Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SAGLİK BAKANLİGİ KADROLARİ HAKKİNDA??
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SAGLİK BAKANLİGİ KADROLARİ HAKKİNDA??
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
didemm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 5:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kefil olan memur devletten emeklli olmus biride olabilir mi?yoksa halen calisan birimi lazim?bide ailenden kabul ediyorlarmi annen ve baban gibi.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dinan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sağlık bakanlığını arayıp sordum bunun cevabını sadece tahayyüt kefalet senedi şartlarını bilen noter veya avukat cevap verebılır dedı
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 7:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gecen eylulde dus'la giren arkadasimdan 2 memur kefil istemislerdi..emekli kabul ediliyor mu bilmiyorum..aile de kabul olur bence..
bazi yerlerde atananlar birbirine kefil olmus sanirim, daha once atananlara sormak lazim
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim teyzeme babam ve eniştem kefil olmuştu, dus değil ama yine böyle bir ösym sınavıyla ilgili bir durumdu.
Başa dön
didemm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sb kadrosuyla atanan arkadasimdan ogrendim bugun. emekli memur istemiyorlarmis.maaslarina el koyamiyorlarmis oyle bi kanun varmis demisler.ama bu senedi imzalatan memurun insiyatifine kaldiginida soledi ama ank.da kabul edilmiyomus calisan memur istiyorlarmis.ama bu arkadasim diger kazananlarla birbirlerine kefil olmuslar
Başa dön
smutansmankenolan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 01, 2013 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığı hakkında kısaca bildiklerimi ve duyduklarımı yazayım

1- Normal yök ile girenlerden farklı olarak 600 -700 lira arasında ek bir ücret daha alınıyormuş

2- Uzmanlığı bitirdikten sonra atamalar önce istanbul izmir ankara gibi büyük şehirlere oluyormuş

3- Tazminat yaklaşık 80bin le 100 bin arasında oluyormuş ödeyip zorunluyu yapmama hakkı olup olmadığı hakkında iki yerden duyum aldım biri tazminatı ödeyebiliyoruz diğeri ödeyemiyoruz diyor.
Başa dön
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 02, 2013 1:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

smutansmankenolan yazmış:

1- Normal yök ile girenlerden farklı olarak 600 -700 lira arasında ek bir ücret daha alınıyormuş

2- Uzmanlığı bitirdikten sonra atamalar önce istanbul izmir ankara gibi büyük şehirlere oluyormuş

3- Tazminat yaklaşık 80bin le 100 bin arasında oluyormuş ödeyip zorunluyu yapmama hakkı olup olmadığı hakkında iki yerden duyum aldım biri tazminatı ödeyebiliyoruz diğeri ödeyemiyoruz diyor.

sanırım o ek ücret alma heryerde yok çünkü samsun sb orto da olan birini biliorum fazladan ücret almıo ama sivas sb orto da olan arkadaşım 500 tl fazla alıo, yani bu yne fakültesine göre
Başa dön
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 02, 2013 1:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sanırım o ek ücret alma heryerde yok çünkü samsun sb orto da olan birini biliorum fazladan ücret almıo ama sivas sb orto da olan arkadaşım 500 tl fazla alıo, yani bu yne fakültesine göre
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 02, 2013 4:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

onceki duslarda da burda yazilanlari takip etmistim, 2.madde sb atamasi ilk ciktiginda ortaya atilan bi fikirdi sadece..cok uzman yok herhalde ilk once ist ank izmir olur diye..ama nisan 2011 oncesi doktoraya baslayip uzmanligini ilk saydiranlarin kadrosu genelde doguya oldu..Sad bu konuda bi kesinlik yok malesef
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 03, 2013 10:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığı yazmam demiştim ama şu an bende çok kararsızım. eğer ki yök kadrosunada 2 yıl mecburi hizmet dedikodusu doğruysa sağlık bakanlığı kadrolarının çok büyük bir dezavantajı olmayacak.
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 04, 2013 4:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allure yazmış:
sağlık bakanlığı yazmam demiştim ama şu an bende çok kararsızım. eğer ki yök kadrosunada 2 yıl mecburi hizmet dedikodusu doğruysa sağlık bakanlığı kadrolarının çok büyük bir dezavantajı olmayacak.

yök kadrosunda mecburi olacak mı belli değil, cıksa da daha önce girmiş olanları kapsamayabilirmiş.. yani aslında mantıklı mecburi yapmayı zorunlu kılacak bişey imzalattırılmıyor, öyle bir madde yok..
sonradan cıkarsa da sb nın yök e göre dezavantajı 2 katı mecburi hizmet, ve senet imzalamak olur
Başa dön
muscipula
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 04, 2013 5:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığı adına üniversite kadrosunun eğitim yılı kadar, yök kadrosunun ise hiç mecburi hizmeti olmadığını biliyorum. bizzat tıpta uzmanlık kurulunda biriyle telefonda konuştum.
Başa dön
allure
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 04, 2013 6:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet öyle, ama yök kadrosunada 2 yıl mecburi gelecek diye bir dedikodu var. mantıken bizi etkilemez. evet haklısınız Smile ama gelde güven, her an her şey değişebiliyorç yine de bir olasılık üzerinden tercih yapılmaz.
Başa dön
muscipula
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 04, 2013 6:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yök kadrosu için bir şey şu an klavuzumuzda yok. sağlık bakanlığı kadrosuyla girenlere de imzalatılan belgelerde olacak muhtemelen mecburi hizmet şartı. her şey açık aslında. geçmişe yönelik ben de etkilenmeyeceğimizi düşünüyorum ama burası türkiye. bu sınava neden hazırlandık yasal olarak ne farkımız olacak o bile belli değil.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 04, 2013 5:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar şimdi tıpta uzmanlık kurulundan biriyle telefonda konuştum.kesin sonuç şu:
sb kadrosuyla eğitim aldıysanız EĞİTİM SÜRESİ KADAR mecburi hizmet,
yök kadrosuyla eğitim aldıysanız MECBURİ HİZMET YOK.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız