Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Swinglock sorusu davası???
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Swinglock sorusu davası???
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hespera
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:40 pm    Mesaj konusu: Swinglock sorusu davası??? Alıntıyla Cevap Gönder

Davayı açan arkadaşlar,sorunun iptali için mi başvurdunuz;yoksa cevap değişikliği için mi? Bilgilendirir deniz çok sevinirim

En son hespera tarafından Cum Eyl 29, 2017 11:19 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:57 pm    Mesaj konusu: Re: Swinlock sorusu davası??? Alıntıyla Cevap Gönder

hespera yazmış:
Davayı açan arkadaşlar,sorunun iptali için mi başvurdunuz;yoksa cevap değişikliği için mi? Bilgilendirir deniz çok sevinirim
kesin çekerler o soruyu davadan.amaçlarına ulaştılar
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Datanın dediğine göre itiraz edildiyse muhtemelen davada da itiraz gibi şıkkın değişmesi istenmiştir.
Başa dön
dtcuha
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 3:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

avukatla görüştüm. bu soruya ne şekilde bir dava açıldığını bilmediğimizi, ama ösym'nin cevabı değiştirme kararına itiraz etmek istediğimizi söyledim . ösym'nin her kararının idari karar sayıldığını, bu konuda idari mahkemeye başvurarak dava açabileceğimizi, sınav sonuçlarının açıklanma tarihi 29 eylül olduğu için 20 eylül son dava tarihi diye bir durumun geçerli olamayacağını, eğer bu konuda önceden açılmış benzer davalar varsa bunların zaten birleştirilerek ortak bir karae verileceğini söyledi. evet, davaların şimdilik ayrı süreci uzatabilir ama en azınsan beklemeye değer. çünkü şu durumda soeuyu boş bırakan biri, işaretleyene göre daha avantajlı durumda ve bunun adaletli olduğunu düşünmüyorum.
Başa dön
dtcuha
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 3:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilave olarak, karardan sonra ösym yönetmeliğinde farklı bir durum yazmıyorsa 2 ay içerisinde dava açılması gerekiyormuş, bazı durumlarda bu 1 aya kadar düşebiliyormuş. yani önce ilk davaların sonuçlanmasını bekleyip sonra harekete geçmek çok akıllıca olmaz, hatta süreci çok daha fazla uzatır. bir an önce organize olmak lazım.
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 3:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcuha yazmış:
ilave olarak, karardan sonra ösym yönetmeliğinde farklı bir durum yazmıyorsa 2 ay içerisinde dava açılması gerekiyormuş, bazı durumlarda bu 1 aya kadar düşebiliyormuş. yani önce ilk davaların sonuçlanmasını bekleyip sonra harekete geçmek çok akıllıca olmaz, hatta süreci çok daha fazla uzatır. bir an önce organize olmak lazım.

katılıyorum. davaların sonuçlanmasını beklemek gereksiz çünkü zaten davalar da şıkkın değişimi yönündedir ve ösym şıkkı değiştirdiği için soru tekrar değerlendirilmez bile.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 4:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
dtcuha yazmış:

katılıyorum. davaların sonuçlanmasını beklemek gereksiz çünkü zaten davalar da şıkkın değişimi yönündedir ve ösym şıkkı değiştirdiği için soru tekrar değerlendirilmez bile.
aynen arkadaslar bu soru kesinlikle iptal edilmeli ben zaten dava açan arkadaşlara sordum onlar soru iptali için degil cevap anahtarının değişmesi için dava açmışlar ve milletede iptal davası açmayın diye kandırmaya çalışıyorlar, bir anonce organize olup hemen o sorunun iptali için dava acalim ben üzerime düşeni yapmaya hazirim...
Başa dön
dtkevser
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende yardimci olmaya hazirim ankarada olan bir arkadas davayi acabilirse cok iyi olur aslinda
Başa dön
dtcuha
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 5:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunun için bir grup oluşturulabilse ordan haberleşebiliriz.
Başa dön
hsnak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 5:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sorulara dava açan arkadaşlar adalet olsun hakkaniyet olsun kimse kimsenin hakkına girmesin diyerek dava açtıklarını söylediler ancak swing lock sorusuna iptal istemeyip şık değişikliği istedilerse herkesin kendi adaletinin peşinde olduğunu gösterir.Bence de bu soru iptal edilmeliydi.
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevabi degisen diger soruya dava acmayi dusunen ya da elinde bununla ilgili kaynak olan var mi o sorunun celiskili oldugunu ve cevabin degismesinin yanlis oldugunu düşünüyorum soruyu hazirlayan hocanin bile kafası karismis cevabi degistirmis resmen
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 8:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
Cevabi degisen diger soruya dava acmayi dusunen ya da elinde bununla ilgili kaynak olan var mi o sorunun celiskili oldugunu ve cevabin degismesinin yanlis oldugunu düşünüyorum soruyu hazirlayan hocanin bile kafası karismis cevabi degistirmis resmen

Mandibula hareketi sorusunu diyorsan eğer o soruda bir sıkıntı yok doğru cevap 1-2-3-4 olması gerekiyordu zaten. Asıl iptal edilmesi yanlış olurdu soru doğru çünkü.
Başa dön
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
Cgdm yazmış:

Mandibula hareketi sorusunu diyorsan eğer o soruda bir sıkıntı yok doğru cevap 1-2-3-4 olması gerekiyordu zaten. Asıl iptal edilmesi yanlış olurdu soru doğru çünkü.
+1
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2017 11:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
Cgdm yazmış:

"Kime göre neye göre?" diyesim geldi de neyse bu sorular cok tartışıldı önceki başlıklarda daha fazla bisey demeyeyim ben
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 1:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar swing lock sorusuna karşı dava açan oldu mu
Başa dön
aljinat
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 5:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet arkadaslar organize olup o soruya dava acmamiz gerekiyo
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 6:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nasıl yapalım var mı fikri olan
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 7:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani dava açacağını söylüyordu ama açtı mı bilmiyorum.
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 7:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açacaksanız bir an önce açınki tüm davalar aynı anda görülsün.Daha da uzamasın.Haksızlık olmasın diye dava açanlar açıyorda bu haksızlık değilmi? 2 sorunun şıkkını değiştirip itiraz etmemek.Bence bu soruların iptal olması gerekirdi.
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 7:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ankarada olan biri açabilir ben masraflarını tek başıma vermeye hazırım.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız