Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - doktora öğrencileri sadece uzmanlık yapanlardan mı olacak?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

doktora öğrencileri sadece uzmanlık yapanlardan mı olacak?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Soru-Cevap
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
fehim89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 11, 2011 10:08 pm    Mesaj konusu: doktora öğrencileri sadece uzmanlık yapanlardan mı olacak? Alıntıyla Cevap Gönder

Üniversitelerde doktora yapabilmek için dusla uzmanlık sınavını kazanmış olmamız şart mı acaba yoksa geçen senelerdeki gibi doktora için ayrı olarak ales ve uds'ye girip mülakatla alım olacak mı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtcapadis
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Arl 12, 2011 12:11 am    Mesaj konusu: Re: doktora öğrencileri sadece uzmanlık yapanlardan mı olaca Alıntıyla Cevap Gönder

fehim89 yazmış:
Üniversitelerde doktora yapabilmek için dusla uzmanlık sınavını kazanmış olmamız şart mı acaba yoksa geçen senelerdeki gibi doktora için ayrı olarak ales ve uds'ye girip mülakatla alım olacak mı

uzmanlık ıcın sadece dus ıle alım olacaktır.
Başa dön
fehim89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Arl 13, 2011 1:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uzmanlık için dus olduğunu biliyorum doktora için uzmanlık yapmak şart mı acaba onu merak etmiştim
Başa dön
dt_derya
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 25, 2012 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam ben ortodonti bölümüne 6 nisandan önce girdim doktoraya fakat herkes bakanlığı ardım sordum deyip farklı şeyler söylüyorlar,şunu merak ediyorum bize uzmalnığa geçme hakkı tanıdılar ya da biz kendi isteğimizle doktorada kalıcaz,ben uzmanlığa geçince doktoram bittiği için yetelilik ya da doktora tezi yapmıycağımı biliyorum,konyada asistan arkadşımda şöyle dedı ,doktoram devam ediyor bakanlık sadece bizi maaşsız bırakmamak için böyle bir şey yapmış,bunun karşılığındada zorunlu hızmet ıstiyor...
,
bu konu hakkında sağlam biligisi olan bilgilendirirse çok sevinirim...
Başa dön
dtmesut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 25, 2012 8:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diploma olayını bilmiyorum ama tez olayında yeterlilik sınavı olmayacak ama uzmanlık sınavı olacak, doktora tezi olmayacak ama uzmanlık tezi olacak... benim eşim uz.dr ordan biliyorum, yani önce uzmalık tezi hazırlayacaksınız eğer kabul edilirse tezi sunduktan sonra uzmanlık sınavına gireceksiniz... bunlar uzmanlık içindir
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Oca 26, 2012 10:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zorunlu hizmet de ne kadar süren kaldıysa bitirmeye o kadar olacak.Arkadaşım geçen hafta gitmişti belgelerini vermeye,1.5 yıl olmuştu doktoraya başlayalı,şimdi 1.5 yılı kaldı ve o kadara süre mecburisi var.Ona söylenen bu oradan...
Başa dön
mehmetemrah
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 28, 2012 1:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_derya yazmış:
selam ben ortodonti bölümüne 6 nisandan önce girdim doktoraya fakat herkes bakanlığı ardım sordum deyip farklı şeyler söylüyorlar,şunu merak ediyorum bize uzmalnığa geçme hakkı tanıdılar ya da biz kendi isteğimizle doktorada kalıcaz,ben uzmanlığa geçince doktoram bittiği için yetelilik ya da doktora tezi yapmıycağımı biliyorum,konyada asistan arkadşımda şöyle dedı ,doktoram devam ediyor bakanlık sadece bizi maaşsız bırakmamak için böyle bir şey yapmış,bunun karşılığındada zorunlu hızmet ıstiyor...
,
bu konu hakkında sağlam biligisi olan bilgilendirirse çok sevinirim...
sndt derya sizin uzmanlık zaten sayılıyo dusa girecek misinz doktora için ne düşünüyorsunuz
Başa dön
dt_orto
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 29, 2012 9:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

martalos yazmış:
Zorunlu hizmet de ne kadar süren kaldıysa bitirmeye o kadar olacak.Arkadaşım geçen hafta gitmişti belgelerini vermeye,1.5 yıl olmuştu doktoraya başlayalı,şimdi 1.5 yılı kaldı ve o kadara süre mecburisi var.Ona söylenen bu oradan...

bence böyle değil siistemi tıpa çevirmeye çalışıyorlar hiç biryerde mecburı hızmet 3 sene olmamıstır,benım 4 sene doktoram ve daha 1 senem gectı,,3 sene mecburı hızmetmı yapıcam ben bu sekılde bılmıyorum.bu arda ben dt_derya kendı kullanıcı adımdan gıremedm selamlar
Başa dön
mehmetemrah
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 30, 2012 9:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok karıştı işler
Başa dön
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 31, 2012 9:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni bir duyum mu aldınız yoksa karıştı diyorsunuz ?
Başa dön
mehmetemrah
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Oca 31, 2012 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yeni duyum değil ben kendi adıma söyledim.dus a gireyim dedim sonra öyp mi doktora mı derken karıştı.
Başa dön
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 02, 2012 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaten mecburiyle ilgili bir düzenleme gelecek ama şuan için durum böyle diye biliyorum
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet ben de böyle biliyorum mecburiyi. görülmemiş şey değil yani 3yıl da yaptırırlar 4 yıl da yaptırırlar, kendimizi buna hazırlamalıyız bence.
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 9:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kıyamet kopar mııı? kopmaz tabi ki yine boynumuzu büker yaparız görevimizi. TDB ve TTB nin yaptırımı olmadığı sürece ezilmeye devam
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 09, 2012 3:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ttb de tdb de sadece kendilerini düşündüğü içindir... bize bir hayırları yok...
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nereden daha çok para gelir,bunları ayarlamak zor tabi,onlara da hak vermek lazımSmile
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet nişantaşındaki muayenehane nasıl bir klinikler zincirine çevrilir, falan... Smile

neyse ki artık dr öğrencileri de uzm. öğrencileri de daha adil bir zemine taşınıyor
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Soru-Cevap Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız