Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Ortodonti ve cerrahi dışında hangi bölüm iyidir?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Ortodonti ve cerrahi dışında hangi bölüm iyidir?
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Hangi bölümü tercih edersiniz
Tedavi
6%
 6%  [ 7 ]
Protez
29%
 29%  [ 30 ]
Endo
22%
 22%  [ 23 ]
Pedo
40%
 40%  [ 41 ]
Toplam Oylar : 101

Yazar Mesaj
MericErsoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 16, 2015 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Restoratif Diş Tedavisi: Son müfredat tanımlarıyla sadece restoratif dolgu işlemleri değil estetik kron restorasyon yapabilme imkanları da var- her ne kadar protezle bu konuda çok karşı karşıya gelecek gibi dursalar da-. Özellikle estetik çalışmak isteyen arkadaşların protezle beraber tercihi olabilir bir bölüm. Tabi gene üniversite eğitimleri neyi ne kadar veriyor bunlar araştırılmalı. Dezavantajları açısından bakarsak elbette gene pek çok uzmanlaşmamış diş hekiminin bu konuda eğitim alıp çok yüksek kalitede iş yapmasını söyleyebiliriz.

Ağız,Diş ve Çene Radyolojisi: Pek çok kişi tarafından önemsenmese de muhtemelen yıllar sonra -aynı TUS'ta olduğu gibi- SB kadrolarının çok yüksek puanlarla alacağı bölüm. Devletteki rahatlığı hastalarla çok fazla dialoga girmemeyi devlette çalışmak sebepli alınabilecek şua izinleri ve erken emeklilik gibi avantajları gayet güzel. Rahat olmak isteyen arkadaşlar için güzel. Dezavantajları açısından bakarsak işlemsel bir bölüm olmaması, özelde çalışma imkanının az olması ve bir karar vericiden çok danışman bölüm olarak hizmet vermesi sayılabilir.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2015 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevdiğin bölüm en iyisidir Smile zaten ilgiliysen diğerlerini de yaparsın uzman titrini almak önemli..gün gelecek uzman pratisyen ayrımı derinleşecek..
Cerrah35
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2015 4:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Argeste yinede yorumuna saygim var ama benim orada tedavi endo icin illa da uzmanlik gerekmedigi yonunde dusunmem di perio icin ne soylesem yalan bizim klinikte ilginc vakaya denk gelmedigim icin tatmin etmiyor oral diagnozlara da saygim buyuk ama sadece teshis olayi dis hekimliginin temelinden kopariyor bana kalirsa yoksa hic bi alani kucuk gormuyorum ama sadece kanal tedavisinden ibaret bolumu de cogu hekimim yapmayi sevmedigi icin olustugunu dusunuyorum ve beni tatmin de etmez acikcasi bu arada MERİCERSOZ bilgilendirmen icin cok tesekkur ederim
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2015 4:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:

başkasına sığ deyip cerraha sadece implant yapar demek pek olmamış sanki
dikkatli okursanız o anlamda söylemediğimi anlarsınız.
Başa dön
MericErsoz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2015 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oral Diagnoz sadece işin klinik yönlendirme kısmında kaldı. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi adını alarak daha ziyade radyoloji alanına kaydırdılar bölümü. Örneğin eskiden bazı üniversitelerde oral diagnozda biyopsi alınırmış falan. Şimdi müfredatta benim incelediğime göre kalkmış. Şu anda çok fazla öne çıkmasada ilerde DVT, ağız içi USG vb. uygulamaların yaygınlaşmasıyla öne çıkacak bence.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Tem 27, 2016 10:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava 2 ay kala bu konuları biraz daha tartışabiliriz sanıyorum. Radyoloji ve tedavi dışında bütün bölümler dışarda iş bulabiliyor gördüğüm kadarıyla.
Başa dön
kobe
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 28, 2016 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

peki bu bölümlerden hangisi daha yoğun bir teorik bilgi gerektirir. okuldan sonrası için soruyorum. yani iş hayatına atıldığında
Başa dön
immunolog
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2016 11:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sonsuza kadar geçerliliği olacak bölüm protezdir genç ciimalar.

Malumunuz nesil yaşlanmakta ve hala milletin dental iq su yerlerde olduğundan çektireyim kurtulayımcılardan iyi gelir elde edersiniz...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız