Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hangi Sorular Davalık ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hangi Sorular Davalık ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Arl 28, 2017 12:16 am    Mesaj konusu: Hangi Sorular Davalık ? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar yorumlardan anladığım kadarıyla davalık soruları aşağıda paylaşıyorum. Bu soruların hepsi davalık mı veya bunlara ilave-eksik olan sorular var mı?
Bilen varsa yorum yaparsa çok sevinirim. Boş dururken kaç iptal olacak düşünmeden duramıyor insan..
60.soru(Cerrahi Stabilizasyon) ve 74.soru(CIS sitrik asit) sorularına dava açıldı mı ?

12

14

16

21

52

57

59

60

62

68

70

74

76

78
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 02, 2018 4:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

57. Soruda mandibular bulkal diş şıkkıda hatalıdır anlamsizdir diye bir yorum yazildi mi acaba ?
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 10:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yukarda 60 ve 74.sorular davalık mı diye günler öncesinde yazdım bu kadar kişi girip okumasına rağmen kimse dikkate almadan boş muhabbetlere devam etti. Geldiğimiz noktada 2 soru da davalık değilmiş. Trabzondaki davacının davası geri cekilince o soru kaynadı. Umarım bu bir yanlis anlamadır eğer ki kasten o sorunun iptal ihtimalini yok etmek için yapılmış bir komploysa biz hekimler oturup bir düşünelim ne yapıyoruz diye..
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 10:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtclearfil yazmış:
Yukarda 60 ve 74.sorular davalık mı diye günler öncesinde yazdım bu kadar kişi girip okumasına rağmen kimse dikkate almadan boş muhabbetlere devam etti. Geldiğimiz noktada 2 soru da davalık değilmiş. Trabzondaki davacının davası geri cekilince o soru kaynadı. Umarım bu bir yanlis anlamadır eğer ki kasten o sorunun iptal ihtimalini yok etmek için yapılmış bir komploysa biz hekimler oturup bir düşünelim ne yapıyoruz diye..

Hocam büyük çoğunluğun dosya içeriklerinden haberi yoktu ki. Burda datanın bahsettiği tüm sorulara ve ayrı olarak birkaç soruya daha dava açıldığını söylediler. Herkes böyle biliyor. Siz bu sorulara dava açılmadığı konusunda nasıl şüphelendiniz?
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 11:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer doğruysa yapılan gerçekten büyük adilik. Bu arkadaşlar hiç mi düşünmedi birkaç ay sonra oynadıkları oyunla birlikte ifşa olacaklarını? Ellerine geçip geçmeyeceği belli olmayan birkaç puan için insan nasıl onurunu iki paralık eder? Ayrıca dava açan grup nasıl olur da dosya içeriklerini kontrol etmezler anlamıyorum. Parayı verip tüm sorumluluğu iki adamın eline bırakıp çekildiler mi? Raporlar açıklanana kadar hiçbirisi kontrol etmedi mi acaba kararlaştırılan sorulara dava açılmış mı diye?
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
Eğer doğruysa yapılan gerçekten büyük adilik. Bu arkadaşlar hiç mi düşünmedi birkaç ay sonra oynadıkları oyunla birlikte ifşa olacaklarını? Ellerine geçip geçmeyeceği belli olmayan birkaç puan için insan nasıl onurunu iki paralık eder? Ayrıca dava açan grup nasıl olur da dosya içeriklerini kontrol etmezler anlamıyorum. Parayı verip tüm sorumluluğu iki adamın eline bırakıp çekildiler mi? Raporlar açıklanana kadar hiçbirisi kontrol etmedi mi acaba kararlaştırılan sorulara dava açılmış mı diye?

Maalesef doğru, kimse de bugüne kadar sorgulamamış, biz sorguladığımızda da tepkiyle karşılaştık fakat bugün anlıyoruz ki gizli kapaklı işler dönmüş. Trabzondaki davacının davasının çok geriden geldiğiniz öğrendiğimizde de defalarca sorduk hep bi başlarından savmalar, bilmem kime sorun demeler, bilmem kim yazdı zaten demeler... Hiç birinci ağızdan doğru düzgün bilgi alamadık çünkü sadece ona kötü bir şey söylenirse cevap verdi bir şey sorulduğunda asla cevap vermedi. Tüm bunlar ortaya çıkarsa ben değil bilmem kim eksik söylemiştir demek içindi demekki bunlar. Üstelik tüm bu iptaller bizim netlerimiz düşerken davayı açan ve açıcam deyip almayan arkadaşların sınırdan bir yere girecek kadar yükseldi artık gerisini siz anlayın.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık bu konuda yapacak birşey yok. Sınav açıklanır daha sonra eğer gerçekten haksızlık olduğunu düşünen varsa açar bir dava daha kazanırsa 2. Yerleştirmeler olur. Ama zaten o iki sorunun iptal olması olası değil. Baksanıza aylarca bekledik daha 1 iptal geldi. Ösym hocalara baskı yapıp çok fazla iptal yapmayın dediği için durum bu oldu
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Artık bu konuda yapacak birşey yok. Sınav açıklanır daha sonra eğer gerçekten haksızlık olduğunu düşünen varsa açar bir dava daha kazanırsa 2. Yerleştirmeler olur. Ama zaten o iki sorunun iptal olması olası değil. Baksanıza aylarca bekledik daha 1 iptal geldi. Ösym hocalara baskı yapıp çok fazla iptal yapmayın dediği için durum bu oldu

Ösym nin hocalara 'çok fazla iptal yapmayın' dediği bilgisini nerden aldınız acaba. Mahkemeye görüşelim taraflar arasında adaletsiz yaklaşımlar var diye.
Başa dön
Nara88
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar kac senedir izliyosunuz bu olaylari. Allah askina uyanin. Ya ösymiin fazla soru iptal etdiyi nerde goruömus. En fazla 1-2 edio. Ve buna ragmen "irelizeka" arkadaslar kosha kosha yemio icmio solugu sinav sonrasi mahkemede alio. Eeeee hani sonuc?? Bunu beklioduk ztn. Allah akil fikir versin.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya zaten iptal olmayan sorular gerçekten de yanlış olmayan sorular. Ortodaki sorulara zorlama dava açıldığını hepimiz biliyoruz. Sınav ilk açıklandı 3 4 soruda hata var dendi. 3 gün geçti soru sayısı 10a çıktı. Dava açıldı 13 soruya. Şimdi pazartesi göreceksiniz totalde 4 beelki 5 soru iptal olcak. Zaten ikisini ösym iptal etmişti. 13 sorudan 2 soru için bekledik bu kadar süre. Ha ama bu sınav zor bir sınavdı ve dava açılan tüm sorular çoğunluğun sımavda zorlandığı veya yanlış yaptığı sorular. Netler ciddi düşecek. 2016 2015 felan kıyaslanamaz bu sınavla. 100 net üzerinde duyduğunuz oldu mu yok yani. Dava hiç birşeyi değiştirmedi
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 06, 2018 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne zaman adil oldu ki şimdi olsun allah aşkına 2016da bi tek tüm sorular iptal oldu onda da herkes çok çabaladı. Kimse uğraşmadı bu sınavda şimdi de of neden şöyle neden böyle demeyin. 4 ay bekledik bi kısımda hiç değişme olmucal bi kısmında zararına olacak. Zararına olacak kişiler yüksek neti olanlar zaten. Netler düşer sıralama değişmez
Başa dön
mamittin
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 12:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Ya zaten iptal olmayan sorular gerçekten de yanlış olmayan sorular. Ortodaki sorulara zorlama dava açıldığını hepimiz biliyoruz. Sınav ilk açıklandı 3 4 soruda hata var dendi. 3 gün geçti soru sayısı 10a çıktı. Dava açıldı 13 soruya. Şimdi pazartesi göreceksiniz totalde 4 beelki 5 soru iptal olcak. Zaten ikisini ösym iptal etmişti. 13 sorudan 2 soru için bekledik bu kadar süre. Ha ama bu sınav zor bir sınavdı ve dava açılan tüm sorular çoğunluğun sımavda zorlandığı veya yanlış yaptığı sorular. Netler ciddi düşecek. 2016 2015 felan kıyaslanamaz bu sınavla. 100 net üzerinde duyduğunuz oldu mu yok yani. Dava hiç birşeyi değiştirmedi
Hocam netlerin düşeceği konusunda ümide kapılmayın bence geçen yılda aynı süreç oldu ve sonuç ortada düşecek denen netler yükseldi 100 üstü yapan da duydum geçen yıla göre bir fark olacagını sanmıyorum ..
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 12:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen yıl bütün iptaller herkese doğru sayıldı tabiki netlet yükselir 6 soru eklendi
Başa dön
mamittin
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 12:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Geçen yıl bütün iptaller herkese doğru sayıldı tabiki netlet yükselir 6 soru eklendi
Hocam ondan önceki sene de herkese doğru sayılıyordu ösym soruların silinme kararını geçen yıl aldı ve 2. yerleştirme oldu elimizde soruların silindiği haldeki sıralamalar mevcut olsa cok daha iyi değerlendirme yapabiliriz
Başa dön
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 2:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mamittin yazmış:
Dtbuggg1 yazmış:
Hocam ondan önceki sene de herkese doğru sayılıyordu ösym soruların silinme kararını geçen yıl aldı ve 2. yerleştirme oldu elimizde soruların silindiği haldeki sıralamalar mevcut olsa cok daha iyi değerlendirme yapabiliriz

Hocam örnek vereyim ben kendı sınavımdan geçen sene ilk degerlendırmede sorular doğru kabul edildiğinde 82civarı bi netle 770oldum,sorular degerlendırme dışı tutuldu 114 soruda 76 nete düştüm 766. Oldum,sıralamalar kesin düşecek bence,ki bu sene geçen seneye göre genel olarak netler daha düşük
Başa dön
mamittin
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 4:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Betbet yazmış:
mamittin yazmış:
Dtbuggg1 yazmış:

Hocam örnek vereyim ben kendı sınavımdan geçen sene ilk degerlendırmede sorular doğru kabul edildiğinde 82civarı bi netle 770oldum,sorular degerlendırme dışı tutuldu 114 soruda 76 nete düştüm 766. Oldum,sıralamalar kesin düşecek bence,ki bu sene geçen seneye göre genel olarak netler daha düşük
Evet hocam ben de 82.5 net ile 405. olunduğunu biliyorum ikinci açıklama sonunda tabi bu 114 soru üzerinden.Su an bizim sınavda 117 soru var 3 ü iptal edildi pazartesi günkü iptallere göre önümüzü daha net görebiliriz
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 07, 2018 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
dtclearfil yazmış:

Hocam büyük çoğunluğun dosya içeriklerinden haberi yoktu ki. Burda datanın bahsettiği tüm sorulara ve ayrı olarak birkaç soruya daha dava açıldığını söylediler. Herkes böyle biliyor. Siz bu sorulara dava açılmadığı konusunda nasıl şüphelendiniz?

Trabzondaki davacının sorularının numaralarıyla Ferhat beyin davasının sorularının numaralarını karşılaştırınca 74.sorunun sadece çekilen davada olduğunu, 60.sorunun baştan beri olmadığını gördüm. Buraya konu açmadan Trabzondaki davacının davasını geri çektiğini öğrendiğimden itibaren aklımı kurcalayan bir meseleydi. Yanılmamışım 60.soru belki zordu ama sitrik asit sorusu bariz iptallikti, yazık oldu.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız