Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Radyoloji ve adsm
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Radyoloji ve adsm
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtzbyr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 3:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bildiğimi paylaştım gerisi size kalmış Smile)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 5:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtzbyr yazmış:
Babam adsm de personelde hocam özellikle sordum hatta maaşlarını yapan mutemet mi ne deniyo ona sordum restocu nun ne kadar radyocunun ne kadar maaşı diye , bizim burda radyocunun odası var sadece ct ile opg raporu yazıyomuş hasta görnüyo, raporunda puanı baya komik , bakanlık puanlama işine el atsa dediğim gbi radyoloji tercihlerde yükseklere çıkar

Hiç hasta görmemesi harikaymış yalnız. Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 8:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Radyo devlette ne kdr deger görüyor bilmem ama eger hasta gormuyorsa bende cok deger görür
Başa dön
Kushing
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam ne zırlayan çocuklar ne çöplük gibi kokan protezler ne kan gözyaşı tükrük hastanın nazı cazı ağız kokusun hayatında hiç dişini fırçalamayan adamın gelip ağzımı yıka deme ihtimali olmaması bi saat uğraşıp 0.00001 mm hata yapmasan da hastanın endodaki zaman memnuniyrtsizliği bi diştir beni öldürdün diyememesi hiçbiri yok radyoda Smile) üç yıldr adsm de çalıştım sitemim ondandır yoksa ben de mesleğimi bi ara çok severdim Smile ha işini çook severek yapan arkadaşlarım da var onları tebrik ediyorım şahsen özelde hasta ile para muhabbeti pazarlık falan yapıma ters kamu ise hasta falan mesleki hastalıklar karpal tüneller sinir stres eve gidince bel ağrısı yorgunluk yaşamak istemedigimden radyo.. bu işi 10 sene sonra günde 20 ameliyatla veya 10 kanal tefavisiyle yapabilecegimi sanmıyorum .. tekmsıkıntı radyo gelecekte ne olur şüphesi .. diğer branşlar daima kazanır özelde .
Gohn
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kushing yazmış:
Hocam ne zırlayan çocuklar ne çöplük gibi kokan protezler ne kan gözyaşı tükrük hastanın nazı cazı ağız kokusun hayatında hiç dişini fırçalamayan adamın gelip ağzımı yıka deme ihtimali olmaması bi saat uğraşıp 0.00001 mm hata yapmasan da hastanın endodaki zaman memnuniyrtsizliği bi diştir beni öldürdün diyememesi hiçbiri yok radyoda Smile) üç yıldr adsm de çalıştım sitemim ondandır yoksa ben de mesleğimi bi ara çok severdim Smile ha işini çook severek yapan arkadaşlarım da var onları tebrik ediyorım şahsen özelde hasta ile para muhabbeti pazarlık falan yapıma ters kamu ise hasta falan mesleki hastalıklar karpal tüneller sinir stres eve gidince bel ağrısı yorgunluk yaşamak istemedigimden radyo.. bu işi 10 sene sonra günde 20 ameliyatla veya 10 kanal tefavisiyle yapabilecegimi sanmıyorum .. tekmsıkıntı radyo gelecekte ne olur şüphesi .. diğer branşlar daima kazanır özelde .
Hocam en kötü düz diş hekimliği yaparsın sıkıntı olmaz yine
Başa dön
Cicero
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 9:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="Kushing"]
Dtzbyr yazmış:
Eskişehir adsm de radyolog 4-5 bin aradı alıyo gençler, öle her çekilen filmin puanı falan radyoya gitmiyo ki çoğu yerde radyocular normal pratisyen gbi çalıştırılıyo malesef[/quote

Zbyr hocam ben kamuda 6 dan aşağı alan pratisyen hekim duymadım adsm veya ilçe hastanesinden.. kaldı ki uzmanın hem maaşı hem eki hem sabiti hem döneri fazla normal pratisyen hekimden .. yani eskişehirde neden öyle anlamadım 4-5 çok tuhaf.. bildigim kadarıyla tsm de bile 5 buçuk 6 arası alınıyo ünitsiz davyesiz yerde..

ben kamuda 6 dan aşağı alan pratisyen hekim biliyorum.
Ben / devlet hastaneai
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

uzun zamandır forumda yazmıyodum fakat kamuda 6dan aşağı alan pratisyen duymadım ifadesinin görünce duramadım bn çok duydum valla.6 alan baya aşırı çalışıyodur.yada doğudadır doğu ödeneğiyle alıyodur.tabi bide yapmadığı işi girip çılgın puanlar yapan hekim arkadaşlarımız alıyodur 7 8.(tabi burda emeğiyle kazananları kastetmiyorum)
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim arkdaşlarım ilçede devlet hastanesinde çalışanlar 3 3,5 alıyorlar ne 6 bini. 😀
Başa dön
Kushing
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 9:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vala anlamadım ben sizi .. şahsen adsm de çalışıyrum aynı zmaanda doktora yapıyorum 7 civarında alıyorum ha doğuda çalışan arkadaşlar da var ek mesaiyle 9 alan çok yakın arkadaşlarım var kaldı ki maksimum günde 2000 puan yapınca e haklısınız 2000 az degil.. benim dönersiz kuru maaşım 3600 iken sizin arkadaşlar nasıl 3 alıyor anlamadım 😀 Ha ilçe hastanelerinde kadın doğumcu dahiliyeci büyük paralar kazanınca dişe kırıntılar kalıyır bazen haklısınz o tamemen ilçedeki uzman drlere bağlı.. adsmde dediğim gibi bizde 6 :dan aşağu alan yok 35-40 bin puan ile.. iki ay yıllık izin ve rapor kullandım dus zamanı e o dönem bile bana 3490 yattı arkadaşlarınızı bilmem ama benim maaş bordrosu net ..
Başa dön
LeyLa89
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kushing yazmış:
Vala anlamadım ben sizi .. şahsen adsm de çalışıyrum aynı zmaanda doktora yapıyorum 7 civarında alıyorum ha doğuda çalışan arkadaşlar da var ek mesaiyle 9 alan çok yakın arkadaşlarım var kaldı ki maksimum günde 2000 puan yapınca e haklısınız 2000 az degil.. benim dönersiz kuru maaşım 3600 iken sizin arkadaşlar nasıl 3 alıyor anlamadım 😀 Ha ilçe hastanelerinde kadın doğumcu dahiliyeci büyük paralar kazanınca dişe kırıntılar kalıyır bazen haklısınz o tamemen ilçedeki uzman drlere bağlı.. adsmde dediğim gibi bizde 6 :dan aşağu alan yok 35-40 bin puan ile.. iki ay yıllık izin ve rapor kullandım dus zamanı e o dönem bile bana 3490 yattı arkadaşlarınızı bilmem ama benim maaş bordrosu net ..
devlet hastanesiyle adsm arasında maaş farkı var ondan kaynaklı galiba ☺
Başa dön
Dtzbyr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 10, 2016 11:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benmde arkadaşlarm adsm de hergün ordayım bu qralar malum vakit geçmiyor , ayrıca babamda orda çalışıyor Smile) eskişehirde de sistem aynı çok hasta bakarsan alırsın çok para Smile işimi düzgün yapayım dersen öle puan kasamazsın gerçekçi olalım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 17, 2016 12:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar maaşları sizin için öğrendim. Uzman Dt maaşı 4100 tavan döner 4800 yapması gereken tavan döner için puan 45 bin. Protez uzmanı arkadasla konustum onun dediği. Bizimkisi ise yani Dt maaşı 3650 tavan döner 3900 yapmamız gereken puan 32 bin. Bu adsm için geçerli. Uzman Dt gördüğünüz gibi 9 bini gecemez ve bu paralar Ocak ayı vergi dilimi olmadığı zaman geçerli. yılın ilk birkaç ayı dışında 50 bin yapsanızda tavan döneri atamazsınz vergiden sebeb. bu arada katsayı normal Dt 1,3 uzman Dt 1,5. Yani uzmn olcak da çok büyük beklentimiz olmasın 1 liralık döneri fazla almk için sizden daha çok çalısmanızı istiyorlar. Katsayı farkı sadece kandırmaca. Bu arada bunlar 5/1 kademesi için geçerli. 1/4 en yüksek Derece bunun da etkisi çok olcağını sanmam 600-700 tl cıvarıdır bence. Inş yardımcı olabilmişimdir. Bu arada bn devlet hastanesinde calıstığım 14 aylık dönemde sadece ana Maaş aldım. Her yer döner veriyo, dönerler de 3/4 civarı haberler yalan, inanmayın.
Başa dön
Kushing
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 17, 2016 6:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de ord yi araştırdım bu süre zarfinda durum içler acııs Smile pratisyen dt katsayısı 1.1 uzman 1.3 .. radyolog bi uzman dt ile konuştum malesef maddi olarak çok sıkıntılı diyor iyi çalışan pratisyen diş tabibinden bile daha az döner aldığı zamanlar olmuş yani maaş sıkıntılı ama rahatına düşkünler için fena degil. Masabaşı iş sayılır Smile özelde radyolog gene aynı çok aranan değil desek bile az kalır çinkü hiç aranmıyormuş..periferde adamakıllı gelecek vaadeden bi branş daha iyi olur pedo gibi..
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 17, 2016 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kushing yazmış:
Ben de ord yi araştırdım bu süre zarfinda durum içler acııs Smile pratisyen dt katsayısı 1.1 uzman 1.3 .. radyolog bi uzman dt ile konuştum malesef maddi olarak çok sıkıntılı diyor iyi çalışan pratisyen diş tabibinden bile daha az döner aldığı zamanlar olmuş yani maaş sıkıntılı ama rahatına düşkünler için fena degil. Masabaşı iş sayılır Smile özelde radyolog gene aynı çok aranan değil desek bile az kalır çinkü hiç aranmıyormuş..periferde adamakıllı gelecek vaadeden bi branş daha iyi olur pedo gibi..

Aranmaması normal herkes kendi panoramiğini ctsini kendi okuyor. Ancak raporlama zorunluluğu getirilirse aranır ona da bakalım bizim meslek yaşamımız yetişir mi..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız