Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Çapa Dişten kimse yok mu?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Çapa Dişten kimse yok mu?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> İstanbul - Çapa Diş Hekimliği
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtcapadis
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2011 8:28 pm    Mesaj konusu: Çapa Dişten kimse yok mu? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar çapa dişten kimse yokmu?
Bu arada yeni öğprendiğim bir haberi paylaşayım. DUS kurulu çapa dan soru istememiş duyduğum kadarıyla. Çünkü DUS a karşı çıkan hoca sayısının çok olması buna neden olmuş diye bir dedikodu duydum doğrumu?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
zeynep_beyza1988
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 15, 2011 12:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar evet bizde karşı olan hoca çok ama bu benim şahsi kannatim böyle birşey yaptıklarını zannetmiyorum çünkü bildiğim kadarıyla ösym tüm fakültelerden soru istedi ve bi havuz olusturdu sadece soruyu secen kurul merkez ankarada oldugu için ankara hocalarından olusuyor tabiki hoca kendi ne işlediyse karsısına cıkan o soruları sececek buyuk oranda yani bu sorular ankara agırlıklı cıkacak meseleinin dayanagı bu yokasa sadece belirli fakültelerden soru istendi diye birşey oldugunu zannetmiyorum ha belki istemşlerdirde bizimkiler karşı oldukları için göndermemş olabilir:D
Başa dön
Samand
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 12, 2012 6:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çapaden ben varim. Keşke hiç çapayı tercih etmeseydım. Çapanın sağa solu belli değil. Maşallah en çok professörü olan (dişte) çapa ama malesef en az yayın ve kitap çapadan çıkıyor! Çoğu professör zaten hastanede (çapa dişte) iş yapmiyor! en bilgisiz diş hekimleri çapadan mezun olanlardır buna doktora alanlar da dahildir. çapada sadece ve sadece ortodonti çok iyidir, zaten ortodonti ana bilimi kendilerini çapa dişten farklı bir fakülte ilam ediyor. Tembeller için harıka bir yerdir. çapadan mezun olanlar 70-80% bu 5 sene fakülte hayatında hiç dişle ilgili kitap almayıp okumuyorlar!
Neden DUS'a karşı çıkıyorlar? cevap gayet bellidir Hocalar kendi tanıdıklarını ancak doktora için alıyorlar. siz düşününki fakültede birici, ikinci olanlar ve aleste 80-90 alanlar da ortodontiye giremiyorlar!
bu fakültenin DEKANı da en sorumsuz kişidir.
Başa dön
nhtdemirtas
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 12, 2012 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş haksızlık ediyorsun.

1) Arada kaynayan onca değereli insanın (yayın ve çalışmalarda aktif) hakkını yiyorsun.
2) Yayın işleri kürek çekmekle olur.Yayını hep birilerinden beklemek veya birisini yayını yok diye hırpalamak doğru değil.Madem öyle gel fakültene hoca ol, sen yayın yap.
3)Düşmüş bir dolguyu yapan hekime saydırmak ne kadar etik değilse, Meslektaşlarına,hele ki yaş ve kıdem olarak senden büyüklere, böyle ifadeler kullanman da bence etik değil.
4) Haklı olduğun taraflarda ise eleştirinin dozunu iyi ayarlamak lazım.
5) DUS a herkesi taraftar yapamazsın. Elbette karşı duranlar olacaktır. Asistan alımlarında ise söylediğiniz madalyonun bir yüzü. Bir de arka yüzü var bu işin...(Ales, Üds ...)

Bence tehlikeli sularda yüzüyorsunuz,başınıza bir iş gelmesin aman Smile

Kolay gelsin
Başa dön
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Prş Oca 12, 2012 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nhtdemirtas yazmış:
Kardeş haksızlık ediyorsun.

1) Arada kaynayan onca değereli insanın (yayın ve çalışmalarda aktif) hakkını yiyorsun.
2) Yayın işleri kürek çekmekle olur.Yayını hep birilerinden beklemek veya birisini yayını yok diye hırpalamak doğru değil.Madem öyle gel fakültene hoca ol, sen yayın yap.
3)Düşmüş bir dolguyu yapan hekime saydırmak ne kadar etik değilse, Meslektaşlarına,hele ki yaş ve kıdem olarak senden büyüklere, böyle ifadeler kullanman da bence etik değil.
4) Haklı olduğun taraflarda ise eleştirinin dozunu iyi ayarlamak lazım.
5) DUS a herkesi taraftar yapamazsın. Elbette karşı duranlar olacaktır. Asistan alımlarında ise söylediğiniz madalyonun bir yüzü. Bir de arka yüzü var bu işin...(Ales, Üds ...)

Bence tehlikeli sularda yüzüyorsunuz,başınıza bir iş gelmesin aman Smile

Kolay gelsin

eger bu mesajı ben yazsaydım,evet haksızlık olurdu, çünki ben Baküde okudum, Çapada 1 gün bile olmadım. Degerli meslektaşımız 5 yıl Çapada okumuş, gördüyü,yaşadığı,duyduğu neqatifleri bizimle paylaşmış ki, çok teşekkür ederim. İnşallah DUS-u kazanırsak,üniversite seçerken en son düşündüyüm çapa ola bilir..
degerli arkadışım şu an çapada çocuk hastalıklarında uzmanlık yapıyor. Bazı kötü niyyetli hocaların yüzenden 2-3 yıl uzmanlık yapan doktorların istifa etdiyini duymuşdum ondan.
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 12, 2012 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

niye tehlikeli sularda yüzsün ki başına ne gelecek artık insanlar fikirlerini de mi söyleyemeyecek hakaret etmemiş ki kimseye ve hoca diye herşeyi doğru yaptıkları söylenemez
Başa dön
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Prş Oca 12, 2012 10:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:
niye tehlikeli sularda yüzsün ki başına ne gelecek artık insanlar fikirlerini de mi söyleyemeyecek hakaret etmemiş ki kimseye ve hoca diye herşeyi doğru yaptıkları söylenemez

aynen katılıyorum. zaten o tür hocaların yüzünden tıp ögrencileri için 10 yıldan fazladır TUS sınavı olmasına rağmen, diş doktorları 5 yıllık egtimden sonra matematik ve mantık sınavıyla (ales) doktora kazanıyorlardı ki, akla gelmez bir mantıksızlık..
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 09, 2012 7:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yine çapa yine kargaşa, polemik...hiç şaşırmadım...
arkadasın haklı oldugu konular var mesela "Neden DUS'a karşı çıkıyorlar? cevap gayet bellidir Hocalar kendi tanıdıklarını ancak doktora için alıyorlar. " derken çok haklı bence de. bu yüzden çok severek hatta öss'de tek tercih yaparak girdiğim fakültemden nefret ederek mezun oldum. istisnaları ayrı tutarım ama genel olarak neredeyse tüm doktora öğrencileri ve hocaları midemi bulandırır. okulun atmosferi buram buram hırs, kompleks kokar...

ama dersen ki; "en bilgisiz diş hekimleri çapadan mezun olanlardır", "Tembeller için harıka bir yerdir"...
buna katılmam asla mümkün degil! bilgime de elime de güvenim tam. ayrıca gayet sacımı süpürge ettim düzgünce, ders falan bırakmadan mezun olabilmek için yani tembellere göre degil bence. ayrıca capa kadar yoğun hasta bakılan bir allahın fakultesi daha yok ve iddia ediyorum el becerisini çapa kadar geliştirebilecek başka bir okul daha yok turkiyede.

"bu fakültenin DEKANı da en sorumsuz kişidir." demişsin. sadece o da degil, bizim hocaların hepsi tdb,ido başkanı falan kodamanlar oldugu için, okulla ögrenciyle falan hiçbirinin alakası yok. onlar için bu görev sadece cv'lerini kabartan bir diger titr. hizmet ya da ögretmenlik kaygısı yok hiçbirinin...

"Maşallah en çok professörü olan (dişte) çapa ama malesef en az yayın ve kitap çapadan çıkıyor! " burda da haklısın. dogudaki okullar bence bu konuda, bilimsellikte çok çok daha öndeler...
zlemeri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 2:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

''Maşallah en çok professörü olan (dişte) çapa ama malesef en az yayın ve kitap çapadan çıkıyor! Çoğu professör zaten hastanede (çapa dişte) iş yapmiyor!''
doğru söylüyor bitirme tezim icin danışman hocayla her görüşmeye calışmamda sadece yarım saat durduğu icin hic bir zaman yakalayamazdım. neyseki aldığım pasta cörekleri cok beğendiler. tabaklardan kafalarını kaldırmadılar.

''en bilgisiz diş hekimleri çapadan mezun olanlardır buna doktora alanlar da dahildir. çapada sadece ve sadece ortodonti çok iyidir, zaten ortodonti ana bilimi kendilerini çapa dişten farklı bir fakülte ilam ediyor.''
capa ortodonti anabilim dalından hic bişey öğrenmedim hakkını yemeyeyim en boş 1 aylık stajımdı.

''Tembeller için harıka bir yerdir. çapadan mezun olanlar 70-80% bu 5 sene fakülte hayatında hiç dişle ilgili kitap almayıp okumuyorlar!''
pratik icin doğru değil mecbur arkadan kovalayan var gibi hasta bakmak zorundasın birilerine para lazım. teorik icin doğru sınıf arkadaşım bitirme tezini eskiden yazılmış bir başka tezin aynısı olarak verdi araştırma yok hic bişey yok.

En son zlemeri tarafından Sal Arl 10, 2019 8:39 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 5:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"dava acacağını söylediğinde anabilim dalı başkanı beyefendi ben de sana karşı dava acarım diye tehdit etti. "

o anabilim dalı başkanı beyefendi ki el alemin kitabını alıp türkçeye çevirttirip bir de utanmadan "kitabım kitabım" diye ortalıkta gezer. o kitap ki; tabiri caizse "birileri birilerine, birileri kuyruğuna" tekniğiyle çevirttirilmiş olduğundan, içinde "bilgisayar-assisted", "cytoplazmik" falan gibi ne idiğü belirsiz tabirler yer alır. söz konusu kitap yazarı(!) zahmet edip kitabı kendi çevirmediği gibi, zahmet edip editlememiştir bile! okuduğundan bile şüpheliyim...

"mulakatına 20 verilerek ağız hastalıklarına kabul edilmedi onun yerine bizzat tanıdığım kriterler konusunda orta hallice kişiler alındı"

işte bu yüzdendir ki nadir istisnalar dışında bu fakültede doktora yapan herkes zeka parıltısından uzak, vasat, kompleksleri içinde boğulmuş kişilerdir ve midemi bulandırırlar...

yazımda isim vermedim, kimsenin şahsına bir hakarette bulunmadım ve istisnaları tenzih ettim. üslubumu da bozmadım. yazdıklarım kendi fikirlerimdir, subjektiftir. evet Smile
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 11:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çapa'da okumasamda kendim için iyi ama çapa için pek de iyi olmayan bilgiler edindim...
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2012 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çapanın tek güzel yönü kimsenin görmediği kadar hasta görmen, hayvanlar gibi hasta bakman, rüyanda bile hasta görmen, böylece el becerinin ve pratik çözümler üretme becerinin deliler gibi gelişmesi.

başka da bi iyi yönü yok. bi allahın yemekhanesine bile sokmazlar adamı, sinir hastası olursun...
varonil90
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 13, 2014 8:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar dus dısında bisey sormak istiyorum çapa artık yatay geciş kabul etmıyormus bu dogru mu?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> İstanbul - Çapa Diş Hekimliği Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız