Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 dus netler buraya...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 dus netler buraya...
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mariogomez
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 4:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aznav yazmış:
sevgili mariogomez rumuzlu hem ankara universitesinde diger bolumlerin doktorasi varken sadece ortodontiye basvuran hem de 2 senedir gecesini gunduzune katarak dus ta muthis bir basari yakalayarak 100 net yapan cok bilmis oldugumuzu soyleyen adalet sahibi arkadas biliyormusun niye hirsizlik oluyo niye emek somurusu oluyo cunku bu ulkede kimlerin en guzel bolumlere yillarca nasil alindigini sen bnden cok daha iyi biliyorsun bu isin bir yonu ; farkli olarak sen 100 netle dus 10. su olup ve sadece ankara universitesi ortodonti bolumunu isteyip de baktiginda sadece 2 kontenjan oldugunu ayni zamanda sinavla aynu donemde doktora programi icin 5 kisi alindigini ve bu yuzden muthis basarili bir sinav gecirmene ragmen en cok istedgiin bolume giremedegini hayal et bakalim ve o zaman dusun bakalim ve empati kur nasil bi hissiyattir...ama yok ya siz dusunemezsiniz degilmi 5 sene maassiz caliscaksiniz degilmi cok ezilceksiniz degil mi bitirdikten sonra ozellerde ortodonti uzmani olarak kndinizi tanitip calisamayacaksiniz degil mi yazik size gercekten oyle bir masumlastirdiniz ki doktoraya girenleri gercekten pes diyorum ve halen dusa girenlerin kontenjanlarinindan eksildigini onlarin emeginin gasp edildiginin farkina varip bunu girmezden gelecek kadar piskin durumda bulunuyorsunuz...

arkadaşım ben doktoraya girmedim. doktorayı savunmak için doktora öğrencisi olmama gerek yok. insan bi mevzuya tek bi açıdan bakmaya çalışırsa sadece görmek istediğini görür. herkes ektiğini biçer. dusa giren de doktoraya giren de. düzeni kuranı eleştireceğinize zorunluluktan düzenin çarkına uymak zorunda olanlara hakaret etmek bana manasız geliyor bütün olay bu.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
aznav
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 5:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mariogomez yazmış:
aznav yazmış:
sevgili mariogomez rumuzlu hem ankara universitesinde diger bolumlerin doktorasi varken sadece ortodontiye basvuran hem de 2 senedir gecesini gunduzune katarak dus ta muthis bir basari yakalayarak 100 net yapan cok bilmis oldugumuzu soyleyen adalet sahibi arkadas biliyormusun niye hirsizlik oluyo niye emek somurusu oluyo cunku bu ulkede kimlerin en guzel bolumlere yillarca nasil alindigini sen bnden cok daha iyi biliyorsun bu isin bir yonu ; farkli olarak sen 100 netle dus 10. su olup ve sadece ankara universitesi ortodonti bolumunu isteyip de baktiginda sadece 2 kontenjan oldugunu ayni zamanda sinavla aynu donemde doktora programi icin 5 kisi alindigini ve bu yuzden muthis basarili bir sinav gecirmene ragmen en cok istedgiin bolume giremedegini hayal et bakalim ve o zaman dusun bakalim ve empati kur nasil bi hissiyattir...ama yok ya siz dusunemezsiniz degilmi 5 sene maassiz caliscaksiniz degilmi cok ezilceksiniz degil mi bitirdikten sonra ozellerde ortodonti uzmani olarak kndinizi tanitip calisamayacaksiniz degil mi yazik size gercekten oyle bir masumlastirdiniz ki doktoraya girenleri gercekten pes diyorum ve halen dusa girenlerin kontenjanlarinindan eksildigini onlarin emeginin gasp edildiginin farkina varip bunu girmezden gelecek kadar piskin durumda bulunuyorsunuz...

arkadaşım ben doktoraya girmedim. doktorayı savunmak için doktora öğrencisi olmama gerek yok. insan bi mevzuya tek bi açıdan bakmaya çalışırsa sadece görmek istediğini görür. herkes ektiğini biçer. dusa giren de doktoraya giren de. düzeni kuranı eleştireceğinize zorunluluktan düzenin çarkına uymak zorunda olanlara hakaret etmek bana manasız geliyor bütün olay bu.
düzeni kuranları, doktoraya girip adamların çarklarını döndürerek mi eleştirceksin pes gercekten...
Başa dön
hallowed_
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 6:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Feyzz yazmış:
80li netler için gerçekçi bir tahmin yapabilecek var mı

hesaplarım yanlış çıkmazsa 80 net 350 civarı bir sıralamada olur
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 6:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hallowed_ yazmış:
Feyzz yazmış:

Siralama ile ilgili diğer hesaplamalarinizi da bizimle paylasir misiniz?
Başa dön
aquaq
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 7:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

85 net kaçıncı olur tahmini perio gelir mi periferde
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 7:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

80 net 350.olur mu gercekten ya sanki olmaz gibi bnm 82.ilk 500e girer miyim die düşünüp duruyorum
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madworld yazmış:
Çapa cerrahi benım hayalimdi... Belkıde çapa cerrahiyi getirecek puanı alacagım bu sınavda çünkü sınavım iyi geçti..Ama sürprizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. BU SINAVA ÇAPA CERRAHİ KONTENJAN AÇMAMIŞ!!!!
Evet şimdi bundan sonra beni klonlayın bir tane daha yaratın benden.Benim ikizim gitti çapaya başvurdu.Bende ya bır dahaki sınavı bekledım ya da perıferde bir cerrahiye gittim.Sonuç olarak dusa girmemiş olan ikizim hayaline kavuştu. Ben ise en iyi ihtimalle 1 sene sonra kavustum hayalime.Belki de kavuşamadım.

Peki ikizim doktoraya neden başvurdu?Hoca olmak içinmi?Sürekli makale okumak içinmi?Tabiki hayır!!!! Cerrahiye neden gidilirse onun için başvurdu...Detayına girmeyecegim. Anladın sen onu.Peki benim cerrahide doktora yapan ikizime;

''' Kardeş; doktorada maaş almayacaksın.Doktorada hoca yalayacaksın.Doktorada fırça yiyeceksin.Ama sana uzmanlık ismi verilmediği gibi birde cerrahide ögrendiğin şeyleri para kazanmak için kullanmayacaksın.Sadece hoca olacaksın ve akademik çalışmalar yapacaksın..Uzman olmadıgın için ister özel olsun ister devlet hastanelerinde uzman olarak çalışmayacaksın..Sadece univeristede yukselebıleceksın ve asla burda ogrendıklerını bilim dışı herhangi bir amaç için kullanmayacaksın.Çünkü diger insanlar uzmanlık sınavına girip burdaki egitimi hakkettiler ve unvanını alacaklar ama sen uzmanlık sınavına girmeden alesle falan buraya girdin ve uzman ünvanın olmayacagı için böyle şeyleri üniversitede çatısı dışında yapmayacaksın'''' denilse sizce ikizim cerrahide doktoraya başvurur muydu????

Tabiki başvurmazdı.Ve hepimizin de tahmin ettiği gibi doktoraya girenler birgün kendilerine dışarda bu işin uzmanı olarak çalışma hürriyeti verilecek diye giriyor!!!Zira bunun aksini düşünmek saflık olur..Yoksa neden insanlar radyolojiye degilde ortoya cerrahiye başvuruyor...??? Ne yani tüm bransları yuttun da orto cerrahi perio mu kaldı geriye???Yani işin nihayetinde benim ikizim aynı amaç için çok daha kolay bir yol olan doktorayı seçti ve ortada hak hukuk bırakmadı işte...

Zaten olayın en can alıcı yeri burası.. YANİ zaten sen uzmanlık sınavına girerek uzmanlık eğitimini ve unvanını almayı hakediyorsun..Bugun eger uzmanlıkta maasımız olmasa bile yine insanlar uzmanlık sınavına girmeye devam edeceklerdi...Çünkü esas mevzu uzmanlık egitimi hakkının adaletli bir sekılde dagıtılmasında..Allah aşkına; üniversiteler; bu uzmanlık ve ıhtısas yapma hakkını gerçekten sadece ales ve ingılızce puanına göre dagıtsalardı ve ilgili bir bölümde küçük bir sınav yapıp birde son olarak bu sınav notunu baz alıp doktora alımı yapsalardı sizce dus gibi bir sınava gerek kalırmıydı???Bunun böyle olmasını istemediler.Torpil üstüne torpil döndü bu arenada..Bazı yerlerde sınav ölçüleri terkedilip vucut ölçüleri kriter alındı Smile Yine; ben, ögrencilik yıllarında iken güzel kız arkadaslarımızın gördüğü özel muameleyi göre göre erkekliğin nerdeyse ekzofitik çıkıntılarla seyreden bir anomali oldugunu düşünmüştüm Smile Smile
Şakacık...

Velevki doktoralı adam, cerrahiye hakkıyla girdi..Dus varken bu neyi degiştirir????Yasal yasal yasal diyip aynı şeyleri söylüyorsunuz.Bende yasal olan birçok şeyin adil olmadığını söylüyorum benim ülkemde..Ne yani yarın öbür gün doktoraya meyil azaldıgı için dusla girenlerin önü akedemisyenlik için açıldıgında -ki illaki böyle olacak- ve doktora kaldırıldıgında;eski doktoralıları suç işledikleri için atacaklarmı üniversiteden.
Tabiki hayır!!!Yeri geldi mi ortamlarda hukuğa,ülkeye adalete etmediğin küfrü bırakmayacaksın iş doktoraya gelince ''yasal hak''.

Oldu kardeş.Birde iskenderin üstüne tereyagı ister misin??

Konunun kritik noktalarından biride şu!!!
Nasıl oluyor da her sene her universitede her bölüme doktora kapısı açılıyorda dus kontenjanı acılmıyor??? Ne yani bu ülkede uzman diş tabibi ihtiyacı akedemisyenden daha mı az yanii???Böyle bir saçmalık olurmu???Yani şu an çene cerrahı olmayan onlarca ilimiz varken nasıl oluyorda bazi üniversitelerin cerrahi bölümünde 78 tane doktoralı cerrah var!!!Sayabilirsiniz;ben saydım beyler...

Yani şu an dusta Türkiye birincisi olsanızda gidemeyeceğınız bölümlerin olması nasıl bir saçmalıktır??Ama yeterli torpili buldugunda Turkiye'dekı her unıversitenın her bölümüne girebiliyorsun...Adaleti düşünen bir insan için bence düşünülmesi gereken nokta burasıdır işte..

Bu bir geçiş dönemidir dostlar... Biz ne kadar karakterli davranırsak doktora torpili o kadar hızlı bitecek...Yok eger karaktersizce arkadaşlarının gözünün içine baka baka doktoraya gidenlerin sayısı ne kadar fazla olursa bu iş o kadar geç oturacak.Yani kısaca diş hekimliğindeki her alanın adaletli olması bizim elimizde...

Yani doktora savunucuları;
O güzel ve estetik cümlerinizle ve yaptıgınız akıl almaz hak ve vicdan demogojileri ile neyi amaçlıyorsunuz bilmiyorum ama zekamıza agır hakaret ettıgınız apaçık bir gerçek!!!Siz iyisimi klarnet çalmaya,salsa yapmaya çagdaş yaşamı veya 2023 ü desteklemeye veya şakirtlerin önünü açmaya devam edin.Ortamlarda aslında doktora için ne kadar çok çalıştıgınızı ve yasal hak oldugunu söylerken çevrenizde bir uzman diş tabibinin olmamasına dikkat edin.Kız arkadaşınızın ve çocuklarınızın bulunmadığı her ortamda ağır kapaklar alabilirsiniz zira.

Size derinlemesine doktoranın nasılda üstü örtülü bir dengesizlik olduğunu anlatmaya çalıştım.Daha binlerce akılalmaz demogojilerinizi öne sürebilirsiniz.Ben doktoraya giden insan tiplerinden o kadar igrendim ki çok taktım bu mevzuyu kafama.Cevaplayamayacagım sorunuz olmadıgını düşünüyorum ve bu cevaplama işinide dus için ter döken tüm meslektaşlarımın yerine yapıyorum.Sürekli bir şekilde emboli riskiyle dus çalısan meslektaşlarım varken kimse doktorayı burda aklayamaz..Benim ve vicdanı olan herkes için van radyolojideki uzmanın saygınlıgı hacettepe ortodontideki doktoralıdan yüksektir.

Varsa başka akıl oyunlarınız;
Buyrun,
Bekliyorum...

Dağılın beyler.. Son nokta..
Başa dön
hallowed_
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merve_20 yazmış:
80 net 350.olur mu gercekten ya sanki olmaz gibi bnm 82.ilk 500e girer miyim die düşünüp duruyorum

yazıp yazıp çıkmazsa diye korkuyorum =) ama bence kesin ilk 500 e girer 82 net

eylul90 yazmış:
hallowed_ yazmış:
Feyzz yazmış:

Siralama ile ilgili diğer hesaplamalarinizi da bizimle paylasir misiniz?

tamamen amatör bir çalışma sonucu bunları yazıyorum,geçen sınavlara göre çok farklı olacak herşey,umarım tutar =) 90-100 arasında yığılma olur bence,ilk 170-200 de buralarda olur,80-90 arası da en fazla 400 e kadar uzar,500. 75-76 civarında olacak gibi...herşey sonuçlar açıklanınca belli olacak yine,bakacağız ..

aquaq yazmış:
85 net kaçıncı olur tahmini perio gelir mi periferde

perio nun ne yapacağı belli olmaz,orto ve cerrahi kadroları az olduğu için periodontolojiye bir yüklenme olacağını düşünüyorum ama periodontoloji için ne kadar perifere giden olur orası da belli olmaz,umarım hepimiz mutlu olacağımız yerlere yerleşiriz ..
Başa dön
aksesuarkanal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 8:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

85 nete perio gelir bence hocam ama periferden kasıt herkes için farklı oluyor. Şehir üniversite fark etmezr giderim diyorsanız girersiniz benim tahminim.
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 8:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bana da 90-100 ilk 100 maksimum 150 olur ama aynı puan aynı siralamada olan kişi sayisi fazla olur gibi geliyor bna..hayirlisi artık..cumaya aciklanir deniliyor bekleyip gorelim..
Başa dön
dtyaprak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 30, 2015 10:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cuma açıklanır söylentisi dersanelerden mi çıktı yoksa önceki sınavlara göre mi deniyor bayram tatili falan araya girdi ya değişiklik olmasa da hemen açıklasalar
Başa dön
fairy
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 12:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar kimsenin moralinizi bozmasına izin vermeyin. Sonuçlar açıklanana kadar kimse ne olacağını bilemez. Sabredin bir kaç güne açıklanır zaten.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 7:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonuçlar nisan 2014 dus gibi olacak bence. Standart sapma düşük olacak sadece. 550 kişilik kontenjan var. Bence de moraller bozulmasın. Çalışan herkes yerleşecek inş.
Başa dön
dtbbetty
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 8:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar başlık ile alakasız olacak ama sağlık bakanlığı kontenjanı yazmanın nasıl avantaj ve dezavantajları olabilir
Başa dön
aksesuarkanal
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 8:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sb kontenjanından yerleşenlerin maaşları sağlık bakanlığı Tarafından karşılanıyor ve istafa etme durumunda aldığın kadar maaşı faiziyle geri ödüyorsun ödemede taksitlendirme de Yapılıyormuş. Onun dışında bide Uzmanlık eğitimi aldığın süre kadar sb kurumlarında çalışma zorunluluğu var eğer istemezsen gene tazminat ödeme seçeneği var diye biliyorum. Bi de döner sermaye hastane Tarafından veriliyor sanırım ama bizdekinden emin Değilim tus da sb kontenjanı ile girenlerde döner alıyorlar. Durum bu hocam bildiğim kadarıyla
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 4:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aksesuarkanal yazmış:
Sb kontenjanından yerleşenlerin maaşları sağlık bakanlığı Tarafından karşılanıyor ve istafa etme durumunda aldığın kadar maaşı faiziyle geri ödüyorsun ödemede taksitlendirme de Yapılıyormuş. Onun dışında bide Uzmanlık eğitimi aldığın süre kadar sb kurumlarında çalışma zorunluluğu var eğer istemezsen gene tazminat ödeme seçeneği var diye biliyorum. Bi de döner sermaye hastane Tarafından veriliyor sanırım ama bizdekinden emin Değilim tus da sb kontenjanı ile girenlerde döner alıyorlar. Durum bu hocam bildiğim kadarıyla
sağlık bakanlığı seni görevlendirme olarak üniversiteye gönderdiği için sana döner ödemiyor ek ödemeni veriyor sadece maaş üstüne az bir döner verirse onu da üniversite veriyor döner sermayeye katkın okduğu için dönermayesine katkın bulunmadığı hiçbir kurum sana döner semaye vermez
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 5:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki saglik bakanligi kadrsuyla calisip disarda calisilirsa cezai islem falan uygulaniyor mu
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tam gün yasası var hiçbir memur dışarıda çalışmaz
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 6:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcdz yazmış:
Peki saglik bakanligi kadrsuyla calisip disarda calisilirsa cezai islem falan uygulaniyor mu

aslında yasak ama çalışacağın yerle anlaşırsan bir sorun olmaz. aynı mantıkla öğrenciyken nöbet tutmak, doktora yaparken diploma olmadan uzmanlık alanında hizmet vermek de yasak ama durum ortada Smile gerçi dusla girenlerin çoğu dışarıda çalışmıyor çünkü zaten devletten gelirleri oluyor. yine de çevremde var cumartesi günleri özelde çalışanlar.
Başa dön
dtbbetty
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 01, 2015 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim arkadaşlar
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sonraki
10. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız