Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - tus 2015 yazılı sınav olacakmış
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

tus 2015 yazılı sınav olacakmış

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 4:17 am    Mesaj konusu: tus 2015 yazılı sınav olacakmış Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.osym.gov.tr/belge/1-23293/2013-tus-sonbahar-donemi-idare-mahkemesi-karariyla-ipta-.html

dus içinde aynısı yapılır mı acaba
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
HakanA
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 4:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle emek harcanan ciddi bir sınavda 6 tane sorunun yanlış olduğu mahkeme tarafından kanıtlanıyor. Sınavı hazırlayanlar özür dilemek yerine, madem öyle biz de işi böyle yokuşa süreriz mantığında açıklama yapıyorlar. Günde 100 sınav okuyan bir kişiye, aynı kağıdı üç gün sonra versen farklı not verir. Çok saçma, ben yapacaklarını düşünmüyorum amaç konuyu 6 sorunun iptalinden değiştirip gözdağı vermek bence.
Başa dön
mccall
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 6:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İki gündür bende takipteyim bu olayi,tus cephesinde isler bayagi karisik 2013 eylul tusunun tercih asamasi iyice karismisken,simdi birde yazili sinav söylentileri var,coktan secmeli bir sinavda bu sorunlar oluyorsa,binlerce sayfanin oldugu bir sinavi yazili yapmak pek mümkün gorunmuyor cünkü bunun icin yeterli alt yapiyi hazirlamak ösym icin kolay bir is degil,ama ben yaptim oldu demekte osym icin cok zor degil acikcasi son aciklamalarindan sonra..bende yazili sinavin gelecegini düsünmesemde su bir gercekki tus da yazili sinav dönemi baslarsa,dusta da olacagi kesin,herseyi zaman gösterecek onun icin sinav sistemi degisse bile bu herkes icin ayni sartlari olusturacagi icin, 2015 eylule moral bozmadan calismaya devam arkadaslar..
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam klasik sinav olursa herkes esit sartlarda olmaz bu ulkede ama herneyse...bakalim gorelim daha neler gorcez
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 7:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle birşey olursa; bu sistem tekrar kalkana kadar sınava girmem.Devlette biraz birikim yaparım.Sonra test sistemine geri dönerlerse tekrar çalışırım dusa.Sistem degişinceye kadar kesinlikle sınava girmem...İnsan psikolojisi diye birşey var abi.Ne demek yazılı olacak olan bir sınava çalışmak...Yönetenler degiştiği gibi sistem de degişir.Bu saçma teorik sınavı kazanıp uzman olan insanlara da bakış açım bellidir zaten.Torpil.
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 4:27 pm    Mesaj konusu: Re: tus 2015 yazılı sınav olacakmış Alıntıyla Cevap Gönder

dentmania yazmış:
http://www.osym.gov.tr/belge/1-23293/2013-tus-sonbahar-donemi-idare-mahkemesi-karariyla-ipta-.html

dus içinde aynısı yapılır mı acaba

yapılmaması için bir şeyler yapmak gerek
Başa dön
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://www.change.org/p/sağlık-bakanlığı-tus-da-açık-uçlu-soruya-hayır?utm_source=share_petition&utm_medium=whatsapp
olaya tepkimizi göstermek için dus yazıp imzalıyalım arkadaşlar..
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 28, 2015 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://www.change.org/p/sağlık-bakanlığı-tus-da-açık-uçlu-soruya-hayır?utm_source=share_petition&utm_medium=whatsapp
olaya tepkimizi göstermek için dus yazıp imzalıyalım arkadaşlar..
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 30, 2015 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sadece TUS la sınırlı kalmıcak gibi gözüküyor Ösym nin gündeminde YGS LYS de.Ki bu arada bu yazılı sisteme geçiş duyurusu Nisanda DUS yapılmayacağı için sadece TUS hakkında duyuruldu diye düşünüyorum açıkçası böyle bir ihtimal halinde Eylül DUS unun da yazılı olma ihtimali yüksek.Siz ne düşünüyosunuz bu konuda yazılı sistemle tam ucu açık sorular olucak hocanın okurken ki piskolojisi adam kayırmalar herşeyi mümkün kalıyor.Bu durumda napmalıyız sizce?
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Oca 30, 2015 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.medimagazin.com.tr/hekim/tip-egitimi-tus/tr-tusta-yazili-sinav-nasil-yapilacak-ayrintilar-netlesiyor-2-22-64152.html
Başa dön
yaslikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 02, 2015 6:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar butun soruların yazılı olması zaten söz konusu olamaz. 120 soruda mesela her derste 1 açık uçlu soru olabilir en fazla. bunu desteklediğimi sanmayın inşallah böyle bir şey olmaz. ama olursa da ilk sınavda sorulacak sorular basit olur. yazdığımız cevapları elektronik sensorlere cevirip optik okuyucunun değerlendireceğini düşünüyorum. diğer türlü hem sınavın nispeten objektifliği kalmaz hem de okunması aylar alır. bu noktada da dediğim şekilde olursa cevabı kısa ve net şeyler sorulur. atıyorum cevap amelogenez imperfekta olur. moralinizi yuksek tutun. ilk dusta nasıl s. mutans geldiyse ilk acık uçlu dus olursa onda da en basit seyler gelir
Başa dön
HakanA
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 02, 2015 9:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açık uçlu sorulması, soruların hatalı olması problemini nasıl önleyecek ben hala orda takıldım kaldım?
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 03, 2015 10:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 yıl sonra açık soru kaldırılır teste dönülür olan yine bize olur. Okumayı, mesleğimi seviyorum ama Türkiye'de bunları yapmak sıkıntılı.. Keşke ticarete falan atılsaydım. Reklam işleri yapan yaşıtım evlendi, evini arabasını aldı ben hala DUS'a çalışıyorum. Böyle haberler okuma isteğimi iyice köreltiyor. Bu ülke okuyana düşman ben bunu anladım.
Başa dön
madworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Şub 08, 2015 8:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Turk tabibler birligi bu olayla ilgili osym ile gorusuyorda dusu temsilen tdb neden gorusmuyor?dus senede 1 kez olacak dediklerinde yine sesi cikmadi.tdb ye olan nefretimi kelimelere dokmekte gucluk cekiyorum.
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Şub 09, 2015 5:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madworld yazmış:
Turk tabibler birligi bu olayla ilgili osym ile gorusuyorda dusu temsilen tdb neden gorusmuyor?dus senede 1 kez olacak dediklerinde yine sesi cikmadi.tdb ye olan nefretimi kelimelere dokmekte gucluk cekiyorum.

katılıyorum
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız