Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Doktoralılara Uzmanlık Verilmesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Doktoralılara Uzmanlık Verilmesi

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ksm 25, 2016 5:25 am    Mesaj konusu: Doktoralılara Uzmanlık Verilmesi Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar önceki başlıklarda doktora ve dusu kıyasladık.
Kanun çıkarıldı şu tarihten itibaren herkes uzman sayıldı denildi.
Bir günde sil baştan düzenin değiştiği ülkemizde devlet yeniden bi kanun çıkarsa tarihi öne çekip şu tarihten itibaren uzmanlık veriyorum doktoraya derse tepkiniz ne olur.
Hiç bi konuda birlik sağlayamayan bizler hakkımızı arayabilir miyiz. Ben mezun olmadan önce doktora asistanlar konuşurken duymuştum. Ne olacak tarihi biraz öne çekerler biz mağdurlar da uzmanlık alırız demişti. Başka bi dusla gelen asistana sordum. Eğer onlara verirlerse uzmanlık sağlık bakanlığının önüne çadır kurarım demişti Smile sizler neler diyorsunuz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ksm 25, 2016 5:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunla ilgili internette arastırma yapmıstım biokimya doktorasına tussuz almıslar böyle sonra üstünden yirmi yıl gecmesine ragmen uzman sayılmamış onlar pratisten hekim sayılmış ama bence nolcagı bilinmez hakkını arayan dusluların yanına bi çadırda ben kurarım 😊
Başa dön
dtakinci
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 25, 2016 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz duslular sesimizi çıkarmazsak yine aynı şey olabilir.Doktoralılara son kez uzmanlık belgesinin verilmesi kapsamında sayımız çok azdı, sesimiz cılızdı.Şimdi bu kadar kolay vermeyiz diye düşünüyorum.Ve hatta artık bizim de şu gerçeği gündeme getirmemiz gerekiyor: Artık DUS gibi merkezi bir sınav var.Yönetmelikteki son değişiklikle bizim öğretim görevlisi olmamızın yolu açıldı.Şu an bir geçiş dönemindeyiz.Geriye tek bir adım kaldı.Klinik bilimlerde doktoranın tamamen kaldırılması.Aksi halde bu durum şuna çıkıyor "Dusluların da gönlünü alıverelim canım öğretim görevlisi olabilir yazıverelim".Peki kanun hükmü bu vaziyetteyken pratikte duscu öğretim görevlisi olabilir mi? Belki ebesinin hörekesindeki yeni açılan üniversiteye devlet seni iş gücü gözüyle hoca olarak alır ama istanbul, ankara,izmirde ki ünilere giremeyiz şahsımca.Oralardaki veraset sistemi malum.Örneğin istanbuldaki bir devlet üniversitesi mesela, kendi hakkaniyetsiz sisteminin yıkılmasından o kadar korkuyor ki, adam bırak dışarıdan hoca almayı dusa kadro vermiyor.Gerçekten mide bulandırıci.Umarım daha parlak bie gelecek bizi bekliyordur.
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 25, 2016 6:24 pm    Mesaj konusu: Re: Doktoralılara Uzmanlık Verilmesi Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Arkadaşlar önceki başlıklarda doktora ve dusu kıyasladık.
Kanun çıkarıldı şu tarihten itibaren herkes uzman sayıldı denildi.
Bir günde sil baştan düzenin değiştiği ülkemizde devlet yeniden bi kanun çıkarsa tarihi öne çekip şu tarihten itibaren uzmanlık veriyorum doktoraya derse tepkiniz ne olur.
Hiç bi konuda birlik sağlayamayan bizler hakkımızı arayabilir miyiz. Ben mezun olmadan önce doktora asistanlar konuşurken duymuştum. Ne olacak tarihi biraz öne çekerler biz mağdurlar da uzmanlık alırız demişti. Başka bi dusla gelen asistana sordum. Eğer onlara verirlerse uzmanlık sağlık bakanlığının önüne çadır kurarım demişti Smile sizler neler diyorsunuz.

hocam burası turkıye ama mumkun değıl bu dedığınız..dus alternatıfı olduktan sonra doktoralılar hıcbırsey sayılamazlar..yargı altından kalkamaz bunun..
Başa dön
masle
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 27, 2016 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

doktora saçmaliktir. hocalar kendilerine köle almak icin sürekli doktora ögrencisi almak istiyor. bukadar insan emek verirken dayi selamiyla doktoraya girmis insanlara uzmanlik vermek yerine doktorayida dusa tabi bir sekle dönüştürmeliler.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 01, 2016 5:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk dusla girip bitirip uzman olan hekim arkadaşımız periodontolojide yrd doç olarak başladı. bir senesi dolduktan sonra kendi uzmanlık öğrencileri de olacak daha bu saatten sonra neden doktora? dus açıklandıktan sonra doktoraya girmiş öyle kalantor m.v kızı oğlu biri yoksa, " hadi size de uzmanlık verelim" zaten sayınız az demezler. dus'un yapılacağı resmi gazedete duyurulmuş, daha sonra uzmanlık mevzuatı değişti buna rağmen niye doktoraya girdin madem uzmanlık istiodun derler NORMALDE. bi de mevzuatı bilmeden "uzmanlığın üstüne bi de doktora yaparsın" diyenler mi ararsın, hem uzmanlık hem doktora yap bi yandan diyen mi arasın (yasal değil). bunların gerçek hayatla bağı yok.... dus var nizam var otur çalış gir. 3-4 senede bitir. olmuyorsa da kasma dünyanın sonu değil. her işin kursu var implanttan ortodontiye laminadan botox'a, dikiş bile var!, en çok aranan uzman hekim şu sıralar pedodontist. çocuklarla iyi geçinmeniz yeterli. 3 sene uzmanlığında lisans döneminde yapmadığınız ne yapıyorsunuz?? sedasyon. sedasyonu 1 saatte okur anlarsın, cihazını alırsın, olmadı eğitimini alırsın sertifika vs. yetmedi mi? yurt dışında kursa gidersin 1 ay en fazla. doktora ney uzmanlık ney:) illa Uz. Dt olcam diosan, dus'a gir, sonra istersen üniversitede kal akademisyen ol:)
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Arl 01, 2016 6:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mesele biraz da etiket meselesi insanlar tabelasında uzm. yazsın ya da dr. yazsın diye uğraşıyor. Yoksa zaten diş hekimliği uzmanlıklarının tıp uzmanlığı gibi çok fazla bir makas aralığı yok. Herkes her işi yapıyor ama piyasada daha üst gelir grubuna hitap edebilmek adına bir etiket kazanma derdinde herkes.
Başa dön
Dtysm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 01, 2016 6:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duşla uzmanlığa görenlere akademisyenlik kapısı nasıl acılıyor, bilenler paylaşırsa sevınırım
Başa dön
hcttp1
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 01, 2016 7:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm yazmış:
Duşla uzmanlığa görenlere akademisyenlik kapısı nasıl acılıyor, bilenler paylaşırsa sevınırım

Zaten açık. Özel bir girişime gerek yok. Bu arada doktoralilara uzmanlık verilmesi gibi bir şey söz konusu değil.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DentHaber Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız