Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - tercih edilebilecekler ve kaçınılacak yerler
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

tercih edilebilecekler ve kaçınılacak yerler

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 2:32 am    Mesaj konusu: tercih edilebilecekler ve kaçınılacak yerler Alıntıyla Cevap Gönder

Kısa süre sonra dus sıralamaları ve puanlar açıklanacak. Sıra gelecek bu derece ile nereyi yazmalı nereyi telaşına. Bir önceki hatta ondan önceki sınavın sıralamasına bakılacak... yinede en olası tercihleriniz için:
1) o fakültede doktora/uzmanlık yapmakta olan birine
2) bölümün hocasına/hocalarına
3) o fakültede olup istediğiniz bölümde olmayan birine danışın lütfen. Pişman olmamak için....
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 6:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marmara perio'nun ortami hakkinda fikir sahibi olan var mi? bilgi veren olursa cok sevinirim.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 6:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asla yazılmaması gereken bölümler ====> benim yazacağım bölümler.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asla yazılmaması gereken bölümler ====> benim yazacağım bölümler.
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 5:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentzey yazmış:
marmara perio'nun ortami hakkinda fikir sahibi olan var mi? bilgi veren olursa cok sevinirim.

Bu bilgi benim için önemli, arada kaynamasını istemediğim için yine sormak istiyorum. Marmara perio hakkında bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 16, 2015 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkes mezun olduğu yeri bilir ona göre bahsetsin bence ben süleyman demirelden bahsedeyim.
Ortodonti: Eğitimi iyidir. Çok fazla hasta bakarsınız,gelir gelmez bir sürü hasta yüklerler.
Cerrahi:Genel ameliyathanesi var,ortodonti ile beraber çalışırlar.Çok fazla hasta bakarsınız,nöbet sistemi var,sürekli gömülü çekersiniz.
Pedodonti:Biraz sıkıntılı bir bölüm.4 yılda çıkarsınız,6ay paralı 6 ay parasız seklinde uzar.Ama eğitimi iyidir öğrenirsiniz.
Periodontoloji:Öğrenciliğimizde çok çektiğimiz lanet ettiğimiz bölüm. 3 yılda mezun ettiler ama asistanı.
Protez: Çok az asistan kaldı bölümde,sürekli hasta bakarsınız.Farklı hasta profili göreceğinizi pek sanmıyorum yani sürekli total,parsiyel,metal alt yapı sabit yaparsınız.
Endodonti:Sürekli hasta bakarsınız.Tez işleri yine sıkıntı tabi.
Tedavi:Sürekli hasta bakarsınız.
Radyoloji: İlk yıl sürekli hasta bakarsınız sonrası rahat.

Genel olarak fakültenin amacı döner yapmak.Tez işleri sıkıntı genelde uzatıyorlar. ilk dusla giren asistanların sadece ikisi sundu tezini.(3.5 yıl oldu)
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Tem 27, 2016 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava 2 ay kala özellikle asistan arkadaşlarımızdan üniversitelerinin bölümlerini değerlendirmeleri sınava hazırlananlar için hem güzel bir bakış açısı olur hem de motivasyonu artırabilir düşüncesindeyim.
Başa dön
dumb
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 05, 2016 10:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

süleyman demirel üniversitesindeki arkadaşlardan son duyduklarım :

zaten tamamen döner sermaye odaklı olduğu söyleniyordu,yazın öğrencilerin de gitmesiyle öğle arasında bile hasta bakmaları diretiliyormuş.

kantinde hastaların arasında asistanlara ''öğle arasında hasta bakacaksınız'' diye bağırılmış ..

ortodonti bölümünde hastası olmayan asistanları toplamışlar cerrahiye *****ürüp çalıştırmışlar ..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız