Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 76, 77, 78  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
drdtschipol yazmış:
Westicenadam yazmış:
Arkadaşlar peki itirazlar hakkında bilgisi olan var mı? Yani şuanda bir itiraz yapsak, cevapları bilmiyoruz evet ama bütün şıklarıyla yanlış olduğunu düşündüğümüz sorular vat. Datalı öğrenciler hocalardan yardım isteyebilir mi acaba? Dilekçe nasıl hazırlanıyor, formatı nedir? En azından net hatırladığımız sorular üzerinden itiraz ederiz. Yoksa herkes kendi derdine düşücek, unutulup gidicek, tercih döneminde arada kaynayacak. Neler yapabiliriz var mı yorumu olan? Daha önce itirazda bulunmuş olan?
ösym zaten itiraz etmeyelim diye yarın açıklayacak bence sonuçları,keşke daha organize olabilsek ve sesimizi duyurabilsek,ama ösym nasıl bir kurum ki adamlar anayasa çıkarttırıyor inanılacak gibi değil,şu anki hükümetin dr camiasına bakış açısı ortada sanmıyorum ki yanımızda olurlar...3 idiots ı izlemişsinizdir belki mevcut eğitim sistemine karşı duran Rancho kadar akıllı ve kararlı olmamız lazım ama sanırım kararlı duramamaktan kaybediyoruz:(
üzerinde bu kadar şaibelerin olduğu kurum şifreli sınavların,kpss skandallarının daha hesabnı verememişken atılan bu adım cok manidar..kendimden olanı araya alıyorum ancak bu bana yetmiyor bna ters gelene cok müdahle edemiyorum ancak bu şekilde edebilirm bu yüzden de en iyisi ben herşeyi gizleyeym..bu düşünce bana cokta uzak gelmiyor acıkcası..sözde güvenlik tedbirleri alıyorlar,yok yüzük çıkar bozuk para alma faln falan sadece göz boyama ya kopya bu şekilde cekilmyor bugüne kadar kim bozuk parasıyla kopya çekmiş sadece komik asıl herşeyi sen merkezden sızdyrsn yahuu kimi kandrysun..
o kadar saf görülüyoruz ki demek adamlar kurşun kalemin üstüne;'EMEĞİNİZ EMANETİMİZDİR' yazısını bastırıyorlar...güler misin ağlar mısın...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt-leviathan yazmış:
Westicenadam yazmış:
Arkadaşlar peki itirazlar hakkında bilgisi olan var mı? Yani şuanda bir itiraz yapsak, cevapları bilmiyoruz evet ama bütün şıklarıyla yanlış olduğunu düşündüğümüz sorular vat. Datalı öğrenciler hocalardan yardım isteyebilir mi acaba? Dilekçe nasıl hazırlanıyor, formatı nedir? En azından net hatırladığımız sorular üzerinden itiraz ederiz. Yoksa herkes kendi derdine düşücek, unutulup gidicek, tercih döneminde arada kaynayacak. Neler yapabiliriz var mı yorumu olan? Daha önce itirazda bulunmuş olan?

ben itirazların ösym nin sitesinde sağ alt köşede genel amaçlı dilekçe diye bi link var ordan yapıldığını biliryorum,ordan çıktısını alıosun dilekçenin sonra meramını annatıyosun snra postalıosun aslında çok kolay ama sanırım aynı soruyla ilgili onlarca dilekçe almadan sallamazlar o yüzden belli başlı sorularda uzlaşıp o şekilde herkesin aynı bi kaç soruya bastırması lazım yoksa boş..

tabii soruları açıklamadıkları için haberimiz bile olmadan bu hakkımızı da elimizden aldılarsa bilemiycem zira zerre kadar insan değiliz onlar için istedikleri gbi at koşturabilirler..
Başa dön
killjoy1905
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yds nin sorularını yayınlamışlar dil sinavi olduğu icin mı acep?
Başa dön
Berdan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1eylulden sonraki sinavlarda gecerli sorulari aciklamama durumu. Ondan dolayi sanırım
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
drdtschipol yazmış:
Westicenadam yazmış:
ösym zaten itiraz etmeyelim diye yarın açıklayacak bence sonuçları,keşke daha organize olabilsek ve sesimizi duyurabilsek,ama ösym nasıl bir kurum ki adamlar anayasa çıkarttırıyor inanılacak gibi değil,şu anki hükümetin dr camiasına bakış açısı ortada sanmıyorum ki yanımızda olurlar...3 idiots ı izlemişsinizdir belki mevcut eğitim sistemine karşı duran Rancho kadar akıllı ve kararlı olmamız lazım ama sanırım kararlı duramamaktan kaybediyoruz:(
üzerinde bu kadar şaibelerin olduğu kurum şifreli sınavların,kpss skandallarının daha hesabnı verememişken atılan bu adım cok manidar..kendimden olanı araya alıyorum ancak bu bana yetmiyor bna ters gelene cok müdahle edemiyorum ancak bu şekilde edebilirm bu yüzden de en iyisi ben herşeyi gizleyeym..bu düşünce bana cokta uzak gelmiyor acıkcası..sözde güvenlik tedbirleri alıyorlar,yok yüzük çıkar bozuk para alma faln falan sadece göz boyama ya kopya bu şekilde cekilmyor bugüne kadar kim bozuk parasıyla kopya çekmiş sadece komik asıl herşeyi sen merkezden sızdyrsn yahuu kimi kandrysun..
bu soruları merkezden sızdırmış olsaydım yine full yapamazdım.dus insanı meslekten soğutur!!!
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

killjoy1905 yazmış:
yds nin sorularını yayınlamışlar dil sinavi olduğu icin mı acep?
yds soruları acıklanmadı sadece sınavın yüzde 10luk kısmı acıklandı bu her sınavda böyle olacak dusda da 12 soru acıklancak
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynasondpiresel yazmış:
skypa yazmış:
drdtschipol yazmış:
Westicenadam yazmış:
bu soruları merkezden sızdırmış olsaydım yine full yapamazdım.dus insanı meslekten soğutur!!!
bakış açısı
Başa dön
Gamgamstar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili ÖSYM,

Savunma mekanizmasını bu şekilde kullanman güvenilirliğini iyiden iyide yıpratıyor.Tus ve Dus sınavlarında her sınav 10 civarı soru hatalı çıkıp mahkeme kararıyla iptal edilince meclisten alel acele çıkartılan bir kanunla artık bu sınavların soru ve cevapları açıklanmayacak.Kimse ne yaptığını vede hangi soruyu yanlış yaptığını bilemiyecek.Çünkü bazı sorular yanlış olduğundan cevapta şansa bağlı olacaktır.Umarım tez zamanda bu yanlıştan dönülür.Emanetiniz emanetimizdir sözüde lafta kalmamış olur...(Ben elimden geldiği kadar bu yazıyı yayıyorum.Bir yararı olmasa da içim rahatlıyor.)
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şu an da itiraz edebilirmiyiz sorulara o hakkı aldılarmı elimizden.eğer itiraz edebiliyorsak burdan organize olup itiraz dosyalarını hazırlayalım.datanın bu yönde bi çalışlması varmı onuda bilmiyorum tabiii
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pazartesi için organzsyn düzenlenmişti zaten data her yerde duyurdu gazetelere ilan verdi ama katılım olmamış itiraz içinde çarşamba günü son günmüş diye duydum iş işten çoktan gecmiş yani
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
pazartesi için organzsyn düzenlenmişti zaten data her yerde duyurdu gazetelere ilan verdi ama katılım olmamış itiraz içinde çarşamba günü son günmüş diye duydum iş işten çoktan gecmiş yani

of ya dün bittimi yani itiraz süresi?ösym yi allaha havale diyorum....
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sınav bence zordu nisana göre kolay gibi görünen soru çok vardı sadece.kimse umudunu kaybetmesin hem kontenjanlar arttı hemde bence geçen sınava göre netler düşecek.
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:
sınav bence zordu nisana göre kolay gibi görünen soru çok vardı sadece.kimse umudunu kaybetmesin hem kontenjanlar arttı hemde bence geçen sınava göre netler düşecek.

İnşallah
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
Skypa Smile kaçıncı gırısın ve kac net beklıyon arkadasım
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
bu soruların cevaplarını biliyorsan söyleym netimi Smile ama sınav bence nisna göre zordu ve hatalı soru sayısı da cok fazla ayrıca sınavmn nisandan dha düşük gelecgni düşünyrm Smile
bence hemen bozmayın moralinizi zorsa herkese zordu...bir sonuçlar açıklansın sonra şapkanızı önünüze koyup düşünürsünüz,olumlu düşünelim ki sonucu güzel olsun,o dusdata daki çok kolaydı bilmem ne diyenlere de bakmamak lazım,bu arada dusdata 116 soruya referans vermiş,nasıl vermiş ben anlayamadım nerden baksan bir 10 soru soruyu soranlara selam gönderten cinsten sorular,cevapları tam manasıyla net bir şekilde tez lerde bile yok bence bizimkiler varsayım,

116 soruya referansi nisan dusu icin sanirim
ne sacma islere kaldik ya..bariz hatali soru varken itiraz edememek, dogru cevap be kabul edildi bilmemek...bunca zaman emek ver sonuc belirsizlik.. sorularin aciklanmayacagi ilk sinav da bize vurdu sansa bak Sad
ortalama netler yine nisanla ayni mi olur 3-5duser mi merak ediyorum..ama ayni olur gibime geliyor
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 9:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yalniz nerde tartismali, belirsiz bir soru var arastirilan tezler hep ege gosteriyor Sad ege nin hocalari mi agirliktaydi ne ...uzmanlilta da ege isteyen biri olarak simdiden tiksindim kendilerinden Sad Sad Sad
Başa dön
elisabeth
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

shyowl yazmış:
drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
bu soruların cevaplarını biliyorsan söyleym netimi Smile ama sınav bence nisna göre zordu ve hatalı soru sayısı da cok fazla ayrıca sınavmn nisandan dha düşük gelecgni düşünyrm Smile
bence hemen bozmayın moralinizi zorsa herkese zordu...bir sonuçlar açıklansın sonra şapkanızı önünüze koyup düşünürsünüz,olumlu düşünelim ki sonucu güzel olsun,o dusdata daki çok kolaydı bilmem ne diyenlere de bakmamak lazım,bu arada dusdata 116 soruya referans vermiş,nasıl vermiş ben anlayamadım nerden baksan bir 10 soru soruyu soranlara selam gönderten cinsten sorular,cevapları tam manasıyla net bir şekilde tez lerde bile yok bence bizimkiler varsayım,

ne sacma islere kaldik ya..bariz hatali soru varken itiraz edememek, dogru cevap be kabul edildi bilmemek...bunca zaman emek ver sonuc belirsizlik.. sorularin aciklanmayacagi ilk sinav da bize vurdu sansa bak Sad
ortalama netler yine nisanla ayni mi olur 3-5duser mi merak ediyorum..ama ayni olur gibime geliyor
her sınav bir oncekinden bir tık zor olmasına ragmen netler hep yukseldi uzulerek soyluyorum ki buyuk ihtimalle en az 3-4 net yukselir yine,sonuçlar acıklanmadan herkez ağlıyor burda açıklanınca sıralamalar netler yarıştırılıyor yani yarına kadar sabır ama 90 net altı zor bence
Başa dön
dtergun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 10:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elisabeth yazmış:
shyowl yazmış:
drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler

her sınav bir oncekinden bir tık zor olmasına ragmen netler hep yukseldi uzulerek soyluyorum ki buyuk ihtimalle en az 3-4 net yukselir yine,sonuçlar acıklanmadan herkez ağlıyor burda açıklanınca sıralamalar netler yarıştırılıyor yani yarına kadar sabır ama 90 net altı zor bence

Naptiniz ya..abartmayin..90 net alti zor ne demek..bence kimse moralini bozmasin..sabirla bekleyeceğiz yapacak bişey yok..itiraz da edemiyoruz soruları siklari net hatirlayamiyoruz bile..elimiz kolumuz bağlandı..ama her şeye rağmen daha ortada bişey yokken canınızı sikmayin lütfen..bizi bu hallere sokanlar utansın. Başta rezil rezil sorular hazirlayan hocalar, sonra da sorulari saklayan ÖSYM.
Başa dön
elisabeth
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gecen eylüldeki 60larda sıralaması olan bir arkadasımın netini nisanda yapan 130 lardaydı ona istinaden dedim tabiki benimde temennim yukselmesi yonunde değil ama sınava bikaçkez giren cok kişi var onların netleri yukseltme potansiyeli var ama ne desek boş yarın yada haftaya görücez zaten ne nedir ne değildir
Başa dön
dtergun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elisabeth yazmış:
gecen eylüldeki 60larda sıralaması olan bir arkadasımın netini nisanda yapan 130 lardaydı ona istinaden dedim tabiki benimde temennim yukselmesi yonunde değil ama sınava bikaçkez giren cok kişi var onların netleri yukseltme potansiyeli var ama ne desek boş yarın yada haftaya görücez zaten ne nedir ne değildir

Olan oldu arkadaşlar. O yüzden sıkmayın canınızı. İlk dustan itibaren netler hep yükseldi. Ama buna söyle bakmak gerek. Hiç bilinmeyen, muallak bi sinavdan daha bilinçli çalışılan bi sınava dönüştü artık. Netlerin artması o yüzden cok cok doğaldı. Ama bu sinavda biraz daha artacağını düşünmüyorum ben. Kaliteli bi sınav değildi. Büyük ihtimal benzer netler ve siralamalar olacak son sınavla.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 10:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elisabeth yazmış:
shyowl yazmış:
drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler

sınavı 1 saatte tamamlayan sizmiydiniz ? daha önce de bu sınav için klink falan nisana göre bariz daha kolaydı falan demştiniz şimdi de 90 altı zor demişsiniz oradan çıkarım yaptımda Smile tebrik ederm şimdiden helal olsun
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 76, 77, 78  Sonraki
66. sayfa (Toplam 78 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız