Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kamuda çalışırken YÖK kadrosu kazanmak
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kamuda çalışırken YÖK kadrosu kazanmak
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 25, 2014 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
anladığım kadarıyla 10 iş günü işinde yani kasım 7 ye kadar kayıt için istenen belgelerle üniversiteye kayıt başvurusu yapacağız.. bulunduğumuz hastanede yaptırmamız gereken yada buraya teslim edilmesi gereken birşey var mı?

Hastanenizden alınan "çalışıyor belgesi" dışında başka birşey yapmaya gerek yok

teşekürler hocam.. peki kayıttan sonra ki süreç nasıl ilerliyor?

1-üniversiteye belgeleri verip iş yerimize geri dönüyoruz
2-Üniversite nakil yazımızı bakanlığa yazıyor
3-bakanlık hastanemize naklen atama için yazı gönderiyor
4-yazı hastanemize geldikten sonra ilişik kesebiliriz
5-ilişik kestikten en geç 15gün sonra üniversiteye başlamalıyız.

Ortalama 2-2,5 ay bu süreç.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 25, 2014 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
anladığım kadarıyla 10 iş günü işinde yani kasım 7 ye kadar kayıt için istenen belgelerle üniversiteye kayıt başvurusu yapacağız.. bulunduğumuz hastanede yaptırmamız gereken yada buraya teslim edilmesi gereken birşey var mı?

hocam sizi de yoruyorum ama .. bizim devlete geri dönme gibi bir durumumuz var mı..
Başa dön
burakhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 26, 2014 4:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1.
emegıne sağlık hocam.
Başa dön
Kuzucu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 26, 2014 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:

hocam sizi de yoruyorum ama .. bizim devlete geri dönme gibi bir durumumuz var mı..

Estağfirullah;
Bu konuda çok bir bilgim yok ama istifa etmediğimiz sürece hakkımız saklı kalır yani biz istersek devlette çalışabiliriz istemezsek çalışmayız.

Diye yorumluyorum ama somut bir örnek yok doktorum.
Başa dön
burakhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 26, 2014 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:
Kuzucu yazmış:
modulus35 yazmış:

Estağfirullah;
Bu konuda çok bir bilgim yok ama istifa etmediğimiz sürece hakkımız saklı kalır yani biz istersek devlette çalışabiliriz istemezsek çalışmayız.

Diye yorumluyorum ama somut bir örnek yok doktorum.

tesekkurler hocam.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 26, 2014 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

adsmden yök kadrosu kazananlar.
1) kazandığınız universiteyi arayin gerekli belgeleri ögrenin. söylemeyi unuturlarsa bir de adsmde çaliştiginiza dair belge.
2) çalıştığınız kuruma 2 dilekçe. (ben kazandım gereğini yapılmasını arz ederim) ekte dus sonuç belgeniz. bir de çalistigima dair belge.( universiteye verilmek uzere)
3) kurumunuz kamu hastaneler birliği sağlık bakanlığı universite arasında o kadar çok yazışma olacak ki 3 aya yakın sürüyor işlemleriniz.
bu sürede öncelikle yeni hasta alımını durdurun. mevcut hastalarınızı bitirin. yıllık izininizi taşınma ve universiteye belge teslimi vs için kullanın.
istifa ederseniz yol harcirahi alamiyorsunuz. istifa edip illa universiteye başlamak isteyen edebilir tabi.
bu uzun süre zarfında işlemlerden bi haber fakülte ögrenci işleriniz arayıp hadi gelin başlayın diye bastiracaktir. cevap: kamu hastaneler birliğimden ayrılış belgem gelmedi. sen bana gel başla diye yazılı bir bildirim gönder ben de hastaneme vereyim. (gelse bile başhekiminiz 45 güne kadar "benim bu personele burda ihtiyacım var diyip gelen yazınızı işleme bile koymaya bilir.) bu ısrar biraz da yök tarafında bazen işler hızlı gidip baslangıç yazınız fakülteye gelebiliyor ve personel işleri tamam artık gelebilir sanıyor. halbuki bu adam şurda çalışıyor diye siz daha başvururken belge verdiniz.
kimi arkadaşlar ankaraya vs gidip işlemleri elden takip edip daha hızlı sonuç alabiliyor tabi.
şimdiden merak edenlere kadro nakli yaptirmaniz bitince eski hastanenize dönebileceginiz anlamına gelmiyor.
Başa dön
burakhan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 27, 2014 5:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
1) kazandığınız universiteyi arayin gerekli belgeleri ögrenin. söylemeyi unuturlarsa bir de adsmde çaliştiginiza dair belge.
2) çalıştığınız kuruma 2 dilekçe. (ben kazandım gereğini yapılmasını arz ederim) ekte dus sonuç belgeniz. bir de çalistigima dair belge.( universiteye verilmek uzere)
3) kurumunuz kamu hastaneler birliği sağlık bakanlığı universite arasında o kadar çok yazışma olacak ki 3 aya yakın sürüyor işlemleriniz.
bu sürede öncelikle yeni hasta alımını durdurun. mevcut hastalarınızı bitirin. yıllık izininizi taşınma ve universiteye belge teslimi vs için kullanın.
istifa ederseniz yol harcirahi alamiyorsunuz. istifa edip illa universiteye başlamak isteyen edebilir tabi.
bu uzun süre zarfında işlemlerden bi haber fakülte ögrenci işleriniz arayıp hadi gelin başlayın diye bastiracaktir. cevap: kamu hastaneler birliğimden ayrılış belgem gelmedi. sen bana gel başla diye yazılı bir bildirim gönder ben de hastaneme vereyim. (gelse bile başhekiminiz 45 güne kadar "benim bu personele burda ihtiyacım var diyip gelen yazınızı işleme bile koymaya bilir.) bu ısrar biraz da yök tarafında bazen işler hızlı gidip baslangıç yazınız fakülteye gelebiliyor ve personel işleri tamam artık gelebilir sanıyor. halbuki bu adam şurda çalışıyor diye siz daha başvururken belge verdiniz.
kimi arkadaşlar ankaraya vs gidip işlemleri elden takip edip daha hızlı sonuç alabiliyor tabi.
şimdiden merak edenlere kadro nakli yaptirmaniz bitince eski hastanenize dönebileceginiz anlamına gelmiyor.

hocam kadro nakli yaptırınca aynı hastaneye dönemeyebiliriz olabilir ama haklarımız saklı kalıyor mu acaba hani aynı ilde daha uygun bir yere geri dönme hakkımız var mı merak ediyorum? tesekkur edıyorum sımdıden
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 30, 2014 12:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar saglik kurul raporu istiyorlar ancak biz devletten gecegimiz icin gerek yok dedi bazi arkadaslar. Sadece hastanenize nakil dilekcesi versek yeterli birde diger istenilen belgeleri verecek misiz universiteye.. var mi boyle birsey..
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 30, 2014 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Up
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 30, 2014 3:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rapora gerek yok. siz devlette calismaya baslarken verdiniz. sıfırdan başlayanlar için istenebilir.
yine de en net bilgiyi universiteniz personel işlerine bir telefonla alabilirsiniz. (illa istiyorum derse getirmiyorum forumda gerek yok yazdilar diyebilene rastlamadım henüz)
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 30, 2014 6:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam universiteye ulasabilsem hic sorun kalmayacak ama hep mesgul..
Başa dön
dtsevilla
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 30, 2014 8:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
rapora gerek yok. siz devlette calismaya baslarken verdiniz. sıfırdan başlayanlar için istenebilir.
yine de en net bilgiyi universiteniz personel işlerine bir telefonla alabilirsiniz. (illa istiyorum derse getirmiyorum forumda gerek yok yazdilar diyebilene rastlamadım henüz)

hocam öncelikle emeğinize sağlık. ben de siz gibi düşünüyorum gerek olmamalı ancak Ankara Üniversitesinin naklen tayin için gerekli evraklarında istemişler. naklen tayinde zaten resmi kurumdan ama istiyorlar Sad birde benim tek günüm var kayıt yaptırmak için,açıkçası riske girmeyip alıcam raporu.. bi dolu para döktük bu yolda,bir 200 lira da,koşturmada bu telaşa feda olsun napalım Razz inşallah herkese hayırlı olur..
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 01, 2014 2:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:

çalıştığımız kuruma dilekçe neden hocam işlemleri hızlandırması için mi yoksa bu dilekçeyi vermek zorundamıyız?
Başa dön
dtsevilla
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 17, 2014 6:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herhangi bir bilgisi olan var mı ne kadar zamanda gideriz? Yazımız hastaneye gelince elden takip etsek ne kadar zaman alır ki? Benim mhrslerim açık ve sıkıldım yeni hasta istemiyorum artık. Ama gideceğim tarih konusunda fikrim de yok :s
Başa dön
dtsevilla
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 17, 2014 6:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herhangi bir bilgisi olan var mı ne kadar zamanda gideriz? Yazımız hastaneye gelince elden takip etsek ne kadar zaman alır ki? Benim mhrslerim açık ve sıkıldım yeni hasta istemiyorum artık. Ama gideceğim tarih konusunda fikrim de yok :s
Başa dön
gatlingburst
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 17, 2014 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

en mantıklısı bağlı olduğunuz kamu hastaneler birliğini arayıp ilgili personele konu hakkında danışmak. Bakanlık ile yazışma anlamında sürekli ilişki içerisinde olduklarından bu konuda size en sağlıklı bilgiyi onlar verebilir.
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ksm 18, 2014 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yazısı halk sağlığı kurumuna yada kamu hastaneler birliğine ulaşan var mı?
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 19, 2014 12:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gazi universitesindeki personele sormustum.. Once bakanliga yazi gidiyor sonra bakanlik atamasi uygundur diye cevap veriyor ( sadece bu islem 3-4 hafta suruyor ) sonra universite atamayi yapip bakanliga tekrar yazi gonderiyor bakanlikta sizin kurumunuza atama yazisi gonderiyor.. ( buda tahmini 3-4 ) hafta suruyor.. Buna gore basvurudan sonra aralik sonu gibi anca yazi gelir gibi gorunuyor..yani daha kurumuna yazi gelenin olacagini sanmiyorum..
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 19, 2014 4:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurumu kast etmiyorum ankaraya genel müdürlüğe muvafakat için...bugün sordum ulaşmış
Başa dön
burayn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 19, 2014 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
kurumu kast etmiyorum ankaraya genel müdürlüğe muvafakat için...bugün sordum ulaşmış

Ok hocam anladim.. Nereyi arayip sordunuz bunu? Universitemi yoksa bakanliktaki hangi bolum?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 EYLÜL DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız