Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ÖSYM'ye soruları görme talebinde bulunmak için izlenecek yol
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ÖSYM'ye soruları görme talebinde bulunmak için izlenecek yol

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 4:55 am    Mesaj konusu: ÖSYM'ye soruları görme talebinde bulunmak için izlenecek yol Alıntıyla Cevap Gönder

Genel amaçlı dilekçe örneğine ( http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69762/h/dilekceson.pdf )aşağıdaki metin kendi kaleminizde değiştirilerek yazılabilir.

ÖRNEK METİN:

ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı’na
06800 Bilkent / ANKARA

ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı’na
06800 Bilkent / ANKARA

13.04.2014 tarihinde yapılan Diş hekimliğinde Eğitimi Giriş Sınavı’na (Sonbahar Dönemi) girmiş bulunuyorum.

Bazı branşlarında iki doğru cevabı bulunan ya da doğru cevabı bulunmayan sorular mevcuttu. Ancak süre kısıtlılığından, sınav heyecanından ve soruların not alınması imkanı olmadığından söz konusu soruları tam olarak hatırlayamamaktayım.

Aynı şekilde ÖSYM tarafından yapılan sınavlardaki sorular ve cevapları kamuoyu ile paylaşılmadığından daha sonra bu soruları teyit etme imkanım da olmadı.

Söz konusu hatalı soruların iptali için dava açmak istediğimi bazı hukukçularla görüştüğümde kendileri 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu (İYUK) md. 3 gereği olarak davaya konu edilen idari işlemin açık ve net bir şekilde dava dilekçesinde yer alması gerektiğini, aksi takdirde dava dilekçesinin reddedileceğini ifade ettiler.

Bu sebeple Anayasal Hak arama hürriyetinin gereği olarak sınav kağıdım, cevap kağıdım ve cevap anahtarını inceleyebilmem için uygun zaman ve ortamın sağlanmasını, davaya konu edeceğim sorulara ilişkin yazılı not almama imkan tanınmasını, aşağıda yer verdiğim iletişim bilgilerim ile de tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.

Saygılarımla…

Dilekçede yer alan Aday ref. no kısmını www.osym.gov.tr aday işlemleri kısmından edinerek yazacaksınız.

ÖSYM nin banka hesabına 50.00 TL + 50.00 TL sınav soru kitapçığını ve cevaplarını inceleme ücreti yatırılacak dekontta dilekçe ile birlikte ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞINA
Bilkent / ANKARA adresine gönderilecektir.

Sınava giren herkesi hakkını aramaya davet ediyoruz. Unutmayın bu kez yeni bir torba yasa düzenlemesi ile artık 10 gün içerisinde dava açılabilecek. Hukuki haklarınız için bu basit işlemi lütfen ivedilikle yapınız!

Hukuki süreç için de buradan yönlendirme yapacağız!

Yeni IBAN NO OSYM:
2533- ANKARA KAMU GİRİŞİMCİ ŞUBE
TR390001002533060280115229

(Eski hesap-iban no, Buradan da yeni hesap numarasına ulaşabiliyorlar)
ÖSYM Hesap No: Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6028011-5013
IBAN No: TR070001000830060280115013

En son Dt tarafından Sal Eyl 16, 2014 9:05 pm tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 6:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam pek sanmiyorum ,ana 4-5 kisi baslar 1 kisi dava acar...kusura bakmayin, insallah busefer ben yanilirim
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 6:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam pek sanmiyorum ,ana 4-5 kisi baslar 1 kisi dava acar...kusura bakmayin, insallah busefer ben yanilirim
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 6:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Pts Eyl 15, 2014 4:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DrHoroz yazmış:

sadece 4-5 kişinin puanı yükselir, sonucu değişir o zaman
Başa dön
dogadoga
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 16, 2014 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ösym nin hesap numarası nedir para yatıracağımız?
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Eyl 16, 2014 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni IBAN NO OSYM:
2533- ANKARA KAMU GİRİŞİMCİ ŞUBE
TR390001002533060280115229
haliltoros
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 19, 2014 4:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En son ne zamana kadar vaktimiz var bu işlem, için izlenecek yol daha sonra ne olacak ?Hatalı olabilecek sorular hakkında hala bilgi sahibi değiliz ,geç kalmadıysam hakkımı aramak istiyorum.
Başa dön
dogadoga
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 19, 2014 5:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben ilk 3 gün içinde soruları görmek istiorum diye yazıldığı gibi bir dilekçe gönderdim. Ama itiraz için ilk 10 gün yazmışsınız da ösym soruları görmem için çağırdığında itiraz dava için 10 günü aşmış olucak muhtemel...
Şuan hangi sorulara itiraz ediliyor ediliyor mu hocalar ne düşünüyor ben istanbuldayım Ankara'dan uzakta olduğum için olaya müdahil değilim ne olup bitiyor bilgilendirirseniz sewiniriz
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız