Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hatalı Sorularda Mahkeme Süreci !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hatalı Sorularda Mahkeme Süreci !!!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
snm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani daha açıklanmayacak Sad
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:
İlgi:20.10.2016 tarih ve 192862 sayılı ÖSYM Bilgi Edinme başvurunuz.

İlgi başvurunuz incelenmiştir.

Başkanlığımız tarafından uygulanmakta olan sınavlar hakkında açılmış olan davalar olduğunda, mahkemece bir karar verilinceye kadar sonuçlar açıklanmamakta ve olası mağduriyetler önlenmeye çalışılmaktadır.

2016-DUS Sonbahar Dönemi sorularına ilişkin madde analizleri ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirilmesi neticesinde ÖSYM Yönetim Kurulunun 11/10/2016 tarihli ve 2016/20.05 sayılı kararı ile, Klinik Bilimler Testindeki 22 ve 42. soruların iptal edilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu sınava ilişkin Ankara 6. İdare Mahkemesi nezdinde açılan ve Başkanlığımıza 20/10/2016 tarihinde tebliğ edilen davada Klinik Bilimler Testi 6, 22, 36, 65 ve 66. soruların iptali talep edilmiştir. Sınav sonuçlarının açıklanması için Mahkemece karar verilmesi beklenecektir.

Siz sadece bu beş soruya mı dava açmıştınız? Ya da itiraz mı ettiniz?

Yok ben dava açmadım sadece dün bilgi edinmek amacıyla ösym'ye yazdım bugün cevap verdiler işte.
Başa dön
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu dava tebliğ tarihinden sonra en erken ne zaman sonuçlanıyo davalar bilgisi olan var mı?
Başa dön
Gohn
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aga resmen derece yapacak ogrencilerin yanlislarina dava acilmis,iyiki boyle bir belge ortaya cikti
Başa dön
Varolcihan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Drtus'ta 28 gün diyordu en geç,en erken ile ilgili bir bilgi goremedim.Bir de bu osym'den gelen cevabi konu olarak acabilirsen iyi olur,herkese ulastirmak lazim,tesekkurler simdiden.
Başa dön
Gohn
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu belgeyi ortaya cikaralim,cunku ortaya cikmasa biz 8 soruya dava actik ama bu kadari iptal edildi denilecekti
Başa dön
Gohn
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusdatadan bunu teyidini isteyelim
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar osymnin verdgi cevaba gore bu sorular hangileri oluyor
Başa dön
Varolcihan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 8:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ept-lefort-volksel-anestezi-C faktor
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Varolcihan yazmış:
ept-lefort-volksel-anestezi-C faktor
lefort 22. soru o zaten iptal oldu şu an 4 soru var heralde davalık
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 9:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusdata sitesindeki 8 soru dedikleri : 2/6/11/22/36/42/65/66
ösymnin iptal ettikleri : 22/42
şu an davalık olanlar : 6/22(zaten iptal)/36/65/66
yani şu an davada 4 soru var. belki diğer sorulara da dava açan farklı kişiler olmuş ancak ösymye tebliğ edilmemiş olabilir sonuçta bu dava da daha dün teblği edilmiş.
Başa dön
hotaruuu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 9:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Varolcihan yazmış:
anguler cheilit ve braket sonrasi demineralizasyon sorularina yapilan itirazlarin gaz alma amaçlı olduğu tescillenmiş oldu.

Eğer dediğiniz gibi olsaydı, sorular arasında c faktör sorusu da olmazdı. Ki dediğiniz soruların yanında bu soru için de öyle düşünüyorduk. Belge ellerine ulaşmamış olabilir. Bence bekleyelim.
Başa dön
Varolcihan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hotaruuu yazmış:
Varolcihan yazmış:
anguler cheilit ve braket sonrasi demineralizasyon sorularina yapilan itirazlarin gaz alma amaçlı olduğu tescillenmiş oldu.

Eğer dediğiniz gibi olsaydı, sorular arasında c faktör sorusu da olmazdı. Ki dediğiniz soruların yanında bu soru için de öyle düşünüyorduk. Belge ellerine ulaşmamış olabilir. Bence bekleyelim.

c faktor sorusu kaynak kitabın son baskısında değişmiş,o yuzden itiraz ve dava edilebilir,iptal de edilebilir. Anguler cheilit ise kaynak kitapta yazmadığı için ösym'nin eli güçlü,diger 4 madde yaziyor zaten.Braket sorusunu da osym itiraz suresince iptal etmedigine gore,cevaplarini destekleyecek kaynakları vardir diye dusunuyorum.Bekleyip gorucez tabi sonuc olarak.
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar avukatımla görüştüm.zaten itiraz süresi bitmeden ne olur olmaz diye bu sekiz sorunun sekizine de dava açmıştı data.ikisi iptal olunca geri kalan altısı şuan davalık.Bu ellerine ulaşan ilk davanın dilekçesidir gibi bişey söyledi burhan bey.yani diğer sorulara da dava açıldı.onlarda bugün yarın ellerine ulaşır dedi.
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 10:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

omerf92 yazmış:
fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:

Başkanlığımız tarafından uygulanmakta olan sınavlar hakkında açılmış olan davalar olduğunda, mahkemece bir karar verilinceye kadar sonuçlar açıklanmamakta ve olası mağduriyetler önlenmeye çalışılmaktadır.

2016-DUS Sonbahar Dönemi sorularına ilişkin madde analizleri ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirilmesi neticesinde ÖSYM Yönetim Kurulunun 11/10/2016 tarihli ve 2016/20.05 sayılı kararı ile, Klinik Bilimler Testindeki 22 ve 42. soruların iptal edilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu sınava ilişkin Ankara 6. İdare Mahkemesi nezdinde açılan ve Başkanlığımıza 20/10/2016 tarihinde tebliğ edilen davada Klinik Bilimler Testi 6, 22, 36, 65 ve 66. soruların iptali talep edilmiştir. Sınav sonuçlarının açıklanması için Mahkemece karar verilmesi beklenecektir.

Yok ben dava açmadım sadece dün bilgi edinmek amacıyla ösym'ye yazdım bugün cevap verdiler işte.

Eğer sadece bu beş soruya itiraz ettiyseniz ösym ona göre cevap vermiştir o açıdan soruyorum. Baska sorulara da ettiyseniz sadece bu sorular davada görülüyor demektir. Arkadaşlarda da bir kafa karışıklığı oldu bi açıklarsanız sevinirim Smile bir de nasıl sordunuz ösymye itiraz sonucunuzu?
Başa dön
omerf92
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:
fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:

Eğer sadece bu beş soruya itiraz ettiyseniz ösym ona göre cevap vermiştir o açıdan soruyorum. Baska sorulara da ettiyseniz sadece bu sorular davada görülüyor demektir. Arkadaşlarda da bir kafa karışıklığı oldu bi açıklarsanız sevinirim Smile bir de nasıl sordunuz ösymye itiraz sonucunuzu?

Ben sorulara dava da açmadım itiraz da edemdim. Sınava girmiş yeni mezun bir diş hekimiyim sadece 😀 Süreci merak ettiğim için ösym bilgi edinme bölümüne " 25.09.2016 yılında ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu DUS'ının sonuçlanması hakkındaki dava süreci ve tahmini açıklama zamanı hakkında bilgi edinmek istiyorum teşekkürler " diye bir yazı yazdım dün ve bugün de cevap olarak bu metni göndermişler.
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 21, 2016 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

omerf92 yazmış:
fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:
fakeplasticworld yazmış:
omerf92 yazmış:

Ben sorulara dava da açmadım itiraz da edemdim. Sınava girmiş yeni mezun bir diş hekimiyim sadece 😀 Süreci merak ettiğim için ösym bilgi edinme bölümüne " 25.09.2016 yılında ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu DUS'ının sonuçlanması hakkındaki dava süreci ve tahmini açıklama zamanı hakkında bilgi edinmek istiyorum teşekkürler " diye bir yazı yazdım dün ve bugün de cevap olarak bu metni göndermişler.

Anladım teşekkürler. O zaman diğer tebligatlar henüz gitmemiş mahkemeye.
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 22, 2016 12:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence 2 yazacaklarına 22 yazdılar,2 de braket sorusu😂😂
Başa dön
dtz1pz1p
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 22, 2016 6:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bruskk yazmış:
Bence 2 yazacaklarına 22 yazdılar,2 de braket sorusu😂😂

hahahah +1
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 22, 2016 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınavın iptali için iptal soru sayısı 12 soruymuş bilmiyordum😳 Bizde temelden yerleşme olmadığı için böyleymiş
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Sonraki
12. sayfa (Toplam 14 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız