Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 dus netler buraya...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 dus netler buraya...
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aznav yazmış:
Sinavdan 10 gun once ankara universitesi 4 tane torpillli arkadasimizi ortodonti bolumune aldi ve o surecte cogu kisi dusa calisip emegi ile bi yere girmeye calisyordu kampta gordum insanlarin ailelerinden uzak kalip nasil fedakarlikta bulundugunu bu nasil bir vicdandir bu nasil bir celiskidir hic mi utanma yok insanlarda ve bunlar ilerde karsimiza cikip ortodontist olarak hava atacaklar .insanlarda biraz yurek olsaydi cikarlardi er meydanina dusla girmeye calisirlardi ama nerde o yurek...bnce yapilcak sey fakultelerde tum herkesin bunlari desifre edip boykot edilmesi gerektgini dusunuyorum yoksa hic bir zaman bu somuru ve hirsizlik bitmeyecek...

sevgili çok bilmiş arkadaşım, sınavdan 10 gün önce ankara üniversitesi ortodontiden 5 kişilik doktora kontenjanı açtı, başvuran kişi sayısı da 5 olduğu için hepsi girdi. sen torpil olduğuna inanmak istiyorsan inanmaya devam et. senin yüreksiz zanettiğin insanlar 2 senedir canlarını dişlerine takıp dus'a hazırlandılar ve geçen hafta sınava girdiler. büyük ihtimal burda doktoraya girenlere sallayanlardan da daha iyi netler yapacaklar ve gerekirse doktorayı bırakacaklar. ucunda maaş yok diye doktoraya girmeye cesaret edemeyip internette hırsız diye sallamak çok şık bir hareket bravo!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eylul90 yazmış:
dentzey yazmış:
aznav yazmış:
Aslinda dus sinavina senelerdir hazirlanip torpilsiz bir sekilde kendi emegi ve hakkkiyla guzel bir yer kazanmaya calisan her turlu fedakarlik yapan ve baskasinin hakkini yemek gibi bir dusuncesi olmayan durust insanlarin sinavdan daha cok , dus sinavindan 10 gun oncesinde ankara universitesi gibi universitelerin ortodonti bolumune dus taki kontenjanlardan daha fazla doktora ogrencisi alimi yapimi ile ilgili topyekun mucadelede bulunmasii gerektiigni dusunuyorum, cunku bu insanlar emegin ve hakkin ne oldugunu bilmeyen , torpille girdikleri yerlerde kndi hakkiyla girenlerin yuzune bakamama giib bir erdeme sahip olamayanlardan olumakta. Bu topluluga karsi her turlu mucadelenin verilmesi gerektiigni dusunuyorum cunku her doktora kadrosu dus sinavina girip iyi bir yer kazanmaya calisan kisinin emeginin somurulmesinden baska bir sey degildir...

Katılıyorum. Koskoca İstanbul uni de 3 kişilik kontenjan var bu sene topu topu, biri de yabancı kontenjanı bunlardan. 2009da yürürlüğe giren tus/das yönetmeliğinin ardından DUS'un ilk defa 2012'de yapılmasının sebebi de aynı Mantalite. Protezin uzmanlığı olmaz, Perionun uzmanlığı olmaz dus gereksiz diyenler de bunlar. Kariyeri, hastayı, hem uniyi, hem muayeneyi tekelinde bulundurmak isteyenler de bunlar. Ama Dinazorların devri bitmeli artık.

ben dusa o kadar çalışmam ya çok zor sınav diyen insanlar ellerini kollarini sallaya sallaya dus 1. ve 2. sinin bile belki yerleşmeyeceği ( büyük bir ihtimal kontenjan açılmaDigi için ) okullarda egitim gorebilmekte. Doktora mezunlarina uzmanlık verilmeyeceginin suan da bi yasası var ama özelde g ayette uzman sıfatıyla hasta bakabilmekteler.Bu kadar emek verip bu stresi yaşadıktan sonra ne olursa olsun doktoralilarin uzmanlara aynı haklara sahip olmaması için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum.talep oldukça onlarda kontenjan açmaya devam edecek ve bunun da sonu gelmeyecek.yani onlarda bu haksizliğa ortak bence, birçoğu torpille girerken haktan bahsetmekte ne kadar doğru bilemedim..

hangi aynı hak arkadaşım? Smile ne kadar komik şeyler yazıyorsunuz. doktora mezununa uzmanlık verilmeyeceğini söylüyorsunuz. hadi bunu geçtim, uzmanlık yapanlar geleceğini kuracak parayı kazanırken doktora öğrencileri aynı işi 4-6 sene boyunca maaşsız yapacak. siz hala hangi haksızlıktan bahsediyorsunuz ??
Başa dön
ferhat532
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 2:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mariogomez sen ne adalet yoksunu, bencil, ahlaksız bir adamsın. Utanmadan doktora ya girenleri çalışkanmışda, cesurmuş ta, haksızlık yapmıyormuşta, emekçiymiş gibi göstermeye çalışıp, dus a çalışan insanları iftiracı ve korkak göstermeye çalışmışsın. Senin gibi adalet ve vicdan yoksunu tipler yüzünden ülke bu halde. Zerre kadar omurga kalmamış sende. Yazıkk sana. Biz burda dus a emek veren insanlarız. Sen git cesur emekçi doktora arkadaşlarınla muhattap ol.
Başa dön
masle
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 2:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Smile tamamen yasal bir şeyin nasıl haksızlık olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. bugün türkiyede bir çok fakülte doktoraya öğrenci alıyor/ almak istiyor. gerçekten zor bir süreç. girer miyim girmem. o yüzden dusa hazırlandım. böyle bir saçmalığın (hem doktora hem dus ile alım) olması doktoraya giren arkadaşların değil yökün suçudur. siz dusa çalıştınız diye adamlar doktoraya girmeyecek mi. hekimleri öncelikle at yarışını bırakıp seviyeli olmaya çağırıyorum. kimse kimsenin geleceğini falan çalmıyor. herkes emek verip bir şeyler başarmaya çalışıyor.
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bütün bölümlerden ayrı ayrı doktora yapabilme şansım varken hepsini reddedip dusa calışmayı seçtim.Çünkü ben bir enayiyim.Ve fakültede tanıdığım ne kadar karakterli insan varsa dusu seçti.Bizler **** ve gerizekalı ve enayi oldugumuz için dusu seçtik.Doktora gibi hakkaniyet ve adalet dolu bir yolu reddettik.Halbuki doktora için; kızların sadece biraz diyet ve makyaja,erkeklerin ise bazı derneklere üye olmasına veya ince bir bıyıga ihtiyacı vardı...
Başa dön
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ferhat532 yazmış:
Mariogomez sen ne adalet yoksunu, bencil, ahlaksız bir adamsın. Utanmadan doktora ya girenleri çalışkanmışda, cesurmuş ta, haksızlık yapmıyormuşta, emekçiymiş gibi göstermeye çalışıp, dus a çalışan insanları iftiracı ve korkak göstermeye çalışmışsın. Senin gibi adalet ve vicdan yoksunu tipler yüzünden ülke bu halde. Zerre kadar omurga kalmamış sende. Yazıkk sana. Biz burda dus a emek veren insanlarız. Sen git cesur emekçi doktora arkadaşlarınla muhattap ol.

ya arkadaşım sen ne diyorsun? bana hakaret etmeden önce yazdığımı iyi oku! ben dus'a çalışanlara mı iftiracı korkak dedim yoksa doktora'ya girenlere saçma sapan ithamlarda bulunanlara mı dedim? ben 2 senedir dus'a çalışıyorum geçen hafta sınava girdim 100 civarı net bekliyorum kendime mi iftiracı ve korkak diyeceğim?! benim burda isyan ettiğim nokta saçma sapan bir şekilde uydurma laflarla doktoraya girenlere hakaret edenler! doktoraya girenleri savunmak için doktora yapmama gerek yok. azcık zekam ve mantığım olsa yeter! doktoraya girenler anayasayı mı çiğniyor evrak sahteciliği mi yapıyor başkalarının cebindeki parayı mı çalıyor?!? T.C Devletinin, yök'ün, devlet üniversitelerinin tanıdığı haktan yararlanmak hırsızlık mı oldu?
doktoraya girenlerle uzmanlığa girenler aynı haktan yararlanmasın diyen arkadaşın hiç bi haktan haberi yok heralde? bütün haklarının farklı olduğunu yazıyorum onu bile hazmedemiyorsunuz. derdiniz ne anlamış değilim. sınavınız kötü geçti de bulaşcak yer mi arıyorsunuz napıyorsunuz?
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mariogomez yazmış:
eylul90 yazmış:
dentzey yazmış:
aznav yazmış:
Aslinda dus sinavina senelerdir hazirlanip torpilsiz bir sekilde kendi emegi ve hakkkiyla guzel bir yer kazanmaya calisan her turlu fedakarlik yapan ve baskasinin hakkini yemek gibi bir dusuncesi olmayan durust insanlarin sinavdan daha cok , dus sinavindan 10 gun oncesinde ankara universitesi gibi universitelerin ortodonti bolumune dus taki kontenjanlardan daha fazla doktora ogrencisi alimi yapimi ile ilgili topyekun mucadelede bulunmasii gerektiigni dusunuyorum, cunku bu insanlar emegin ve hakkin ne oldugunu bilmeyen , torpille girdikleri yerlerde kndi hakkiyla girenlerin yuzune bakamama giib bir erdeme sahip olamayanlardan olumakta. Bu topluluga karsi her turlu mucadelenin verilmesi gerektiigni dusunuyorum cunku her doktora kadrosu dus sinavina girip iyi bir yer kazanmaya calisan kisinin emeginin somurulmesinden baska bir sey degildir...

Katılıyorum. Koskoca İstanbul uni de 3 kişilik kontenjan var bu sene topu topu, biri de yabancı kontenjanı bunlardan. 2009da yürürlüğe giren tus/das yönetmeliğinin ardından DUS'un ilk defa 2012'de yapılmasının sebebi de aynı Mantalite. Protezin uzmanlığı olmaz, Perionun uzmanlığı olmaz dus gereksiz diyenler de bunlar. Kariyeri, hastayı, hem uniyi, hem muayeneyi tekelinde bulundurmak isteyenler de bunlar. Ama Dinazorların devri bitmeli artık.

ben dusa o kadar çalışmam ya çok zor sınav diyen insanlar ellerini kollarini sallaya sallaya dus 1. ve 2. sinin bile belki yerleşmeyeceği ( büyük bir ihtimal kontenjan açılmaDigi için ) okullarda egitim gorebilmekte. Doktora mezunlarina uzmanlık verilmeyeceginin suan da bi yasası var ama özelde g ayette uzman sıfatıyla hasta bakabilmekteler.Bu kadar emek verip bu stresi yaşadıktan sonra ne olursa olsun doktoralilarin uzmanlara aynı haklara sahip olmaması için elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum.talep oldukça onlarda kontenjan açmaya devam edecek ve bunun da sonu gelmeyecek.yani onlarda bu haksizliğa ortak bence, birçoğu torpille girerken haktan bahsetmekte ne kadar doğru bilemedim..

hangi aynı hak arkadaşım? Smile ne kadar komik şeyler yazıyorsunuz. doktora mezununa uzmanlık verilmeyeceğini söylüyorsunuz. hadi bunu geçtim, uzmanlık yapanlar geleceğini kuracak parayı kazanırken doktora öğrencileri aynı işi 4-6 sene boyunca maaşsız yapacak. siz hala hangi haksızlıktan bahsediyorsunuz ??

2011 de çıkarılan yasaya göre uzmanlık verilmeyeceğini zaten bilerek doktoraya başvuruyorlar.Eğer kadro verilmediyse 4-5 yıl da maaş almadan çalışacaklarını da biliyorlar. Bunların hepsini en başından bilerek bu yola koyuluyorlar. Kusura bakmayın ama her şeyi kabullenip bu yola başlıyorlarsa sonuçlarını da kabul etmek durumundalar. Ben belki şuan dus ile yerleşemeyeceğim üniversitelere doktora ile yerleşme hakkımı geri çevirdim. Pişman da değilim..sınavım da çok şükür kötü geçmedi.. eğer dus diye bi sınav hayatımıza girmişse adalet herkesin aynı sınava girip o şekilde yerleşmesidir. ales ve yds ile değil.
ek: yök ü arayıp sorarsanız doktora mezunlarına uzmanlık verilmediğini kendiniz de duymuş olursunuz. Devlet atamalarında da pratisyen hekim olarak atama yapılıyor.2011 den sonra giren doktora öğrencileri bütün bunları bilerek giriyorsa biz kimi savunuyoruz ? Herkes hangi haklara sahip önce bunu kendi bilmeli.

En son eylul90 tarafından Çrş Eyl 30, 2015 4:55 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marıogomez,degerli dostum...Belliki vicdan sahibi bir insan olmaya çalısıyorsun.Tebrik ederim.Ama dişhekimlerinin genel beklentisi doktoranın tarihe karışması .Çünkü bu gözler öyle doktora olayları gördü ki nefret etmemek adaletli olduguna inanmak çok zor geliyor gomez... Hocaların peşime düşmeyecegini bilsem isim isim anlatırım... Bu iş çirkin bir iş dostum.Haklarının farklı olmasıda birşeyi degiştirmez çünkü doktora mevzusu Diş hekimliğinin son 40 yıldır en adaletsiz mevzusu...Sen türkiyenin en büyük üniversitelerinden birinin protez bölümünde 100 tane doktoralı (sallamıyorum tek tek saydım gomez) olmasını ragmen dusta o protez bölümüne 1 tane bıle kontenjan açılmadıgını biliyorsundur umarım...Yani insanların asıl tepkisi hocalardaki bu haksızlık yapma potansiyeli.Köle arama çabası.... Diş hekimliğinin türkiyedeki bütün problemleriniin bir şekilde akademik camia ile ilgili olduğu çok açık bir gerçek!!!Yoksa kendi bölümüne 10 tane doktora ögrencisi alıp ''dus, restoratif tedavi açısından gereksiz'' diyen hocalarımız var bizim Smile. Seni anlıyorum ama sende doktoraya yapılan her başvurunun bu zihniyetin duvarının üstüne konulan kiremit oldugunu anla lütfen..Üstelik türkiyede birşeyin tamamen yasal olması onun tamamen adil oldugunu anlamına gelmez..Bu arada tebrik ederim kardeş.. çok güzel net yapmıssın.İnsallah istediğin yere yerleşirsin..
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ortodonti doktorası için dekanın oğlu ile nişanlanıp girdikten sonra ayrılan bir arkadaş vardı
Başa dön
dt_cndn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonraki akıbeti merak ettim
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dekanın oglu üzülmesin doçetlik sınavında kız kendıne geri dönecek diyin.Selam söyleyin benden ona..Canını sıkmasın.
Başa dön
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eylul90 yazmış:
mariogomez yazmış:
eylul90 yazmış:
dentzey yazmış:
aznav yazmış:

2011 de çıkarılan yasaya göre uzmanlık verilmeyeceğini zaten bilerek doktoraya başvuruyorlar.Eğer kadro verilmediyse 4-5 yıl da maaş almadan çalışacaklarını da biliyorlar. Bunların hepsini en başından bilerek bu yola koyuluyorlar. Kusura bakmayın ama her şeyi kabullenip bu yola başlıyorlarsa sonuçlarını da kabul etmek durumundalar. Ben belki şuan dus ile yerleşemeyeceğim üniversitelere doktora ile yerleşme hakkımı geri çevirdim. Pişman da değilim..sınavım da çok şükür kötü geçmedi.. eğer dus diye bi sınav hayatımıza girmişse adalet herkesin aynı sınava girip o şekilde yerleşmesidir. ales ve yds ile değil.
ek: yök ü arayıp sorarsanız doktora mezunlarına uzmanlık verilmediğini kendiniz de duymuş olursunuz. Devlet atamalarında da pratisyen hekim olarak atama yapılıyor.2011 den sonra giren doktora öğrencileri bütün bunları bilerek giriyorsa biz kimi savunuyoruz ? Herkes hangi haklara sahip önce bunu kendi bilmeli.

cümlem yanlış anlaşıldı galiba. evet herşeyi bilerek ve kabul ederek doktora yoluna giren giriyor. ben de uzmanlık verilmediğini vurgulamaya çalıştım. doktoraya girenlerle uzmanların aynı haklara sahip olmadığını hatta çok daha dezavantajlı bi konumda olduğunu "uzmanlık" ve "maaş" örnekleriyle açıklamaya uğraştım o mesajımda. bu kadar ciddi hak ayrılıkları varken ortada bir adaletsizlik olduğunu iddia edemezsiniz. bence sizin adalet kelimesinin anlamına bi daha bakmanız lazım.
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O zaman doktorayı tercih edilmeyecek. Hep kendimden örnek veriyorum ama asıl istediğimin akademisyen olmak olmasına rağmen dus u tercih ettim. Bu ikilemin ve doktora öğrencilerine sömürünün önüne doktorayı tercih etmeyip sadece dus u tercih ederek bu şekilde geçilebileceğini düşünüyorum. Açılan doktora kadroları boş kalsın o zaman belki bu düzeni değiştirme yoluna giderler. Anlatama çalıştığım uzmanlığa giden yol TEK olsun. Neyi iddia edip etmeyeceğimi de bana sadece tavsiye edebilirsiniz; söyleyemezsiniz. Adaletsizlik kavramını nerede kullandığımı dikkat ediniz lütfen.
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktoraya girenler yarın öbür gün biz de uzmanız o kadar okuduk diye tutturmazlarsa hiçbir sorun olmaz. Eğer yarın öbür gün doktora yapanlara uzmanlık verilirse sonuna kadar buna itiraz edeceğimizi bilmeliler. Benim ana kuzusu diyebileceğim istanbuldan dışarı çıkmamış arkadaşlarım uzmanlık uğruna 3-4 sene anadoluda orta sınıf üniversitelerde okumaya gittiler. Tabi ki bu arkadaşlarım doktora yapanlardan üstün olmak zorunda. Bunu herkes böyle bilmeli ve kabullenmeli. Doktora yapanlar bu saatten sonra pratisyenliklerine yeni donanımlar eklemek dışında bir hayale düşmemeli.
Başa dön
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eylul90 yazmış:
O zaman doktorayı tercih etmeyecekler. Hep kendimden örnek veriyorum ama asıl istediğimin akademisyen olmak olmasına rağmen dus u tercih ettim. Bu ikilemin ve doktora öğrencilerine sömürünün önüne doktorayı tercih etmeyip sadece dus u tercih ederek bu şekilde geçilebileceğini düşünüyorum. Açılan doktora kadroları boş kalsın o zaman belki bu düzeni değiştirme yoluna giderler. Anlatama çalıştığım uzmanlığa giden yol TEK olsun. Neyi iddia edip etmeyeceğimi de bana sadece tavsiye edebilirsiniz; söyleyemezsiniz. Adaletsizlik kavramını nerede kullandığımı dikkat ediniz lütfen.

evet tek olsun. evet sömürü düzeni kalksın. evet uzman kadroları bol bol arttırılsın. bu konularda hemfikiriz.
ama bi de şu açıdan bakın: idealinde tek bir bölüm olan bir aday var. ve istediği bölümün kontenjanı yaşadığı şehirde açılmıyor. bu kişi çoğu zorluğa katlanmayı sırf istediği bölüme girmek için kabul ediyor ve tanınmış olan yasal hakkı kullanarak yaşadığı şehirdeki üniversitenin açtığı doktoraya giriyor. ve bu kişinin arkasından bu kadar kişi "vicdansız hırsız hak yiyici" diye hakaret ediyor. allah aşkına elinizi vicdanınıza koyup söyleyin bu görüşün hakaretin neresi mantıklı neresi akılcıl?
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 6:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim kastettigim kesim torpille yerlesip bunu yaparken de dus a hazirlanan insanlari enayi gibi görüp siz gecenizi gunduzunuze katin,uzun bi süre sosyal yaşantınızı olmasin hem öncesi hem sonrasi stresten uyiyamayin ama ben elimi kolumu sallaya sallaya o istediğiniz bolumlere yerleşerim diyen kesim.100 neti yapmak 2 haftada olmadi dimi ne kadar emek verdiğinizi en iyi siz bilirsiniz.
Başa dön
aznav
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 8:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mariogomez yazmış:
aznav yazmış:
Sinavdan 10 gun once ankara universitesi 4 tane torpillli arkadasimizi ortodonti bolumune aldi ve o surecte cogu kisi dusa calisip emegi ile bi yere girmeye calisyordu kampta gordum insanlarin ailelerinden uzak kalip nasil fedakarlikta bulundugunu bu nasil bir vicdandir bu nasil bir celiskidir hic mi utanma yok insanlarda ve bunlar ilerde karsimiza cikip ortodontist olarak hava atacaklar .insanlarda biraz yurek olsaydi cikarlardi er meydanina dusla girmeye calisirlardi ama nerde o yurek...bnce yapilcak sey fakultelerde tum herkesin bunlari desifre edip boykot edilmesi gerektgini dusunuyorum yoksa hic bir zaman bu somuru ve hirsizlik bitmeyecek...

sevgili çok bilmiş arkadaşım, sınavdan 10 gün önce ankara üniversitesi ortodontiden 5 kişilik doktora kontenjanı açtı, başvuran kişi sayısı da 5 olduğu için hepsi girdi. sen torpil olduğuna inanmak istiyorsan inanmaya devam et. senin yüreksiz zanettiğin insanlar 2 senedir canlarını dişlerine takıp dus'a hazırlandılar ve geçen hafta sınava girdiler. büyük ihtimal burda doktoraya girenlere sallayanlardan da daha iyi netler yapacaklar ve gerekirse doktorayı bırakacaklar. ucunda maaş yok diye doktoraya girmeye cesaret edemeyip internette hırsız diye sallamak çok şık bir hareket bravo!
sevgili mariogomez rumuzlu hem ankara universitesinde diger bolumlerin doktorasi varken sadece ortodontiye basvuran hem de 2 senedir gecesini gunduzune katarak dus ta muthis bir basari yakalayarak 100 net yapan cok bilmis oldugumuzu soyleyen adalet sahibi arkadas biliyormusun niye hirsizlik oluyo niye emek somurusu oluyo cunku bu ulkede kimlerin en guzel bolumlere yillarca nasil alindigini sen bnden cok daha iyi biliyorsun bu isin bir yonu ; farkli olarak sen 100 netle dus 10. su olup ve sadece ankara universitesi ortodonti bolumunu isteyip de baktiginda sadece 2 kontenjan oldugunu ayni zamanda sinavla aynu donemde doktora programi icin 5 kisi alindigini ve bu yuzden muthis basarili bir sinav gecirmene ragmen en cok istedgiin bolume giremedegini hayal et bakalim ve o zaman dusun bakalim ve empati kur nasil bi hissiyattir...ama yok ya siz dusunemezsiniz degilmi 5 sene maassiz caliscaksiniz degilmi cok ezilceksiniz degil mi bitirdikten sonra ozellerde ortodonti uzmani olarak kndinizi tanitip calisamayacaksiniz degil mi yazik size gercekten oyle bir masumlastirdiniz ki doktoraya girenleri gercekten pes diyorum ve halen dusa girenlerin kontenjanlarinindan eksildigini onlarin emeginin gasp edildiginin farkina varip bunu girmezden gelecek kadar piskin durumda bulunuyorsunuz...
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 11:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çapa cerrahi benım hayalimdi... Belkıde çapa cerrahiyi getirecek puanı alacagım bu sınavda çünkü sınavım iyi geçti..Ama sürprizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. BU SINAVA ÇAPA CERRAHİ KONTENJAN AÇMAMIŞ!!!!
Evet şimdi bundan sonra beni klonlayın bir tane daha yaratın benden.Benim ikizim gitti çapaya başvurdu.Bende ya bır dahaki sınavı bekledım ya da perıferde bir cerrahiye gittim.Sonuç olarak dusa girmemiş olan ikizim hayaline kavuştu. Ben ise en iyi ihtimalle 1 sene sonra kavustum hayalime.Belki de kavuşamadım.

Peki ikizim doktoraya neden başvurdu?Hoca olmak içinmi?Sürekli makale okumak içinmi?Tabiki hayır!!!! Cerrahiye neden gidilirse onun için başvurdu...Detayına girmeyecegim. Anladın sen onu.Peki benim cerrahide doktora yapan ikizime;

''' Kardeş; doktorada maaş almayacaksın.Doktorada hoca yalayacaksın.Doktorada fırça yiyeceksin.Ama sana uzmanlık ismi verilmediği gibi birde cerrahide ögrendiğin şeyleri para kazanmak için kullanmayacaksın.Sadece hoca olacaksın ve akademik çalışmalar yapacaksın..Uzman olmadıgın için ister özel olsun ister devlet hastanelerinde uzman olarak çalışmayacaksın..Sadece univeristede yukselebıleceksın ve asla burda ogrendıklerını bilim dışı herhangi bir amaç için kullanmayacaksın.Çünkü diger insanlar uzmanlık sınavına girip burdaki egitimi hakkettiler ve unvanını alacaklar ama sen uzmanlık sınavına girmeden alesle falan buraya girdin ve uzman ünvanın olmayacagı için böyle şeyleri üniversitede çatısı dışında yapmayacaksın'''' denilse sizce ikizim cerrahide doktoraya başvurur muydu????

Tabiki başvurmazdı.Ve hepimizin de tahmin ettiği gibi doktoraya girenler birgün kendilerine dışarda bu işin uzmanı olarak çalışma hürriyeti verilecek diye giriyor!!!Zira bunun aksini düşünmek saflık olur..Yoksa neden insanlar radyolojiye degilde ortoya cerrahiye başvuruyor...??? Ne yani tüm bransları yuttun da orto cerrahi perio mu kaldı geriye???Yani işin nihayetinde benim ikizim aynı amaç için çok daha kolay bir yol olan doktorayı seçti ve ortada hak hukuk bırakmadı işte...

Zaten olayın en can alıcı yeri burası.. YANİ zaten sen uzmanlık sınavına girerek uzmanlık eğitimini ve unvanını almayı hakediyorsun..Bugun eger uzmanlıkta maasımız olmasa bile yine insanlar uzmanlık sınavına girmeye devam edeceklerdi...Çünkü esas mevzu uzmanlık egitimi hakkının adaletli bir sekılde dagıtılmasında..Allah aşkına; üniversiteler; bu uzmanlık ve ıhtısas yapma hakkını gerçekten sadece ales ve ingılızce puanına göre dagıtsalardı ve ilgili bir bölümde küçük bir sınav yapıp birde son olarak bu sınav notunu baz alıp doktora alımı yapsalardı sizce dus gibi bir sınava gerek kalırmıydı???Bunun böyle olmasını istemediler.Torpil üstüne torpil döndü bu arenada..Bazı yerlerde sınav ölçüleri terkedilip vucut ölçüleri kriter alındı Smile Yine; ben, ögrencilik yıllarında iken güzel kız arkadaslarımızın gördüğü özel muameleyi göre göre erkekliğin nerdeyse ekzofitik çıkıntılarla seyreden bir anomali oldugunu düşünmüştüm Smile Smile
Şakacık...

Velevki doktoralı adam, cerrahiye hakkıyla girdi..Dus varken bu neyi degiştirir????Yasal yasal yasal diyip aynı şeyleri söylüyorsunuz.Bende yasal olan birçok şeyin adil olmadığını söylüyorum benim ülkemde..Ne yani yarın öbür gün doktoraya meyil azaldıgı için dusla girenlerin önü akedemisyenlik için açıldıgında -ki illaki böyle olacak- ve doktora kaldırıldıgında;eski doktoralıları suç işledikleri için atacaklarmı üniversiteden.
Tabiki hayır!!!Yeri geldi mi ortamlarda hukuğa,ülkeye adalete etmediğin küfrü bırakmayacaksın iş doktoraya gelince ''yasal hak''.

Oldu kardeş.Birde iskenderin üstüne tereyagı ister misin??

Konunun kritik noktalarından biride şu!!!
Nasıl oluyor da her sene her universitede her bölüme doktora kapısı açılıyorda dus kontenjanı acılmıyor??? Ne yani bu ülkede uzman diş tabibi ihtiyacı akedemisyenden daha mı az yanii???Böyle bir saçmalık olurmu???Yani şu an çene cerrahı olmayan onlarca ilimiz varken nasıl oluyorda bazi üniversitelerin cerrahi bölümünde 78 tane doktoralı cerrah var!!!Sayabilirsiniz;ben saydım beyler...

Yani şu an dusta Türkiye birincisi olsanızda gidemeyeceğınız bölümlerin olması nasıl bir saçmalıktır??Ama yeterli torpili buldugunda Turkiye'dekı her unıversitenın her bölümüne girebiliyorsun...Adaleti düşünen bir insan için bence düşünülmesi gereken nokta burasıdır işte..

Bu bir geçiş dönemidir dostlar... Biz ne kadar karakterli davranırsak doktora torpili o kadar hızlı bitecek...Yok eger karaktersizce arkadaşlarının gözünün içine baka baka doktoraya gidenlerin sayısı ne kadar fazla olursa bu iş o kadar geç oturacak.Yani kısaca diş hekimliğindeki her alanın adaletli olması bizim elimizde...

Yani doktora savunucuları;
O güzel ve estetik cümlerinizle ve yaptıgınız akıl almaz hak ve vicdan demogojileri ile neyi amaçlıyorsunuz bilmiyorum ama zekamıza agır hakaret ettıgınız apaçık bir gerçek!!!Siz iyisimi klarnet çalmaya,salsa yapmaya çagdaş yaşamı veya 2023 ü desteklemeye veya şakirtlerin önünü açmaya devam edin.Ortamlarda aslında doktora için ne kadar çok çalıştıgınızı ve yasal hak oldugunu söylerken çevrenizde bir uzman diş tabibinin olmamasına dikkat edin.Kız arkadaşınızın ve çocuklarınızın bulunmadığı her ortamda ağır kapaklar alabilirsiniz zira.

Size derinlemesine doktoranın nasılda üstü örtülü bir dengesizlik olduğunu anlatmaya çalıştım.Daha binlerce akılalmaz demogojilerinizi öne sürebilirsiniz.Ben doktoraya giden insan tiplerinden o kadar igrendim ki çok taktım bu mevzuyu kafama.Cevaplayamayacagım sorunuz olmadıgını düşünüyorum ve bu cevaplama işinide dus için ter döken tüm meslektaşlarımın yerine yapıyorum.Sürekli bir şekilde emboli riskiyle dus çalısan meslektaşlarım varken kimse doktorayı burda aklayamaz..Benim ve vicdanı olan herkes için van radyolojideki uzmanın saygınlıgı hacettepe ortodontideki doktoralıdan yüksektir.

Varsa başka akıl oyunlarınız;
Buyrun,
Bekliyorum...
Başa dön
aznav
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 3:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madworld yazmış:
Çapa cerrahi benım hayalimdi... Belkıde çapa cerrahiyi getirecek puanı alacagım bu sınavda çünkü sınavım iyi geçti..Ama sürprizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. BU SINAVA ÇAPA CERRAHİ KONTENJAN AÇMAMIŞ!!!!
Evet şimdi bundan sonra beni klonlayın bir tane daha yaratın benden.Benim ikizim gitti çapaya başvurdu.Bende ya bır dahaki sınavı bekledım ya da perıferde bir cerrahiye gittim.Sonuç olarak dusa girmemiş olan ikizim hayaline kavuştu. Ben ise en iyi ihtimalle 1 sene sonra kavustum hayalime.Belki de kavuşamadım.

Peki ikizim doktoraya neden başvurdu?Hoca olmak içinmi?Sürekli makale okumak içinmi?Tabiki hayır!!!! Cerrahiye neden gidilirse onun için başvurdu...Detayına girmeyecegim. Anladın sen onu.Peki benim cerrahide doktora yapan ikizime;

''' Kardeş; doktorada maaş almayacaksın.Doktorada hoca yalayacaksın.Doktorada fırça yiyeceksin.Ama sana uzmanlık ismi verilmediği gibi birde cerrahide ögrendiğin şeyleri para kazanmak için kullanmayacaksın.Sadece hoca olacaksın ve akademik çalışmalar yapacaksın..Uzman olmadıgın için ister özel olsun ister devlet hastanelerinde uzman olarak çalışmayacaksın..Sadece univeristede yukselebıleceksın ve asla burda ogrendıklerını bilim dışı herhangi bir amaç için kullanmayacaksın.Çünkü diger insanlar uzmanlık sınavına girip burdaki egitimi hakkettiler ve unvanını alacaklar ama sen uzmanlık sınavına girmeden alesle falan buraya girdin ve uzman ünvanın olmayacagı için böyle şeyleri üniversitede çatısı dışında yapmayacaksın'''' denilse sizce ikizim cerrahide doktoraya başvurur muydu????

Tabiki başvurmazdı.Ve hepimizin de tahmin ettiği gibi doktoraya girenler birgün kendilerine dışarda bu işin uzmanı olarak çalışma hürriyeti verilecek diye giriyor!!!Zira bunun aksini düşünmek saflık olur..Yoksa neden insanlar radyolojiye degilde ortoya cerrahiye başvuruyor...??? Ne yani tüm bransları yuttun da orto cerrahi perio mu kaldı geriye???Yani işin nihayetinde benim ikizim aynı amaç için çok daha kolay bir yol olan doktorayı seçti ve ortada hak hukuk bırakmadı işte...

Zaten olayın en can alıcı yeri burası.. YANİ zaten sen uzmanlık sınavına girerek uzmanlık eğitimini ve unvanını almayı hakediyorsun..Bugun eger uzmanlıkta maasımız olmasa bile yine insanlar uzmanlık sınavına girmeye devam edeceklerdi...Çünkü esas mevzu uzmanlık egitimi hakkının adaletli bir sekılde dagıtılmasında..Allah aşkına; üniversiteler; bu uzmanlık ve ıhtısas yapma hakkını gerçekten sadece ales ve ingılızce puanına göre dagıtsalardı ve ilgili bir bölümde küçük bir sınav yapıp birde son olarak bu sınav notunu baz alıp doktora alımı yapsalardı sizce dus gibi bir sınava gerek kalırmıydı???Bunun böyle olmasını istemediler.Torpil üstüne torpil döndü bu arenada..Bazı yerlerde sınav ölçüleri terkedilip vucut ölçüleri kriter alındı Smile Yine; ben, ögrencilik yıllarında iken güzel kız arkadaslarımızın gördüğü özel muameleyi göre göre erkekliğin nerdeyse ekzofitik çıkıntılarla seyreden bir anomali oldugunu düşünmüştüm Smile Smile
Şakacık...

Velevki doktoralı adam, cerrahiye hakkıyla girdi..Dus varken bu neyi degiştirir????Yasal yasal yasal diyip aynı şeyleri söylüyorsunuz.Bende yasal olan birçok şeyin adil olmadığını söylüyorum benim ülkemde..Ne yani yarın öbür gün doktoraya meyil azaldıgı için dusla girenlerin önü akedemisyenlik için açıldıgında -ki illaki böyle olacak- ve doktora kaldırıldıgında;eski doktoralıları suç işledikleri için atacaklarmı üniversiteden.
Tabiki hayır!!!Yeri geldi mi ortamlarda hukuğa,ülkeye adalete etmediğin küfrü bırakmayacaksın iş doktoraya gelince ''yasal hak''.

Nasıl oluyor da her sene her universitede her bölüme doktora kapısı açılıyorda dus kontenjanı acılmıyor??? Ne yani bu ülkede uzman diş tabibi ihtiyacı akedemisyenden daha mı az yanii???Böyle bir saçmalık olurmu???Yani şu an çene cerrahı olmayan onlarca ilimiz varken nasıl oluyorda bazi üniversitelerin cerrahi bölümünde 78 tane doktoralı cerrah var!!!Sayabilirsiniz;ben saydım beyler...

Yani şu an dusta Türkiye birincisi olsanızda gidemeyeceğınız bölümlerin olması nasıl bir saçmalıktır??Ama yeterli torpili buldugunda Turkiye'dekı her unıversitenın her bölümüne girebiliyorsun...Adaleti düşünen bir insan için bence düşünülmesi gereken nokta burasıdır işte..

Bu bir geçiş dönemidir dostlar... Biz ne kadar karakterli davranırsak doktora torpili o kadar hızlı bitecek...Yok eger karaktersizce arkadaşlarının gözünün içine baka baka doktoraya gidenlerin sayısı ne kadar fazla olursa bu iş o kadar geç oturacak.Yani kısaca diş hekimliğindeki her alanın adaletli olması bizim elimizde...

O güzel ve estetik cümlerinizle ve yaptıgınız akıl almaz hak ve vicdan demogojileri ile neyi amaçlıyorsunuz bilmiyorum ama zekamıza agır hakaret ettıgınız apaçık bir gerçek!!!Siz iyisimi klarnet çalmaya,salsa yapmaya çagdaş yaşamı veya 2023 ü desteklemeye veya şakirtlerin önünü açmaya devam edin.Ortamlarda aslında doktora için ne kadar çok çalıştıgınızı ve yasal hak oldugunu söylerken çevrenizde bir uzman diş tabibinin olmamasına dikkat edin.Kız arkadaşınızın ve çocuklarınızın bulunmadığı her ortamda ağır kapaklar alabilirsiniz zira.

Size derinlemesine doktoranın nasılda üstü örtülü bir dengesizlik olduğunu anlatmaya çalıştım.Daha binlerce akılalmaz demogojilerinizi öne sürebilirsiniz.Ben doktoraya giden insan tiplerinden o kadar igrendim ki çok taktım bu mevzuyu kafama.Cevaplayamayacagım sorunuz olmadıgını düşünüyorum ve bu cevaplama işinide dus için ter döken tüm meslektaşlarımın yerine yapıyorum.Sürekli bir şekilde emboli riskiyle dus çalısan meslektaşlarım varken kimse doktorayı burda aklayamaz..Benim ve vicdanı olan herkes için van radyolojideki uzmanın saygınlıgı hacettepe ortodontideki doktoralıdan yüksektir.

Buyrun,
Bekliyorum...
noktayi koydurmussun hocam agzina yuregine saglik , ilginc olan baska birsey varki adalet sahibi arkadasimiz dusa giren insanlari doktora da maas alamadiklari icin basvurmadiklari ve bu yuzden cesaretsiz ve korkak olark nitelemis, ama ayni arkadas hem 100 net yapmis hemde ankara ortodonti doktoraya basvurmus Smile hani olur da dus ta olmazsa bi garantisi olsun arkadasin cok cesaretli bi durum gercekten:)Smile
Başa dön
dtsmyye
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aznav yazmış:
madworld yazmış:

Şakacık...

Buyrun,
Bekliyorum...
noktayi koydurmussun hocam agzina yuregine saglik , ilginc olan baska birsey varki adalet sahibi arkadasimiz dusa giren insanlari doktora da maas alamadiklari icin basvurmadiklari ve bu yuzden cesaretsiz ve korkak olark nitelemis, ama ayni arkadas hem 100 net yapmis hemde ankara ortodonti doktoraya basvurmus Smile hani olur da dus ta olmazsa bi garantisi olsun arkadasin cok cesaretli bi durum gercekten:)Smile

tamamen aynı fikirdeyiz hocam ağzına sağlık
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki
9. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız