Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Adsm ler ozellesiyor mu?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Adsm ler ozellesiyor mu?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 3:12 am    Mesaj konusu: Adsm ler ozellesiyor mu? Alıntıyla Cevap Gönder

Adsm ler ozellesecegi yönünde soylentiler var!!!

Onumuzdeki günlerde netlesir muhtemelen

Aile hekimligi sistemi gibi benzeri bir sistem olacak sanirim

Olumlu ve olumsuz yanlari ne olur acaba?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 3:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kaynak nedir ?
Başa dön
deoksidr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 4:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer doğru ise pratisyen dış hekimliği geliyor demektir.
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

her türlü olumlu yanı sermaye sahiplerine yarar. olumsuz yanlarını da diş hekimleri ve hastalar çeker.
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 6:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berbat olur....(bir dis hekimi gozunden)
hala sadece burada tartisin....
Başa dön
mikroglia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2015 7:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DrHoroz yazmış:
berbat olur....(bir dis hekimi gozunden)
hala sadece burada tartisin....

ne yapılabilir sizce
Başa dön
masle
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 3:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu tamamen uydurma bir dedikodu 2009 da bile bunlar soyleniyordu. ben bir sey olacagini dusunmuyorum. rahat olun. ama uzmanlik yinede şart.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 5:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drriza yazmış:
aynı duyumları bende aldım. aynen pratısyen tabıplere yaptıkları gıbı 1 gunde herkesı sozlesmelı aıle hekımı yapıp asm kurup butun faturaları hekımlere kakaladılar. kıra elektırık su al sanada su kadar toplu para dıye ....
mumkundur dedıkodudan ote olduguna ınanıyorum...

Hocam aile diş hekimliği şeklinde bir uygulama zaten düşünülüyordu sene içinde de haberleri çıkmıştı.

Benim merak ettiğim duyumlarınızın ne kadar güçlü olduğu?
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 6:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bu kadar korkmayin. annem aile hekimi. aile hekimliginden önce pratisyen hekimlerin devletten aldiklari maas 1500 lira civari komik bir miktarken su an 7000 üstü aliyorlar. yine de herkes sikayet ediyor nedense. devlet faturalari hekime kitliyor gibi laflar ediyorsunuz. sistem nasil olmali sizce? adam sana 10 bin lira para veriyor bununla kirani, faturani, personelini de öde diyor. sen 10 bin lira iile gecinemiyorsun bunun sorumlusunu devlet yapiyorsun, olmaz ki?! ben 10 bin degil 30 bin kazanmak istiyorum mu diyorsun? yine gidip ac first klas klinigini. kimseye mecbur degilsin.

bir korku, gelecek kaygisi görüyorum siz meslektaslarimda. bi sürü dishekimi türedi, meslegimizi su hale getirdiler, simdi her türlü insan uzm.lik alabilir, heryer ortodontist, cerrah kaynayacak, vs vs... 80 milyon insanin oldugu ülkede yasiyorsunuz, neyden korkuyorsunuz bu kadar? meslegimiz ayaga düstü falan diyenler de var. sen gitmis, hizmet dalinda bir meslek secmissin. klas bekliyorsan, her hafta sonu yata binmek istiyorsan ceo falan olmaliydin. yanlis meslek secmissin, üzgünüm.
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 7:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Diş hekimi olup devlete çalışmak zaten büyük bir potansiyeli başlamadan bitirmek demektir. Çalışana ve iş bilene ekmek çok. 35 yaşını geçmeden bmwsini evini alan abilerim olmasa diş hekimleri sürünmek zorundadır düşüncelerinize katılacağım... Ayrıca ceo bir meslek dalı değildir.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Furious yazmış:
Diş hekimi olup devlete çalışmak zaten büyük bir potansiyeli başlamadan bitirmek demektir. Çalışana ve iş bilene ekmek çok. 35 yaşını geçmeden bmwsini evini alan abilerim olmasa diş hekimleri sürünmek zorundadır düşüncelerinize katılacağım... Ayrıca ceo bir meslek dalı değildir.

yanlis anlamissiniz okuduklarinizi. sürünmenin ölcüsü bmw almaksa, cogumuz sürünüyoruz. yetinmeyi bilmek de isini bilmemek o zaman düsüncenize göre?
ama sizi de anliyorum, herkesin bir beklentisi var hayattan. cagimizin erdemi de hep daha fazlasini istemek zaten. ne diyelim o zaman, Allah gönlünüze göre versin, potansiyelinizi arttirsin. amin. Smile
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 8:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siz de beni yanlış anlamışsınız. Demek istediğim diş hekimliği serbest meslek olarak geçer. Hem hekimliği hem de ticari zekası yüksek olan biri çok paralar kazanabilir. Dediğiniz gibi "klas" hayat sürmek isteyen bunu diş hekimliğinde de başarabilir. İyi dilekleriniz için teşekkürler ama ben paragöz değilim sadece mesleğimi icra ederken insan gibi kaliteli bir hayat yaşamak istiyorum. Bu kadar emeği karın tokluğuna vermiyoruz herhalde Smile
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 29, 2015 7:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentzey yazmış:
Furious yazmış:

yanlis anlamissiniz okuduklarinizi. sürünmenin ölcüsü bmw almaksa, cogumuz sürünüyoruz. yetinmeyi bilmek de isini bilmemek o zaman düsüncenize göre?
ama sizi de anliyorum, herkesin bir beklentisi var hayattan. cagimizin erdemi de hep daha fazlasini istemek zaten. ne diyelim o zaman, Allah gönlünüze göre versin, potansiyelinizi arttirsin. amin. Smile

5 yılda 45 tane fakülte açılmış hesapsız. Atamaya girip atanamayan diş hekimleri var mzelde 2 bin liraya çalışıyor millet sen burada neyin propaganasını yapıyorsun.bütün yorumlarında aynı partizanlık.. var mı arkadaş şurada siyaset kasan senin gibi.. akpliysen akplisin nedir bu yağlama?? Göstere göstere
Başa dön
stmtlg
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 29, 2015 10:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
dentzey yazmış:
Furious yazmış:

5 yılda 45 tane fakülte açılmış hesapsız. Atamaya girip atanamayan diş hekimleri var mzelde 2 bin liraya çalışıyor millet sen burada neyin propaganasını yapıyorsun.bütün yorumlarında aynı partizanlık.. var mı arkadaş şurada siyaset kasan senin gibi.. akpliysen akplisin nedir bu yağlama?? Göstere göstere

+111111
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 30, 2015 12:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Enteresan, halinden memnun olmak, haline şükretmek, yetinmeyi bilmek ne zamandan beri partizanlık oldu ve memnuniyetsizlik ve baskalarının düşüncelerine tahammülsüzlük, şükürsüzlük ne zamandan beri bir erdem? Empati kurmaya çalışıyorum. Kimlik karmaşası yaşadığınızdan herkese bir etiket yapıştırma peşindesiniz sanırım ve herhalde bazı insanlar bazı renklere körler diyorum, içim acıyor valla sizin için.
Eklemek isterim ki ben de devlete atanamadım ve özelde çalıştım bir süre, yeni mezun olmama ve protez yapmayı tercih etmeme rağmen 8000 lira kazandığım aylar da oldu elhamulillah. Belki de memleketin yarısı benim gibi koyun olduğundan beni tercih etmiştir de ondan bu kadar kazanabilmişimdir, kim bilir!
Böyle meslektaş olmaz olsun diyorsunuz belki, ancak ben sizin bahsettiğiniz o son 5 yılda açılan 45 fakülteden birinden mezun olmadım. Viyana Tıp Üniversitesi mezunuyum, memlektime hizmet için döndüm. İyi ki de geldim, inşallah sınavdan güzel bir net de bekliyorum. Allah sayımızı arttırsın diyorum. Amin diyorum Smile
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 30, 2015 2:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentzey yazmış:
Enteresan, halinden memnun olmak, haline şükretmek, yetinmeyi bilmek ne zamandan beri partizanlık oldu ve memnuniyetsizlik ve baskalarının düşüncelerine tahammülsüzlük, şükürsüzlük ne zamandan beri bir erdem? Empati kurmaya çalışıyorum. Kimlik karmaşası yaşadığınızdan herkese bir etiket yapıştırma peşindesiniz sanırım ve herhalde bazı insanlar bazı renklere körler diyorum, içim acıyor valla sizin için.
Eklemek isterim ki ben de devlete atanamadım ve özelde çalıştım bir süre, yeni mezun olmama ve protez yapmayı tercih etmeme rağmen 8000 lira kazandığım aylar da oldu elhamulillah. Belki de memleketin yarısı benim gibi koyun olduğundan beni tercih etmiştir de ondan bu kadar kazanabilmişimdir, kim bilir!
Böyle meslektaş olmaz olsun diyorsunuz belki, ancak ben sizin bahsettiğiniz o son 5 yılda açılan 45 fakülteden birinden mezun olmadım. Viyana Tıp Üniversitesi mezunuyum, memlektime hizmet için döndüm. İyi ki de geldim, inşallah sınavdan güzel bir net de bekliyorum. Allah sayımızı arttırsın diyorum. Amin diyorum Smile

Bir kere annen 7000 tl kazanıyormuş baban da bir o kadar kazanıyorsa sen şükretmeyeceksin de kim şükredecek allah aşkına sizin tamah edeceğiniz bir şey yok ortada. Benim babam viyanada okutamazdı beni çok şükür alnımın teriyle össye girip kazandım. Mevcut politik tercihinizi ayda 8000 tl kazanmak için yaptığınız ortada. Ayrıca ben kime koyun dedim siz doktor tercihini politik kimliğine göre yapıp size para kazandıran gariban hastalarınızı koyun olarak tanımlıyorsunuz
Başa dön
nemf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 9:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla bende ozellestirmeden memnun değilim. Hastalarım benden memnun ama ben özelde çalışarak kazandığim paradan memnun değilim. Adsmlerin ozellestirilmesi aile hekimligiyle bence kiyaslanamaz. Aile hekimligi dis hekimi gibi bir hastaya en asagi yarim saat ayirmiyor. Malzeme ve teknisyen parasi karindan dusmuyor. Olumlu bakmak çok güzel bisey halinden memnun olmak katılıyorum ama herkesin de ailesi 7000 TL kazanmıyor. Aksine ailesine destek olan arkadaşların olduğu da bi gerçek. Burası dusuncelerin özgürce tartışıldığı bir platform olabilir ama yinede bir fikir beyan etmeden önce herkesin sizin kadar iyi imkanlar icinde dogmamis olabilecegini dusunmeniz de öyle konuşmanızn daha doğru olacagina inanıyorum Yoksa herşeye rağmen Allaha binlerce şükür tabiki.
Başa dön
nemf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 04, 2015 9:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Viyana tip üniversitesinden mezun olmaya gelince imkan i olanlar sizin gibi viyanadan olmayanlar sınava girip devlet okulundan mezun olur. Bu kimseye herhangi bir ustünlük sağlamaz sinaviniza gelince iyi net beklemenizi tebrik ederim bunları bu şekilde aciklamaniz biraz had bildirir hava atar gibi olmuş sanki? Bence artık meslektaş dayanışmasını ogrenmeliyiz. Gelecek kaygısı duyabilir insanlar bu çağımızın hastalığı yetinmemek değil ihtiyaç sebebiyle de olabilir. Birde bu yönden baksak ?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız