Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS Teke Düştü!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS Teke Düştü!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Dus Kampı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Pts Ağu 25, 2014 11:32 pm    Mesaj konusu: DUS Teke Düştü! Alıntıyla Cevap Gönder

Dusdata'nın dediği gibi DUS Resmi olarak Tek sınav oldu.
Nisan DUS'u artık yapılmayacak
Eylül DUS'u yapılacak

2015 DUS sınav tarihi: 20 Eylül 2015
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dr.Zamig
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

STS-yi bari iki kere yapsaydilar..
alimacir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 1:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zaten sts ile dus u ayni sorular uzerinden yaparak bizi madur ediyorlar buda yetmezmis gibi senede 1 defa yapilacak en azindan sts yi 2 defa yapin
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 3:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar simdi soracagim ama biliyorum ki cevap alamayacagim.cunku bizler hakkini savunmayan bir meslek grubuyuz. tus ve sts tip yilda 2 kez . dus ve sts dis yilda 1 kez yapilacak.siz bunda esitlik goruyormusunuz? pekin sadece bakacakmiyiz yoksa hukuksal surece topluca girecekmiyiz?
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 3:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet iyi oldu 8.89% (112)
Hayır yılda 2 kez yapılmalı 88.49% (1115)
kararsiz 2.62% (33)

Toplam Oy: 1260

1115 oylayandan ses cikacakmi?
Başa dön
teoMERT
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 4:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bn baskıya warımm
Başa dön
teoMERT
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 4:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bide bn sn.yönetici ye sitem etmek istiyorum. "Dus hangi tarihte yapılacak" konu başlığında ve bnm açtığım diğer konu başlığında defalarca kez dus un 1 e düşüp düşmeyeceği konusunda yazı yazdım, soru sordum, sağlık bakanlığı bilgi edinme servisine yaptığım başvurunun cewabını yazdım özel den msj attım bitanesine cewap yazma gereği duymadı. Bn ve diğer bir arkadaşın yöneticiden önce 2 başlıkta 2015 sınav takvimini açıkladığını duyurduk.sn.yönetici bizden snra açmış olmak için başlık açmış 3.başlığı açmış.bu durumu biz size haber vermşcez sn.yönetici SİZ BİZE HABER VERECEKSİNİZ. Ayrıca forumunuz üyelerinin forumda ve özel msjla size ulaşmaya çalışınca geri dönüş yapmalısınız.YÖNETİCİLİK YAPMALISINIZ. Lütfen bir site açıp bize yardımcı olmak istiosanız hakkını verin..ii akşamlar
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 4:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drriza yazmış:
DrHoroz yazmış:
Evet iyi oldu 8.89% (112)
Hayır yılda 2 kez yapılmalı 88.49% (1115)
kararsiz 2.62% (33)

Toplam Oy: 1260

1115 oylayandan ses cikacakmi?

Çok çıkacağını sanmıyorum. Ama ciddi bir baskı olursa. Sosyal medyada cşddş baskılar yapılırsa anca diyebilirim

sayin hocam yapalim yapabildigimizi , basaramazsak bile yaptik olmadi deriz. ama ya dilekce yazarsak sosyal medyayi kullanarak basarirsak?
2014 nisan sinavinda dava sorulara dava acnlardan biride benim.toplam dava acan sayisi 2 kisi.... dis hekimleri hakkini aramiyor. ben kazandim banan ne diyor. Cogu mesleklerde insanlar kendi meslek dasini korur iken bizde kostek oluyor yada bana ne diyorlar... bimer, osym yok e meb ye dilekce yazmak gerek...

bu arada ben bugun yazdim dilekcelerimi......
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 26, 2014 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu arada sunu da ekliyeyim. osymnin sinav soru itirazi 3 gun icinde yapilmasi gerekiyor yanlis bilmiyorsam tabii. ben sinav sonrasi her ne olursa olsun dilekce yazacagim. dilekcemde hatali yada zorlandigim sorularin bolumlerini yazacagim.
mesela cerrahi ve protezden hatatli sorular oldugunu fark ettim, sinav sirasinda kayit altina alamayacagimdan ve sinav heyacanindan sorulari ezberleyemedigim icin sorulari yazamadim. gereginin yapilmasi diye ytazacagim.... belki ise yaramiyacak ama 3 gun icerisinde elimden geleni yapacagim...
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 27, 2014 5:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx
http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/
ve akim sitelerine sikayetlerinizi yazin diyecegim amam bir elin parmaklarini gecmeyecek....YAZIK
Başa dön
alimacir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 27, 2014 6:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

789 okuma 10 yorum guzellll
Başa dön
ithilquessir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 27, 2014 9:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herkes sınava odaklanmış durumda farkındayım ama bu konu gerçekten çok ciddi bence. Bir sene çok uzun bir süre. Ilk defa hazırlanacaklar bir yana uzun süredir emek verenler var. Bir sene öyle kolayca gözden çıkarabileceğimiz bir şey değil. Tepki göstermemiz lazım.
Başa dön
teoMERT
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 27, 2014 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle bişiler yapmamız lazım.bu işleri bilen birinin bize yol göstermesi lazım. Mesala forum yöneticisi belki bize fikir verebilir.gerçi bn şimdiye kdr 50kere kendisine seslendim ama duymadı!!!bu duruma dershaneler ne diyor acaba? Onların işine geliosa bu durum değişmesi zor ama onlarında kaybı zararı varsa belki bizim sesimizi duyurabilirler
Başa dön
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ağu 28, 2014 2:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben daha iyi olacağı kanaatindeyim arkadaşlar.
ha şunu derseniz elbette katılırım. 2 kez olsun evet ama kontenjanlar daha fazla olsun.
bence kontenjanlar bu haldeyken sınavın bir kez yapılması daha makul. şu yüzden ki; sınav tek olsa da sınava girecek hekim sayısı belki 1200 değil ama en fazla 1500 olacak, buna karşın kontenjan sayısı 2 kat artacak 450 500 civarı. ve sınava hakkıyla hazırlanan herkes kazanacak aslında.
öncesinde her şey pamuk ipliğine bağlıydı.
bir soru sınavı ciddi anlamda kaybettiriyordu. elbette biz hekimler deneme tahtası değiliz ama bi de böyle denemekte yarar var. çünkü cidden daha iyi olacağı kanaatindeyim.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Dus Kampı Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız