Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS Dava Sürecinde SON DURUM (10.11.2016)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS Dava Sürecinde SON DURUM (10.11.2016)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
detutopik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi kimi yalancı ilan ederseniz edin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kimse iyilik perisiyim iddalarında değil,kimse kimseyi tanımıyor, soru iptalleri hakkında yorum yaparken hocalar böyle dedi diyip kimseyi zan altında bırakmayın, çünkü bunun öyle olmadığını Derya hocadan kendim duydum,olabilir sizin fikriniz iptal olmayacağı yönündedir ama yok hocalar diyor demeyin
Başa dön
detutopik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 8:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Bruskk,
Derya Hoca benim ablam gibi tamam mı.Bana söylediği de derste söylediği de belli.Burda hocayı neden yalancı çıkarayım.Keza Radyoloji ve diğer temel hocaları da öyle.Derya Hocam bana sürekli iyi düşünelim iyi olsun der.
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

detutopik yazmış:
Sevgili Bruskk,
Derya Hoca benim ablam gibi tamam mı.Bana söylediği de derste söylediği de belli.Burda hocayı neden yalancı çıkarayım.Keza Radyoloji ve diğer temel hocaları da öyle.Derya Hocam bana sürekli iyi düşünelim iyi olsun der.

hocam madem oyle dedi ablanız neden itiraz ettiler..şanslarını mı denıcekler..Derya hocayı severım ancak gecen sene derste travma sorusunada itiraz etmeyi dusunmuyolarmış(sankı kıtapta doğruluğu yazıyor gibi) kursiyer baskısıyla ıtıraz edılmis ve ıptal edılmiş soru..artık olan oldu zaten yarın acıklanınca ben demistım ama falan muhabbetı donmesin bos yere..suan 6 soruda ıptal olabılır 0 soruda..herkesin hakkında hayırlısı olsun..
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 9:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

detutopik yazmış:
İstanbul'daki 6 orto kontenjanı için cinayet işleyecekler de var burda.O derece gözü kara olanlarınız var.
siz biraz nefes alın bence sürekli takip etmeyin buraları.
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 9:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bruskk yazmış:
kimse iyilik perisiyim iddalarında değil,kimse kimseyi tanımıyor, soru iptalleri hakkında yorum yaparken hocalar böyle dedi diyip kimseyi zan altında bırakmayın, çünkü bunun öyle olmadığını Derya hocadan kendim duydum,olabilir sizin fikriniz iptal olmayacağı yönündedir ama yok hocalar diyor demeyin

En son rumuzgerekli tarafından Cmt Arl 17, 2016 6:25 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocalar zayıf ihtimalli dese bile iş bizden çıktı. Soruların doğruluğuna bilirkişilerce karar verilecek. Bence hocaları da sıkboğaz etmenin anlamı yok bu saatten sonra. Hocalar ihtimal der bi bakmışsın tam tersi olmuş. Hak yerini bulduktan sonra istanbuldaki ortolar için kapışan ya da cinayet işkeyenleri izlemek zevkli olacak.
Başa dön
dtderya
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 10:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Of of of buralar yangın yeri olmuş...Arkadaşlar çok sıkıldığınızı yorulduğunuzu biliyor ve çok iyi anlıyorum...Bizler de sizden farklı değiliz.. Bu süreçte hep yanınızda olmaya çalıştık, sınav öncesinde de sonrasında da sizi yanlız bırakmak istemedik. Derya hoca şöyle dedi böyle dediler ne kadar dolanmış..Şöyle demek isterim.. Öncelikle kimsenin gazını alma çabamız yok..Öyle olsaydı sanırım şu plastik taşıyıcı kor sorusuna da itiraz ederdik.. Takip edenler o soru hakkında da ne kadar çok kişiye defalarca açıklama yaptığımı da hatırlar..Bu süreçte sizin yorumlarınızı da tabiki alıp, evirip çevirip araştırıp benim mi atladığımız bir yer var yanlış mı yorumluyorum diye diye herşeyi değerlendirmeye çalışarak size yardımcı olmaya çalışıyorum kendi adıma.. Söylediğim şudur.. Hocalara soru iptal ettirmek deveye hendek atlatmaktan zordur?? Değil midir??? Vertikal kök kırıklarının tedavisi sorusunda şıklara hem çekim hem de kök amputasyonu konulmuştur ve buna kök amputasyonu da yapılabilir diyen meşhur tekstbooklar ile itiraz edilmiş ancak itiraz kabul edilmemiştir..Bu kadar net bir hatada dahi iptal olmaması her duruma hazırlıklı olmamızı ve şaşırmamamızı gerektiriyor. Mikrobiyoloji kaynaklarına göre hatalı olan ama o an iptal edilmeyen glurataldehit ile ilgili soru ise teksbookumuza göre doğru olmasına rağmen iki sene sonra iptal edilip insanların yerleri değiştirilmiştir..Travma sorusunda ise tekstbookumuzda yazan bilgi ile soru örtüşmesine rağmen herhangi bir deyatlı açıklama teksbookta yer almamaktadır. Diğer bu konuda önemli kaynaklar ise kitapta yazanının tam tersi ve mantığımıza daha yakın bir yaklaşım sunarlar bu konuda. Dolayısıyla bu soruya bu kaynaklardaki tezatlık nedeni ile itiraz edilmiştir. Acaba "bizim kitapta böyle yazıyor biz bunu doğru kabul ederiz" diye mi yaklaşacaklar diye ilk başta tereddütüm olmuştur evet ve bunu da o zamanki arkadaşlarımız ile de paylaşmışımdır. Bu tereddütün sebebi ise düşünmeden itiraz edip süreci gereksiz yere uzatmayalım, itirazların ciddiye alınırlığı sıkıntıya düşmesin diyedir. Sonuçta soru iptal edilmiştir. Bütün bunlar bize sorulardaki iptal yaklaşımı konusunda fikir veriyor. Bu sınavda ise iki sorununda iptal edilmesini beklemeyin demedim..Anestezi sorusu konusunda anestezinin yoğunluğu ile ilgili kısmın süresi ile ilgili kısım kadar net ifade etilmemiş olmasına dayanarak soruyu iptal etmeyebilirler dedim. EPT sorusu ise bu soruya kıyasla hatalı olduğu daha net bir sorudur ve iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum ama önümüzdeki bazı örnekleri düşününce yine de iptal etmeyebilirler dedim..Bunun garantisi olmadığını hepimiz biliyor olmalıyız.. Ben size sadece her hangi bir soru iptal edilmezse, bakın bunlar oldu zamanında şaşırmayın demek istiyorum...Lütfen kendinizi ve birbirinizi yıpratmayı bırakın. Burada harcağınız eforu farklı şeylere aktarın ve şu dönemi daha huzurlu atlatmaya çalışın. Ülkedeki sıkıntılı durumun da ceremesini çekiyoruz, ve bu tarz söylemler bu süreci en ufak şekilde değiştirmeyecek.. Mağrudiyetiniz sebebi ile sesinizi duyurma çabası değil kastettiğim..Birbirinize ve zaman zaman bizlere de yönelttiğiniz bu tavrınızı lütfen bırakın.. Biraz gevşeyin..Zaten sonuçlar açıklanınca yoğun bir hayat sizi bekliyor olacak..Bu olacak er yada geç..Bu süreci sevdiğiniz bişeyleri yaparak, yoğunluktan ilerde göremeyeceğiniz kişileri görerek, ne bileyim kafanızı meşgul etmeye çalışarak değerlendirmeye çalışın, beklemek zor biliyorum, ama durum bu. Naçizane tavsiyem.. Hepiniz için bir kere daha en iyisini, en doğrusunu istediğimi hatırlatarak herkese sevgilerimi yollluyorum...
Başa dön
Hilumpulmonalis
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Arl 06, 2016 10:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

argeste yazmış:
detutopik yazmış:
İstanbul'daki 6 orto kontenjanı için cinayet işleyecekler de var burda.O derece gözü kara olanlarınız var.
siz biraz nefes alın bence sürekli takip etmeyin buraları.
içimizde istanbulda yaşayıp tek tercih orto yazacaklar düşünsün demi.😀Yoksa çok mu yakınlarda bu psikopatlar😅Upps!
Başa dön
dent91
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 5:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bi gelisme yok mu bilirkisi asamasinda
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dent91 yazmış:

Hala atanmamış mı Shocked
Başa dön
AskVeTuruncu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hiçbir şey koymuyor belirsizlik gibi..
Sirf bu yüzden şiire verdim kendimi..
Karım isyanlarda, ben duman...
En sonunda narkoman olucam..
O sorulari hazirlayanin adresini verin..
3 arkadaş Gidip ellerinden öpücem..
Başa dön
dent91
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dr_moe yazmış:
dent91 yazmış:

Hala atanmamış mı Shocked

Ogrendigim kadariyla belgeler bilirkisiye gitme asamasindaymis.feys olmadigi icin net bilgim yok
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Arl 09, 2016 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

facebookta yeni açıklama geldi ankaradaki arkadaşlarımızdan ösym bilirkişiye itiraz etmiş ve arkadaşlarımız ne yaparsa yapsın yeterince baskıyı oluşturamadıklarını bu nedenle davacıların artık davalarına sahip çıkmasını rica etmiş lütfen artık taşın altına elini biraz da onlar koysun çalışıyor olabilirler ama o zaman davayı bıraksalardı da çalışmayan birisi açsaydı hergün madur şekilde geçiyor aralık ayındayız gerçekten kimsenin sabrı kalmadı
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

artık şu davalarınızla ilgilenin ayıptır ya ben çalışıyorumun arkasına sığınmayı bırakın bunca insan mağduruz ciddi sağlık problemim var şehir dışında bir yer kazanırsam diye tedavime bile başlayamadım benle aynı durumda olan arkadaşlarım vardır eminim facebookta da yazılmış avukat bey bizi resmen oyalıyor elinizi taşın altına koyun 3 bin insanın vebali sizin üstünüzde sakin kalmaya çalışıyorum ama artık sabır taşı çatladı manevi zarar davası açmak isteyen bir arkadaş vardı kimse benle iletişime geçebilir mi
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 12:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sorular bugün bilirkişilere elden teslim edilmiş arkadaşlar.
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 1:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dt yazmış:

ankarada davayı takip eden arkadaşlar ösym nin bilirkişilere itiraz ettiğini yazdılar facede..yazdığınız bilgi onlarınkiyle çelişiyo..sizin bilgi kaynağınız nedir sayın dentdus moderatörü??
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 1:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsenol yazmış:
Dt yazmış:

ankarada davayı takip eden arkadaşlar ösym nin bilirkişilere itiraz ettiğini yazdılar facede..yazdığınız bilgi onlarınkiyle çelişiyo..sizin bilgi kaynağınız nedir sayın dentdus moderatörü??

Mahkemenin yazdığı dilekçe kaynağım. Bugün mahkemeden bir görevli elden teslim etmiş.
Başa dön
Surgeon66
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 1:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dt yazmış:
dtsenol yazmış:
Dt yazmış:

Mahkemenin yazdığı dilekçe kaynağım. Bugün mahkemeden bir görevli elden teslim etmiş.

Mahkeme osym nin talebini reddettiyse bu durum mümkün. Burhan bey imkan vermiyor boyle bir seye fakat mahkemedeki arkadastan bilgi alacagiz.
Başa dön
dtsenol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 10, 2016 1:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dt yazmış:
dtsenol yazmış:
Dt yazmış:

teşekkürler..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki
16. sayfa (Toplam 20 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız