Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 12:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sofosbuvir
Comez Asistan Dr.

Tarih: 28.04.2017 - 20:21:17
. Mesaj konusu : Re: 2016 eylül tus yeniden yerleştirme soru
Mesaj Numarasi : NjYuMjQ5LjkzLjIyMA== | MTQ5Njc5MDU3NA== Yoneticiye Bildir !

Forumdan alintidir
***Önceden bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yaparsa nolur? yerleştiği bölümü kaybetme ihtımalı varmı dır?

Bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun biri gelmeyecek ölü tercih yaparsa (hacettepe radyo mesela), yapılacak yenıden yerleştirme ile bir yere ( kendı kazandığı bölüme de) yerleşmez,eylülde kazandığı bölümü boşaltmış olur, kendi puanından daha düşük birinin girmesini ve kendisine çömez gelmesini sağlamış olur.

***eylülde kazandığı bölümü kaybetme ihtimali var mıdır?
yoktur.osym açık açık yazmış.
"4) Bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin ilk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan
yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam
edebileceklerdir. "
***bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yapmazsa nolur?
eski tercih listesi geçerli olacağından çok buyuk ıhtımalle eylulde kazandığı yeri tekrar kazanır,ve aldığı puandan daha düşük bir puan ile kazandığı bölüme birinin girmesini ,çömez gelmesini engellemiş olur.çok düşük bir ihtimal de olsa eylulde kazandığı tercihin bir üst tercihi gelse bile, yeniden tercih yapmadığı için bu dikkate alınmaz, sonuç açıklama sayfasında görülmez. o da açıkça yazıyor.
"2) Yerleştirme sonuçları, 28 Nisan 2017-3 Mayıs 2017 tarihleri arasında bu yerleştirme için
tercih yapan adaylar için açılacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih
bildiriminde bulunmayan adaylara yerleştirme sonuçları açıklanmayacak ve bu adaylarla ilgili
herhangi bir işlem yapılmayacaktır."

***eylulde bir bölüme yerleşmiş ama hacettepe radyoloji gibi uçuk bir yer değil de gelebilecek bir yer tercih eder ve o yer gelirse nolur?
isterse gider istemezse gitmez.ösym nın duyurusunda açıkça yazıyor:
"3) Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara Merkezimiz
tarafından elektronik ortamda iletilecektir. Yerleşen adaylardan isteyenler , sonuçlar açıklandıktan bir gün sonra başlamak üzere 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihe kadar yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmayan
adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır."

***yani kaç kişi girerse o kadar fazladan kadro tus için kopartılmış mı oluyor?
evet.en son maddede yazmış:
"6) Kılavuzdaki mevcut kontenjanlara yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri
sonucu ortaya çıkabilecek ilave kadro ihtiyaçları, ilgili kurumlar tarafından karşılanacaktır.

**********özetle tusiyerler için win-win durumu ,tusiyerler birleşirse bir gol atmış olacaklar.
bu yuzden eylulde kazananlardan ne kadar çok kişi tercih yaparsa o kadar çok boş yer açılacak ve başkaları girecek.*********
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
freezecold
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 5:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıklama için teşekkür ederiz 👏🏻
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 7:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar benim kafami karstran tek bir sey var su an bulundugumuz yeri kaybetmemek icin yeni tercih listemizde su an bulundugumuzu yeri de yazack miyiz tesekkurler
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 7:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcdz yazmış:
Arkadaslar benim kafami karstran tek bir sey var su an bulundugumuz yeri kaybetmemek icin yeni tercih listemizde su an bulundugumuzu yeri de yazack miyiz tesekkurler

hayır yazmayacaksın.zaten yazarsan tercih yapmana gerek kalmaz seni direkt oraya yerleştirir.ve işe yaramayan bir işlem olur.sen yerini kaybetmiyorsun zaten.ancak başka yer kazanıp gidersen kaybedersin ki o da kaybetmek olmuyor.senin şu an ki yerin garanti
Başa dön
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 7:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcdz yazmış:

Hocam su an bulunduğunuz yeri hic bir sekilde kaybetmeyeceksiniz kazanılmış hakkiniz var.. o yuzden bulundugunuz bolumu yazmamaniz gerekiyorki o kontenjan bosalsin yoksa oraya yine siz yerlesirsiniz..
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 7:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok sağolun
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 11:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tercihler ne zaman alınacak acaba tıpta 2 gün sonra alınmıştı bizde hala yok
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunlar kesin tercih yaptıracak mı ki ? Artık herşeyi bekliyorum ben.
Başa dön
Seniordent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok Değerli hocalarımız JASPER JUMPER ve DENTMANIA öncelikle silere sonsuz saygılarımı sunarım Hakikaten muhteşem açıklamalarızla çok kişinin kafasındaki teretdütleri gidermiş durumdasınız. Şu hayırlı mübarek ayda açılacak ek kontenjanlarla yerleşme imkanı elde edecek yüzlerce diş hekiminin hayır dualarırnın üzerinizde olacağından emin olun .
YÜCE ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN Sonsuz saygılar.
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 7:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Seniordent yazmış:
Çok Değerli hocalarımız JASPER JUMPER ve DENTMANIA öncelikle silere sonsuz saygılarımı sunarım Hakikaten muhteşem açıklamalarızla çok kişinin kafasındaki teretdütleri gidermiş durumdasınız. Şu hayırlı mübarek ayda açılacak ek kontenjanlarla yerleşme imkanı elde edecek yüzlerce diş hekiminin hayır dualarırnın üzerinizde olacağından emin olun .
YÜCE ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN Sonsuz saygılar.

faydamız olduysa ne mutlu allah sendende yerleşmemize vesile olan herkesten razı olsun
Başa dön
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 8:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jasperjumper yazmış:
Arkadaşlar çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı için genel bir bilgisizlik olması çok normal. ben de yakın zamanda tusta yeniden yerleştirmede tercih yapan arkadaşlarım sayesinde biliyorum.
şuan ekstradan kadro açılmış değil. herkes yeniden tercih yaptığında,
1- ölü tercih yaparsa , sonuçlar açıklandığında bi yeri kazanamadınız yazısını görecekler. ama kazanılmış hak olduğu için eski yerlerinde kalmaya devam edecekler. kendi kadroları halka açılmış olcak
2- gitmek istedikleri yeri tercih ederlerse , puanlar biraz düşeceği için daha çok istedikleri yere geçebilirler. yine kendi kadroları halka açılmış olacak.
3- herhangibi yeri tercih etmezlerse, kendi kadrolarında kalıp sonuç sayfasında yapılmış tercih yoktur yazısıyla karşılaşacaklar. kendi kadroları halka açılmamış olacak.
burda önemli olan tercih yaparken de kendi kadronu yazmamak ki o kadro boşalmış olsun. sonuç olarak kazanılmış hak alınmıyor kimsenin elinden. ayrıca gelebilecek yerleri yazarken de gitmeyi düşündüğünüz yerleri yazmada fayda var.
bu konuyu netleştirdiğimize göre gelelim diğer konuya,

ben yüksek puan yapmış bazı arkadaşlarımdan tercih yapmayı düşünmüyoruz diye duydum sebepleri ise şunlar

1- yeterince koltuk yok iki katına çıkarsa biz de hasta bakamayacağız

bu konuda haklılar biraz herkes iyi eğitim almak ister ama bu aynı zamanda iş yükünün de azalacağı altlarına çömez geleceği anlamına geliyor.

2- daha düşük puanlılar bizle aynı bölüme girmesin

2 net aralığında bu kadar yığılmanın olduğu bi sınavda biz daha çok çalıştık daha çok hak ettik demesin kimse.

3- hocalar okuldan alındığı için asistan başına çok az hoca düşüyor

sürekli akademik personel ilanı oluyor onlar tamamlanır yakında die düşünüyorum

4- eylülde açılan kadroları etkileyecek o zaman onlara haksızlık olacak

şuan herkes yeni tercih yaparsa 600 kadro açıldı diyelim ekstra. bunun dezavantaja dönüşmesi için eylülde 600den fazla kadro azaltmaları lazım ki ne kdr saçma olduğu aşikar
ayrıca başka bi hesap yapalım, dusta yerleşemeyip şuan tekrar hazırlanan ve eylülde yerleşecek olan 100 kişi var diyelim bunlar şuan yerleşse eylülde 100 kadro boşalmış olcak ösym kadroları 70 tane azaltsa bile karda olunur. ki zaten bu dedğim rakamlarda kadroların azalmayacağını biliyoruz hepimiz. ösym kafasına göre yine kadro açmayabilir ayrıca şuan tercih yapılmasa bile.

5 - hocalara bağlı karar vereceğiz
ben tıpçılarda hiç böyle bişey duymadım doktorayla girilmedi ösym açtı bu kadroları şimdi niye hocalara bağlı olundu?

iptaller olunca herkesin sıralaması değişti, üst sıraya çıkanlar ne çabuk unuttunuz bu günleri belki şuan bu konumda olamayacaktınız ve daha az çalışmış daha az hak ediyo deildiniz.

benim istediğim bölüm herkes tercih yapsa bile gelmiyor umrumda deil açıkçası kimin tercih yapıp yapamadığı.konuşmaları duyunca tutamadım kendimi .ayrıca benim genel dişhekimlerinde gördüğüm yüzde 10luk ii insanlar dilimi için yazdım bu yazıyı. kendine zarar gelmesini istemeyen ama bu durumu avantaja çevirmek isteyenler için.
sonuçta herkese win win .
kalın sağlıcakla

Ne guzel de açıklamışsiniz agziniza saglik hocam Wink
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Adam bezmi alem ortoyu kazanacağını bilse bile hakkari restoda kalmayı tercih eder sırf başka biri daha kzanmasın diye, tercih yapmaz . Öyle tipler tanıdım 😀Kötü niyetli tipler olmasa zaten iyi niyetli olmasına gerek yok yaz daha çok seveceğin bir ili bir bölümü git. Ama yoooookk pislik yapacak dolap sıkıntısı var diyen dolap beygiri
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 9:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denizolsun yazmış:
Bunlar kesin tercih yaptıracak mı ki ? Artık herşeyi bekliyorum ben.

Ben de şüğheleniyorum bir kereden bişey olmaz oldu bittiye getirmesinler gene
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Umarım bu durum bu seneki kontenjan sayısını etkilemez. Osym nin kontenjanlari nisan mayista istemesi hakkında bilgim var. Sonucta yine kendileri belirliyorlar. Fakulte 3-5 kisi istiyor 1-2 kisi aciyorlar.
Başa dön
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Hzr 08, 2017 8:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.kamupersoneli.net/sinavlar/osym-2016-dus-yeni-degerlendirme-sonuclari-ve-sayisal-bilgiler-h28632.html
Başa dön
Seniordent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 09, 2017 6:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DEGERLİ HOCALARIM BAZI ARKADAŞLARIMIZ ACEBA TERCİH YAPTIRIRLARMI DİYE ENDİŞE EDİYORLAR BUNLARI KAFANIZDAN SİLİN TUS DAKİ HOCALARIMIZA NASIL HAK VERİLDİYSE DUS DAKİ HOCALARIMIZADA AYNI HAKKI VERMEK ZORUNDALAR ÇÜNKÜ OLAY MAHKEMELİK OLSA TUSCULARA VERİLEN HAK MAHKEMEDE EMSAL TEŞKİL EDER O NEDENLE GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN ANCAK YAPACAĞINIZ TEK ŞEY YERLEŞMİŞ HOCALARIMIZI ÖLÜ TERCİH YAPMAYA İKNA EDİN. UNUTMAYALIM Kİ EKSTRADAN BİR KİŞİ YERLEŞEMEYEN BİR ARKADAŞIMIZI UZMANLIĞA TAŞIYACAKTIR . HEPİNİZE SONSUZ SAYGILAR.
Başa dön
dtnurgul
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Hzr 09, 2017 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biraz daha tercihleri başlatmazlarsa bayram olacak yakında sonra bayram tatili olucak filan
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2017 12:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tercihler kesin acılacak diye düsünüyorum ama neden beklediklerine dair fikir yürütemedim. Ne olabilir?

En son Dnzsunali tarafından Cmt Hzr 10, 2017 4:22 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2017 12:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bizim tercihler hariç herşeyi duyurdular
Başa dön
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2017 1:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

whatsap grubunda söylediler.haftasonu lys trafiği var. o yüzden aksamış pazartesi düşer sisteme denmiş sanırım..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sonraki
7. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız