Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Manifesto
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Manifesto
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 12:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Birisi de demiyor ki bu sistem nasıl düzelecek.Araba gitmiyor biz surekli tamir pesindeyiz.Bu yil aciklansin da nasil aciklanirsa aciklansin,davacilar birlesmedi ondan gec oldu,yok birisi baska bir soruya neden dava acti,davacilar soyle yapti,bir kelimeden hata buldu dava acti....
İnsanin yasal hakkini kullanmasini bile sorgular olduk.Sizleri bu kadar bekleten hakkini arayan davacilar mi mahkemeler mi?Bir arkadaş ne guzel soylemis sorulari hazirlayanlar degismedigi surece sinav sorusu sayisi artmadigi surece yilda 2 olmadigi surece secici sorular sorulmadigi surecd doktora programlari kaldirilmadigi surece her yil a kisi b kisisi yazar yazar dururuz buraya.Yok odaymis baskaniymis birlikmis onlarda senden benden aidat alirlar egitim seminer birilerini kazandirirlar sende gelirsin burda dustan magdur oldugunu dusunen davaciya saydirirsin.Davacilara yazilanlarin 1/10 u kadar osym ye yazmadiniz hirsizin hic mi sucu yok ?

dava acanlara laf edenler açıklama yapmadıkları için laf ediyor hayatımızdan 3 ayı çalıyorlar hadi ona tamam dedik de bilgi almak da biz bekleyenlerin 'hakkı' dava açmak haksa.
mükemmel sistemi tartışmak anlamsız burda şu an elimizden gelen oturup beklemek.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 1:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Birisi de demiyor ki bu sistem nasıl düzelecek.Araba gitmiyor biz surekli tamir pesindeyiz.Bu yil aciklansin da nasil aciklanirsa aciklansin,davacilar birlesmedi ondan gec oldu,yok birisi baska bir soruya neden dava acti,davacilar soyle yapti,bir kelimeden hata buldu dava acti....
İnsanin yasal hakkini kullanmasini bile sorgular olduk.Sizleri bu kadar bekleten hakkini arayan davacilar mi mahkemeler mi?Bir arkadaş ne guzel soylemis sorulari hazirlayanlar degismedigi surece sinav sorusu sayisi artmadigi surece yilda 2 olmadigi surece secici sorular sorulmadigi surecd doktora programlari kaldirilmadigi surece her yil a kisi b kisisi yazar yazar dururuz buraya.Yok odaymis baskaniymis birlikmis onlarda senden benden aidat alirlar egitim seminer birilerini kazandirirlar sende gelirsin burda dustan magdur oldugunu dusunen davaciya saydirirsin.Davacilara yazilanlarin 1/10 u kadar osym ye yazmadiniz hirsizin hic mi sucu yok ?

Hocam şöyle düşünün. Diyelim ki savaşın ortasında bir sivilsiniz. Başınızın üstünden mermiler geçiyor. O sırada güvenli bir yere saklanmaya mı çalışırsınız yoksa savaşın meydana gelme sebepleri üzerine mi düşünürsünüz? Demem o ki herşeyin bir sırası vardır. Yasal olarak hakkını savunanlar demişsiniz. Hayır efendim bir grup insan dershanelerinin hatalı diye gösterdiği ve bir çoğunda bahsi geçen hatanın resmen cımbızla çekip çıkarılmış olduğu sorulara hiç tartışmaya girmeden önce itiraz ettiler sonra dava açtılar. Sonra da aylar boyunca davanın gidişatı hakkında küçücük bir bilgi vermeden insanları çileden çıkarttılar. Evet ösym skandalların rutin olduğu bir kurum haline gelmiştir, yök doktora alımları ile ilgili hiçbir şey yapmamaktadır. Zaten ülkede düzgün olan hiçbir şey yok. Tüm kurumlara şikayetler iletildi ama elden daha fazlası gelmiyor işte. Bu sorunların düzelmesi belki yıllar hatta 10 yıllar sürecek. Yani bizlerin bu konularda yapabileceği şeyler kısıtlı ama en azından dava sürecini daha hafif atlatabilirdik. İtirazları oltayı atıp ne gelirse diye bakmak yerine açık olarak hatalı sorularla kısıtlı tutabilirdi. Davanın gidişatı düzenli olarak buraya veya facebook grubuna yazılabilirdi. Ama ilgili arkadaşlar ergen gibi resmen trip atıp ayrı bir grup kurdular ve o kadar insanın sitemini bile bile dava sürecini kimseyle paylaşmadılar. (Son zamanlarda dava konusunda bilgilendiren arkadaşlara lafım yok onlara ayrıca teşekkür ediyorum) Kısaca şu "sisteme neden laf etmiyorsunuz???" gibi şeyleri geçelim. Savaşın ortasında "neden savaşlar var ki?" diye düşünmek malesef işe yaramaz. Bu süreci daha hafif atatmaya çabalamamız lazımken o da yapılmadı işte.
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 2:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle dershane kısmına tamamen katılıyorum.sorulara dershanenin yönlendirmesiyle önce saçmasapan itiraz edildi sonra da dava açıldı.Daha sonra 2 soru iptal edildi ,2 sorunun da cevabı değişti.iptal edilen sorulardan biri endo nsai sorusu ve hatalı mı değil mi herkesin vicdanına bırakıyorum.çünkü bariz bir şıktı.bu ÖSYM açıklamalarından sonra benim 4.5 netim (yazıyla dört buçuk )gitti.belki yerleşemeyecem bu nedenle.kim verecek bunun hesabını.ayrıca swing lock sorusu ile ilgili burda defalarca konuşuldu soru çelişkili diye.itiraz edenlere dershane hocasına defalarca özelden genelden yazıldı kendim de yazdım.iptal edilmesine yönelik itiraz edilsin bütün kaynaklar sunulsun dedik.maalesef dinlemedi kimse ve sorunun cevabı değişti.benim davaya ne kadar karşı olduğum eski mesajlarımda gayet mevcut.ama bu kadar da haksızlık olmaz.insanların geleceğiyle bu kadar oynanmaz.biz de hakkımızı ve herkesin hakkını savunmak için dava açtık.dava açarken de burdaki arkadaşların fikrini aldık.çoğu kişi zaten dava açıldığı için süreç zaten uzadığı için dava açılması taraftarı idi.özelden de bu yönde baya mesaj aldım.bu davayı açarken en çok buna dikkat ettik.kimsenin hakkına girmemeye.dava sürecinde de her hafta bazen haftada iki kez mahkemeye gittim.açılan bir dava daha vardı ÖSYM'nin son kararı ile ilgili ve davaların 2 haftada birleşmesini sağladık.daha sonra ÖSYM den savunma istendi ve bu süreyi 3 güne indirdik.3 gün içinde savunmasını verdi ÖSYM.ve kasım'ın ilk haftası bilirkişi sürecine geçildi.dosya bilirkişiye daha önce yollanacaktı ama ilk seçilen bilirkişiden olumsuz yanıt alındı.artık ÖSYM mi itiraz etti yoksa bilirkişi kendi mi kabul etmedi net bilmiyorum.yeni bilirkişi salı günü belirlendi ve dosya bu hafta cuma gönderilecek en geç inşallah.1 hafta süre verilmiş sanırım ama bu süreyi de en aza indirmek için herşeyi yapacağım.inşallah en kısa sürede ve adil bir şekilde davalar sonuçlanır.ayrıca davanın hızlanması ile ilgili öneri ve tavsiyesi olan arkadaşların fikirlerine her türlü açığım.
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 2:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Öncelikle dershane kısmına tamamen katılıyorum.sorulara dershanenin yönlendirmesiyle önce saçmasapan itiraz edildi sonra da dava açıldı.Daha sonra 2 soru iptal edildi ,2 sorunun da cevabı değişti.iptal edilen sorulardan biri endo nsai sorusu ve hatalı mı değil mi herkesin vicdanına bırakıyorum.çünkü bariz bir şıktı.bu ÖSYM açıklamalarından sonra benim 4.5 netim (yazıyla dört buçuk )gitti.belki yerleşemeyecem bu nedenle.kim verecek bunun hesabını.ayrıca swing lock sorusu ile ilgili burda defalarca konuşuldu soru çelişkili diye.itiraz edenlere dershane hocasına defalarca özelden genelden yazıldı kendim de yazdım.iptal edilmesine yönelik itiraz edilsin bütün kaynaklar sunulsun dedik.maalesef dinlemedi kimse ve sorunun cevabı değişti.benim davaya ne kadar karşı olduğum eski mesajlarımda gayet mevcut.ama bu kadar da haksızlık olmaz.insanların geleceğiyle bu kadar oynanmaz.biz de hakkımızı ve herkesin hakkını savunmak için dava açtık.dava açarken de burdaki arkadaşların fikrini aldık.çoğu kişi zaten dava açıldığı için süreç zaten uzadığı için dava açılması taraftarı idi.özelden de bu yönde baya mesaj aldım.bu davayı açarken en çok buna dikkat ettik.kimsenin hakkına girmemeye.dava sürecinde de her hafta bazen haftada iki kez mahkemeye gittim.açılan bir dava daha vardı ÖSYM'nin son kararı ile ilgili ve davaların 2 haftada birleşmesini sağladık.daha sonra ÖSYM den savunma istendi ve bu süreyi 3 güne indirdik.3 gün içinde savunmasını verdi ÖSYM.ve kasım'ın ilk haftası bilirkişi sürecine geçildi.dosya bilirkişiye daha önce yollanacaktı ama ilk seçilen bilirkişiden olumsuz yanıt alındı.artık ÖSYM mi itiraz etti yoksa bilirkişi kendi mi kabul etmedi net bilmiyorum.yeni bilirkişi salı günü belirlendi ve dosya bu hafta cuma gönderilecek en geç inşallah.1 hafta süre verilmiş sanırım ama bu süreyi de en aza indirmek için herşeyi yapacağım.inşallah en kısa sürede ve adil bir şekilde davalar sonuçlanır.ayrıca davanın hızlanması ile ilgili öneri ve tavsiyesi olan arkadaşların fikirlerine her türlü açığım.
bilgilendirme için tekrardan teşekkür ediyorum ..bahsettiğiniz gibi birilerinin yanlış diye kulp taktigi soruları iptali yüzünden perişaniz.. hepimizi etkileyen bir süreç varsa bilgilendirme yapmak zorundalar. . Şunu da belirteyim hakkadenin kazanacağı sınav olmadi!!!
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 4:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="marco"]
Kosp yazmış:

hocam kimse niye dava açıldı demiyor.Davacılardan istenen 2 şey var.
birincisi açtıkları dava hakkında bilgi vermeleri böylece insanlar süreçten haberdar olup hem boş umutlarla 3 ay boyunca bugün yarın diye beklemez hem de iş ararken daha kararlı olurlar.
ikincisi evet süreç devlet işi olduğu için çok uzuyor fakat davacılar da en azından olayın takipçisi olurlarsa davanın sonuçlanması hızlanır ve hem kendileri hem de bekleyenler mağdur olmaz.

eğer ankarada olsaydım o dava açanlardan birisi de bizzat ben olacaktım, dava açmış olsaydım burada gelir bilgi verirdim en azından kendi davam hakkında.Burada chordatympany nickli üye kendi davasıyla ilgili bilgi veriyor kimsenin de bu adamdan bir gram şikayet ettiği yok.[/
Herkes forumu takip etmeyebilir boyle bir ihtimalde var bende isterim bilgilendirsinler ama herkes onlara yukleniyor suc osymnin millet davacilara cikisiyor
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani hocam bir örnek sergiliyor. o asıl dava açanlardan da böyle bir tutum bekledik ama gelmedi. elbet dava sonuçlanınca davacı tarafların isimlerine ulaşacağız. açıkçası ibret olsun diye burada ad soyadlarını paylaşmayı düşünmüyor değilim.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 4:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

avukat hakim savcı vs tanıdığı olan biri aslında 4, idare mahkemesinden davacı adı öğrenebilir daha sonra da bu kişilerden birine ulaşıp davayı sorarız. Buraya dava ile bilgi alıp yazan bi kaç kişi vardı en azından onlar söylese ne aşamada diye
Başa dön
dtmehmet2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 4:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
avukat hakim savcı vs tanıdığı olan biri aslında 4, idare mahkemesinden davacı adı öğrenebilir daha sonra da bu kişilerden birine ulaşıp davayı sorarız. Buraya dava ile bilgi alıp yazan bi kaç kişi vardı en azından onlar söylese ne aşamada diye

hocam yazan arkadaşlardan birini hiç unutmuyorum ben kocaeli adsm den ferhat demişti belki yardımcı olur hocam dava açan arkadaşlardan birisi bu arkadaş
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
Dtbuggg1 yazmış:

hocam yazan arkadaşlardan birini hiç unutmuyorum ben kocaeli adsm den ferhat demişti belki yardımcı olur hocam dava açan arkadaşlardan birisi bu arkadaş
davacilardan biri Kocaeli'den doğru bilgi hocam bende aynısını duymuştum. . . Davacı grupla iletişim kuran birine yakın zamanda sordum durum nedir diye bastırıyorum. Fakat bilgi yok bi gelisme yok dediler .. Biz ordan burdan duymak zorunda değiliz. .kendileri birinci ağızdan direk konussalarda bizde doğruyu bilsek. .! Ayrıca benimde aklıma geldi davacilar araştırıp isimlerini öğrenmek avukat arkadaşıma sordum nasıl öğrenebilirim diye sadece o mahkemeye gidip dosyayı bulursak öğrenebilirsiniz dedi yani anca ankarada ki ler bulabilir..
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Googleladım ama kocaelindr 3 adsm var sitelerini açamadım. Ancak gölcük adsm de Dt.Ferhat Musulluoğlu isimli bir hekim var o olabilir. 2015 yılı mezunu
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence dava açanlardan biri bu kişi olabilir yarın biri adsmyi arayıp bu hekimi telefona isteyebilir ulaşması çok kolay. Veya sosyal medyadan bulabiliriz.
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Googleladım ama kocaelindr 3 adsm var sitelerini açamadım. Ancak gölcük adsm de Dt.Ferhat Musulluoğlu isimli bir hekim var o olabilir. 2015 yılı mezunu
bune hız helal hocam arayip ifşa edelim !
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İyice bir araştırdım kesinlikle bu kişi dava açan. Çünkü dus data 2017soruları tartışma platformunda kendi ismi ve soyismi ile soru sormuş. Dava açan kişilerden biri Dt.Ferhat Musulluoğlu Gölcük Adsm de doktor
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence arayıp kötü konuşmak yerine kendisine durumu söyleyebiliriz çünkü araştırdığım kadarıyla sosyal medya hesabı bulunmuyor
Başa dön
gizem38
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dosya takip no’ sunu bilen bir arkadaş vardı yazmıştı isteyenle paylaşabilirim diye . Ankara’dan avukat bir arkadaşım bizim adımıza hangi aşamada olduğunu öğrenecek eğer dosya numarasını öğrenebilirsek . Bilen kişi bizimle paylaşabilirse çok mutlu oluruz. Artık onlara bağlı olmadan takip edebilirmişiz
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En azından yarın bi arkadaşımız arayıp söz konusu kişiye dosya takip nosunu istese biz kendimiz hızlandırmak için uğraşacağız dese verebilir. Vereceği zaten bi dosya numarası. Ondan sonra kendimiz de takip ederiz
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Bence arayıp kötü konuşmak yerine kendisine durumu söyleyebiliriz çünkü araştırdığım kadarıyla sosyal medya hesabı bulunmuyor
bu platformu kullanıp soru bile sorduysa diyecek laf yok muhtemelen bu yazıları okuyunca ki okuyordur ! Gülüp geçecek kim olduğunu bilelim de elbet bir gün karşılaşırsak görülecek hesabimiz var..
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 5:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz gene de iyi niyetle yaklaşalım diyelim o iyilikle yaklaşmadı adcsoyad yazdık illa birimizle aynı yere gelecek bu kişiler o zaman veballerini öderler
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 6:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:

hocam ben şimdi baktım ama sosyal medya hesaplarından birisine ulaştım var yani, zaten bi watsup grubu vardı orda bir arkadaş oda arkadaşım kendisi ondan bilgi alıp size yazdım demişti büyük ihtimal bu buldugunuz kişidir. kendisi adapazarı adsmdeydi bilgi veren arkadasının . ben o arkadasına ulaşmaya çalıştım ama bilgim yok demişti. size katılıyorum önce iletişim kurma konusunda, artık altından kalkamıcakları duruma zaten geldi kendileri çıkıp bi şekilde iletişim kurmaya çalışsalar daha iyi olucaktır kendi adlarına diye düşünüyorum
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 6:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://mobile.twitter.com/dt_ferhat arkadaşlar twitter hesabım olmadığı için msj atamadım hesabı bulunan bi arkadaş msj atıp dosya takip nosunu isteyebilir mi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
2. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız