Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Karadeniz Teknik Üniversitesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Arl 15, 2016 7:53 am    Mesaj konusu: Karadeniz Teknik Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

KTÜ için bölüm yorumları alabilir miyiz arkadaşlar? Bölümlerin eğitimi, asistan ortamı, hoca öğrenci ilişkileri, teknik şartlar, maaş vb..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
anotherdrama
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 06, 2017 8:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bölümler hakkında bilgi verebilecek var mı?
Başa dön
dtsendrom
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 06, 2017 4:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Katü yazmayı düşününlerin dereceleri ve dusundukleri bölüm nedir acaba ? Ben 500. Katü de protez veya resto yaZsam kontenjani da fazla ihtimali var mi sizce ?
Başa dön
braketustasi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 10:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KTÜ'nün ortosunu merak ediyorum,hocaların bilgisi,ortognatik yapılıyor mu? Vaka sunumu oluyor mu? Kaç asistan var ve kaç hasta bakıyorlar asistanlar. Ktülü arkadaşları bekliyoruz onlara çok sorumuz var Smile
Başa dön
NdnDt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Periosu hakkında bilgisi olan var mı acaba
Başa dön
felicity
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de pedosunu merak ediyorum
Başa dön
dtzeynepp
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ktü den kimse buralarda takılmıyor sanki Smile
Başa dön
helloo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 8:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ktu protez ve endo ile ilgili bilgi verebilirmisiniz
Başa dön
dtiob
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KTü-Radyoloji
Suan da mevcut olan asistanlarla iyi anlasacaginizi dusunuyorum. Birbirlerine karsi saygilidirlar. Kimin puani azsa o hasta bakar vs. Hocalar cok sknti stresli ortam olusturmazlar. Yardimci personeller iyidir. Tomografi icin tip fakultesine gonderilir hastalar. Bildigim kadariyla ultrason cihazlari var ama eski bir cihazdi. Calisma saati olarak sabah cok yogun hasta olur erken baslar hizli hasta bakarsiniz ama isiniz genelde erken biter. 4 civari dukkani kapatirsiniz cogu zaman 😁

KTÜ- Resto
Biz mezun olmadan once iyi durumdaydi. Asistanlar herturlu vakayo yapiyorlardi ama suan giden hocalar vs yuzunden sknti varmis diye duydum. Inley onlay laminate beaching rutinde yapiliyordu en son. Diger asistanlarda gayet ilimli yardimsever insanlar genelde restoda. Yogun hasta bakarsiniz her yerde oldugu gibi. Donerleri genele gore iyi diye biliyorum

Ktü-Endo
Zaten 1 kisi aliyor diye biliyorum. Asistanlar cok calisirlar her endoda oldugu gibi. Acil bakarsiniz baya bir sure. Ama teorik ve pratik egitimleri cogu yere gore iyi diyebilirim. Biz ogrenciyken doner alet ogreniyorduk ki asistanken bir vakadan geri durdurulcaginizi sanmam. Haftalik makale sunumlari olur. Teorik anlamda hocalar cok gucludur. Kendinizi iyi bir sekilde yetistirirsiniz. Doner konusunda pek bilgim yok ama sikayet edeni duymadim hic.

Ktü-Pedo

Trabzon'u az çok anlatıyım size. 1 erkek 4-5 tane bayan asistan var. 2 tane Doçent mevcut. Ab başkanı çok üretken, genç aktif bir hocamızdır. Toplum ağız sağlığını korumaya yönelik çok çalışmaları var. Akademik anlamda genel anlamda iyidir bölüm ama büyük sehir gibi olamaz tabikide. Bölum hemsireleri ve teknisyenleri iyidir iyi anlasirsiniz. Her universite gibi cok hasta bakarsiniz. Öğrenciyken malzeme vs konusunda azda olsa tutumlu bir bölümdû ama asistanlarda bu tarz skntilar yasayacaginizi dusunmem.

Diger bolumleride musait olunca yazacagim sorunuz olursa yazabilirsiniz.

AYRICA, Fakultede genel anlamda butin bolumlerde bir aile havasi vardir ufak tefek skntilar disinda. Trabzon genel anlamda biraz pahali bir sehirdir. Insanlarina alismak zor olur ama cözünce seveceginizi dusunuyorum. Havasi suyu temizdir. Kislari cok cekmezsiniz soguk vs yuzunden. Yazlarida biraz bunaltici olur ama alisirsiniz. Sosyal anlamda perifer sehirlere gore yapilabilecek epey imkan vardir. Ulasim rahattir. Buyuk sehirlere bolca ucak seferleri olur.

En son dtiob tarafından Sal Oca 10, 2017 7:39 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dtgkc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 7:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedosunu da bekliyoruz😊
Başa dön
dtgkc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 7:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedosunu da bekliyoruz😊
Başa dön
strawblueberry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtiob yazmış:
KTü-Radyoloji
Suan da mevcut olan asistanlarla iyi anlasacaginizi dusunuyorum. Birbirlerine karsi saygilidirlar. Kimin puani azsa o hasta bakar vs. Hocalar cok sknti stresli ortam olusturmazlar. Yardimci personeller iyidir. Tomografi icin tip fakultesine gonderilir hastalar. Bildigim kadariyla ultrason cihazlari var ama eski bir cihazdi. Calisma saati olarak sabah cok yogun hasta olur erken baslar hizli hasta bakarsiniz ama isiniz genelde erken biter. 4 civari dukkani kapatirsiniz cogu zaman 😁

KTÜ- Resto
Biz mezun olmadan once iyi durumdaydi. Asistanlar herturlu vakayo yapiyorlardi ama suan giden hocalar vs yuzunden sknti varmis diye duydum. Inley onlay laminate beaching rutinde yapiliyordu en son. Diger asistanlarda gayet ilimli yardimsever insanlar genelde restoda. Yogun hasta bakarsiniz her yerde oldugu gibi. Donerleri genele gore iyi diye biliyorum

Ktü-Endo
Zaten 1 kisi aliyor diye biliyorum. Asistanlar cok calisirlar her endoda oldugu gibi. Acil bakarsiniz baya bir sure. Ama teorik ve pratik egitimleri cogu yere gore iyi diyebilirim. Biz ogrenciyken doner alet ogreniyorduk ki asistanken bir vakadan geri durdurulcaginizi sanmam. Haftalik makale sunumlari olur. Teorik anlamda hocalar cok gucludur. Kendinizi iyi bir sekilde yetistirirsiniz. Doner konusunda pek bilgim yok ama sikayet edeni duymadim hic.

Diger bolumleride musait olunca yazacagim sorunuz olursa yazabilirsiniz.

tesekkur ederız orto'yu da bekliyoruz Smile
Başa dön
Pierre
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Perio'su hakkında da bilgi verebilir misiniz lütfen?
Başa dön
dtiob
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 7:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Guncellendi bos oldukca yazacagim arkadaslar.
Başa dön
shigella
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 8:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Protez nasıl hocam
Başa dön
bozocc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 10, 2017 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar ktü mezunuyum 5 sene ordaydım objektif bir şekilde araştırmalarım ve gördüklerimi biraz uzun olacak ama yazmak istiyorum öncelikle bölümler ile ilgili:
radyoloji:2 hocası var ikiside çok bilgili tomografi mevcut,öğrenciyken çok zorladılar bizi ancak asistanlarla ilişkileri çok iyi ve gerçekten kibar ve sakin insanlar.asistanlara gelince gayet saygılı hoşgörülü insanlar,kıdemli olayına hiç şahit olmadım.maaş konusunda ise döner sermayeden iyi bir pay aldıklarını biliyorum,saat 3 buçuk 4 arası hastalar biter erken çıkarlar genelde 4 buçuktan sonra sekreter bile olmuyodu.banyo olayı olan yerler duydum öyle bişey zaten yok.

restoratif:dönerden en çok payı alan iki bölümden biri diye biliyorum rahat bir ortamı var genelde tüm işler öğrencilere kitleniyodu.isteyen asistan kendini rahatça geliştirebilir.malzemenin en bol olduğu bölümdür.hocadan bağımsız laminate vb yapan asistanlar oluyordu.

endodonti:3 hocası var her hafta vaka sunumları falan oluyor.hocalar araştırmaya çok istekli gayet bilgili öğrencilikteki bizi zorlayan bölümlerden biriydi. maaş konusunda yüksek aldıklarını biliyorum katasayıları daha iyiydi.asistanlar arasında kıdemlilik olayı yok. hasta yoğunluğu yüksek bir bölüm kendini iyii yetiştebiliyorlar.şahsen endoyu hiç sevmeyen biriydim sonradan fikrim çok değişti.

ortodonti:hasta yoğunlu çok fazla 3 hocası var bölüm başkanı birol hoca çok sakin saygılı ve iyi birisi asistanlara davranışı çok iyi genelde orto hocaları egolu tahmin edilir ancak bu hocamızda hiç öyle birsey görmedim.asistan ortamı gayet iyi çok.maaş konusunda çok bir fikrim yok.

periyo:hocalar arasında biraz anlaşmazlıklar var.ortamı fena değil.maaşları iyi.ayrı ameliyathanesi var.okuması zor bir bölüm değil asistanlar saygılılar.hasta yoğunluğu biraz var ama basit işlemleri öğrencilere yıkıyorlar genelde.

protez:4 hocası var.hocalar akademik olarak çok yayın yapıyolar.ancak biraz zorlayıcı tavırları var.hasta yoğunluğu her protez gibi yüksek dönerden aldıkları pay yüksek.malzeme çeşitliliği baya var.teknisyenler çoğu üniversiteden iyidir.asistan ortamı gayet iyi gördüğüm kadarıyla.öğrencilere davranışlar kötüydü.

pedodonti:hocalar çok iyi insanlar.asistanların ortamı da çok iyi.kendi teknisyenleri var klinikte.malzeme konusunda gayet bol.tabiki bayan ağırlıklı bir bölüm.maaşları yüksek diye biliyorum.hocalar çok donanımlı .asistanlar çok memnunlardı .hiyerarşiye tanık olmazsınız.öğrenciyi bile zorlamayan bir bölüm.tek kötü yönü çocuk sesi diyebilirim.

cerrahi:3 hoca var.aralarında iyi olan hoca boşalan başka bir üniversiteye geciyor.öğrencilikte rahat bir bölümdü.hocaların davranışları iyiydi bize karşı.küçük bir ameliyathanesi var ancak hemşire hiç yok komik gelecek ama paspasçıyken hemşire hiç olmdığı için bunu da hemşire olarak orda:)DDDDD.maaşları hakkında bilgim yok.ancak asistanlara sorduğumuzda 1 sinüs lift eşittir 1 mo dolgu diyolardı sürekli.klinikte hasta yoğunluğu çok.nöbeti vardı.

kısaca da trabzondan bahsediyim:
ben haritada konumuna bakmadan gittim baya uzakmışSmile kiralar biraz yüksek üniversite şehir merkezinde değil.bol yağmurlu zaten.yanlız düz yer yok heryer yokuş maalesef.hasta profiline bakarsak açıkcası herkesinde bildiği gibi kavgacı tavırlar ve kaba davranışlar daha fazla.yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiğince.
Başa dön
fakeplasticworld
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 1:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben KTÜ'den biriyle konuştum döner çok az demişti bana😶
Başa dön
Pierre
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 4:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozocc yazmış:
arkadaşlar ktü mezunuyum 5 sene ordaydım objektif bir şekilde araştırmalarım ve gördüklerimi biraz uzun olacak ama yazmak istiyorum öncelikle bölümler ile ilgili:
radyoloji:2 hocası var ikiside çok bilgili tomografi mevcut,öğrenciyken çok zorladılar bizi ancak asistanlarla ilişkileri çok iyi ve gerçekten kibar ve sakin insanlar.asistanlara gelince gayet saygılı hoşgörülü insanlar,kıdemli olayına hiç şahit olmadım.maaş konusunda ise döner sermayeden iyi bir pay aldıklarını biliyorum,saat 3 buçuk 4 arası hastalar biter erken çıkarlar genelde 4 buçuktan sonra sekreter bile olmuyodu.banyo olayı olan yerler duydum öyle bişey zaten yok.

restoratif:dönerden en çok payı alan iki bölümden biri diye biliyorum rahat bir ortamı var genelde tüm işler öğrencilere kitleniyodu.isteyen asistan kendini rahatça geliştirebilir.malzemenin en bol olduğu bölümdür.hocadan bağımsız laminate vb yapan asistanlar oluyordu.

endodonti:3 hocası var her hafta vaka sunumları falan oluyor.hocalar araştırmaya çok istekli gayet bilgili öğrencilikteki bizi zorlayan bölümlerden biriydi. maaş konusunda yüksek aldıklarını biliyorum katasayıları daha iyiydi.asistanlar arasında kıdemlilik olayı yok. hasta yoğunluğu yüksek bir bölüm kendini iyii yetiştebiliyorlar.şahsen endoyu hiç sevmeyen biriydim sonradan fikrim çok değişti.

ortodonti:hasta yoğunlu çok fazla 3 hocası var bölüm başkanı birol hoca çok sakin saygılı ve iyi birisi asistanlara davranışı çok iyi genelde orto hocaları egolu tahmin edilir ancak bu hocamızda hiç öyle birsey görmedim.asistan ortamı gayet iyi çok.maaş konusunda çok bir fikrim yok.

periyo:hocalar arasında biraz anlaşmazlıklar var.ortamı fena değil.maaşları iyi.ayrı ameliyathanesi var.okuması zor bir bölüm değil asistanlar saygılılar.hasta yoğunluğu biraz var ama basit işlemleri öğrencilere yıkıyorlar genelde.

protez:4 hocası var.hocalar akademik olarak çok yayın yapıyolar.ancak biraz zorlayıcı tavırları var.hasta yoğunluğu her protez gibi yüksek dönerden aldıkları pay yüksek.malzeme çeşitliliği baya var.teknisyenler çoğu üniversiteden iyidir.asistan ortamı gayet iyi gördüğüm kadarıyla.öğrencilere davranışlar kötüydü.

pedodonti:hocalar çok iyi insanlar.asistanların ortamı da çok iyi.kendi teknisyenleri var klinikte.malzeme konusunda gayet bol.tabiki bayan ağırlıklı bir bölüm.maaşları yüksek diye biliyorum.hocalar çok donanımlı .asistanlar çok memnunlardı .hiyerarşiye tanık olmazsınız.öğrenciyi bile zorlamayan bir bölüm.tek kötü yönü çocuk sesi diyebilirim.

cerrahi:3 hoca var.aralarında iyi olan hoca boşalan başka bir üniversiteye geciyor.öğrencilikte rahat bir bölümdü.hocaların davranışları iyiydi bize karşı.küçük bir ameliyathanesi var ancak hemşire hiç yok komik gelecek ama paspasçıyken hemşire hiç olmdığı için bunu da hemşire olarak orda:)DDDDD.maaşları hakkında bilgim yok.ancak asistanlara sorduğumuzda 1 sinüs lift eşittir 1 mo dolgu diyolardı sürekli.klinikte hasta yoğunluğu çok.nöbeti vardı.

kısaca da trabzondan bahsediyim:
ben haritada konumuna bakmadan gittim baya uzakmışSmile kiralar biraz yüksek üniversite şehir merkezinde değil.bol yağmurlu zaten.yanlız düz yer yok heryer yokuş maalesef.hasta profiline bakarsak açıkcası herkesinde bildiği gibi kavgacı tavırlar ve kaba davranışlar daha fazla.yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiğince.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Özel mesaj göndermeyi denedim ama hata alıyorum, sanırım özel mesajınız kapalı.

Perio ve Endo'da hangi imkanlar var, hangi operasyonlar, hangi işlemler yapılıyor? Bilimsel ve teknolojik gelişmeler takip ediliyor mu? Hem klinik hem de akademik olarak gelişime müsait mi?
Başa dön
bozocc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 8:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

endoda bilimsel araştırmalara doyarsınız kesinlikle hocalar bi ara hastalar üzerinde hangi oranda hiponun daha etkili oldugunu gibi pratik şeyleri bile araştırıyolardı.her hafta vaka sunumu falan oluyordu özellikle tamer hoca aşırı bilgilidir asistanları ezmezler aile ortamı gibi düşünebilirsiniz.bence endo namına gayet iyidir.periyoda açıkçası biz diştaşı temizlemekten gözlem yapmaya vaktimiz olmuyodu arada dişeti büyümeleri falan geliyordu ne yaptıklarının içeriği hakkında çok bir fikrim olmadı maalesef .daha önce de yazdığım gibi bildiklemle yardımcı olmaya çalıştım.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 5:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozocc yazmış:
endoda bilimsel araştırmalara doyarsınız kesinlikle hocalar bi ara hastalar üzerinde hangi oranda hiponun daha etkili oldugunu gibi pratik şeyleri bile araştırıyolardı.her hafta vaka sunumu falan oluyordu özellikle tamer hoca aşırı bilgilidir asistanları ezmezler aile ortamı gibi düşünebilirsiniz.bence endo namına gayet iyidir.periyoda açıkçası biz diştaşı temizlemekten gözlem yapmaya vaktimiz olmuyodu arada dişeti büyümeleri falan geliyordu ne yaptıklarının içeriği hakkında çok bir fikrim olmadı maalesef .daha önce de yazdığım gibi bildiklemle yardımcı olmaya çalıştım.

Teşekkürler
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız