Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
AskVeTuruncu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 5:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Efendim ellerinize sağlık. Çok güzel açıklamışsınız.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
nzfclk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 6:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zeki hoca var mi pedoda
Başa dön
dtzeynepp
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 7:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mustafa Kemal üniversitesi endodonti ve tedavi bölümü için sıralama tahmininiz var mı acaba ?
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 5:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu üni.de bir arkadaşım var, iyi de bir dereceyle girdi ve şurada anlatılanları okusa herhalde üni.nin ona getirdiği tüm mutsuzlukları unutur ve güler.
Bu kdr tozpembe olduğunu düşünmeyin. Üni.de doğru düzgün hoca yok, olanların da eğitimden yana çok bir derdi yok, daha ziyade döner yapın üni kalkınsıncılar. Tıp'a bağlı durumda halen ve diş hekimi dekanları bile yok. Hasta profili deseniz zaten karman çorman. Dönerlerini tıptan ortalamadan alıyorlarmış ve tıp'a para kazandırmadıkları için tıp fakültesi bunu sıkıntı ediyormuş. Bir ara kapanması felan da sözkonusuydu diye biliyorum, çünkü doğru düzgün çalışan bir bölümleri yok.
Bunlar da benim arkadaşımdan duyduklarım. Ayrıntılı bilgi edinmeden karar vermeyin derim.
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 7:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

binapesi yazmış:
Bu üni.de bir arkadaşım var, iyi de bir dereceyle girdi ve şurada anlatılanları okusa herhalde üni.nin ona getirdiği tüm mutsuzlukları unutur ve güler.
Bu kdr tozpembe olduğunu düşünmeyin. Üni.de doğru düzgün hoca yok, olanların da eğitimden yana çok bir derdi yok, daha ziyade döner yapın üni kalkınsıncılar. Tıp'a bağlı durumda halen ve diş hekimi dekanları bile yok. Hasta profili deseniz zaten karman çorman. Dönerlerini tıptan ortalamadan alıyorlarmış ve tıp'a para kazandırmadıkları için tıp fakültesi bunu sıkıntı ediyormuş. Bir ara kapanması felan da sözkonusuydu diye biliyorum, çünkü doğru düzgün çalışan bir bölümleri yok.
Bunlar da benim arkadaşımdan duyduklarım. Ayrıntılı bilgi edinmeden karar vermeyin derim.

Hocam arkadaşınız hangi bölümde belki bölümden bölüme değişiyordur 😕
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 8:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pseudobacil yazmış:
binapesi yazmış:

Hocam arkadaşınız hangi bölümde belki bölümden bölüme değişiyordur 😕

İsim vermek istemiyorum, zaten çok fazla asist ve hocası olmayan küçük bir fakülte. İnsanları yanlış yönlendirmemek adına bildiklerimi söyledim ben. Tercih yine sizin elbette.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sarcastik bir yaklaşımla okursanız yazımıSmile çok pozitif anlaşılmışım ancak bahsettiğin kişiyi ben tahmin ediyorum.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 8:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

binapesi yazmış:

Kapanması söz konusu derken?.. Fakülte kafasına göre kapanabiliyor mu?.. Kapanırsa asistanlara ne olur?.. Başka şehre mi nakledilirler?..
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 9:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
sarcastik bir yaklaşımla okursanız yazımıSmile çok pozitif anlaşılmışım ancak bahsettiğin kişiyi ben tahmin ediyorum.

Kimsenin "kinaye" ile uğraşmak istediğini sanmıyorum hayatlar söz konusu iken. Olayları çıplaklığıyla anlatmak herkes için sanırım en faydalı olandır.
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 29, 2016 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
binapesi yazmış:

Kapanması söz konusu derken?.. Fakülte kafasına göre kapanabiliyor mu?.. Kapanırsa asistanlara ne olur?.. Başka şehre mi nakledilirler?..

Sanırım öyle oluyor, çevre illere dağılıyor. Böyle bir vaka duyduğumu hatırlıyorum başka bir fakülte ile ilgili, ama çok da emin değilim.
Başa dön
Gorlingolds
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben hatayliyim ve gidip universiteyi gördüm.dört katlı okul var ama bir katin bir koridorunda tum bolumler sigismis.radyolojide en son hoca yoktu.protezde kimse bitirememis hepsi uzatiyor mahkemelik olucaz biz bitirme tezimizi yapamiyoruz falan diye ozellikle protez yazmayi dusundugum için beni vazgecirmek icin ugrastilar.en son yan tarafa prefabrik tarzi bi preklinik yapiliyordu bittibitti mi bilmiyorum.yani hataylilar da eve yakin olma hissiyle yazmis zaten cogu o kafada.umarim bu sartlar düzeltilir ve yakinda hakettigi saygın yere ulaşır.goruslerim vevar bana anlatilanlar bunlardır
Başa dön
duscuadamisback
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 31, 2016 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gorlingolds yazmış:
ben hatayliyim ve gidip universiteyi gördüm.dört katlı okul var ama bir katin bir koridorunda tum bolumler sigismis.radyolojide en son hoca yoktu.protezde kimse bitirememis hepsi uzatiyor mahkemelik olucaz biz bitirme tezimizi yapamiyoruz falan diye ozellikle protez yazmayi dusundugum için beni vazgecirmek icin ugrastilar.en son yan tarafa prefabrik tarzi bi preklinik yapiliyordu bittibitti mi bilmiyorum.yani hataylilar da eve yakin olma hissiyle yazmis zaten cogu o kafada.umarim bu sartlar düzeltilir ve yakinda hakettigi saygın yere ulaşır.goruslerim vevar bana anlatilanlar bunlardır

Neden mahkemelikler ?
Başa dön
Gorlingolds
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 1:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuadamisback yazmış:
Gorlingolds yazmış:

Neden mahkemelikler ?

Sanirim hocalarin tezlerine yardımı olmadığı icin bitiremiyorlar.e bitirme tezi olmaksizin da kimse uzmanligi bitiremiyor
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 03, 2017 2:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Up
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar tedavide hiç asistan yokmuş galiba sadece bir hoca varmış diye öğrendim dogrumu bu birde kacla kapatır tedavisi fikri olan varmı
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 7:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki mustafa kemal resto yazmayı düşünen var mı?
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 4:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tedavide hiç asistan yok ancak 4 kişi alınacak. Genç ve sıradışı bir hoca var. Yazmadan gelip tanışınSmile
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 4:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada protezde davalık kimse yok. 2013 nisan ile girip bitiren asistan bitirdi. Bir kaç ay uzattı. Yrd doçluk için başvurdu. 2013 eylül ile giren protez asistanı teze bağlı uzattı. Yine de sorduğum zaman karışık bir bölüm tavsiye etmiyoruz diyolar.
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 07, 2017 6:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
Tedavide hiç asistan yok ancak 4 kişi alınacak. Genç ve sıradışı bir hoca var. Yazmadan gelip tanışınSmile
teşekkür ederim hocam gelip tanışma imkanim yok maalesef şuan
Başa dön
Znoe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 5:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
Ben cene cerrahisindeyim hatta çene cerrahisi bölümüyüm tek kişilik dev kadro hesabı. 6 ay kıdemlim plastik rotasyonunda. O nedenle tekim. 3. Senem bitmek üzere, tezim ve rotasyonlarım kaldı benim de geriye.

Universite, şehir, kazanç vb genel olarak merak edilenleri yazmak istedim.. baktım her universite için bir başlık var mkü yok. Eksikleri olan bir yer ama düzeliyor yavaş yavaş. Puan nedeniyle doğu yazmak durumunda kalacak ama aklında soru işaretleri olanlar için Doğu ve Güneydoğu illerine alternatif olabilir aklınızda bulunsun. Bir yeri yazmadan gidip görün. Bölüm hocalarından başlayacak şekilde tüm asistanlarla iki laf edin. Sonra başka bölümlere bi göz atın. Bir de esas görüşeceğiniz kişi "temizlik personeli" bir dal sigara uzatıp uzun uzun dinleyin. En tarafsız bilgiyi o verecektir. Bölüm hocası bölümüne laf söyletmez. Bura kötü gelme demez. Yada diyorsa sizin gelmenizi istemiyordur kafasında biri vardır. Hoca gelme diyorsa zaten uzatmamak lazım es kaza gelirse o hocayla 3-4 sene geçmez. Asistan da der mi çok yoruluyoruz başımızda bi evde kalmış hoca var kan kusturuyor gelme demez. Çok yuvarlak laf edenlerden başla bi hele bakarızcilardan uzak durun. Kulaktan dolma bilgilere pek güvenmeyin. Gidin görün bi kaç saat geçirin. Başka bölümdekiler de biraz daha cesur anlatabilir ama cekinebilir en net bilgi temizlik personeli:) çay mı ismarlarsin sigara mı yemek mi sana kalmış tek tek düşer her bilgi yazılıp yazılmayacağını en net o söyler.

Hocam yeni yere tahminini ne zaman geçilir?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız