Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Erciyes Üniversitesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Erciyes Üniversitesi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 8:00 am    Mesaj konusu: Erciyes Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

Bölümler hakkında bilgi paylaşabilecek arkadaşlar var mıdır?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Önceki bir başlıkta yazmıştım şimdi copy paste yapcam umarım işinize yarar 😊
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben erciyes mezunuyum erciyes protezin ortamı iyidir hocalar asistanlar filan 1 Prof. 4 Doç . 2 yardoc var. Duyduğum kadariyla öğrencilikte protez pek sevilmez işlerden asistanlar dan dolayi ama erciyes öyle değil asistanlar filan candir (mesela hocanın onay vermediği bir işi asistan hocadan gizli onaylar:) boş ver hocayı der) Cad cam var benim öğrenciligim boyunca knife edge kesim yapılıyordu ona rağmen metal alt yapılar Cad cam de yapılıyordu şimdi farklı bir cihazla basamaklı kesiminde yapıyorlarmis. Asitanlar ilk iki yıl rutin işleri yapıyor köprü hareketli gibi. Son yıllarında lamina ve implant üstü yapiyorlar. çok farklı işler yaparsınız diyemem ama genel olarak iyidir. Şehir olarak kayseri yi seversiniz bence rahat, düzenli bir şehir. Problem yasamazsiniz:)
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Elimden geldiğince anlatayım o zaman 😊 kayseri bence güzel bir şehir yani sakin olaysız kimsenin kimsenin işine karismadigi ulaşımın rahat olduğu düzenli bir şehir. Yalnız ev bulmada biraz sıkıntı çekebilirsiniz bekara ev kiralamayi pek sevmezler biraz ugramaniz gerekir. Geldiğiniz şehire ve beklentilerinize göre begenip begenme me durumunuz değişebilir. Yani sosyal aktivite filan beklentiniz varsa hiç gelmeyin derim çünkü yok denecek kadar az dır. Akşam ezaniyla bir çok yer kapanır dışarda pek kimse kalmaz. Öğrenciler dışında. Avm filan olarak bakarsanız nispeten yeterlidir.
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fakülte olarak erciyes teknik anlamda filan yeterli diye düşünüyorum ama asistan sayıları artikca bazı bölümlerde unit sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Bölümlerden ortoyla baslayim söyle güzel filan diye övemem zannimca birçok fakülteye aynıdır kendi kendinize birseyler ogrenirsiniz veya kidemli asistan dan 1 Prof 1 doc 1 yardoc var çok umursamazlar ne olup bittiğini yalandan hastaya bakar giderler. Ortognatik cerrahi yapıldığı için çok cerrahili hasta görebilmeniz avantaj olabilir. Onun dışında belirgin iyi veya kötü yanı yok:)
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo ya gelin diyip bir umur beddua almak istemem yazmayı düşünenler Anabilim dalı başkanın sayfasını inceleyebilir (salihdoganwebly) bu sitede 22 sayfami neydi kurallar yazılı vede sürekli güncellenir pedo için Anayasa hükmündedir yazılan her kural uygulanır uygulamayana ceza verilir:) asistanlar bir bitanesi hariç bayan genelde agresif bağırıp çağıran tipler (belkide kurallar ona zorluyor bilmiyorum ) . Bana kalırsa bu siteyi iyice inceleyin yeterli bilgi var orada Smile
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Endo tedavi heryerde aynı şeyler yapiliyordur diye tahmin ediyorum o yüzden sadece ortamından bahsedeceğim Smile en önemli faktör hocalar çok cimri ve paragöz. Adsm gibi calistirirlar asistanlari döner için sürekli hasta bakarsın. Bunun yanında birde kullandığın kompozit in frezin hesabını yaparlar Smile hekim yardımcıları az kompozit vermesi konusunda hocalar tarafından sürekli uyarilir öyle gidipte estetik yapıcam beklenti si filan olmasın bir hoca dışında estetik filan yapan yok Smile endo bölüm başkanına gelince işi sürekli yoksa süren bir adam tezi onaylamaz onun yüzünden uzatirsin odasına gidersin kovmaktan beter eder.insan yerine koymaz filan garip bir adam Smile kısacası mecbur kalmazsaniz ikisinide tavsiye etmem Smile
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrahi hastanesi olmasi doyasiyla aklınıza gelebilecek tüm genel ve lokal ameliyatlar yapılıyor. Hocalar da başarılı. Görmek istedigiz bir çok şeyi görebilirsiniz. Hasta yoğunluğu çok fazla yarım günde 20 stajyer ve 3 asistan yaklaşık 400 hasta bakilabiliyor sadece klinikte lokal ameliyathane yanlış hatırlamıyorsam günde 150 hasta filan alıyor. Çok fazla anlatmama gerek yok zaten cerrahi isteyen birçok kişinin istedigibir yer ama nacize fikrim bayan arkadaşlar yazmasin bencede genel anestezi ameliyat ortamları pek bayanlar için uygun değil :
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Perio genel olarak iyidir 2 Prof 1 doc 2 yardoc var. Hocaların peşinde kosarsaniz istediğinizi ogrenirsiniz Smile perio ile ilgili birçok ameliyatı görür ve yaparsınız. Perio adına tüm beklentileri karşılayabilecek bir yer diyebilirim Smile
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 8:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtmadur çok teşekkürler hocam Smile baya yararlı oldu bu bilgiler. Şehir olarak çok mu tutucu bir şehir? Mesela Trabzon için öyle diyorlar da burası da öyle mi acaba?
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Radyolojisi nasıldır acaba dtmadur hocam?
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rica ederim licinia😊 hocam çok fazladır diyemem ama genel olarak tutucudur ama pek sıkıntı yasamazsiniz şehir konusunda kayseride
Başa dön
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Waters hocam radyoloji de iyidir yani genel olarak sıkıntızis bir bölüm zaten Erü de de aynı şekilde malum durumlardan dolayı iki hocası kaldı sadece ikiside yar doc . Ama odr yazacaksınız tereddütsüz yazilabilecek bir yer bence😊
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmadur yazmış:
Rica ederim licinia😊 hocam çok fazladır diyemem ama genel olarak tutucudur ama pek sıkıntı yasamazsiniz şehir konusunda kayseride

Teşekkürler hocam 👍🏼
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmadur yazmış:
Waters hocam radyoloji de iyidir yani genel olarak sıkıntızis bir bölüm zaten Erü de de aynı şekilde malum durumlardan dolayı iki hocası kaldı sadece ikiside yar doc . Ama odr yazacaksınız tereddütsüz yazilabilecek bir yer bence😊

Çok teşekkürler hocam
Başa dön
dentisttrtr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 5:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba.bende erciyes mezunuyum. erciyesle ilgili dtmadur arkadaşımın yaptığı tüm yorumların altına imza atabilirim. objektif değerlendirmelerde bulunmuş. bu arada kendisini tanımıyorum (: yanlış anlaşılmalara mahal vermek istemem. bende nacizane düşüncelerimi aktarmak istiyorum. diğer üniversitelerden arkadaşları da buna davet ediyorum Smile ki başka üniversiteler hakkında fikir sahibi olalım.umarım yardımcı olur tüm tercih yapacak arkadaşlara
radyoloji- malum olaylardan en çok etkilenen bölüm 2 hocasını kaybetti.2 hoca kaldı. ct ultrason rutin kullanılıyor. herşey dijital. eski usul banyo vs hiçbirini görmedim ben sadece teorik olarak biliyorum. Akademik çalışmalar konusunda soru işareti olan bölüm
perio-sıcak bir ortamı vardı en son .bölümde ayrı bir ameliyathane var. implant,periodontal cerrahi yapılır.
protez- öğrenciyken illallah ettiğimiz bölümdür %90 böyle düşünüyodur bence.onun dışında cad-cam kullanılıyor. okulun kendine ait laboratuvarı mevcut. sevilen ve sevilmeyen hocaları var.
resto- yoğun tempoda çalışılan bölüm.dolgu yapmayı öğretir Smile genel olarak döner odaklı denebilir.
endo- resto endo kliniği beraberdir. ikisi arasında sıkıntılar olurdu .klinik içinde dijital periaapikal alınan bölüm var büyük avantaj.asistanlar rahattı genel olarak.
orto-malum olaylardan etkilenen bir diğer bölüm. adeta asistan ordusu vardı çok kalabalıklar diğer bölümlere nazaran.hoca/asistan oranı düşük. Bukadar orto kadrosu varken yazarken iyi araştırın derim.
pedo-okulun maliye işlerinden sorumlu bölümü.kuralcı ve disiplin odakli anabilimdalı başkanı olan hocası var. öğle arası dahi çalışılır.biri dışında tüm asistanlar bayan.haliyle gruplaşmalar oluyor.
cerrahi-okulun en iyi bölümü. bir hocası malum olaylardan ayrıldı. bir hocasıda ayrılcak diye söylentiler vardı.o giderse nasıl olur bilmiyorum.kendine ait binası var .her türlü olanak mevcut
KAYSERİ- kayserili değilseniz kayseri insanını anlamanız zor. ben 5 yıl sonunda anlayamadan ayrıldım.kısaca şehir erken uyanır erken uyur Smile geceyi geçin akşam olunca hayat duruyor. kış sporu yapılır. Smile
Genel olarak erciyes yazmadan önce iyi araştırın derim. Sonuçta 3 veya 4 yılınız kayseride geçecek.Bölümler arasında çatışmalar hatta aynı bölüm içinde hocalar arasında bile anlaşmazlıklar olabiliyor. Herkes için hayırlısı olsun. Merak ettiğiniz konular varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim
Başa dön
felicity
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba,erciyes mezunu olarak ben de düşüncelerimi yazmak istedim dtmadur arkadaşıma katılmakla birlikte dentisttr nin yazdıklarına çok şaşırdım aynı erciyes aynı kayseriden mi bahsediyoruz,bazı söylemlerine katılmıyorum,bikaç arkadaş kayseri hakkında bu yazılanları bana sordu o yüzden söylemeseydim içim rahat etmezdi,ortosu çok iyidir her türlü imkanı var cerrahiyle ortak çalışırlar malum sebeplerden dolayı sadece bir hocası alındı ve hep dereceler gidiyor benim geçen yıl bi arkadaşım başladı orda çok memnun isteyene özelden bana yazın numarasını da verir iletişime geçmenizi sağlarım,şehir olarak da üniye başladığım yılla şimdiki arasında dağlar kadar fark var gelişmeye çok açık bi şehir,iç anadolunun en güzel şehri bence çok düzenli ev kiraları çok uygun bir sürü apartı var, çevre illere yakın mesela avanosa 45dk mesafede,havaalanı şehire yarım saat mesafede halk otobüsü önünden geçiyor,terminal uzak ama her firmanın servisi var belli noktalardan alıp *****ürüyo,şehirden ulaşım çok kolay üniye hem otobüs hem tramvay seferleri çok sık,yemek kültürü çok iyi,mevcut dört avm si var,ben çok memnundum şu an ilk tercihleri erciyes olacak ordan mezun bir sürü arkadaşım var,dediğim gibi aklında erciyesle ilgili şüpheleriniz varsa özelden ulaşın yardımcı olmaya çalışırım
Başa dön
dentisttrtr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 4:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili felicity
Ayni erciyeste ayni kayseride farklı sekilde yasamisiz demek ki ben sehir disindan gelen biri olarak zorlanmistim genel olarak fikirlerimi yazdim katılmak zorunda degilsiniz saygi duyarim
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 6:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erciyesin eğitiminin iyi olduğunu duyuyorum bende
Başa dön
circumvallate
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 14, 2017 7:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam mesaj kutunuza bakabilir misiniz

dtmadur yazmış:
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız