Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Çalışma temposu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Çalışma temposu
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jacop
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 04, 2017 6:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar deneyimleri burdan paylaşmaya devam, elden ele uzatalım. ben mesela daha şimdi başlayacağım ders çalışmaya baya geç kaldım evet ama zaten hedefim seneye bir yere yerleşmek. Fazla hayalperest olmamak gerek bu sene mümkün değil elbet. Merak ettiğim 3 güne bir dersi bitirmektek kastınız roman okur gibi okuyo musunuz? Nası bitiyor abi 3 günde bir ders, bilgi verin yeşillendirin!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 04, 2017 6:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jacop yazmış:
arkadaşlar deneyimleri burdan paylaşmaya devam, elden ele uzatalım. ben mesela daha şimdi başlayacağım ders çalışmaya baya geç kaldım evet ama zaten hedefim seneye bir yere yerleşmek. Fazla hayalperest olmamak gerek bu sene mümkün değil elbet. Merak ettiğim 3 güne bir dersi bitirmektek kastınız roman okur gibi okuyo musunuz? Nası bitiyor abi 3 günde bir ders, bilgi verin yeşillendirin!

hocam 3 gunde tekrarın mahtığı şu sekılde..siz bi dersi 15 gunde herşeyiyle ezberleyıp oğrenebırsiniz sorularda full yaparsınız sıkıntı yok ancak 1 ay sonra hepsi ucar gider..bunun yerıne 3 gunde yaparak 5 tekrar atsanız zamana yayarak daha ıyı gorsel hafıza olusur daha cok anımsarsınız ve bilgıler taze kalır zamana yaydiginiz icin..eksik yerlere daha cok dikkat edin tabı ama dersin ıcınde debelenmeyın..ben yapıyomuyum hayır iş cocuk gunde 2 saat anca bazen hiç bakamıyoruim ama bu sekıldede bi haftayı gecmemeye calışıyorum..
Başa dön
dt_tural
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 09, 2017 1:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tek kaynak çok tekrar tekniğini kesinlikle destekliyorum. Geçen yıl soru çözmeye cok onem vermiştim. Kitapları ortalama iki üç kez tekrar ettim,ortalama bir net yaptim ama iyi derecelere girenler kitapları en az 5-6 kez tekrar ettiler . Aynı zamanda sınavın son bir ayı cok önemli psikolojik açıdan . Kitaplara sınav hazırlık sürecinde görsel hafıza oluşturulursa son bir ay kala panik yapma riski daha az oluyor. "Bu kitabı iyi biliyorum" düşüncesi oluşuyor bu da tabi sınav performansini ve motivasyonu olumlu yönde etkiliyor
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 22, 2017 12:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jacop yazmış:

Hocam yapabilirseniz 25e 5 dk yani Pomodoro usulü veya 50e 10 dk çalışmanızı öneririm. Her pomoda kendinize sayfa hedefi koyacaksanız. Mesela 50dk da rahatlıkla 20-25 sayfa okumayı bitirebilmesiniz. Her şeyi yazarak çalışmayı da bir kenara kaldıralım. Çünkü biz şu an vize veya finale hazırlanmıyoruz. Uzun soluklu bir sınav sürecine hazırlanıyorsunuz. Ayrıca telefonumuzun internet bağlantısı muhakkak kapalı olmalı çünkü bir dakika bile baksanız internete bundan kötü etkileniyorsunuz geri dönüp odaklanmak çok zor oluyor.

Her dersin arasına 3-4 haftadan uzun süre girdiğinde o dersi tekrar okuyormuş gibi olacağınız için öncelikle hedefler koyarak bir plan ve program yaparak ona göre hareket etmenizi öneririm. Mesela anatomi, farmakoloji ve biyokimya gibi çabuk unutulan dersleri mutlaka 3 haftadan önce tekrar etmenizi öneririm. Çünkü bu dersleri araya 1 aydan uzun süre sokarsanız daha zor ve daha yavaş tekrar ediyorsunuz. Bu da hem motivasyon kaybına hem de bıkkınlığa neden oluyor. Ama 21 günü geçmezse sanki geçen hafta tekrar etmiş gibi aa bunu da biliyorum bunu da hatırlıyorum şeklinde tekrar ediyorsunuz.

Bu arada ilk zamanlar ya ben bunu aklımda tutamıyorum şuna bir formül bulayım demekle çok uğraşmayın derim daha doğrusu 1 saat bir formüle harcamayın. çünkü 4. Tekrarda otomatik olarak aa şuraya da şu formülü kondurayım diyorsunuz kendimden biliyorum. 3. tekrarda soru çözmeye başlarsanız başlangıçta zaman kaybı yaşamamış olursunuz soru çözmekle Smile çünkü ilk iki tekrarınızda çözdüğünüz soruların bir etkisi Yok!! Düşünsenize onun üzerinden minimum 4 ay geçecek zaten Smile onun yerine ilk iki tekrarı hızlı ve güzel yapıp denemelere muhakkak girelim. Nedense denemelerde şöyle bir şey oluyor yanlış yaptığınız sorular beynimize çakılıyor ve sonra tekrar ederken aa bu soru denemede vardı diyoruz görünce ve otomatik olarak orayı daha dikkatli okuyoruz sonraki tekrarlarımızda. Bize önemsiz gelen şeyleri bazen denemelerde görünce gözden kaçırdıklarımıza da dikkat etmiş oluyoruz.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız