Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Eylül 2014 Dus Soruları (Hatırlama usulü)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Eylül 2014 Dus Soruları (Hatırlama usulü)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
abcde
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 5:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
abcde yazmış:
HSV-COXACKİ SORUSUNUNUN DOGRU CEVABİ:COXACKİ LEZYONLARİ DİSETİNDE BASLAR OLAN SECENEK OLMALİYMİS..
Sorudaki secenek bu sekilde miydi? Ben coxacki disetlerinde gorulur gibi birsey hatirliyorum.Disetlerinde baslar seklinde degil

Dis etinde gorulur diye vrdi siklarda.. baslar diye bir ifade yoktu

Diş etlerinde görüldüğüne dair textbook bilgisi falan baktım ama bulamadım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abcde yazmış:
modulus35 yazmış:
abcde yazmış:
HSV-COXACKİ SORUSUNUNUN DOGRU CEVABİ:COXACKİ LEZYONLARİ DİSETİNDE BASLAR OLAN SECENEK OLMALİYMİS..
Sorudaki secenek bu sekilde miydi? Ben coxacki disetlerinde gorulur gibi birsey hatirliyorum.Disetlerinde baslar seklinde degil

Dis etinde gorulur diye vrdi siklarda.. baslar diye bir ifade yoktu

Diş etlerinde görüldüğüne dair textbook bilgisi falan baktım ama bulamadım

ben diş etlerinde görülür seçeneğini işaretledim ama yinede ösym nin cevabı doğu olacak.
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hiposalivasyon sorusunda textbookda hiv yapar yaziyor ama dusdatada cvp hiv olarak belirtilmis.. Bu konuda bilgisi olan bana yardimci olabilirmi? Yoksa ben yanlis yerdenmi baktim..
Başa dön
Corci
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burayn yazmış:
Hiposalivasyon sorusunda textbookda hiv yapar yaziyor ama dusdatada cvp hiv olarak belirtilmis.. Bu konuda bilgisi olan bana yardimci olabilirmi? Yoksa ben yanlis yerdenmi baktim..

Tülin hocamız sorunun hatalı olduğunu söyledi dusdata sayfasında..hepsi hiposalivasyon yapıyormuş.
Başa dön
Weycell
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Corci yazmış:
burayn yazmış:

Tülin hocamız sorunun hatalı olduğunu söyledi dusdata sayfasında..hepsi hiposalivasyon yapıyormuş.

Hepsinin hiposalivasyon yaptiginda hem fikiriz. Bence iptal edilmeli ama bizim tanidigimiz osym bu soruyu iptal etmeZ:)
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osym nin insafina kaldik Wink. Ayrica textbook ta hipotroid yazmiyor..http://books.google.com.tr/books?id=WnZ0Ek2nP4wC&pg=PA367&lpg=PA367&dq=oral+pathology+xerostomia&source=bl&ots=sO98Fhf7dH&sig=S__TNt-s9_AQ2WzUHGNMl5M0qkw&hl=tr&sa=X&ei=6kwZVOjzFYfbauLCgMgC&ved=0CCIQ6AEwAjgU#v=onepage&q=oral%20pathology%20xerostomia&f=false
Başa dön
ekoeko
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu sessizligin bozulma vakti gelmedimi meslektaslarim?
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Eyl 22, 2014 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ekoeko yazmış:
Bu sessizligin bozulma vakti gelmedimi meslektaslarim?

Haklisin hocam simdi bagiracam.. Wink yarin aksama anca aciklanir heralde..
Başa dön
scan312
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 09, 2014 7:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar bir sorum olacak.burda ornegin 5.sayfadaki yazilan sorulardan 2-3 fark disinda daha fazla yanlisi cikan oldu mu?ben itiraz dilekcesi verdim.ona gore umitleneyim diyorum Smile
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 10, 2014 8:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bu konu başlığında çok kazanan tecrübeli arkadaşlar olduğunu düşünerek buraya yazıyorum.sizlere danışmak istediğim şeyler var.
-öncelikle hangi kaynakları önerirsiniz ve datanın klinik kitaplarında 1.ve 2.baskı arasında çok fark var mı?
-sizce bidahaki sınava kadar sadece sınava mı çalışılmalı yoksa bir süre ara verip özelde falan çalısıp 5 6 ay kala mı başlamalı?
-geçen yıl gitmiş olduğum dershaneye tekrar gitme hakkım var o şehire gidip dershaneyle birlikte mi sınava hazılaniim yoksa zaten dinledim oturup evimde mi çalışayım?
gerçekten kafam çok karışık olduğu için bu kadar yazdım ilgilenip fikrini söyleyen olursa çok sevinirim Smile
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
21. sayfa (Toplam 21 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız