Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - çalışma programı hakkında
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

çalışma programı hakkında

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kaptangunes
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 17, 2017 10:56 am    Mesaj konusu: çalışma programı hakkında Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar ben dönem 5 öğrencisiyim elimden geldiğince offline yapıp çalışmaya çalışıyorum. kazananlar genelde 5 tekrar 6 tekrar yaptklarından bahsediyor. ben de kendimce 2 tekrar offline ile sonra kendim tekrar edeyim diye düşündüm.
sizce çalışma programımız nasıl olmalı temel bilimlerden mi başlamalıyım hangi sırayı takip etmeliyim kaç tekrar offline ile yapayım gibi sorularım var vakit ayıranlara şimdiden teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Huffleclaw
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 1:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de aynısını merak ediyorum. temelden mi başlamalı klinikten mi? temel çok unutulmaya müsait gibi geliyor bana
Başa dön
Obvious42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 9:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet temel unutulmaya musait dediginiz gibi.ancak fakultede aldiginiz temel bilimler sizde saglam bi altyapi olusturmadiysa (benim icin oyleydi) onceligi temel bilimlere vermenizi oneririm.neredeyse ucuncu tekrardan sonra isin mantigini anlamaya basliyorsunuz.o yuzden ezber diyerek sonlara birakmayin temel calismayi..
Başa dön
saskinpremolar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 10:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dershanede hocaların sürekli söylediği tekrar çok önemli olayına katılıyorum tekrar ettikçe kafaniza giriyor kesinlikle okuyup geçtiğiniz sayfaya dönüp bakmayın iki sayfa sonra bile ne okuduğunuzu unutacaksınız ay ben bir önceki sayfada şunu okumuştum o bilgi önemliydi ama neydi unuttum ben nasıl bu şekilde bu dersleri ezberleyip anlayıp bitirip sınava girip kazanacağım demeyin bunu demeden sayfaları sırayla odaklanmış şekilde okuyup geçerseniz inanın ki sizden daha iyisi olmaz hepimiz biliyoruz ki bu sınav yakın hafıza sınavı o yüzden tüm dersleri bir kez okuduğunuzda hangi sırayla gitmeniz sizin için daha iyi olacak bu kararı en iyi kendiniz vereceksiniz şunu da söylemek istiyorum beş tekrar altı tekrar olayına fazla kafa yormayın iki tekrarla bu işi halledenler var sekiz tekrarla bu işi halledemeyen var siz kendinizi kalıplara sokmadan elinizden geleni yapın göreceksiniz ki olacak 💪
Başa dön
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 7:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saskinpremolar yazmış:
Dershanede hocaların sürekli söylediği tekrar çok önemli olayına katılıyorum tekrar ettikçe kafaniza giriyor kesinlikle okuyup geçtiğiniz sayfaya dönüp bakmayın iki sayfa sonra bile ne okuduğunuzu unutacaksınız ay ben bir önceki sayfada şunu okumuştum o bilgi önemliydi ama neydi unuttum ben nasıl bu şekilde bu dersleri ezberleyip anlayıp bitirip sınava girip kazanacağım demeyin bunu demeden sayfaları sırayla odaklanmış şekilde okuyup geçerseniz inanın ki sizden daha iyisi olmaz hepimiz biliyoruz ki bu sınav yakın hafıza sınavı o yüzden tüm dersleri bir kez okuduğunuzda hangi sırayla gitmeniz sizin için daha iyi olacak bu kararı en iyi kendiniz vereceksiniz şunu da söylemek istiyorum beş tekrar altı tekrar olayına fazla kafa yormayın iki tekrarla bu işi halledenler var sekiz tekrarla bu işi halledemeyen var siz kendinizi kalıplara sokmadan elinizden geleni yapın göreceksiniz ki olacak 💪

Hislerimin tercumanı oldugunuz icin tesekkur ederim. Ben 2017 dusuna 5 iken hazirlandim. Datanın kaynaklarini kullandim dershaneye gitmedim ama duzenli hem donem icinde hem haziran-eylul arasinda calismaya calistim Smile). Donem icinde 2 defa haziran-eylul arasinda 2 defa toplam 4 defa bakabildim yetti gibi. Ilk 2 okumanizda bilinc altina atiyosunz bilgileri. Son ikisinde ise ' bunu biliyorum şunu biliyorum' diyerek geciyor. Ama mental olarak surekli kendinizi sinava hazirlamanizi oneririm.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 8:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şunu belirteyim ki mezun kalip 1 yil bu sinava calismayin,1 senenizi harcayacaginiz bir sinav degil ben harcadim pismanim,cok calismak kazandirir diye bir sey de yok bunu da bilerek calisin,bilenin degil sansi iyi olanin kazanacagi bir sinav oldugunu da unutmayin,bir de denemelere cok takilmayin birakin insanlar 120 net yapsin denemelerde siz kendinize odaklanin
Başa dön
pddnt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Şunu belirteyim ki mezun kalip 1 yil bu sinava calismayin,1 senenizi harcayacaginiz bir sinav degil ben harcadim pismanim,cok calismak kazandirir diye bir sey de yok bunu da bilerek calisin,bilenin degil sansi iyi olanin kazanacagi bir sinav oldugunu da unutmayin,bir de denemelere cok takilmayin birakin insanlar 120 net yapsin denemelerde siz kendinize odaklanin

Hocam neden pişman oldunuz ben de bu sene tümden hazırlanmayı düşünüyorum da pismanliginiz neden nasıl oldu
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 18, 2017 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pddnt yazmış:
Kosp yazmış:

Hocam neden pişman oldunuz ben de bu sene tümden hazırlanmayı düşünüyorum da pismanliginiz neden nasıl oldu
hocam trilyon bilgi ogrniyorsunuz sinavda bunun %10 u cikiyor.son 6 ay 5 ayla ogrenilecegini ve surenin yetecegini dusunuyorum
Bu yuzden
Başa dön
pddnt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 19, 2017 2:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
pddnt yazmış:
Kosp yazmış:

hocam trilyon bilgi ogrniyorsunuz sinavda bunun %10 u cikiyor.son 6 ay 5 ayla ogrenilecegini ve surenin yetecegini dusunuyorum
Bu yuzden

Sonradan işten çıkma durumu sıkıntı olur diye düşündüğümden kasımdan itibaren çalışmaya ders başlıcam dediğinizde haklısınız bu sene son 1 ay calismamla bile baya soru yaptım çok yüzeyel soruluyor ama istanbul da bir bölüm istediğim için mezuna kalıp adam gibi caliscam şu an hangi bölüm hangi üni desiniz hocam
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız