Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ANKARA ÜNİVERSİTESİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aykutcelikdt
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 11:55 pm    Mesaj konusu: ANKARA ÜNİVERSİTESİ Alıntıyla Cevap Gönder

Bölümler hakkında bilgi verebilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herkese merhaba ben 2016 dus ile Ankara üniversitesi protez bölümüne girdim. 2. Yerleştirmeler ile İstanbula geçiş yaptım yaklaşık 3 ay gibi bir süre Ankarada olduğum için ve şuan orada olmadığım için gönül rahatlığıyla size bilgi verebilirim

Öncelikle fakülte ile ilgili bilgi vermek istiyorum çünkü Ankara Üniversitesi olduğu için iyi olduğunu düşünüp yazacak çok kişi vardır.
Fakültede diğer hiç bir fakültede olmayan mesai kontrol sistemi var. Her asistanın kartı var ve giriş-çıkış saatlerinde basmal zorundalar. Mesai saatleri 08.30-17.30 olarak düzenlendi. Erken çıkma ve geç giriş yapmaların yıllık izinden kesilme gibi bir yaptırımı var. Zira ben nasıl olsa gideceğim diye kart basmamıştım bu sebeple 2 gün yıllık iznimden düşürüldüğünü 1 yıllık sürem dolduğunda bunun yeni gideceğim fakülteye bildirileceği bizzat başhekim tarafından bildirildi. Bu şekilde yıllık izni silinen çok kişi gördüm
2. Bir konu ise fakültede mesai dışı çalışma getirildi ancak mesai dışı çalışmanız mesai içi gibi gösteriliyor. Peki bunu neden yaptılar ben ayrılmadan önce her ay yapılan toplantılarda başhekim yeni düzenleme ile her asistanın aylık 4BİN LİRA puan barajı olduğunu, buna uyulmadığında ise soruşturma açılacağını bildirdi. Nitekim bu soruşturmalar açıldı. Burada özellikle protez bölümü olarak öğrenci bakma yükümüz çok fazla olduğu için vaktimiz kalmadığını söylediğimizde mesai dışını açtık çalışın gibi bir söz söylendi
3. Fakültenin şartları keşke gidip görebilseniz ama gerçekten çok çok kötü. Neredeyse yeni sistem hiç bir şey yok. En basitinden bir cad cam var ancak o bile kullanılamıyor. Diğer bölümler için de aynı şey geçerli. Yan tarafında yeni bina inşaatı başladığı için bu binaya bir çöp bile alınmıyor.
4.Döner sermaye konusuna gelirsek yeni gelen sistem ile dönerin arttırıldığı söylenmesine rağmen büyük bir oyun bu. Yaptığınız her işten teknisyen parası malzeme parası vs çıkarıldıktan sonra eğer barajı geçtiyseniz döner alabiliyorsunuz. Bunun için durmadan çalışmanız gerekiyor. 4 bin lirayı geçmek bile zor bir çok bölüm geçemiyor

Genel olarak fakülte ile ilgili verebileceğim bilgiler bu kadar. Diğer bölümlerle ilgili de arkadaşlarımdan dolayı bilgim var isteyen arkadaşıma bu konuda yardımcı olurum

Protez bölümüne gelecek olursak: 30 küsür profesör var. Kadrolu bir kaç uzman var. Sanırım 20 küsür asistan var. 3 kliniği var öğrenci-asistan-öğretim üyesi. Öğretim üyesi kliniği hep boş çünkü hiç bir hoca çalışmıyor. Haftanın iki günü preklinik 1 günü ise staj bakmakla yükümlüsünüz. Çünkü protez preklinikleri 1-2-3. Sınıfta var ve sınıf mevcutları çok fazla olduğu için asistan sayısı yetersiz. Geri kalan günlerde ise yığınla verilen hastaları yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Bulunduğum 3 aylık süre zarfında yaptığım tek şey sürekli verilen hastaları adsm usulü yetiştirmek ve öğrenci bakmak oldu. Hocalardan hiç bir eğitim alamadım üzerine bir de protez derslerine sorumlu asistan olarak gitmek durumunda kaldım.

Protezden 3 ayda ağzı yanmış bir meslektaşınız olarak koşarak oradan kaçtım ve pedodonti yazdım. Şuan hayatımdan çok memnunum doğru bir tercih oldu. Umarım sizlere yardımcı olmuştur. Köklü olduğunı düşündüğünüz üniversiteleri yazarken bir kez daha düşünün. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun ( buraya üye olup yazmamın tek sebebi geçirdiğiö o üç ayın sonunda kendime verdiğim sözü tutmamdı. Yazdıklarımı ciddiye alıp kendini kurtaran olursa o bana yeter). Merak ettiğiniz bir şey olursa dm atabilirsiniz
Başa dön
DtEMA28
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 2:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:
Arkadaşlar herkese merhaba ben 2016 dus ile Ankara üniversitesi protez bölümüne girdim. 2. Yerleştirmeler ile İstanbula geçiş yaptım yaklaşık 3 ay gibi bir süre Ankarada olduğum için ve şuan orada olmadığım için gönül rahatlığıyla size bilgi verebilirim

Öncelikle fakülte ile ilgili bilgi vermek istiyorum çünkü Ankara Üniversitesi olduğu için iyi olduğunu düşünüp yazacak çok kişi vardır.
Fakültede diğer hiç bir fakültede olmayan mesai kontrol sistemi var. Her asistanın kartı var ve giriş-çıkış saatlerinde basmal zorundalar. Mesai saatleri 08.30-17.30 olarak düzenlendi. Erken çıkma ve geç giriş yapmaların yıllık izinden kesilme gibi bir yaptırımı var. Zira ben nasıl olsa gideceğim diye kart basmamıştım bu sebeple 2 gün yıllık iznimden düşürüldüğünü 1 yıllık sürem dolduğunda bunun yeni gideceğim fakülteye bildirileceği bizzat başhekim tarafından bildirildi. Bu şekilde yıllık izni silinen çok kişi gördüm
2. Bir konu ise fakültede mesai dışı çalışma getirildi ancak mesai dışı çalışmanız mesai içi gibi gösteriliyor. Peki bunu neden yaptılar ben ayrılmadan önce her ay yapılan toplantılarda başhekim yeni düzenleme ile her asistanın aylık 4BİN LİRA puan barajı olduğunu, buna uyulmadığında ise soruşturma açılacağını bildirdi. Nitekim bu soruşturmalar açıldı. Burada özellikle protez bölümü olarak öğrenci bakma yükümüz çok fazla olduğu için vaktimiz kalmadığını söylediğimizde mesai dışını açtık çalışın gibi bir söz söylendi
3. Fakültenin şartları keşke gidip görebilseniz ama gerçekten çok çok kötü. Neredeyse yeni sistem hiç bir şey yok. En basitinden bir cad cam var ancak o bile kullanılamıyor. Diğer bölümler için de aynı şey geçerli. Yan tarafında yeni bina inşaatı başladığı için bu binaya bir çöp bile alınmıyor.
4.Döner sermaye konusuna gelirsek yeni gelen sistem ile dönerin arttırıldığı söylenmesine rağmen büyük bir oyun bu. Yaptığınız her işten teknisyen parası malzeme parası vs çıkarıldıktan sonra eğer barajı geçtiyseniz döner alabiliyorsunuz. Bunun için durmadan çalışmanız gerekiyor. 4 bin lirayı geçmek bile zor bir çok bölüm geçemiyor

Genel olarak fakülte ile ilgili verebileceğim bilgiler bu kadar. Diğer bölümlerle ilgili de arkadaşlarımdan dolayı bilgim var isteyen arkadaşıma bu konuda yardımcı olurum

Protez bölümüne gelecek olursak: 30 küsür profesör var. Kadrolu bir kaç uzman var. Sanırım 20 küsür asistan var. 3 kliniği var öğrenci-asistan-öğretim üyesi. Öğretim üyesi kliniği hep boş çünkü hiç bir hoca çalışmıyor. Haftanın iki günü preklinik 1 günü ise staj bakmakla yükümlüsünüz. Çünkü protez preklinikleri 1-2-3. Sınıfta var ve sınıf mevcutları çok fazla olduğu için asistan sayısı yetersiz. Geri kalan günlerde ise yığınla verilen hastaları yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Bulunduğum 3 aylık süre zarfında yaptığım tek şey sürekli verilen hastaları adsm usulü yetiştirmek ve öğrenci bakmak oldu. Hocalardan hiç bir eğitim alamadım üzerine bir de protez derslerine sorumlu asistan olarak gitmek durumunda kaldım.

Protezden 3 ayda ağzı yanmış bir meslektaşınız olarak koşarak oradan kaçtım ve pedodonti yazdım. Şuan hayatımdan çok memnunum doğru bir tercih oldu. Umarım sizlere yardımcı olmuştur. Köklü olduğunı düşündüğünüz üniversiteleri yazarken bir kez daha düşünün. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun ( buraya üye olup yazmamın tek sebebi geçirdiğiö o üç ayın sonunda kendime verdiğim sözü tutmamdı. Yazdıklarımı ciddiye alıp kendini kurtaran olursa o bana yeter). Merak ettiğiniz bir şey olursa dm atabilirsiniz

Hocam teşekkürler bilgilendirdiğiniz için Ankara üniversitesi pedodonti de bu şekildemi dedikleriniz sadece protez için mi geçerli yoksa
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 2:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sistemin ilerleyişi aynı yani mesai zorlaması, puan zorlaması vs bu şekilde. 15 dakika geç kaldığınızda personel işlerine bilgi vermek durumundasınız aksi durumda yıllık izinden gidiyor. Başka hiç bir fakültede böyle bir durum söz konusu değil arkadaşlarımdan biliyorum. Zaten ben rahat diye yazmıştım ancak yeni yönetimle birlikte çok değişti. Pedodontisi de arkadaşlarımın söylediği şey şu " hocaları dışardan size güzel yüzünüze gülüyor iç yüzünü bir de bana sorun" şeklindeydi. Başladığımızda benimle birlikte ankara pedoya başlayanları bir yada iki kez görebildim sürekli çalışıyorlar.

Bir de şunu eklemeyi unutmuşum. İlk başladığımızda mesai 4,30 du ve öğle arası yoktu öğle arası klinikler açıktı ama öğle arası var gibiydi. Şimdi resmi olarak öğle tatili getirildi ancak bölümlerin işleyişi bu şekilde olmadığı için neredeyse bütün bölümler öğle arası da açık. Bölümlerin zorlaması ile fazla mesaiye kalıyoruz
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 3:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dilerseniz bildiğim kadarıyla sizlere diğer bölümler hakkında bilgi vereyim. Şuan bezmi alemdeyim ancak bu sene açmamış o yüzden 3 ay geçirdiğim ankara üniversitesi hakkında bildikleeimi yazayım belki bir kısmınıza faydası olur

1-CERRAHİ: sanırım 9-10 hoca var sürekli ameliyat oluyor bildiğim kadarıyla. Gene benimle birlikte girenlerden gördüğüm bazı şeyleri yapmak için süre beklemiyorsunuz herkes herşeyi yapıyor. Eskiden çok yoğun implant yapılırmış ancak azalmış. Bunun sebebi de fakültenin ihalesi dahilinde olan implantların yapılması zorunluluğu. Kazanılan para direk fakültenin cebine girdiği için implant yapılma oranı çok çok azalmış. Onun dışında hocalarının birbirini sevmediğini bu nedenle huzursuz bir ortamı olduğunu biliyorum
2-PERİO: Periosu güzel arkadaşlar. Buradaki hocalardan biri tıpta uzmanlık kurulunda olduğu için uzmanlık eğitimine önem veriyorlar. İmplant yapılıyor. Periodontal cerrahi de yapılıyor. Hoca sayısını bilmiyorum
3- PEDO: Hocalarını bütün öğrenciler çok seviyor. Ancak asistanlar bölümün çok sıkıntılı olduğunu çok yorulduklarını hocaların acımasız olduğunu tepelerinde olduğunu söylüyor. Duyduklarım bu kadar. Bir tane erkek hocası var gerisi bayan
4-ORTODONTİ: Çoğunluğu doktoralı. Bunların bir kısmı hoca çocuğu. Kaç hoca var bilmiyorum ancak kapısı sürekli kuyruk halinde anladığım kadarıyla çok yoğun
5-ENDODONTİ: Güzel bir bölüm iyi hocaları olduğu söyleniyor. Burada başlayan arkadaşlarım bir iki ay sonra çantaya gitmeye başladı ve çok iyi paralar kazanıyorlar. Protezden daha iyi çantası olduğunu söyleyebilirim
6-TEDAVİ: Aklı olan yazmaz o kadar söyleyeyim. Minicik bir klinik asistan ve öğrenciler tek bir yerde çalışıyor. Çok fazla yoğun. Çok malign bir A.b.d başkanları var herkes laf ediyor.
7-RADYOLOJİ: tomografi-ultrason vs her bişey var. Sürekli akademik yayınlar yapılıyor. 3 tane yeni doçenti var hepsi de çol seviliyor anladığım kadarıyla. Sevilen bir bölüm
8-PROTEZ: üstteki yazımda anlattım biraz daha ayrıntı vereyim. Haftada bir gün nöbetçi olursunuz ölüm gibi bir nöbet. Sayısız hasta bakıyorsunuz. Staj ve preklinik görevlisiyken hasta bakmanız yasak. Son düzenleme ile hastaların ödediği paralar çok arttığı için zirkon yapayım işte vs gibi estetik yada uzmanlık gerektiren işleri pek yapamıyorsunuz. Zira ücretleri özelden yüksek hastalar yanaşmıyor. Uzmanlığa başlarım hocam ile beraber hastalarımı bakarım bilgilenirim gibi bir hayaliniz var ise ankara üniversitesi yazmayın. Hocamın beni çağırma sebeplerini sıralıyorum: ders notumu temize çek, dersim var slaytımı hazırla , dersim var sen de gel , preklinik ödevlerini değerlendir , bankaya para yatırılması gerekiyor git onu yatır. Bu şekilde 😂 birlikte hiç hasta baktınız mı derseniz tabiki bakmadık. Şimdi bana çok kötü konuşuyorsun işte bilerek felan diyebilirsiniz. O zaman yazın aynılarını hatta daha fazlasını yaşayacağınızı görürsünüz gene de karar sizin tabiki.
Başa dön
DtEMA28
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 3:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:
Dilerseniz bildiğim kadarıyla sizlere diğer bölümler hakkında bilgi vereyim. Şuan bezmi alemdeyim ancak bu sene açmamış o yüzden 3 ay geçirdiğim ankara üniversitesi hakkında bildikleeimi yazayım belki bir kısmınıza faydası olur

1-CERRAHİ: sanırım 9-10 hoca var sürekli ameliyat oluyor bildiğim kadarıyla. Gene benimle birlikte girenlerden gördüğüm bazı şeyleri yapmak için süre beklemiyorsunuz herkes herşeyi yapıyor. Eskiden çok yoğun implant yapılırmış ancak azalmış. Bunun sebebi de fakültenin ihalesi dahilinde olan implantların yapılması zorunluluğu. Kazanılan para direk fakültenin cebine girdiği için implant yapılma oranı çok çok azalmış. Onun dışında hocalarının birbirini sevmediğini bu nedenle huzursuz bir ortamı olduğunu biliyorum
2-PERİO: Periosu güzel arkadaşlar. Buradaki hocalardan biri tıpta uzmanlık kurulunda olduğu için uzmanlık eğitimine önem veriyorlar. İmplant yapılıyor. Periodontal cerrahi de yapılıyor. Hoca sayısını bilmiyorum
3- PEDO: Hocalarını bütün öğrenciler çok seviyor. Ancak asistanlar bölümün çok sıkıntılı olduğunu çok yorulduklarını hocaların acımasız olduğunu tepelerinde olduğunu söylüyor. Duyduklarım bu kadar. Bir tane erkek hocası var gerisi bayan
4-ORTODONTİ: Çoğunluğu doktoralı. Bunların bir kısmı hoca çocuğu. Kaç hoca var bilmiyorum ancak kapısı sürekli kuyruk halinde anladığım kadarıyla çok yoğun
5-ENDODONTİ: Güzel bir bölüm iyi hocaları olduğu söyleniyor. Burada başlayan arkadaşlarım bir iki ay sonra çantaya gitmeye başladı ve çok iyi paralar kazanıyorlar. Protezden daha iyi çantası olduğunu söyleyebilirim
6-TEDAVİ: Aklı olan yazmaz o kadar söyleyeyim. Minicik bir klinik asistan ve öğrenciler tek bir yerde çalışıyor. Çok fazla yoğun. Çok malign bir A.b.d başkanları var herkes laf ediyor.
7-RADYOLOJİ: tomografi-ultrason vs her bişey var. Sürekli akademik yayınlar yapılıyor. 3 tane yeni doçenti var hepsi de çol seviliyor anladığım kadarıyla. Sevilen bir bölüm
8-PROTEZ: üstteki yazımda anlattım biraz daha ayrıntı vereyim. Haftada bir gün nöbetçi olursunuz ölüm gibi bir nöbet. Sayısız hasta bakıyorsunuz. Staj ve preklinik görevlisiyken hasta bakmanız yasak. Son düzenleme ile hastaların ödediği paralar çok arttığı için zirkon yapayım işte vs gibi estetik yada uzmanlık gerektiren işleri pek yapamıyorsunuz. Zira ücretleri özelden yüksek hastalar yanaşmıyor. Uzmanlığa başlarım hocam ile beraber hastalarımı bakarım bilgilenirim gibi bir hayaliniz var ise ankara üniversitesi yazmayın. Hocamın beni çağırma sebeplerini sıralıyorum: ders notumu temize çek, dersim var slaytımı hazırla , dersim var sen de gel , preklinik ödevlerini değerlendir , bankaya para yatırılması gerekiyor git onu yatır. Bu şekilde 😂 birlikte hiç hasta baktınız mı derseniz tabiki bakmadık. Şimdi bana çok kötü konuşuyorsun işte bilerek felan diyebilirsiniz. O zaman yazın aynılarını hatta daha fazlasını yaşayacağınızı görürsünüz gene de karar sizin tabiki.

Çok teşekkür ederim hocam
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 4:36 am    Mesaj konusu: ankara üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

DtEMA28 yazmış:
Gokalp yazmış:

Çok teşekkür ederim hocam
Ankara üniversitesi 2015 mezunuyum arkadaşın her dediğine imzamı atarım aklı olan 3 bölüm hariç bizim okulu yazmaz Razz
Başa dön
dtedi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 5:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Ankara 2016 mezunuyum ve 2016 dus yeniden yerleştirme ile Ankara proteze girdim. Yeniden yerleştirme ile Ankara protezden giden kimse olmadı. Yani burada yazdıkları hikayeden ibaret ve çoğu şey yanlış. İnsanları yanlış yönlendirmenin ve yalan söylemenin amacı nedir?

En son dtedi tarafından Pzr Oca 28, 2018 5:29 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar çok sayıda msj geldi bana. Bir kısım arkadaş söylediklerimin uydurma olduğunu bu bölümü yazacağım için karalama yaptığımı düşünmüş. Azıcık mantıklı olalım ??? Bu kadar ayrıntı bilgiyi dur şöyle yazayım diye uydurmuş olabilir miyim. Vardır fakülteden tanıdığınız asistan veya öğrenci. Ulaşın sorun kendiniz gidin görün veya bu fakülteye iyi diyenlere ibanıp pişmanlığı yaşayın karar sizin. Hayal dünyasında yaşamayın.
Başa dön
Sleipnir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 5:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:

Merhaba Gökalp, 2016 dusuyla Ankara proteze giren 6 kişiden biriyim. 2. yerleştirmelerde başkaları da girebilsin diye bir kısmımız tercih yaptık ama hiçbirimiz başka bir fakülteye geçmedi. 9 aydır buradayım ama nedense sana hiç rastlamadım.
Verdiğin bilgilerin bir kısmı doğru olsa da fazlasıyla taraflısın ve bölümün sadece kötü yanlarından bahsediyorsun.
3 ay burada kaldıysan bahsettiğin değişikliklerden etkilenmemiş olman lazımdı çünkü bu olaylar ekimden itibaren yaşandı ve ilk yerleştirmelerden 3 ay sonrası temmuz oluyor.
Bazı noktaları da düzelteyim istiyorum, tek bilgi kaynağı burası olan arkadaşların gözü korkmasın diye:
-Baraj tekrar puan haline çevrildi ve bu süreçte şimdilik kimseye de bahsettiğin gibi bir soruşturma açılmadı.
-Binamız eski evet ama yeni hiçbir şey yok demek insaf ister, kullanılamıyor dediğin Cad Cam'in taramasından üretimine (cerec omnicam, mc xl, inlab 5, ineos x5...) aklına gelebilecek her parçasının en gelişmişi fakültede mevcut ve aktif olarak kullanıyoruz. Tek sorun fiyatı daha yüksek olduğu için ödeyecek hasta bulabilmek.
-30 küsür değil 14 profesör var
-Öğretim üyeleri kliniği hep boş değil, çalışmayan hocalar olduğu için onlardan kalan yerleri biz asistanlar kullanıyoruz gayet aktif bir şekilde o klinik de çalışıyor.
-Haftanın 2 günü preklinik 1 gün staj diye bir dağılım yok, asistanlar preklinik ve klinik ekibi olarak ikiye ayrılıyor ve preklinik, 4. sınıf ve 5. sınıf asistanları sadece kendi sorumlu oldukları sınıflara bakıyorlar.
-Haftada bir gün nöbetçi olmuyorsunuz ayda en fazla 2 gün nöbet var, e protez nöbeti de haliyle yoğun geçiyor bu ekstrem bir durum değil.
-Hangi hocadan bahsediyorsun bilmiyorum ama benim hocam bankaya para yatırmak gibi dersle alakasız hiçbir iş istemedi benden, ya da kendi yapması gereken işi bana yıkmadı.

Arkadaşlar devlet üniversitesine geliyorsunuz, gelince kendinizi cennette bulmayı beklemeyin her fakültenin kendince problemleri var. Evet binamız eski, malzeme sıkıntıları da çekiyoruz ama ben bölümümden gayet memnunum. Peşinde koşarsanız burada öğrenebileceğiniz çok şey var. Akademik düşünüyorsanız Türkiye'deki tüm diş hekimliği fakülteleri arasında en gelişmiş araştırma laboratuvarına sahibiz, yeni binamız açılınca da umarım şartlarımız da çok daha iyiye gidecek. Daha iyileri elbette vardır ama burası kötü bir yer değil.
Başa dön
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba. Buraya üyelik vs işlemlerini bilmediğim için konudan bana bahseden arkadaşımın hesabıyla giriş yaptım. Konuyla ilgili 1. Ağızdan açıklama yapmak istiyorum

Ben şuan Ankata protezde asistanım. Üstte yazan arkadaş muhtemelen başka bir bölümden geçti yada başka biri. Böyle biri olduğunu hatırlamıyorum. O konuda onu yalanlayan arkadaşımız haklı

Peki yazılanlar derseniz? Yazılanlarda eksik bir taraf yok üzerine ekleyeceğim şey ise çok. Ben şuan bu fakültede asistanım üstelik protez bölümünde asistanım. Söylenen herşeyi doğru yazmış. O yüzden bilmeyen biri bunları yazamaz bu konuda eminim.

Diğer arkadaşın bunu yalanlamasına gelince söz konusu arkadaş öğrenciliği döneminde öğrenci temsilcisi olarak görev yaptı fakültesine aşık bir insan ve her öğrenci temsilcisi gibi yönetimle arası çok iyi. Peki yönetim kim? Başhekim protez bölümünden bir hocamız ve bu sistemi bu hale getiren kişi. Mevcut durumun yalan olduğunu söyleyen arkadaşın bu bölümü ve özellikle bu hocayı ne kadar sevdiği aşikardır. Bu durumda şöyle bir şey sormak istiyorum? Herkesle aranızın 'iyi' olduğu ve işlerinizin yürüdüğü bölümü kötüler misiniz.yada daha düzgün sorayım bu bölümle ilgili gerçekleri söyler misiniz veya bu gerçekler sizi ne derece etkiliyor.

Ben de bu fakültede asistanım. Ve evet ilk girdiğim sene sabah işe yetişme kaygım yoktu akşam bazen işim bittiğinde erken gidebiliyordum. En azından rahattı. Fakat şimdi?? Geç geldiğim günlerin hesabı bana yapılıp kibarca yönetim tarafından uyarılıyorum. Fakültede çalışmama rağmen aracımı fakülte içine park edemiyorum. Ama hocalar hemşireler ve hatta personel edebiliyor.Çünkü biz kimiz ki? Puan yapım yoksa uyarı gelir puan yapın yoksa tuka bildirilirsiniz diye ayda bir toplantıya çağırılıyorum. Verdiğim emeğin karşılığı bunlar değil.Kimse de bu fakülteyi yalandan övmesin

Daha bu sene 2016yılı mezunları töreninde 1. Nin yaptığı konuşmayı sindiremeyen protez bölümü hocaları salonu terketmedi mi bu da mı yalan ?

Son olarak şuan tek temennimin uzmanlık eğitimimi bitirip bu hastanedem koşarak kaçmak olduğunu belirtmek isterim ( bir de eğer bir bölüm hakkında kötü sözler söyleniyorsa biraz dikkate alın derim)

Sınava hazırlandığım ilk sene bir arkadaşımla beraber ne yazarız diye konuştuğumuzda ankara ekibinden bir arkadaş bize ankaranın tedavisini yazmayın demişti. Öğrenci aklı rakip eliyo diye sinirlenmiştik.Arkadaşım ankara tedavi yazdı ve şuan hayatının hatası olduğunu söylüyor.
Benim söyleyeceklerim bu kadar kime inanacağınız sizlere kalmış
Başa dön
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 5:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni bina açılması yazmışlar allah aşkına güldürmeyin beni. O binanın açılması senin bitirmene denk gelir mi. Benden çok daha düşük puanlarla çok daha iyi yerlerde eğitim gören insanlar tanıyorum. Bu bölümde asistanlar yoğunluktan vaka bile denemiyor? Ben senden bir yıl daha kıdemliyim emin ol senden daha çok gördüm. Şu dediğinde haklısın kendinizi cennete geliyor sanmayın.Ben de bunu demeye çalışıyorum zaten. İnsanlar oo köklü üniversite diye diye böyle yerleri yazıyoar yazık yani verilen emeğe yazık
Başa dön
Sleipnir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 7:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rumzz yazmış:
Yeni bina açılması yazmışlar allah aşkına güldürmeyin beni. O binanın açılması senin bitirmene denk gelir mi. Benden çok daha düşük puanlarla çok daha iyi yerlerde eğitim gören insanlar tanıyorum. Bu bölümde asistanlar yoğunluktan vaka bile denemiyor? Ben senden bir yıl daha kıdemliyim emin ol senden daha çok gördüm. Şu dediğinde haklısın kendinizi cennete geliyor sanmayın.Ben de bunu demeye çalışıyorum zaten. İnsanlar oo köklü üniversite diye diye böyle yerleri yazıyoar yazık yani verilen emeğe yazık

Yeni binanın açılışının bana denk gelip gelmemesinin tercih yapacak arkadaşlar için bir önemi yok. Farklı üniversiteden geldim, geldiğimde burada neredeyse kimseyi tanımıyordum ama bölümden memnunum, evet çok yoğunum ama sürekli yeni vakalar da deniyorum.

Bölümün ve fakültenin güzelliği biraz da kişiye ve beklentilerine bağlı bir durum, imkanınız varsa gelin gezin öyle karar verin. Hepimiz bu yollardan geçtik, protez asistanları olarak biz de elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışırız.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız