Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - EGE VE KATİP ÇELEBİ CERRAHİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİSİ OLAN
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

EGE VE KATİP ÇELEBİ CERRAHİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİSİ OLAN

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 29, 2018 12:50 am    Mesaj konusu: EGE VE KATİP ÇELEBİ CERRAHİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİSİ OLAN Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Ege ve Katip Çelebi üniversitelerinin cerrahisi nasıldır? İmkan olarak nasıl, genel anestezisi var mı? Bana cerrahi hakkında yardımcı olabilecek birisi var mı? Nereleri yazmalıyım, nereleri yazmamalıyım mesela
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
DtNowzaradan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 30, 2018 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gençler Ege cerrahide bir asistandan aldığım bilgidir.

Maaş olarak cıplak maaşın üzerine çok az (300-500) döner var. Asıl döneri hocalar alıyor.
Bu yüzden hocalar tarafından döner sermayesi yüksek olan işlere yoğunlaşılıyor. Travma vb. Döneri az olan işlere girişilmiyor.
Teorik eğitim yok gibi.
Hocalarda bir şey öğretelim amacı yok. Yapmak istediğin işin peşinden sen koşuyorsun. Hasta bulursan hocalar yardımcı oluyor, gösteriyor. İmplant yapmak bile büyük bir olay.
Genel anestezi yok.
Ortognatik cerrahi yok.
İlk yıl 5 gün izin var sadece. Ara tatil yok.(diğer fakültelerde böyle mi bilmiyorum)
Öğrenci alacak 3 hocadan biri çok çok sıkıntı. Diğerlerine yorum yok.
Alt dönemin gelmeden ameliyata geçemiyorsun.
Bol bol gömük çıkarıyorsun, kist vb.
Kimse demiyor ki "ya şu öğrenci bazı işleri hiç görmedi, yapmadı, gösterelim öğrensin" Böyle bir durum yok.
"Buraya gelme, Mutlu bir tane asistan yok" dedi.
Pişman mısın, neden tercih ettin dedim, "tercih yapmadan önce detaylı bilgim yoktu, zamanla tecrübe ettim".
Hiç mi iyi yanı yok?? İş yoğunluğu olarak diğer fakültelere göre cok yoğun olmayabilir. Başka da aklıma bişey gelmiyor.

İyi şeyler duyarım derken bunları duymak şaşırttı.
Başa dön
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Oca 30, 2018 5:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok teşekkür ederim hocam
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız