Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 76, 77, 78  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Skypa Smile kaçıncı gırısın ve kac net beklıyon arkadasım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
bu soruların cevaplarını biliyorsan söyleym netimi Smile ama sınav bence nisna göre zordu ve hatalı soru sayısı da cok fazla ayrıca sınavmn nisandan dha düşük gelecgni düşünyrm Smile
Başa dön
candle
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
dt-leviathan yazmış:
fosfor plak sarı kahv
palatal plak palatal torus
2 yaş çocuğu
sanırım bu üçü eksik
teşekkür ederim fosfor plak sorusu nasıldı ?

oralde reaktif dişeti büyümesi diye belirttiğiniz,nasıl bi soruydu?şıkları falan bi hatırlatır mısınız
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen 2. Gırısım benımde ve ben de daha dusuk gelecegını dusunuyorum. Tamam nısana kadarvda calısayım ama hangı kaynaktan bılmıyorum:(
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

candle yazmış:
skypa yazmış:
dt-leviathan yazmış:
fosfor plak sarı kahv
2 yaş çocuğu
sanırım bu üçü eksik

oralde reaktif dişeti büyümesi diye belirttiğiniz,nasıl bi soruydu?şıkları falan bi hatırlatır mısınız

oralde reaktif dişeti büyümesi diye belirttiğiniz,nasıl bi soruydu?şıkları falan bi hatırlatır mısınız[/quote] Dişetinde gözlenen fibrohistystk hücrelrle karkterize ve osteoklast iceren proliferatf büyüme ?
periferal dev hüc granlm (doğru cevap)
perferal ossyfng fibrom hatırladıklarım
Başa dön
elisabeth
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

endo ve tedavideki eksik sorular zor olsa hatırlanırdı heralde dimi kolay oldugu için mi hatırlayamadık yani inş öyledir ve doğrudur yoksa bana da nisan yolları garanti
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
bu soruların cevaplarını biliyorsan söyleym netimi Smile ama sınav bence nisna göre zordu ve hatalı soru sayısı da cok fazla ayrıca sınavmn nisandan dha düşük gelecgni düşünyrm Smile
bence hemen bozmayın moralinizi zorsa herkese zordu...bir sonuçlar açıklansın sonra şapkanızı önünüze koyup düşünürsünüz,olumlu düşünelim ki sonucu güzel olsun,o dusdata daki çok kolaydı bilmem ne diyenlere de bakmamak lazım,bu arada dusdata 116 soruya referans vermiş,nasıl vermiş ben anlayamadım nerden baksan bir 10 soru soruyu soranlara selam gönderten cinsten sorular,cevapları tam manasıyla net bir şekilde tez lerde bile yok bence bizimkiler varsayım,
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Aynen 2. Gırısım benımde ve ben de daha dusuk gelecegını dusunuyorum. Tamam nısana kadarvda calısayım ama hangı kaynaktan bılmıyorum:(

benimle birlkte giren ve çok iyi bildiğim 4 arkadaşımnda netleri nisandan düşük gelecek bu soru kalitesiyle bu kadar oluyor demekki.. o yüzden 2014 nisanında garantisi yok çünkü çalışmayla ilgili bir sınav değil bu zaten böyle düşünüyordum ancak artık eminim.. o yüzden 5 defa da girsen 10 defada bir şey değişmiyor şans tamamn yoksa hepimiz birşeyler biliyoruz zaten belli bir seviyedeyiz..neresi olursa yazarım artık ki umarım gecen sınavı aramam herhangi bir yer olur
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elisabeth yazmış:
endo ve tedavideki eksik sorular zor olsa hatırlanırdı heralde dimi kolay oldugu için mi hatırlayamadık yani inş öyledir ve doğrudur yoksa bana da nisan yolları garanti
eksik sorular yok yanlış derslere yazılmış bazı sorular..genel tabloda görünen toplam 3 eksik soru var -
1-indrkt tutcu görevi gören ana bag
2-fosfor plakta gözlenmeyen
3- 2 3 yaş cocugu pedo sorusu ..yani eksik soru yok
Başa dön
candle
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
candle yazmış:
skypa yazmış:
dt-leviathan yazmış:
fosfor plak sarı kahv
2 yaş çocuğu
sanırım bu üçü eksik

Dişetinde gözlenen fibrohistystk hücrelrle karkterize ve osteoklast iceren proliferatf büyüme ?
periferal dev hüc granlm (doğru cevap)
perferal ossyfng fibrom hatırladıklarım[/quote]

teşekkürler:)reaktif diş eti büyümesi diye bişey işaretlediğimi hatırlamıyodum panik oldum:)
Başa dön
adventurer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo kanal tedavisi sorusunda periradiküler enfeksiyon mu diyordu yoksa perirapikal mi? Periradikülerse kanal ted. yapılmadan lezyon büyük olsun küçük olsun çekilir diye düşünüyorum. O yüzden 2-3-4 olmalı cevap
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

adventurer yazmış:
Pedo kanal tedavisi sorusunda periradiküler enfeksiyon mu diyordu yoksa perirapikal mi? Periradikülerse kanal ted. yapılmadan lezyon büyük olsun küçük olsun çekilir diye düşünüyorum. O yüzden 2-3-4 olmalı cevap
periradkler enfeksiyon diyordu eminm ancak süt dişinde enfeksiyon furkasyondan başlar yani periapiakl deseydi eger çekim olurdu bence..enfeksiyonun apikale geldgni gösterir ki bu bizim bildigimz 1/3 oranınu gecmis olurdu
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
bence hemen bozmayın moralinizi zorsa herkese zordu...bir sonuçlar açıklansın sonra şapkanızı önünüze koyup düşünürsünüz,olumlu düşünelim ki sonucu güzel olsun,o dusdata daki çok kolaydı bilmem ne diyenlere de bakmamak lazım,bu arada dusdata 116 soruya referans vermiş,nasıl vermiş ben anlayamadım nerden baksan bir 10 soru soruyu soranlara selam gönderten cinsten sorular,cevapları tam manasıyla net bir şekilde tez lerde bile yok bence bizimkiler varsayım,
varsayım ancak bu cevaplarını bilmedigimz soruları yanlış sayarak netimi hesaplyp konuşmuyorum hatta cogunu dogru saydgmda nisandaki netim olmuyor Smile ama haklısın ösym acıklamadan hicbirsey belli degil iyi ya da kötü..
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haklısın hadı o sorular tamamda ben hpv , pedıkul , cep olcumu gıbı barız net soruları da yanlış uapmıs bulunmaktayım koruyucunrezını de o yuzden umudum yok yanı hayırlısı dıyelım artık yapacak bısey yok arada gozlerım doluyo sadece Sad
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Haklısın hadı o sorular tamamda ben hpv , pedıkul , cep olcumu gıbı barız net soruları da yanlış uapmıs bulunmaktayım koruyucunrezını de o yuzden umudum yok yanı hayırlısı dıyelım artık yapacak bısey yok arada gozlerım doluyo sadece Sad
banyo hatası sorusuna bakıp 2.banyo solsynu damlamış deyip cevaplara 1.banyo solsynu damlamştrı işaretlemek de kötü tabi Smile
Başa dön
adventurer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Periradiküler enfeksiyon daimi diş germine hasar verebilir diş germinin yerleşiminden dolayı.Daimi diş germi de burada olduğundan zarar görmemesi için süt dişi çekilir .

Şaşırtmacalarla dolu bilim sınavı. Şans sınavı . Olan oldu artık herkes için hayırlısı arkadaşlar
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

adventurer yazmış:
Periradiküler enfeksiyon daimi diş germine hasar verebilir diş germinin yerleşiminden dolayı.Daimi diş germi de burada olduğundan zarar görmemesi için süt dişi çekilir .

Şaşırtmacalarla dolu bilim sınavı. Şans sınavı . Olan oldu artık herkes için hayırlısı arkadaşlar

periradükler-kök çevresi
periapikal - kök ucu çevresi yanlış biliyorsam düzeltin söylediğinizin periapikal enfeksiyon varlıgında oldugunu düşünüyorum
dileginize katılyorm Smile
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="skypa"]
drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
varsayım ancak bu cevaplarını bilmedigimz soruları yanlış sayarak netimi hesaplyp konuşmuyorum hatta cogunu dogru saydgmda nisandaki netim olmuyor Smile ama haklısın ösym acıklamadan hicbirsey belli degil iyi ya da kötü..[/quote bence yine de bir umut ışığı var nisan a göre kontenjan 40 kişi daha fazla ve sınav nisana göre bir tık daha zor ve saçma sorular içeren bir sınavdı...
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="drdtschipol"]
skypa yazmış:
drdtschipol yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
2. girişim ve
1-bizotaj
2-siman
3-dentin ph
4-büyüme gelisim
5-anjiogenez
6-pulpa yaslanma
7-pedo kanal ted
8-kaderinler
varsayım ancak bu cevaplarını bilmedigimz soruları yanlış sayarak netimi hesaplyp konuşmuyorum hatta cogunu dogru saydgmda nisandaki netim olmuyor Smile ama haklısın ösym acıklamadan hicbirsey belli degil iyi ya da kötü..[/quote bence yine de bir umut ışığı var nisan a göre kontenjan 40 kişi daha fazla ve sınav nisana göre bir tık daha zor ve saçma sorular içeren bir sınavdı...
umarım söyledigin gibi olur ve netler düşer
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Foremen apıkale pulpa dokusu degıldırSmile cok guldum buna ya
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 76, 77, 78  Sonraki
64. sayfa (Toplam 78 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız