Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - sınava hazırlanma
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

sınava hazırlanma

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
erva
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 2:54 am    Mesaj konusu: sınava hazırlanma Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sınava hazırlanırken bir işe girmek çok etkilermi devlete yada özele girmek farkedermi yoksa bir yıl evde oturup sınava hazırlanmakmı gerek?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
serpil çekin yücel
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence işi bırakmak lazım öbür türlü çok zor oluyor
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 6:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam bosken tabiki cok daha ii ama calisarakta kazanilabilir.. Ben adsmde calisiyorum toplam 11 ay calistim son 45 gunde rapor ve izin aldim.. Yeterli oldu..
Başa dön
erva
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 6:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tesekkurler bende bir iste calismayi dusunuyorum sanirim
Başa dön
Anamiskos
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 6:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sinava hazirlanmak icin kafanin rahat olmasi lazim. İs hayati icinde olanlar icin sinavi kazanmak zor.
Başa dön
hanimeli
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 8:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burayn yazmış:
Hocam bosken tabiki cok daha ii ama calisarakta kazanilabilir.. Ben adsmde calisiyorum toplam 11 ay calistim son 45 gunde rapor ve izin aldim.. Yeterli oldu..

11 ay boyunca motivasyonunuz düşmeden çalışabildiniz mi? ben 5 sınıf boyunca düşe kalka çabalaadım ve beni çok yordu.2.deneme için son 4 ay gibi kapanmanın daha mantıklı olabileceğini düşünmeye başlamıştım ama ?
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 8:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hanimeli yazmış:
burayn yazmış:

11 ay boyunca motivasyonunuz düşmeden çalışabildiniz mi? ben 5 sınıf boyunca düşe kalka çabalaadım ve beni çok yordu.2.deneme için son 4 ay gibi kapanmanın daha mantıklı olabileceğini düşünmeye başlamıştım ama ?

Tabiki inisler cikislar oluyor belli donemlerde ama hic canimin calismak istemedigi ve isimin oldugu gunlerde bile olaydan kopmamak icin kendimi zorladim ve bir sey ogrenmiyecegimi bilsem bile en az 1 saat calistim.. Yoksa 1. Gunu 2. Gun 3. Gun derken kopuyorsunuz olaydan ve toparlamasi cok zor oluyor.. Sonucta bu sinav ustun zekali sinavi degil.. En onemli sey sabir .. Vazgecmemek .. Cok istemek..
Başa dön
hanimeli
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burayn yazmış:
hanimeli yazmış:
burayn yazmış:

Tabiki inisler cikislar oluyor belli donemlerde ama hic canimin calismak istemedigi ve isimin oldugu gunlerde bile olaydan kopmamak icin kendimi zorladim ve bir sey ogrenmiyecegimi bilsem bile en az 1 saat calistim.. Yoksa 1. Gunu 2. Gun 3. Gun derken kopuyorsunuz olaydan ve toparlamasi cok zor oluyor.. Sonucta bu sinav ustun zekali sinavi degil.. En onemli sey sabir .. Vazgecmemek .. Cok istemek..

haklısınız,teşekkür ediyorum
Başa dön
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 12:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Adsm den kazandım sende yapabilirsin Dr Smile
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 26, 2014 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kuzucu yazmış:
Adsm den kazandım sende yapabilirsin Dr Smile

Tebrikler hocam.. Bende adsmden kazandim.. Wink
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 5:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

adsm den iyi kazanmışsınız maşallah.bnde son 4-5 ay çalışmayı bırakayım diye düşünüyorum ama sizce çok mu koparız dustan.özel yada devlet her türlü yorucu oluyor akşamları çalışılabilir mi?
Başa dön
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sadece akşam çalışılarak yapılacak bir sınav değil;
Benim çalışma programım;
6:00-7.45
13:30 -17:00
18:30-21:30

Akşam yorgun olduğum için genelde soru çözümü ve tekrar yapıyordum.
Son bir aya kadar bu şekilde;son ay Allah ne verdiyse tarzında çalışabildiğiniz kadar çalışın Smile
Yerleştirme sonucu detaylı bir yazı yazıcam arkadaşlar ilgilenenler olursa,şimdilik herkese iyi bayramlar Smile
Başa dön
parasempatikdentist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kuzucu yazmış:
Benim çalışma programım;

Son bir aya kadar bu şekilde;son ay Allah ne verdiyse tarzında çalışabildiğiniz kadar çalışın Smile
Yerleştirme sonucu detaylı bir yazı yazıcam arkadaşlar ilgilenenler olursa,şimdilik herkese iyi bayramlar Smile
hocam 13.30-17.00arasi adsm de calisio olmuomsnz nasil ders calisabldnz?
Başa dön
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 2:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

parasempatikdentist yazmış:
Kuzucu yazmış:
Benim çalışma programım;

hocam 13.30-17.00arasi adsm de calisio olmuomsnz nasil ders calisabldnz?

Öğleden sonra randevu vermiyorum doktorum,gündüz sıkı çalışıyordum aralıksız.Tabii haftada 1 tüm gün vizit yapıyordum
Başa dön
dentistsngl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 9:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar hangi kaynakları kullanarak çalıştınız mesela bende datanın 2.baskı konu kitapları var soru kitaplarını çözmek etkiliyormu günde kaç saat çalışıyordunuz bende devletteyim ve akşamları çalışmaktan başka çarem yok ayrıca illaki dershaneye gitmek gereklimi
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dersaneye gitmedim kendim kaynak kitap aldım ordan günlük çalıştım (6ay)...devlet hastanesinde tek dişhekimiydim merkeze 45km uzaklıkta hergün gitgel yaptım ama bir şekilde çalıştım...diyeceğim şu ki bu sınavı çok çok fazla büyütmeyin isteyerek hedef koyarak çalışan herkes bu sınavı halleder soruların %80i temel bilgilerle yapılabilecek sorular yeterki burdan soru kaçırmayın 120de 120 yapmak kimsenin hedefi olamaz...bahsettiğm temel soruları yapınca 90 net yaparsınız buda sizi en kötü ilk 120de bi yere getirir...çalışan herkese şimdiden kolay gelsin yardımcı olacağımız birşey varsa her zaman buradan yardımcı oluruz saygılar
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 28, 2014 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentistsngl yazmış:
arkadaşlar hangi kaynakları kullanarak çalıştınız mesela bende datanın 2.baskı konu kitapları var soru kitaplarını çözmek etkiliyormu günde kaç saat çalışıyordunuz bende devletteyim ve akşamları çalışmaktan başka çarem yok ayrıca illaki dershaneye gitmek gereklimi

Size yol gostermesi ve sureci hizlandirmak icin dersane faydali olur bence.. Ama sart diyemeyiz.. Benim dersaneye gitme durumum olmadigi icin yolumu kendim bulmaya calistim ve guzel bir sonuc elde ettim. Ama uzun sure calismak gerekir.. Duz mantik bakacak olursak dersanenin 4-5 ayda sizi getirecegi duruma 1 senede gelmek gibi dusunulebilir.. Tabi bu benim gorusum, mevcut durumlar kisiden kisiye degisebilir..
Başa dön
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 29, 2014 12:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

burayn yazmış:
dentistsngl yazmış:

Size yol gostermesi ve sureci hizlandirmak icin dersane faydali olur bence.. Ama sart diyemeyiz.. Benim dersaneye gitme durumum olmadigi icin yolumu kendim bulmaya calistim ve guzel bir sonuc elde ettim. Ama uzun sure calismak gerekir.. Duz mantik bakacak olursak dersanenin 4-5 ayda sizi getirecegi duruma 1 senede gelmek gibi dusunulebilir.. Tabi bu benim gorusum, mevcut durumlar kisiden kisiye degisebilir..

Aynen katılıyorum;ilçede çalıştığım için dersaneye gitme fırsatım yoktu;Kasım ayından beri çalıştım yaklaşık 10 ay gibi bir süre.
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Eyl 29, 2014 5:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar size bişi sorcam devlet atamasıyla yerleştikten sonra kaç defa istifa hakkımız var?
Başa dön
torki23
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 29, 2014 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merve_20 yazmış:
arkadaşlar size bişi sorcam devlet atamasıyla yerleştikten sonra kaç defa istifa hakkımız var?

3 istifa hakkımız var devletten diye biliyorum
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız