsalar dahi ölü tercih yapılırsa her sey daha da kolay olacak. Lütfen sıralaması cok iyi olanlar da dahil tüm ulasabildiginiz arkadaslarınıza ulasın ve hicbir hak kaybı olmadan iyilik yapabileceklerini anlatın.
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 2:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hak kaybı yok sadece ölü tercih yapıp kontenjan arttırılacak tanıdığınız bütün arkadaşlarınıza iletirseniz Allah yardımcımız olsun
Başa dön
dtiyimser10
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 3:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

peki ne zaman bu tercih dönemi ve oldu ki yazdığımız yer geldi ve gitmek istedik, şu anda bulunduğumuz yerin izin vermeme gibi bi hakkı var mı
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 3:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtiyimser10 yazmış:
peki ne zaman bu tercih dönemi ve oldu ki yazdığımız yer geldi ve gitmek istedik, şu anda bulunduğumuz yerin izin vermeme gibi bi hakkı var mı

hayır izin falan yok.safece osym ye dilekçe veriyon yeni yere gececem diye
Başa dön
Seniordent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saygı değer hocalarım öncelikle bu fırsat yerleşemeyen sizlere hayırlı olsun ancak şunu unutmayın ki herşey sizlerin elinde yani biraz amiyane tabir olucak ama AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER diye bir söz vardır dolayısıyla tüm gücünüzle bu işe yüklenin yeni yerleşmiş arkadaşlarınızı telefonla arayın , email atın, bizzat görüşün ama bu işi halledin ve onları ikna edin çünkü zamanınız çok çok az. Haydi gencecik doktorlarsınız aşamıyacağınız engel yok
Tekar tekrar hayırlı olsun.
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 5:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk 350-400 yernden memnundur silbaştan başlamayı düşünmez bu kişiler sadece ölü tercih yapsa bile 350-400 kişi daha atanır bu şekilde o da en az .. yeter ki art niyetli olunmasın arkadaşlar ikna edilsin. Ben inanıyorum ki bin li rakamları görecek son yerleşen
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 5:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk 350-400 yernden memnundur silbaştan başlamayı düşünmez bu kişiler sadece ölü tercih yapsa bile 350-400 kişi daha atanır bu şekilde o da en az .. yeter ki art niyetli olunmasın arkadaşlar ikna edilsin. Ben inanıyorum ki bin li rakamları görecek son yerleşen
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 6:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Amin inş
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tercihler yarın başlar.2hafta sonra da sonuçlar belli olur.
Tuscularda yeni sonuçlar 26 nisanda açıklanmış 28 nisanda tercihler başlamış 11 mayısta yerleştirmeler açıklanmış
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 9:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar yerlerini degiştirmek istemeyenler tercih yapmazsa önceki tercih listeleri mi gecerli sayilacak yoksa bulundugu yeri mi tercih etmis gibi olacak
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 9:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bulunduğu yeri tercih etmiş sayılacak kontenjan artmıyak. Ama ölü tercih yaparsa hem yerinde kalmış olacak hemde kontenjan artacak . İnş ölü tercih yapar kazanan arkadaşlarımızda kontenjan artar.
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 9:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bulunduğu yeri tercih etmiş sayılacak

Bu arada ösym tercih işlemlerini açıklamadan kazananlar bize inanmaz.korkuyorlar yerlerinden olcaklar diye
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 9:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yerlerini degistirmek istemeyenlerin cogu en azından benim gördüklerim tercih yapma yanlısı degil vicdanlarını rahatlatmak için bazı bahaneler uyduruyolar ayni sıkıntıları cektigimiz yol arkadasımız dedigimiz insanlar simdi dirsek gösteriyo yer darmış yok dolap yokmuş bilmem ne ..bazılarına göre bi insanın geleceginden daha önemli asistan odasında dar yerde degilde genis yerde oturmak heralde .. asıl meselede yer darlıgı falanda degil sıralaması düşük olan nasıl olurda benle aynı yere gelir meselesi bu kadar basit. sınavda zaten cok secici bir sınavdı ya . Sınava az kaldı zaten arkadaslar nasibimizde varsa simdi degilde 3 ay sonra gireriz kimseye tercih yap diye yalvaracak halimiz yok böyle bi iyilik yapmakta herkese nasip olmaz
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne dolapmış ya 😀
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 11:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Personanongrata yazmış:
Yerlerini degistirmek istemeyenlerin cogu en azından benim gördüklerim tercih yapma yanlısı degil vicdanlarını rahatlatmak için bazı bahaneler uyduruyolar ayni sıkıntıları cektigimiz yol arkadasımız dedigimiz insanlar simdi dirsek gösteriyo yer darmış yok dolap yokmuş bilmem ne ..bazılarına göre bi insanın geleceginden daha önemli asistan odasında dar yerde degilde genis yerde oturmak heralde .. asıl meselede yer darlıgı falanda degil sıralaması düşük olan nasıl olurda benle aynı yere gelir meselesi bu kadar basit. sınavda zaten cok secici bir sınavdı ya . Sınava az kaldı zaten arkadaslar nasibimizde varsa simdi degilde 3 ay sonra gireriz kimseye tercih yap diye yalvaracak halimiz yok böyle bi iyilik yapmakta herkese nasip olmaz

Bence cogunlukla asagılık kompleksidir bu, bu sınavda sadece 5-6 soruyla 200-300 kisi asagısında kalmak durumunda kalmıs, insanları asagılamaktır. O gün günü degildir o an kafası dolanmıstır senden daha bilgili olsa dahi o gün şans senden yana olmustur, sıralama icin bunu yapan kisiler ösym ye karsı bir daha elde edemeyecegimiz güzellikteki bu olayı hiç etmis olurlar. Ayıp olur.
Başa dön
dtiyimser10
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 12:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bu durum tam bir kazan-kazan durumu, öncelikle açıkta kalmış arkadaşlarımız yeniden dus stresi yaşamamış olacak, şu an asistan olan arkadaşlar da altlarına çömez geldiği için iş yükü baya hafifleyecektir, ve çok büyük iyilik yapılacak olması da cabası, o yüzden kimse başkasına bırakmasın ve herkes çevresinde tanıdığı asistanlara durumu iletsin, ne kadar kişiye ulaşırsak o kadar başarılı oluruz. tek yapılması gereken ölü tercih olarak bezmialem ortoyu yazmak, daha sonra kendi kontenjanı boşalınca da altına çömez arkadaşın gelmesini beklemek.
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 5:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

4- 5 net 200-300 kişi fark ettirdi. Kazanan arkadaşlara sesleniyorum.Gelin empati yapın diyorum. Siz bizim durumumuzda olsaydımız ne isterdiniz? Bu sebepler bir kontenjanın gitmesi için sebep mi? Her sene ösym kaç kontenjan diye beklemek yerine bu sefer kazanan arkadaşlarımız bize ne kadar kontenjan sağlıyacak diye bekledik daha iyi olur diye düşündüm ama duyduğumuz cvplar şok etkisi oluşturdu genel anlamda olmasa da.emek vermek gerçekten zor bir sene gidiyor hayatından ailenden sosyalliğinden. Yeni bir aınav stresi de cabası. Gelin bir olalım tusçu arkadaşlar gibi kazanan arkadaşlar büyük bir iyiliği bir hayatı kurtarmanın keyfini bizde bu kontenjanları kaçırmayalım. İnş kalbiniz ağır basar.selamete kalın.
Başa dön
freezecold
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 8:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yerleşip de tekrar tercih yapmak istemeyen arkadaşlarımızın olayın ilk sokuyla böyle soylediklerini düşünmek istiyorum. Eğer okuyorlarsa tercih yapmalarının çok basit ama çok önemli olduğunu anlamalarını isterim. Sizin yanınıza gelecek arkadaşlarımız size çok minnettar olacaklarıdır. Ucuz seyler için heba edilemeyecek kadar önemli olan bu konuya önem verin.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sonraki
5. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız