Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 7:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eski kliniğimize ek bir prefabrik bina olarak inşa edilen yeni kliniğimiz faaliyete geçti şahsen ben 4 gündür yeni binada çalışmaktayım ama tam kapasite değil. (yeni prefabrikte bulunan her klinikte 8 ünit olacak şekilde planlandı ancak şu an kabaca her klinikte 3er ünit var bunun bir sebebi de şu an ne asistan ne öğrenci sayısı her klinikte 8 üniti dolduracak sayıda değil zaten zamanla ihtiyaç doğrultusunda eklenecek ünitler.) eskiden diş hekimliğinin tamamı olan koridor ve odalar, ortodonti ve protez arasında bölüştürüldü yeni prefabrik binamızda pedo, tedavi, endo, perio ve cerrahi bölümleri bulunmakta. (oral bölümü henüz tam faaliyete geçmedi oral diagnozda tek pratisyen hekimimiz çalışmakta. eski binada yola devam.)

fakülte büyüdükçe kendine özel,tıp fakültesinden ayrı bir binası olacağını düşünmekteyiz, 5 yıllık planda var;) şu an tıp fakültesinin bir koridorundan hakkaten tomurcuklanma ile büyüdükSmile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 11, 2017 7:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hatayın şehir dışında yaşam olanı inanılmaz kısıtlı bir bölgeydi ben 1 yıl önce gitmiştim. Kuzenim orda şuanda matematik okuyor ortam çok sıkıntılı gidip vakit geçireceğin doğru düzgün bir yer yok diyor.
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 12, 2017 5:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hatay'ın merkezi, iskenderun sahil, harbiye, kuzeytepe, samandağ sahil ve üniversite çevresi dışında pek bi olayı yok, sürekli mozaik müzesi gezmiyoruz titus tünellerinde fazla bi olay yok doğrudur ama merkezi fena değil şimdi hani:) he bi de eskiden kırıkhan'a ciğer yemeğe gidiyorduk pek gitmez olduk. şaka bi yana var bişeyler ne aradığınıza bağlı şimdi matametik öğrencisi ile geliri olan bir araştırma görevlisini kıyaslama şimdi, çoğumuzda araba var istediğin yere gidiyosun kafa dengi biri ile gidilecek çok yer var. Ottoman'da spa keyfi yapmıyorum benim de ruhum matematik öğrencisi ama yapan var:D Daha çok gastronomi üzerine hatay, ucuz ve lezzetli yemek üzerine... cafe barı vs var iyidir kötüdür diyemem çay içiyoruz milli içecek olarak genel konsept bu... bizde iş yok:) hataylı birileriyle gezmek tozmak lazım, domestic bir adamımSmile güzel yerler var merkezde yada iskenderun sahilde, harbiyede vs....
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 12, 2017 6:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
hatay'ın merkezi, iskenderun sahil, harbiye, kuzeytepe, samandağ sahil ve üniversite çevresi dışında pek bi olayı yok, sürekli mozaik müzesi gezmiyoruz titus tünellerinde fazla bi olay yok doğrudur ama merkezi fena değil şimdi hani:) he bi de eskiden kırıkhan'a ciğer yemeğe gidiyorduk pek gitmez olduk. şaka bi yana var bişeyler ne aradığınıza bağlı şimdi matametik öğrencisi ile geliri olan bir araştırma görevlisini kıyaslama şimdi, çoğumuzda araba var istediğin yere gidiyosun kafa dengi biri ile gidilecek çok yer var. Ottoman'da spa keyfi yapmıyorum benim de ruhum matematik öğrencisi ama yapan var:D Daha çok gastronomi üzerine hatay, ucuz ve lezzetli yemek üzerine... cafe barı vs var iyidir kötüdür diyemem çay içiyoruz milli içecek olarak genel konsept bu... bizde iş yok:) hataylı birileriyle gezmek tozmak lazım, domestic bir adamımSmile güzel yerler var merkezde yada iskenderun sahilde, harbiyede vs....

berk bey yazdiklarinizdan dolayi tesekkur ederim keske sizin gibi universitelerde olup da yardimci olmaya musait daha fazla arkadaslarimiz olsa...Oncelikle biz gaziantepliyiz hani burda bu sekilde seyler yazilmaz ama kuzenimin arabasi da var maddi durumu da gayet yerinde aileden dolayi. ben bizzat gelip gezdim sizin oralari fakat orayi dusunen veya gelen arkadaslarin altinda arabasi olmayabilir' olsa dahi surekli gidebilecegi bir mekan oldugunu da dusunmuyorum.Hele ki universite cevresinin bir bayan icin uygun bir ortami oldugunu dahi dusunmuyorum malesef. gecen yil bile heryerde suriyeli doluydu. bilmiyorum uni cevresinde mi kaliyorsunuz,benim kuzenim orda buyuk bir site vardi yola yakin adini hatirlamiyorum orda kaliyor ordan biliyorum. herzaman hatay merkeze inmek veya iskenderun tarafina gitmek de kolay ve kisa olmamakla birlikte cok bir gezecek yeri de yok simdi harbi olalım. Insanlarin tercihinde onceligin universite ve istedigi bolum oldugunu hayat sartlarinin sonraki secenek oldugunu varsayarak konusursak bile universitenin dis bolumune gerekli ozeni gostermediklerini duzeninizin olmadigini duyuyoruz zaten. Bu yuzden arkadaslara onerim sadece hatay degil neresi olursa olsun mutlaka gidip yerinde gorun derim. bana gore iyi olan bir yer sizin icin hic de iyi bir yer olmayabilir. az degil 3-4 yil gecirecegimiz yer olacak ustelik universite yillarimiz gibi yilda 3-4 ay tatil filan da olmayacak...
Başa dön
aries
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 4:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Berk bey eline saglik gercekten her seferinde cok aciklayici yazmissin
Onur bey bende mkude protez bolumunde asistanim kuzeniniz muhtemelen inci sitesinde kaliyordur ve bahsettiginiz site giriste guveligi olan kimliksiz kimseyi almayan site-fakulte arasinda ucretsiz servisi olan bir site ve belki bilmiyorsunuzdur ama sitede kalan cok fazla bayan ogrenci ve asistan mevcut, hicbirinin guvenlik sorunu yasadigini dusunmuyorum tabi bir bayan icin ne derece uygun derken neyi kastettiginizi tam anlamadigim icin ancak bi kadar aciklayabiliyorum
Gezilecek yeri yok derken kriteriniz cok merak ediyorum ama yolunuz duserse bigun sizi gezdirelim fikrinizin degisecegini dusunuyorum Smile
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 5:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İsminizi bilmediğim için hitap edemiyorum kusura bakmayın, bugün içerisinde ordaydım zaten fakültenizi de gezdim. Birdahaki gelişmde tanışırız umarım. Gözlem yapmaya çalıştım kendimce kısa bir süre. Aslında kafamda bazı sorulara cevap aradım, sizde yardımcı olursunuz belki. randevu sisteminiz yok sanırım siz mi randevu veriyorsunuz hastalara yoksa onlar mı sekreterden veya sistemden randevu alıyor?, öğrenciler ve hastaların yoğunluğunda kim asistan seçemedim, yaşı büyük bir hekim (hoca) da göremedim, hocalarınız tarafından eğitim alabiliyormusunuz? Veya ders görüyormusunuz?, yoksa adsm usulu mü çalışıyorsunuz? Aslında öğrenmek istediğim şey tam olarak şu; hatayı yazmayı düşünüyoruz diyelim, biz oraya uzmanlık öğrencisi olarak geldiğimizde kendimizi gerçekten geliştirebilecekmiyiz yoksa 3-4 senelik adsm ye atanmış sözleşmeli hekimden farkımız kalmayacak mı? Veya siz burda kendinizi belirtmişsiniz protezdeyim diye,acaba kötü bişey yazmayım hocalarımın kulağına gidebilir endişesi taşıyormusunuz? Gelelim üniversite çevresine; gezilecek yer yokdan kastım ;dışarı çıktığınızda yürüyüş yaparken bile 2 mağaza görmek nezih bir ortam görmek istersiniz kriter de yok aslında ama ben göremedim.geçen yıl da gelmiştim ama hiçbir değişiklik yok üni çevresinde inşaat vardı hastanenin önünde o bile olduğu gibi duruyor:) yemek yiyecek doğru düzgün temiz yer bile yok o kadar yer içinde. O kadar öğrencinin olduğu yerde burger kfc starbucks özsüt gibi ünlü markalardan bir iki tane bile olsa can katardı oraya. Köfteci ali, pideci mahmut, kahveci osmanla orda gezecek vakit geçirecek ortam yaratmak özellikle büyük şehirden gelenler için çok zor olacaktır. Siz çıkıp üniversite etrafında zaman geçiriyormusunuz ? Geçirebliyorsanız nerelere gidiyorsunuz , mesai sonrası akşamları gidilebilecek yürüyüş yapılabilecek bir ortama sahip mi orası. ? Varsa eğer ben göremedim, kuzenime de söylerim en azından ,sıkıntıdan patlamak üzere çocuk tek aktiviteleri halısaha ve batak olmuşSmile
Başa dön
aries
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yok Smile
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Oca 13, 2017 5:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aries yazmış:
Yok Smile

Smile
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 4:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İstanbul Taksimdeki kadar çok Suriyeli yok bence Antakyada. vardı azaldı. (Hatay'ı beğenmeyip gitmişler sosyal hayat yok diye...)
trip advisor'a göre Hatay'da 46 otel 40 gezilecek yer 218 tane restoran varmış.
foursquare de 60 dan fazla puanı 8.5 üzeri yer var ama ağırlıklı gastronomi, içkili mekan da var. çok boş bir yer değil hani. şu ana kadar asistan grubumuz içinde gezmeye tozmaya düşkün kimse çıkmadı ki bizi de *****üren olmadıSmile bi ara antebe gastronomi turu düzenlemişlerdi.

tutucu bir yer değil ne şehir, ne üniversite civarı. Küçük bir yere göre iyi bence. antakyayı iyi bilen bir antakyalıyla gezmek lazım. batağa değil de pis7liye çağırıyoruz aries bey gelmiyor. yok spor yapıcam yok şu yok bu. öğlen batağa gitmeyi biliyor bazısıSmile
Bomba kompleksi olan antep hatay istanbul izmir kayseri diyarbakır ankara vs gibi pek çok şehri yazmasın... Türkiye gerçeği maalesef...

Özsüt varmış kapanmışSmile özsüt pahalı ve hizmeti (bu şube için konuşuyorum) yetersiz bulunmuş bu nedenle kapatılmış ama özsüte ihtiyaç yok ki en kral tatlıları antakyalılar kendi evdelerinde yapıyorlar. yıllar önce özsütte 8 tl ye bir bardak portakal suyu içmiştim. 7 kg portakal parasıydı o dönem. Narenciye başkentinde özsüt 8 tl ye portakal suyu satabilir mi? Dışardan bilmedikleri eti yemiyor hataylı. kendi sütü kaymağını peynirini çoğu kendi yapıyor. künefesini kendi yapıyor halk. Starbucks var illa marka franchise isteniyorsa avmlerin birinde... üniversite çevresinde yok. Açmayı çok düşündüm hatta. Burda starbucks olsa ne iş yapar.. biz de çok dedik de, arazi çok değerli işletme kiraları yüksek malum starbucks'ın franchise bedeli de yüksek... hatay bi de yarın öbür gün kanton mu olur şehir devleti mi olur, bilinmez dedik vaz geçtik.

Burger ve mac de avmlerde mevcut ancak hatayda bunlardan yemek çok gereksiz hakkaten Hatay mutfağını, Antep mutfağını tattıktan sonra mac yenir mi yaw:)
üniversitenin içinde kendi sosyal tesisi/ çarşısı var.
büyük şehirlerle kıyaslamayın ama hatay'ı. puanı istanbula, izmire ankaraya yeten zaten sosyal hayat için oralara gitmeli. hatay'ı yazmayı düşünen kişinin üç aşağı beş yukarı yazabileceği şehirler van rize diyarbakır kayseri antep vs gibi daha perifer şehirler. bi antep değil mekan açısından doğru. ama akşam ezanı ile hayat biten bir şehirde değil baş harfi Kays...Smile
üniversite çevresinde üniversitenin dış duvarı boyunca bi kaç yer var. yetersiz olabilir ama dediğim gibi atlarsın aracına gidersin her yere. kültür sokakta mekanlar var klas yerler değil belki ama Antiochia waffle var. ara sıra ayarlayabilirsek oraya gidiyoruz. l'mesa var pzt salı canlı müzik var. şu an hoca olan bir asistan arkadaşımızın zamanında dansa gittiği yerler de var mesela (aries sen söyle:) )

Eğitime gelince diğer bölümler için bir şey diyemem, ilk mesajımda yazacağımı yazdım. Protezde vaka toplantıları yapmaya çalışan bir hocamız var her salı perio protez cerrahi toplanıyoruz implantoloji çerçevesinde ama bu da bir şey. onun dışında protezcilere birebir sormak lazım cad cam görmüşler mi? lamina yapıyorlar mı? bruxzir vs yeni teknolojileri görmüşler mi? Kongrelere katılım nasıl?
Cerrahide 3 sene boyunca hocamız vardı hocamızdan ders de aldık. Artık yok ama üç kişiyiz iliak greftleme yapıyoruz kalçayı da biz açıyoruz, le fort ve sagital split zaman alacak daha yapmadık. sarpe yapıyoruz. haftaya yetişkin hastada gecikmiş ddy greftliycez gene iliak. eklem cerrahisi yapmadık, tümör cerrahisine ibrahim hoca da girmemişti biz de bulaşmadık. ibrahim hoca'nın bayrağını taşıyoruz yapıyoruz geri kalanları. (hoca sıkıntısı var tabi hoca yok:P) periferde hiç bir üniversiteye çok idealist gitmeyin. türkiyede ilk 5te olan üniversiteler dışında hiç bir üniversiteye çok idealist hayallerle gitmeyin. hangisinde doğru dürüst hoca var araştırın. protezde de hoca işi karışık, kimin kulağına ne gidecek? kadro genç. kliniklerde hocalar var, yok değil. ama yeterli değil. endoda iki hoca var genç asistan gibi ikiside, ortodontide 3 hoca var hepsi genç, periodontolojide 4 hoca var hepsi genç, dönüşümlü hasta bakıyorlar. pedoda bir prof. var aynı zamanda dekan yard. olduğu için belli zamanlarda klinikte. öğrenciler de var derslere giriyorlar vs. tedavide şu an tek hoca var kısa sürede sayı ikiye çıkacak. çok pembe bir tablo çizmek istemiyorum gelip hüsrana uğramayın tabi de. gelip görün hakkaten herkesin ölçütü kendisi olmalı. kendini geliştirmek sizin elinizde, bol pratik yapacaksınız. teorik zayıf olabilir haklısınız. bazı bölüm var ( baş harfi pedo) adsm değil halk otobüsü yoğunluğunda hasta bakıyor. (500t Adeta)
randevu sistemi yok. biz kendimiz veriyoruz. kimi bölüm, sekretere verdiriyor. performans sistemi üniversitelerin hepsinde ister istemez adsm tarzı iş yapılmasına yol açacak. henüz bizim döner sermayemiz ayrılmadı ayrılınca olacağı o. bölüm hocasının yada dekanlığın duruşu belirleyici olur kimi hoca elinde kırbaç çalışın diye başınıza dikilecektir her yerde bu böyle. mkü tercih edecek kişi hacetteme mi yazsam yoksa mkü mü ikileminde olan kişi değil zaten.. Çok istediği ilgisi olan bir bölüm olacak illa X olsun ama kolay kolay iyi bir yerde gelmez diyip tekrar hazırlanmayacak, ne şehir ne üni önemli değil diyip gözü karartıp yazılacak bir yer. ikilemde kalırsın dicle tedavi mi hatay tedavi mi? dicle tedavi adsmlerin şahı dostum ne yazıcan? tabii ki hatay tedavi. van mı? çok soğuk ve uzak halbuki hatayda hava çok sıcak tamam mı yazarken kafa bu olmalıSmile erzurum -40 iken hatayda havanın 13 derece olması tamam sebepler bunlar:D ilk 100de olup hatayı yazanlar sadece ve sadece hataylılar adamlar çok bağlılar memleketlerine:) seçenekleri dar ve seçeceği yerler kırk katır mı kırk satır mı arasında gidip gelenlere yazdıklarım beyler izmir yazacaktım yazdıklarını okudum şimdi alsancakta olacaktım diyip beni kahretmeyin.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 5:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Berk bey helal valla ne var ne yok yazmışsınız. Söylediklerimiz aynı kapıya çıkıyor sonuç olarak. Sizin orda gördüğüm kadarıyla eğitim yok bildiğin adsm. Çoğu yer aslında adsm gibi ama bu çoğu yerde eğitime de önem veriliyor. Ben diyarbakır mezunuyum aldığımız eğitimin mükemmel olduğuna inanıyorum. Gerçekten diş hekimi olarak mezun olduk, ha gel gelelim hatay mı diyarbakır mı derseniz bende hatay derim o da şu anda diyarbakırdaki yaşam koşulları benim mezun olduğum yıllardaki gibi değildir sanırım.Yaşam şartları vs. Ama şu gerçek değişmez gözümde üniversite çevresi ve yaşam şartları ayrıca ünideki uzmanlık eğitimini göz önüne alırsak hatayın iç açıcı bir yer olduğuna inanmıyorum. Muhtemelen sizin ordaki çoğu asistan bile hatayı sadece soğuk sıkıntılı illerle kıyaslayabilir diye düşünüyorum. O da sadece havanın soğuk olması dışardaki yaşam şartları nedeniyle. Ama herşeye rağmen teşekkürler yazınız için ilginiz için. İnşallah herkes için hayırlsısı olur.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 6:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Son bir şey daha; üni içinde çarşı var demişsiniz ama açıkçası şaşırdım. Hani bir kaç atm , tostçu filan gördüm üni girişinde ama orası değildir sanırım Smile ayrıca bu özsüt tarzı mekanlar konusunu çok uzatmamakla birlikte hangi yerde hangi şehirde hangi ortamda olursa olsun mutlaka yerin kalitesini arttıran gidip 6-7 lira da olsa arkadaşınla oturup bi kahve içeceğin ortam yaratan yerlerdir diye düşünüyorum. Evde yapılan tatlılar künefeciler yakalıyamaz böyle standartları, çekemez insanları. İnşallah açarsınız o tarz bir yer sizin oraya Smile antepe yakın olmasına rağmen malesef hatayı gözümde sadece mecburiyetten ( artık hiç bir yer olmuyorsa bura olsun diye ) yazılacak yer olarak görüyorum ben. Ha ben geldim bizzat gördüm üniversiteyi poliklinikleri hiç beğenmediğim için böyle şahsi fikrimi söylüyorum.Ama başkası gider görür ben beğendim der veya beğenmedim der kişiden kişiye değişir. Yazacak kişilere tavsiye olarak mutlaka gidip yerinde görmeleri...
Başa dön
aries
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslinda daha cevap yazmicaktim ama su an Berk'in yazisina saygimdan saat 23.17de bi balik restorantinda(yapcak bisey yok diyodunuz ama var 😃) soframdan yaziyorum ben daha 1 yilini bitirmemis bi asistanim arkadaslarimdan biri benimle ayni sinavda bezmialeme proteze girdi ve adsmde calisir gibi calistiginda sikayetci ben bu sure icinde 1 obturator sayisini bilmedigim kadar full porselen ve hassas baglantili protez vakasi yaptim iki yurtdisi kongresine gittim bir vakami poster olarak sundum egitim acisindan buyuk universitelerden cok daha ii konumda oldugumuzu dusunuyorum bence uzmanlik egitimi insanin kendisine ne katmak istedigiyle alakali bisey kucuk universitelerin avantajlari ve dezavantalari var o yuzden bos bir muhabbet donuyor gibi geliyor bana bu yaptigimiz cunku Berk ilk yazisinda herseyi yeterince aciklamis burasi Hatay londra veya istanbul degil bazi imkanlar kisitli ama hala Türkiyenin gordugum pek cok sehrinden guzel bir memleket Smile
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 7:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ariea kardeş, bende ortam masasından yazıyorum sırf bilmeden yazacak olan varsa hata yapmadan önce fikir sahibi olsun diye. Full porselen hassas tutuculu protez yaptım diyorsunda protez bölümünde haliyle yapacağınız işler bunlar.cerrahi de diş çekiyoruz gibi oldu yorumun. Adsm den farklı yaptığınız iş varmı? Bunları da yapmassanız ne yapcaksınız başka? Uzmanlığını bitirip dışarı çıktığında gerçekten uzamanım diyebilmen için farkındalığın olmalı.Şu an ülkemiz yeni teknolojilere yeniliklere gidiyor gittiğin kongrelerden bilirsin. Cad cam var mı sizin orda bilmiyorum, ha varsa önümü ilikler saygı duyarım. Lamina yapıyormusunuz bilmiyorum? Yapıyorsanız yine saygı duyarım. Eklem problemleri ile ilgileniyormusunuz bilmiyorum? İlgileniyorsanız vaka araştırıyorsanız saygı duyarım. Ha yanlış anlamayın her türlü fakültenize bölümünüze saygım var. Ama bunlar şu anda uzman olsanızda olmasanızda piyasada ayrıcalık yaratacağınız işler protez alanında. Benim sizin orası en kötü diye bir iddaam olmadı. Elbette malesef daha zor şartları olan daha az eğitim alınan fakülteler de vardır yok demiyorum. Burda sizin orası şurdan daha iyi şurdan daha kötü demek te değil amacım. Sizin ordaki hatrısayılır eksiklikleri yazmak. Bunu bizzat gezerek görerek emin bir şekilde söylüyorum. Açıkçası özel üniversite olsa sizin orası derim ki maddi sebeplerden dolayı iyi yanlarını vurgulamaya çalışıyorlar, özel olmamasına rağmen, sizi insanların orayı yazması veya yazmaması uzaktan yakından etkilemeyecek olmasına rağmen neden övmeye çalıştığını da anlamadım.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 7:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ariea kardeş, bende ortam masasından yazıyorum sırf bilmeden yazacak olan varsa hata yapmadan önce fikir sahibi olsun diye. Öncelikle hatay şehri için elbetteki şüphesiz güzel memleket. Sen bölümünle alakalı birsürü full porselen, hassas tutuculu protez yaptım diyorsunda protez bölümünde haliyle yapacağınız işler bunlar.cerrahi de diş çekiyoruz gibi oldu yorumun. Adsm den farklı yaptığınız iş varmı önemli olan bu? Bunları da yapmassanız ne yapcaksınız başka protezde? Uzmanlığını bitirip dışarı çıktığında gerçekten uzamanım diyebilmen için farkındalığın olmalı.Şu an ülkemiz yeni teknolojilere yeniliklere gidiyor gittiğin kongrelerden bilirsin. Cad cam var mı sizin orda bilmiyorum, ha varsa önümü ilikler saygı duyarım. Lamina yapıyormusunuz bilmiyorum? Yapıyorsanız yine saygı duyarım. Eklem problemleri ile ilgileniyormusunuz bilmiyorum? İlgileniyorsanız vaka araştırıyorsanız saygı duyarım. Ha yanlış anlamayın her türlü fakültenize bölümünüze saygım var. Ama bunlar şu anda uzman olsanızda olmasanızda piyasada ayrıcalık yaratacağınız işler protez alanında. Benim en kötü sizin orası diye bir iddaam olmadı olamazda. Elbette malesef daha zor şartları olan daha az eğitim alınan fakülteler de vardır, yok demiyorum. Burda sizin orası şurdan daha iyi şurdan daha kötü demek te değil amacım. Sizin ordaki hatrısayılır eksiklikleri yazmak. Bunu bizzat gezerek görerek emin bir şekilde söylüyorum. Açıkçası özel üniversite olsa sizin orası derim ki maddi sebeplerden dolayı iyi yanlarını vurgulamaya çalışıyorlar, özel olmamasına rağmen, sizi insanların orayı yazması veya yazmaması uzaktan yakından etkilemeyecek olmasına rağmen neden övmeye çalıştığını da anlamadım. Sanırım çok seviyorsun yerini allah daim etsin.
Başa dön
aries
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 12:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

😂😂😂 sen yenisin galiba 😂😂😂😂😂😂😂
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 15, 2017 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben mi yeniyim😂😂 12 çıkışlıyım 2,5 yıldır adsm deyim. Uzman değilim ama günde ortalama 2-3 protez 6-7 mdsk yapıyorum tabi bunların yanında dolguları filan yazmıyorum. Ama sen biraz toysun sanırım protez bölümünde protez yapıyorum diye övündüğüne göre 😂😂😂
Başa dön
aries
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 16, 2017 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende 2012 mezunuyum 5. Sinifta nobet tutmaya basladim 1yil devlette yarim donemde özelde iki tane buyuk klinikte hasta baktim bu sure icinde ogrendigim en onemli sey bi gunde kac is yaptigin degil nasil is yaptigin oldu devlette gelen ihale islerini gorunce hastanede protez yapmayi biraktim su an hala neden ergen gibi seninle sunu yaptim bunu yaptim diye tartistigimi dusunuyorum bi yandan ama sen daha toysun demeden once ogrenmen gereken pek cok sey oldugunu gordugum icin yaziyorum mesela hem adsm gibi calismak diye universiteleri asagliyorsun hemde 2.5 yildir adsmde calisiyorum diye kendini deneyimli goruyorsun ,uzman olmadigim halde adsmde soyle boyle yapiyorum diye kendince hava atiyorsun...
Ben protez bolumunde protez yapiyorum diye ovunmuyorum burda biz bu isleride yapiyoruz diyorum fakultenin cadcami yok ama gayet donanimli bir labratuarimiz var ve istersen tasarim uretim her asamada oraya gidip olaya mudahil olabiliyorsun tabi oyle bir istegin varsa
Basliga bakiyoruz mku dis hekimligi buraya kadro acilmis illaki birileri gelecek kimseyi cekmeye reklam yapmaya calismiyoruz olani oldugu gibi anlatmaya calisiyoruz sonucta bizde bu sinava girdik sonra kafamizdaki sorulari kimseye soramadik o yuzden elimizden geldigi kadar yardim etmeye calisiyoruz Berk gayet guzel bicimde iyisini kotusunu yazmis ozelden mesaj atan arkadaslarin mesajlarini gordugumuz zaman cvp yaziyoruz sen iki gun gordugunle burasi hakkinda ahkam kesme hakkini kendinde goruyorsun gorusune saygi duyarim burayi begenmeyebilirsin zaten umarim hicbir tercihine yazmazsin cunku bu kadar begenmedigin bir yerde mumkun degil mutlu olmazsin
Başa dön
Dugmeburun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 16, 2017 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aries ve berkturgay'a katılıyorum. Her sorulan soruya itinayla cevap veriyorlar ve ellerinden geldiğinceyardımcı oluyorlar. Kimse okulunu övmüyor ya da pazarlamaya çalışmıyor. Aksine eksik yanlarını da defalarca vurguluyorlar. Ha inanırsın inanmazsın o senin bileceğin iş. Ama burda birilerini bilgilendirmeye çalışan insanlarla tartışıp onları bu foruma küstürmeyin. Zaten buraya yazan bi avuç asistan var, onlar kalsın bari.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 16, 2017 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ergen arkadaş ben sana bu cevabi saygimdan filan yazmiyorum. Birincisi ben adsm den üniversiteleri aşağılamadım. Yazdiklarimi oku once. Öyle bişey olsa bu sınava hazırlanmazdım. Algılaman bu şekildeyse yapacak bişey yok. İkincisi adsm de aldığımız ölçüler izmire gidiyor dolayısıyla olaya karışma gibi bi muhabbet olamaz burda. Hatta gelen işlerin çoğu da rpt olur... Ha bunun sebebi bizmiyiz yoksa başkaları mı sen uzman protezci olarak daha iyi bilirsin.Bizde sizin gibi disi kesip olcu aliyoruz...birde tutmuş uzmanlık yaptığın halde adsm den hava attığımı düşünüyorsun.Yazık...Surda konusmanin ortasina kafana gore girmis olmana ragmen orda asistansin diye sana adam akıllı soru sorduk şu var mı bu var mı diye , hani gezmemize rağmen görmemiş olabiliriz sonucta..Senin verdiğin cevap öve öve bitiremeden bizim burda protez yapıyoruz poster yapıyoruz sunu yapiyoruz bunu yapiyoruz oldu. İnsan yazacağı yeri yaşayacağı yeri uzmanlık yapacağı bölümün olanaklarını bilerek gelmek ister iyisiyle kotusuyle.Reklam yapmanin anlami yok. Senin su yazdiklarina guvenerek tercih yapacak insanin mebali senin boynunda.. Kusursuz yer mi var sanki illa eksigi olacak fakultenin bende bu gorduklerimi acik acik adam gibi yaziyorum.Yazdiklarimin her kelimesinin arkasindayim. Madem çok yardımseversin berk bey gibi açık açık yaz bu var bu yok diye. Üstüne birde sen yenisin yazıyorsun. Ne alaka yazdın ne mantıkla yazdın bilmiyorum ama bir daha asagilayici alayci bir cevap yazacak olursan cevabini burdan yazmam bilmis ol .Hadi sana iyi gunler uzman adayi.
Başa dön
dtonurrr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 16, 2017 10:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dugmeburun yazmış:
Aries ve berkturgay'a katılıyorum. Her sorulan soruya itinayla cevap veriyorlar ve ellerinden geldiğinceyardımcı oluyorlar. Kimse okulunu övmüyor ya da pazarlamaya çalışmıyor. Aksine eksik yanlarını da defalarca vurguluyorlar. Ha inanırsın inanmazsın o senin bileceğin iş. Ama burda birilerini bilgilendirmeye çalışan insanlarla tartışıp onları bu foruma küstürmeyin. Zaten buraya yazan bi avuç asistan var, onlar kalsın bari.

sen isine bak genc arkadas..kimse burda hatir gonul icin veya zorla durmaz...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız