Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 8:52 am    Mesaj konusu: DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI Alıntıyla Cevap Gönder

biz dus ile yerleşebilmek için bi tarafımızı yırtarken, bazı üniversitelerin ısrarla doktoralı alım yapmasına karşı artık sesimizi duyurmanın zamanı geldi. Bunun için şimdiden bişeyler yapabilmeliyiz ki 2017 ve sonrası için açılacak kontenjanlar Lehimize olsun. Sosyal medya olsun, gerekli yerlere dilekçeler, şikayetler ilgili makamlara bildirimler vs. yaparak sesimizi duyurabiliriz. Başka fikirleri ve destekleri olan arkadaşlar , bu başlıkta neler yapabilir ile ilgili yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Bunun için bir kaç kişinin elini taşın altına koyması kesinlikle yetmez, bu doğrulduta aynı şeyleri düşünüyorsanız sizin de birşeyler yapması gerekir.

https://www.change.org/p/di%C5%9F-hekimleri-di%C5%9F-hekimli%C4%9Fi-doktora-alimlari-durdurulsun-dus-kontenjanlar%C4%B1-artt%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n?recruiter=29050972&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

En son erenu89 tarafından Çrş Şub 22, 2017 8:19 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
aknc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 6:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kesınlıkle katılıyorum toplu hareket etmelıyız
Başa dön
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 8:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ilk adımı attım, kampanyayı imazalayıp paylaşalım lüften
Başa dön
Dtcanan35
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinliklee katiliyorum.gecen yil neredeyse dus alimi kadar doktora alimi oldu bazi universitelerde.ortodonti gibi bi cok kisinin istedigi bolumde dusla hic ogrenci almamasina ragmen doktorayla ikiser ucer ogrenci alan universiteler oldu.bu ortak sorunumuzu toplu hareket ederek gec olmadan durdurmaya calismaliyiz.kontenjanlar aciklandiktan sonra cok gec oluyorr..
Başa dön
canze
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 11:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtcanan35 yazmış:
Kesinliklee katiliyorum.gecen yil neredeyse dus alimi kadar doktora alimi oldu bazi universitelerde.ortodonti gibi bi cok kisinin istedigi bolumde dusla hic ogrenci almamasina ragmen doktorayla ikiser ucer ogrenci alan universiteler oldu.bu ortak sorunumuzu toplu hareket ederek gec olmadan durdurmaya calismaliyiz.kontenjanlar aciklandiktan sonra cok gec oluyorr..

Buna çare bulunabilecegini pek sanmıyorum. Bazı bölümler hala dus'u önemsemiyor. Doktora'nın kıymetli ve bilimsel degeri oldugunu filan düsünüyorlar sanırım. Zor degisir bu düzen malesef..
Başa dön
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 22, 2017 11:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İki başlı bir sistem bu, tıp hekimlerine böyle bir şey yapılsa ortalık ayağa kalkar, biz kanıksadığımız için devran böyle gider diye düşünüyoruz. Kampanyayı olabildiğince paylaşalım, Twitter'dan ve haber sitelerinden sesimizi duyurmaya çalışalım, ucundan gündeme gelse gerisi gelir, sn ve Yök bu konuda muhataplarımız olacak kurumlar, bu kurumlarla gerekli diyaloğa girelim. Biz binlerce kişi kısıtlı kontenjana girmek için yarışıp dururken, rahat şekilde hala doktora alımları olması bence sadece benim değil herkesin canını sıkıyordur.
Başa dön
canze
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 2:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

erenu89 yazmış:
İki başlı bir sistem bu, tıp hekimlerine böyle bir şey yapılsa ortalık ayağa kalkar, biz kanıksadığımız için devran böyle gider diye düşünüyoruz. Kampanyayı olabildiğince paylaşalım, Twitter'dan ve haber sitelerinden sesimizi duyurmaya çalışalım, ucundan gündeme gelse gerisi gelir, sn ve Yök bu konuda muhataplarımız olacak kurumlar, bu kurumlarla gerekli diyaloğa girelim. Biz binlerce kişi kısıtlı kontenjana girmek için yarışıp dururken, rahat şekilde hala doktora alımları olması bence sadece benim değil herkesin canını sıkıyordur.
kesinlikle berbat.. katılıyorum. insallah düzelme sıradı bu iki baslı sisteme gelir, insallah cok isterim.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla dusu kaldırırılar doktoraya elletmez bu namussuzlar. Ben onu geçtim keşke doktora bile olsa adil bir seçimle alınsa ne bilem ales yds bir de dus puanını topla ortalamayı al işte doktora diye direteceksen de..herşey torpil herşey adamına göre muamele mülakat adı altında .. kampanyamız doktorayı kaldırdan ziyade doktora kadrolarını kıs dusu arttır doktorada mülakatı kaldır adil seçim yap olsa belllkkii daha bi olabilitesi var. Ama zor bu işler zor
lifedt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşımız uğraşmış hadi imzalayalım hepiniz mi doktorayı bekliyosunuz 500 kisi okumus imza 38
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 8:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de imzaladım da türkiyedeki 25 bin dişhekimi mi kaç tane vardı hepsi imzalasa bile kim takar ki .. bildiğim kadarıyla avrupa falan doktorayı tanıyo dusu tanımıyor yani doktora daha değerli duruyo bizim iş yaş
xylitol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 5:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus u ne kadar eleştirsek de torpille yapılan alımları engelliyor en azından bir emek verirsek çalışırsak başarırız diye umut ediyoruz. Eğer doktora alımlarında torpil olmasaydı belki de mülakatla girmek daha adaletli olacaktı. Her şey o sınavdaki 2 saate bağlı olmayacaktı. Ama ne yazık ki bu adalet sağlanamadığı için böyle sınavlara muhtacız. Kampanyayı sonuna kadar destekliyorum.
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 6:20 pm    Mesaj konusu: Re: DOKTORA ALIMLARI DURDURULSUN KAMPANYASI Alıntıyla Cevap Gönder

erenu89 yazmış:
biz dus ile yerleşebilmek için bi tarafımızı yırtarken, bazı üniversitelerin ısrarla doktoralı alım yapmasına karşı artık sesimizi duyurmanın zamanı geldi. Bunun için şimdiden bişeyler yapabilmeliyiz ki 2017 ve sonrası için açılacak kontenjanlar Lehimize olsun. Sosyal medya olsun, gerekli yerlere dilekçeler, şikayetler ilgili makamlara bildirimler vs. yaparak sesimizi duyurabiliriz. Başka fikirleri ve destekleri olan arkadaşlar , bu başlıkta neler yapabilir ile ilgili yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Bunun için bir kaç kişinin elini taşın altına koyması kesinlikle yetmez, bu doğrulduta aynı şeyleri düşünüyorsanız sizin de birşeyler yapması gerekir.

https://www.change.org/p/di%C5%9F-hekimleri-di%C5%9F-hekimli%C4%9Fi-doktora-alimlari-durdurulsun-dus-kontenjanlar%C4%B1-artt%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n?recruiter=29050972&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

👏.Kesinlikle.Elimizden geleni yapalım. Ben doktoranın diretilmesindeki saçmalğı anlamıyorm zaten akademik anlamda. Biz diş hekimiyiz ve tus gibi oturmuş bi sistem var önümüzde örnek olarak. Uzmanlık eğitimi her açıdan 4 4 lük eğitimdir.Doktorlar uzmanlık boyunca milyon tane sınav veriyolar.Bizmkiler de uzmanlığı nasıl daha güzel hale getiririz nasıl daha kaliteli diş hekimi yetişrrz diceklerine doktora die tutturuyolar. Çünkü kendileri de öyle yetiştiler....Hekimliğe dar bi yerden bakıyolar.Bi alanda milyonlarca makale okuyup kendini geliştireblirsin ama 'doktor' olamazsın şahsi düşüncem. Uzmanlkla giden arkdşm doktoralılar bzm genel anlamda bildklerimize şaşıyolar dio altı üstü tedavide bu arkadaş...
Destek olalım bişeyler yapalım.Ben varım.
Başa dön
Dr_moe
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 23, 2017 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

A bu arada.Doktoranın kalkmasnın zor oldğunu düşünmüyorm.Bi kanuna bakar.Bi bakmşz dr rıza yeni yönetmelk die pylaşmış.Mümkün.Biz ne yapabiliriz o önemli.Doğru yolları izlememiz gerek sadece.
Başa dön
aknc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 24, 2017 2:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haydı destek...
Başa dön
xylitol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 28, 2017 9:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sadece 236 kişi mi destekledi bu zamana kadar. Bravo gerçekten
Başa dön
dtdtd
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Mar 02, 2017 4:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son dtdtd tarafından Prş Nis 13, 2017 4:21 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2017 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktoralılar kapılarına ortodonti uzmanı pedodonti uzmanı xxx uzmanı yazamadıktan, uzmanlık boyunca köle gibi her şeye evet demek zorunda olduktan sonra, senelerce maaşsız hoca kaprisi ve azarı yedikten sonra, birçoğu doktoraları biterken illallah edip mezun olduktan sonra bırakın doktorayla girsinler.
Ayrıca dus'un neresi ayırt edici arkadaşlar ya... o doktorayla giren insan belki sen dus birincisi bile olsan senden daha yetenekli daha başarılı olacak. Siz niye kendinizi sürekli doktora ile kıyaslıyorsunuz. Evet bence de dus gelmesi çok iyi oldu ama isteyen de doktorayla girer şahsen hiçbir şekilde umrumda değil. Sonuçta bu dus yarışında da hepimiz birer koyunuz ve asıl amaç dersaneleri zengin etmek Smile dersaneye gidemeyenin bile zor kazandığı bir sınav bu. Bazen verdiğiniz emek tek bir soru ile bile heba oluyor. Sen benden 5 sorucuk fazla yaptın diye ben ortoyu iyi bilsem bile ortoya giremiyorsam zaten bu sistemde adalet diye bir şey yoktur. O yüzden doktoraya yüklenmek gereksiz. Sen bir sene hayatından fedakarlık ediyorsun belki ama doktoraya giren 5-6 sene fedakarlık ediyor üstelik büyük mobbinge uğruyor. Sonra da kapısında uzman bile yazamıyor.. böyle şeylere odaklanacağınıza boşverin dersinizi çalışın ☺

En son licinia tarafından Cmt Nis 01, 2017 1:46 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
maymuns
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2017 9:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Torpille girip klinige ugramayip yata yata 4 sene doktora bitirip actigi klinikte isminin basina pedodonti doktoru yazanlari bir kenara birakip şöyle bir sey yazmak istedim. Gerçekten bazilari dus u yapamadiklari icin doktora dusunuyorlar ancak zor isler. Ayrica doktoralilar para almiyor köle gibi calisiyor algisindan uzaklasalim. Kadrolari varsa senin kadar para alirlar haberin olmaz. He o kadro 1senede gelir 3 senede gelir 1 ayda gelir o da torpilinin hacmine bagli tabisi. Bazi unilerde doktoralilarin cok fazla hasta bakmadiklari bazi gunler okula dahi gelmedikleri bir gercek. Cunku doktora sonuçta bu dis hekimliginde bile olsan. Doktora yapan 8 5 devlet memuru gibi calismaz sonuçta. Torpilim arti param olsa sirf o tabelaya bilmem ne doktoru yazmayi 1 2 sene vs emek verip sacma sapan bilgimi olcemeyen bi sinava girmeye tercih ederdim. Sonuc olarak dus varken tabiki doktora olmamalı.
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 01, 2017 1:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maymuns yazmış:
Torpille girip klinige ugramayip yata yata 4 sene doktora bitirip actigi klinikte isminin basina pedodonti doktoru yazanlari bir kenara birakip şöyle bir sey yazmak istedim. Gerçekten bazilari dus u yapamadiklari icin doktora dusunuyorlar ancak zor isler. Ayrica doktoralilar para almiyor köle gibi calisiyor algisindan uzaklasalim. Kadrolari varsa senin kadar para alirlar haberin olmaz. He o kadro 1senede gelir 3 senede gelir 1 ayda gelir o da torpilinin hacmine bagli tabisi. Bazi unilerde doktoralilarin cok fazla hasta bakmadiklari bazi gunler okula dahi gelmedikleri bir gercek. Cunku doktora sonuçta bu dis hekimliginde bile olsan. Doktora yapan 8 5 devlet memuru gibi calismaz sonuçta. Torpilim arti param olsa sirf o tabelaya bilmem ne doktoru yazmayi 1 2 sene vs emek verip sacma sapan bilgimi olcemeyen bi sinava girmeye tercih ederdim. Sonuc olarak dus varken tabiki doktora olmamalı.

Hocam doktoralıların kadro alması Türkiye'nin AB üyesi olma ihtimali gibi bir şey Smile) maaştan ziyade alabiliyorlarsa burs alıyorlar veya özelde haftaiçi ve haftasonları nöbet tutarak hayatlarını devam ettiriyorlar. Benim tanıdığım doktoralıların hepsi böyle en azından. Ama çok net bildiğim bir şey varsa o da duslulardan çok mobbing e uğradıkları. Yalnız DUSlulardan tek bir avantajları var o da hocaları doktora ile girenlere daha çok ders veriyor ve onları bir adsm hekimi olarak görmüyor. Üzerlerine fazla yüklenilse de teorik açıdan DUSlulardan daha fazla eğitim aldıkları bir gerçek...
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 01, 2017 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

7 yıl doktora yapıp 3-4 yıl okuyan duslulardan daha çok şey öğrenmiyorlarsa ayıp zaten Very Happy
Şahsen 7 yıl doktoraya harcasam bana bambaşka bi dünyanın kapıları açılsın, ne biliyim en extrem ne varsa alanımda onları öğreniyim filan isterim
Ben amelelik olarak görüyorum, o insanlara da yazık. Kimse katlanmasa zaten kaldıracaklar hala niye deyim yerindeyse hocanın kuyruğu olmaya razı olanlar var hiç anlam veremiyorum...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız