Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - İnönü Üniversitesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

İnönü Üniversitesi

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtmadur
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:10 pm    Mesaj konusu: İnönü Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

Lütfen bölümler hakkında ortamı hocaları vs bilgi verebilirmisiniz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtgkc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 08, 2017 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güncel
Başa dön
akifmaytalman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 09, 2017 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

up
Başa dön
circumvallate
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 17, 2017 5:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

up
Başa dön
sveLto
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2017 7:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fakülte ve şehir hakkında bilgi verebilecek yokmu?
Başa dön
dt4444
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 3:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hangi bölümü yazmayı düşünüyorsunuz ona göre konuşmak lazım
Başa dön
akifmaytalman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnönü cerrahiyle ilgili kapsamlı bilgi alabilir miyim ??
Başa dön
denti2c
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 4:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo hakkında bilgi almak istiyrm bende
Başa dön
akifmaytalman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 4:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle fetöden dolayı hocarın yarısı gitti. Ozellikle akademik ve klinik yönü olan hocalar ve anabilim dalı başkanları gitti. O yüzden şuan eğitim ve uygulama kısmı genel olarak kötü. Hastane adsmden daha yoğun çalışıyor. Her bölüm hasta eritme üzerine çalışıp döner almak için uğraşıyor. Bu yüzden çok yoğun hasta baskısı var hocalar tarafından.her bölümün bir yarım günü seminer günüdür. Çeviri,sunum yaparsınız. Yani hem yoğun hasta bakma hem de çeviri yaptırılır.
Protezde 1 prof ve 1 doc var . hasta yoğunluğu var. İş yükü fazla. Eğitim pek yok. Öğrenme durumunuz yok. Hastalar estetik uyg için ekstra para vermek istemediğinden sorun yaşarsınız lamina hastası için. İmplant yapıldığından implant üstü için bile hasta sıra bekliyebilir. Çeviri ve ders anlatırsınız. Hocalar hasta alın demez.
Perioda iki hoca var karı koca. Doc ve yard doc. Bir de yard.doc var. Toplam 3 hoca. Basit eksizyon bile yaptırmazlar. Anca akşama kadar detertraj. Ameliyatları doc yapar ve kıdeminize göre asiste edersiniz. Ki orda da uygulama ihtimaliniz yok. Hocalar fazla implant alır fakat öğretmez . Uzmanlığı detertraj üzerine bitirebilirsiniz. Yoğun hasta bakılır.
Cerrahide 3 hoca var. 1 doc ki yeni oldu. 2 de yard doc var. Maling bölümdür. İş yükü çok fazla. Klinik çekimleri. Ameliyat hastaları. Engelli genel anestezi hastaları. Acil rotasyonu. Ortoyla çok aktiflerdi. Fakat ortoda hoca kalmadığından şuan o süreç bitti şuan pasif maksillofasial. Serviste yatan hasta takip edilir. Gece nöbeti alırsınız. Fakültenin tek nöbete kalan adamlarıdır ki bu ağır bir yük diş hek için. Fakültenin en ağır bölümüdür. Ama bitirince sadece gömük çekmemiş olursunuz. Hocaları sert. Sunumları zor geçer. Prof vardı eski dekan. Kimse sevmezdi. Kliniğe geri dönünce asistanlara baya yüklendi . şuan açıkta ama geri döner diye düşünüyrm.
Radyoda 2 yard doc vardı. Fakültenin en naif bölümü. Hasta girdisi fazla olduğundan sürekli muayene olur.radyolojik olarak donanımlı.tomo vardı. Ama uzman alımı yok. Zaten hepsi doktoralı. Çok üzerinde durmuyrm.
Pedoda 1 yard doc kaldı. Bir de doğum izninden dönen var. İş yükü çok fazladır. Hem hasta alırlar hem de hocaların araştırmalarını yaparlar. Fetöden 3 hocaları gitti. İş yükü daha da arttı. Genel anestezi imkanı vardır. Çeviri yükü vardır ekstradan.
Ortodaki tüm hocalar fetöden gitti. Çok aktif bölümdü şuan hiç iş yapamıyorlar. Kıdemlileri olsa da hocasız olmuyor. Yeni 3 yard doc kadrosu açıldı. Ama onların eski hocalar gibi olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Eskiden maksillofasial uygulamaların artık edkisi kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Gelenler anca akademik ilerlemek isteyecektir. İşler iyi değil orto in. Bence yazmayın. Son duslular bu süre boyunca ilerleyemedi bir yıl boşa gitti.
Endoda 1 doc ve 1 yard doc var. Hasta yoğunluğu çok fazla. Sürekli hasta alırsınız. Sunum ve ders anlatımı yaparlar. Akademik ortamı ortalama düzeyde diyebilirim. Sürekli yayın tararlar. İlk altı ay el aleti sonra rotary uygulanır .
Tedavide 2 yard doc var. Çok yoğun hasta bakılır. Estetik uygulama imkanınız yok gibi. Kendi çabanızla yürür işler. Adsmden çok daha yoğun şekilde çalışılır. Hocalar bişey öğretmez. Gelecek planlaması yapacağınız bölüm değil.

Not1; fakülte tamamen siyasetin içinde o yüzden bölümler arasında sorunlar var.
Not 2; döner türkiyede alabileceğiniz en iyi miktardır. Çalışan kazanır sistemi var. Çalışan arkadaşlar 3500 kadar alır. Ama ortalama ile yaklaşık 2 bin alırsınız dönem içinde.tabi yaz ve dönem aralarında 500-600 arası alınır max.
Not3; eğitim durumu kötü bir üni. çok hasta alırsınız. Kendi çabanızla öğrenirsiniz diyebilirim.
Not4; sunum seminer çeviri işlerini siz yaparsınız.. Öyle dus dersi falan hikaye..
diye bir arkadaştan bilgi aldım haberiniz olsun.
Başa dön
dt4444
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akifmaytalman yazmış:
Öncelikle fetöden dolayı hocarın yarısı gitti. Ozellikle akademik ve klinik yönü olan hocalar ve anabilim dalı başkanları gitti. O yüzden şuan eğitim ve uygulama kısmı genel olarak kötü. Hastane adsmden daha yoğun çalışıyor. Her bölüm hasta eritme üzerine çalışıp döner almak için uğraşıyor. Bu yüzden çok yoğun hasta baskısı var hocalar tarafından.her bölümün bir yarım günü seminer günüdür. Çeviri,sunum yaparsınız. Yani hem yoğun hasta bakma hem de çeviri yaptırılır.
Protezde 1 prof ve 1 doc var . hasta yoğunluğu var. İş yükü fazla. Eğitim pek yok. Öğrenme durumunuz yok. Hastalar estetik uyg için ekstra para vermek istemediğinden sorun yaşarsınız lamina hastası için. İmplant yapıldığından implant üstü için bile hasta sıra bekliyebilir. Çeviri ve ders anlatırsınız. Hocalar hasta alın demez.
Perioda iki hoca var karı koca. Doc ve yard doc. Bir de yard.doc var. Toplam 3 hoca. Basit eksizyon bile yaptırmazlar. Anca akşama kadar detertraj. Ameliyatları doc yapar ve kıdeminize göre asiste edersiniz. Ki orda da uygulama ihtimaliniz yok. Hocalar fazla implant alır fakat öğretmez . Uzmanlığı detertraj üzerine bitirebilirsiniz. Yoğun hasta bakılır.
Cerrahide 3 hoca var. 1 doc ki yeni oldu. 2 de yard doc var. Maling bölümdür. İş yükü çok fazla. Klinik çekimleri. Ameliyat hastaları. Engelli genel anestezi hastaları. Acil rotasyonu. Ortoyla çok aktiflerdi. Fakat ortoda hoca kalmadığından şuan o süreç bitti şuan pasif maksillofasial. Serviste yatan hasta takip edilir. Gece nöbeti alırsınız. Fakültenin tek nöbete kalan adamlarıdır ki bu ağır bir yük diş hek için. Fakültenin en ağır bölümüdür. Ama bitirince sadece gömük çekmemiş olursunuz. Hocaları sert. Sunumları zor geçer. Prof vardı eski dekan. Kimse sevmezdi. Kliniğe geri dönünce asistanlara baya yüklendi . şuan açıkta ama geri döner diye düşünüyrm.
Radyoda 2 yard doc vardı. Fakültenin en naif bölümü. Hasta girdisi fazla olduğundan sürekli muayene olur.radyolojik olarak donanımlı.tomo vardı. Ama uzman alımı yok. Zaten hepsi doktoralı. Çok üzerinde durmuyrm.
Pedoda 1 yard doc kaldı. Bir de doğum izninden dönen var. İş yükü çok fazladır. Hem hasta alırlar hem de hocaların araştırmalarını yaparlar. Fetöden 3 hocaları gitti. İş yükü daha da arttı. Genel anestezi imkanı vardır. Çeviri yükü vardır ekstradan.
Ortodaki tüm hocalar fetöden gitti. Çok aktif bölümdü şuan hiç iş yapamıyorlar. Kıdemlileri olsa da hocasız olmuyor. Yeni 3 yard doc kadrosu açıldı. Ama onların eski hocalar gibi olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Eskiden maksillofasial uygulamaların artık edkisi kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Gelenler anca akademik ilerlemek isteyecektir. İşler iyi değil orto in. Bence yazmayın. Son duslular bu süre boyunca ilerleyemedi bir yıl boşa gitti.
Endoda 1 doc ve 1 yard doc var. Hasta yoğunluğu çok fazla. Sürekli hasta alırsınız. Sunum ve ders anlatımı yaparlar. Akademik ortamı ortalama düzeyde diyebilirim. Sürekli yayın tararlar. İlk altı ay el aleti sonra rotary uygulanır .
Tedavide 2 yard doc var. Çok yoğun hasta bakılır. Estetik uygulama imkanınız yok gibi. Kendi çabanızla yürür işler. Adsmden çok daha yoğun şekilde çalışılır. Hocalar bişey öğretmez. Gelecek planlaması yapacağınız bölüm değil.

Not 2; döner türkiyede alabileceğiniz en iyi miktardır. Çalışan kazanır sistemi var. Çalışan arkadaşlar 3500 kadar alır. Ama ortalama ile yaklaşık 2 bin alırsınız dönem içinde.tabi yaz ve dönem aralarında 500-600 arası alınır max.
Not3; eğitim durumu kötü bir üni. çok hasta alırsınız. Kendi çabanızla öğrenirsiniz diyebilirim.
Not4; sunum seminer çeviri işlerini siz yaparsınız.. Öyle dus dersi falan hikaye..
Arkadaş kimden bilgi aldıysa gayet doğru almış ben de oranın öğrencisiydim tabi öğrenci farklı asistan farklı olabiliyor onlar hocayla daha çok muhataplar ama öğrendikleriniz doğru bilgiler
Başa dön
dent5719
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 5:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrahi bölümdeki asistan arkadaşım gayet memnundu.Hacettepeye gidin isterseniz dinazorlarla mutlu seneler.
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 5:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akifmaytalman yazmış:

Bunu kim yazdi cok merak ettim, kendisi gicik olmus sanirim fazla kötü konusmus ben bu sene mezun oldum haklı oldugu yerler olmasina ragmen sadece kotulemek icin yazilmis. Tedavide estetik uygulama yok diyo mesela ben ogrenciyken bile amelogenezisli hastada estetik calistim anterioru bastan yarattim. Cerrahide nobete kalirsiniz demis tek bigun ortognatik 2gun pedo ve tedavi hastalari icin genel yapilir. Cogu ayni gun taburcu edilir sorun yok ise, ortognatik de nobet tutulur kendi servisi(en az 20 yataklı) hemsireleri var oyle agir degil gece kontrol icin oradasin adsm nobeti gibi degil yani. Oralde doktorali asistan yok suan uzman 1 tane alinack pek bilgi sahibi değil bence anlatan kisi. Vs vs arkadas sadece kotulemek amacli yazmis bence, o kadar kotu degil. Yeni mezunum bende cok çektim ama heryerde ogrenci cok cekiyor biraz objektif olmak lazim.

Birseyde daha eklmek istedim, perio da da kideme gore asiste edersiniz denmis, ben ve grubumdaki herkes sinus lifting ve implant asiste ettik ve asiste ederken aktiftik. Ogrencilikten bahsediyorum. Ulkenin en iyi okulu demiyorum dus icin ancak biraz bilgi sahibi olmak lazim. Butun perio asistanlarini taniyorum hepsi cok memnun ve mutlular. Hacettepeye de gitsen gel sana ogretcem diyen hoca mi.bekliyosun sen isteyip aktif olmadiktan sonra kimse pesinden koşmaz.
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 6:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gercekten inonu yazacaklar bana mesaj atabilirler. Iyi ve kotu heryonuyle anlatirim. Her duydugunuza inanmayın arkadaslar.
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim ilk tercihim inönü hocam asistanlarla konuştum çok mutluluşardı yazacağım bölümde tabi ki hacettepe ankara değil ama büyün periferler böyle
Başa dön
denti2c
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 8:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Size mesaj attım hocam
Başa dön
akifmaytalman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar ben bana gelen yazıyı direk attım buraya benim de bir fikrim yok zaten innü ile ilgili.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2017 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akifmaytalman yazmış:
arkadaşlar ben bana gelen yazıyı direk attım buraya benim de bir fikrim yok zaten innü ile ilgili.

Zabıtaya rüşvet veren bilo vardı para versen dögiyler vermesen dögiyler diye. Senin de o hesap bilgi versen dögiyler vermesen dögiyler
Başa dön
alidemir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 20, 2017 1:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazılanlar doğrudur arkadaşlar. Tedavi bölümünde asistanım. Sorusu olan arkadaşlar bana özelden mesaj atabilirler. Öğrenci arkadaşlar işin klinik yönü ve hasta uygulamasındalar. Asistanlık sadece klinikte hasta bakma işi değil malesef. Uygulama ve donanım imkanları, vaka durumu,sunum,dersler, yoğunluk,maaş,hocalar ve hoca-asistan ilişkisi çok kapsamlı düşünülecek şeyler.
Başa dön
totoro
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 20, 2017 3:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ali hocam , size özel mesaj gönderemedim. Rica etsem tedavi ve radyoloji ile ilgili daha detaylı bilgi verir misiniz? iki bölümde yoğun mudur?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız