Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Ogretim uyeligi icin dus mu doktora mi gerekli?
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 10:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
bendede5asvar yazmış:
sgk artık dışarıdaki poliklinikler ile anlaşma yapacak

Sgknın hizmet alımı yapacağı bir duyumunuz mu yoksa tahmin mi ?

tıp fakültelerinde yoğunluk çok artınca ve tus geldikten sonra ssk böyle bir şey çıkarmıştı. Bizde herşeyde tıp doktorlarını takip ettiğimiz için yüzde 90 diyebilirim ki sgk anlaşma yapacak.( zaten muayenehane ve polikliniklere A,B ve C tipi lisans vermeye başlaması bunun bence bir işareti)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 26, 2015 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Terminator yazmış:
Evet hocam branş belirtilemiycek ama yinede bir fark yok,çünkü kendini uzman olarak tanıtabiliyorsun sonuçta dr ünvanında var ve hastada dustan,doktoradan anlamadığı için yine sonuç aynı malesef,yine çıkıp ortodontist olarak çalışabiliyorsun yada başka bir dalda,zaten orto dışında herkes herşeyi yapıyor,hatta ortonun bile kursları var uzman oluyorsunuz dusla ama gidip implant orto bilimum kurslara giden biri sizle aynı makamda oluyor,buda işin başka bi saçma yönü,doktora yapıp aynı zamanda bi işte çalışan arkadaşlarım var ben o yoğunluğu kaldıramayacağımı düşünerek dusa bulaştım,o ilk tıpdile girmemle başladı herşey,şuan 1 yıl fark yemiş durumdayım üstüne 1 senede uzattım etti 2 yıl, ve kazanıp kazanamayacağımda büyük bir muallak,çok fazla diyebilecek keşkelerim var ama neyse..şuan sadece düşünmemeye çalışıyorum

Kesinlikle Dusla giren ve uzmanlığını alan insanlara büyük bir haksızlık söz konusu. Benim de bir çok tanıdığım doktoraya girip akşam 6 dan sonra başka işlerde çalışıyorlar. Fakat sosyal hayat denen birşeyleri kalmıyor ve devlet uzmanlıklarını saymayacak. Bu durum benim açımdan çok önemli çünkü devlet de çalışmayı düşünüyorum uzmanlığımı bitirdikten sonra. Bir de özel sektör maalesef bitme noktasına gelmiş durumda ve devletin sağladığı imkanlar şu an için cazip konuma gelmekte. Doktora yapanlar nasıl olsa yakınlarının yanında çalıştığı için onlar için sgk'ymış yok tabelaymış çok önemli değil. Nasıl olsa hastalara çalıştıkları yerleri söylemiyorlar mı? Kendilerini ben uzmanım diyerek tanıtmıyorlar mı? Bu işin tek suçlusu ve sorumlusu başta bu doktoraya hala izin veren kurumlar ve aman benim oğlum, kızım, halamın oğlu, dayımın kızı bir an önce ORTO ve CERRAHİ başta olmak üzere bir anabilim dalına sokayım da DUS'a gerek kalmasın, bildiğim bir diş hekimi gelsin diye düşünen zihniyetlerdir.
Birçok üniversite doktorayı tercih ediyor. Birincisi hocaların yakınlarını alma isteği ikincisi ise doktora öğrencisi köledir,6 sene yapmak zorundadır. DUSla gelen uzmanlık öğrencilerinden şikayet dilekçesi gönderen birçok tandığım var sağlık bakanlığına.Doktora öğrencisi -nden böyle birşey beklemek imkansızdır.
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 2:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Terminator yazmış:
Arkadaslar bu konu tam bilinmiyor anlasilan sadece 4 fakulte doktora aliyor diye bisey yok,bir cok fakulte hala alim yapiyor cunku bu durum hocalarin isine geliyor,ayrica doktora yapan zaten tez yazdigi ve bazi prosedurler var bunlari yaptigi icin direk hoca oluyor,ama dus uzmaninin hoca olabilmesi icin fazladan tez islemlerini yapmasi gerekiyor yani direk hoca olamaz evet bencede biraz sacma ama durum boyle

Duslularin tez yazmadigi konusunu nerden duydunuz bilmiyorum ama oyle birsey yok...yonetmeligi okuyun dusla giren herkes tez yazmak zorunda...yani dus mezunuda direk hoca olur oyle bir engel yok
Başa dön
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 3:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam dus mezunuda tez yazıyor tabiki arkadaşım sürekli tezle meşgul,ama hoca olmak için başka bir tez prosedürü var özel bir adı varmı bilmiyorum,adını bilmediğim için direk tez olarak yazdım
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 4:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Terminator yazmış:
hocam dus mezunuda tez yazıyor tabiki arkadaşım sürekli tezle meşgul,ama hoca olmak için başka bir tez prosedürü var özel bir adı varmı bilmiyorum,adını bilmediğim için direk tez olarak yazdım

Iste oyle bir prosedur yok hocam kimden duyduysaniz yanlis...tez yazilir savunmasi yapilir pratik sinava girilir uzman unvani alindiktan sonra hoca olunur prosedur bu farkli bisey yok
Başa dön
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 3:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Docentlik yonetmeligi var sartlarindan biri dishekimliginde uzman olmak yaziyor dahasi ne..docent ol hoca olama komik degil mi :S
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 28, 2015 7:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam ben son senesindeki bi asistanin soyledigini aktardim,ama yonetmelikte yaziyorsa tabiki dogrudur
Başa dön
dawye
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 29, 2015 5:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.memurlar.net/haber/500321/

Madde 4 un a bendine bakabilirsek gayet acikca belirtilmis..
dtcim
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 3:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akademik kariyer düşünmüyorum dersen nerdeyse herkesin bir ortak karşı çıkması var. ''doktora yapma'' diyorlar. ama özellikle yurtdışında ayağı olan hocaların hepsi doktoranın şu düşürüldüğü konuma karşı öfkesi çok büyük. yurtdışı odaklı düşürsen kesinlikle doktora diyorlar. çünkü dus ve doktora karşılaştırıldığında kesinlikle önemli olan doktora. ama türkiyede ayaklar altına alınmış bir halde. en basiti klinik açman halinde uzmanlığını aldığın branşın adını bile yazdırmıyorlar.
4 üniversitede değil nerdeyse her üniversite doktora öğrencisi alıyor hatta bazı üniversiteler doktorayı daha çok alıyor -döner paylaşımı olmasın diye-
Başa dön
dusmen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 03, 2018 10:47 pm    Mesaj konusu: DOĞRU BİLGİ Alıntıyla Cevap Gönder

Terminator yazmış:
Evet hocam branş belirtilemiycek ama yinede bir fark yok,çünkü kendini uzman olarak tanıtabiliyorsun sonuçta dr ünvanında var ve hastada dustan,doktoradan anlamadığı için yine sonuç aynı malesef,yine çıkıp ortodontist olarak çalışabiliyorsun yada başka bir dalda,zaten orto dışında herkes herşeyi yapıyor,hatta ortonun bile kursları var uzman oluyorsunuz dusla ama gidip implant orto bilimum kurslara giden biri sizle aynı makamda oluyor,buda işin başka bi saçma yönü,doktora yapıp aynı zamanda bi işte çalışan arkadaşlarım var ben o yoğunluğu kaldıramayacağımı düşünerek dusa bulaştım,o ilk tıpdile girmemle başladı herşey,şuan 1 yıl fark yemiş durumdayım üstüne 1 senede uzattım etti 2 yıl, ve kazanıp kazanamayacağımda büyük bir muallak,çok fazla diyebilecek keşkelerim var ama neyse..şuan sadece düşünmemeye çalışıyorum
Branş belirtilmeyecek fark yok demek anlamsız olmuş ben 4 yıl dus tan girip asistanlık yapıcağım uzman olacağım uz.dt .... ortodontist yazıcak benim ünvanımda sizde sözlemi söyleyeceksiniz ortodontist olduğunuzu olurmu insanlar kimi tercih eder sizce 2013 ten sonra doktora eğitim programına girenler dr ünvanını bile kullanamayacaklar yasal değil çünkü, sıradan kurslar şöyle avantaj doktora eğitim programına girenlerin %95 i zaten akademisyen olamayacak kesin bu çünkü öyle bir kadro yok zaten gerçekten bir alanda daha tecrübeli ve o işi iyi öğrenmek için doktora programına giren var 5 ve ya 6 yıl beklemesine gerek yok 1 yılda zaten o kurslarda öğretiliyor türkiye şartlarında doktora diye bir programın geçerliliği yok artık fakülteyi dt. olarak bitiriyorsunuz 2013 ten sonra girenler için 10 yılda yapsalar doktora dt. olarak devam edicekler mesleki hayatlarına özelde bile dr ünvanı yasal değil şikayet edilse cezası var resmi değil. Dus programı zaten doktora mağduru öğrencileri için yapılmış bir sınav şağlık bakanlığı bu sınavı diş hekimi öğrencilerinin doktora programında yaşadığı sorunlar üzerine yapmıştır.doktora programı ücretsiz zaten hiçbir sosyal güvence yok bi çere 5 yıl okuyup birede üstüne 5 veya 6 yıl tekrar ücretsiz çalışmanın mantığı yok şartlar ve kadrolar dus sınavı için inanıyorumki olmayan doktora programına öğrenci almaktan vazgeçerse bu bir kaç fakülte kadrolar ve uzmanlık eğitimi ne kadar değerli olucak görün
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız