Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 3. Baskı soru bankaları nasıl ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

3. Baskı soru bankaları nasıl ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Nis 02, 2017 10:50 pm    Mesaj konusu: 3. Baskı soru bankaları nasıl ? Alıntıyla Cevap Gönder

Soru bankasi serisindeki (akademi olmayan) yeni çıkan kitaplarda(3.baskı) içerik nasıl? Çıkmış tus ve dus sorularina yer veriyor mu? Akademi serisi ile karsilastirabilecek var mıdır almak gerekli mi sizce?
Ayrıca bu TTS serisi (tum tus sorulari) kitaplarindaki icerik asiri fazla geldi cok fazla soru ve daha detaylı. Bunlara kesinlikle bakilmali mi ? Şöyle ki pato akademi soru kitabinda cikmis dus tus ydus gibi secilmis sorulara yer verilmis. Fakat diger akademi soru kitaplari boyle degil. Keske digerleri de pato gibi olsaydi daha kullanisli olacakti

En son canb tarafından Pts Nis 10, 2017 8:32 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dt_tural
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 05, 2017 7:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anatomi ve mikrobiyolojiyi öneririm. Mikrobiyolojide soruların açıklamalarınin konuşma havasında anlatımı kitabı daha akıcı kılmış . Anatomide görseller oldukça etkileyici. Pedodonti de çok iyi ancak klinisyenin onermeyecegim kitabı Radyoloji olabilir sorularin hepsi değilse de çoğu dus dan uzak bence. Patoloji temel için işe yarayabilir ama oral Patoloji kısmını çok beğenmedim. Farmakoloji de fena değil gibi duruyor ama çözemedim sadece inceledim, çıkmış tus sorularına yönelik hazırlanmış çalışma soruları da . Diğer dersler hakkında yorumda bulunamayacagim çünkü onları çözmeye daha sıra gelmedi 😊 Dusem in Radyoloji soru bankası hakkında da çok popüler diye duymuştum. Bilgisi olan ,inceleyen ,çözen varsa bilgilendirsin
Başa dön
dentistadentistry
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 05, 2017 9:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar kaçıncı tekrardasınız ki soru çözüyorsunuz?sizce kaç tekrardan sonra soru çözmeli?
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 05, 2017 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biyokimyayi akademiden cozdum ve cikmis tus a baktim.yani nerde enteresan soru var akademiye onu koymuslar.bircok guzel ciimis soru varken..akademiyi ben sevemedim illa ki absurt sorular var .tip hekimlerine yonelik hastaliklae vs .
Başa dön
dt_tural
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 05, 2017 11:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konuya başlamadan önce once bir göz gezdirip ( konu anlatımlı kitapta dikkat etmem gereken noktalar açısından) konuyu bir kere okuduktan sonra aktif bir şekilde soru kitabını çözünce ders kafamda oturuyor. Sonra da rutin tekrarlar
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 06, 2017 7:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akademide cerrahi mikrop fena degil pato gayet güzel ama oral patoloji kismi cok az. Mikrop tus sorulari bana agir geldi o yuzden sordum aslinda kaynak olarak napmaliyim diye
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 06, 2017 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mikrop hocası derste özellikle söylemişti gidip de tus sorularını çözmeyin diye. Tus sorularına şöyle bir göz atılabilir bence ama ciddi olarak çözmeye gerek yok boşuna ayrıntıda boğulursunuz.
Başa dön
Quaresma7
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Nis 06, 2017 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla tugba hoca gıdıp tus sorularına bakmayın dıyo ama bence bakılmalı yanı cunku mıkrop derya denız..
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 06, 2017 10:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Derste anlatirken guzel anliyoruz tekerleme vs ama sorulara gelince farkli yani mikrop icin oyle .anatomi de de akademi kendini tekrar ediyor.kitap daha az kalin olabilir.gerci cok cesit yayin mi var ki
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 12:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akademi zaten var bende de Yeni basım soru kitaplarini cozen yok mu baska oneride bulunabilecek?
Başa dön
aknc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 2:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akedemıyı nasıl buluyorsunuz hocam
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 3:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrahi mikrop ve pato guzeldi dedigim gibi. Digerlerini henuz cozmedim guncel (2016) kitaplari oldugu icin almistim setini. Klinik icin de diger seriyi almayi dusunuyorum fazla soru cesidi olmasi icin ama kararsizim
Başa dön
Quaresma7
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Klinikte akademi orto ve protez kesinlikle alnmali data 2.baskiyla hic zmam kaybetmeyin
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 6:32 pm    Mesaj konusu: Re: Soru bankası icin oneride bulunabilecek ? Alıntıyla Cevap Gönder

canb yazmış:
Soru bankasi serisindeki (akademi olmayan) yeni çıkan kitaplarda(3.baskı) içerik nasıl? Çıkmış tus ve dus sorularina yer veriyor mu? Akademi serisi ile karsilastirabilecek var mıdır almak gerekli mi sizce?
Ayrıca bu TTS serisi (tum tus sorulari) kitaplarindaki icerik asiri fazla geldi cok fazla soru ve daha detaylı. Bunlara kesinlikle bakilmali mi ? Şöyle ki pato akademi soru kitabinda cikmis dus tus ydus gibi secilmis sorulara yer verilmis. Fakat diger akademi soru kitaplari boyle degil. Keske digerleri de pato gibi olsaydi daha kullanisli olacakti

Tts fizyo biyokimya anatomi bence çözülmeli, zaten çözerseniz fark edersiniz bi fark olmadığını
Mikrop için bişey diyemem isteyen çözebilir ama farma ve pato gereksiz anlatılmayan çok fazla detay var.

Akademide de temeller fazla absürd soru dolu ama klinikler bnce güzel çözülmeli
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 07, 2017 8:01 pm    Mesaj konusu: Re: Soru bankası icin oneride bulunabilecek ? Alıntıyla Cevap Gönder

dtkrdnz yazmış:
canb yazmış:

Tts fizyo biyokimya anatomi bence çözülmeli, zaten çözerseniz fark edersiniz bi fark olmadığını
Mikrop için bişey diyemem isteyen çözebilir ama farma ve pato gereksiz anlatılmayan çok fazla detay var.

Akademide de temeller fazla absürd soru dolu ama klinikler bnce güzel çözülmeli

Teşekkür ederim. Peki diger soru kitaplari hakkinda bilginiz var mi 3.baski olanlardan?
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 08, 2017 6:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_tural yazmış:
Anatomi ve mikrobiyolojiyi öneririm. Mikrobiyolojide soruların açıklamalarınin konuşma havasında anlatımı kitabı daha akıcı kılmış . Anatomide görseller oldukça etkileyici. Pedodonti de çok iyi ancak klinisyenin onermeyecegim kitabı Radyoloji olabilir sorularin hepsi değilse de çoğu dus dan uzak bence. Patoloji temel için işe yarayabilir ama oral Patoloji kısmını çok beğenmedim. Farmakoloji de fena değil gibi duruyor ama çözemedim sadece inceledim, çıkmış tus sorularına yönelik hazırlanmış çalışma soruları da . Diğer dersler hakkında yorumda bulunamayacagim çünkü onları çözmeye daha sıra gelmedi 😊 Dusem in Radyoloji soru bankası hakkında da çok popüler diye duymuştum. Bilgisi olan ,inceleyen ,çözen varsa bilgilendirsin

Teşekkürler
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 12, 2017 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akademi tedavi kötüymüş. Yanlış sorular var sorular çok kaliteli değil ve soru açıklamaları google translate çevirisi şaka
gibi 😂
Başa dön
Aynasondpresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 13, 2017 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akademi kitaplarını çözmedim ama şunu duymuştum deneme sınavlarındaki sorular genelde o kitaplardan çıkıyomuş, doğru mu bu?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız