Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - !!!!ALLAH AŞKINA DUS2017 BİLGİ!!!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

!!!!ALLAH AŞKINA DUS2017 BİLGİ!!!!!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 5:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jj_jj yazmış:
Bende Ocak 10 ile 20 si arasında aciklanacagini düşünüyorm😊 başlarda en geç Aralık sonu diyordum olmadı malesef.keske tercih ve yerleştirme güvenlik soruşturması kısmı uzamasa
kendimi de tebrik etmeden edemeyeceğim 😉
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 5:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jj_jj yazmış:
jj_jj yazmış:
Bende Ocak 10 ile 20 si arasında aciklanacagini düşünüyorm😊 başlarda en geç Aralık sonu diyordum olmadı malesef.keske tercih ve yerleştirme güvenlik soruşturması kısmı uzamasa
kendimi de tebrik etmeden edemeyeceğim 😉

Bravo hocam
Sizce yarın açıklanabilir mi peki
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnşallah açıklanır ama bana saliyi bulr gibi geliyor
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Biri çıkmış yok 2016 zordu bu sınav kolaydı. Öteki çıkmış 90 net 250 300 arası olur. Bu yazılanlar en az benim yazdığım kadar sinir bozucu ve saçma
2016 da sınava girip istediğini yapamayıp koskocaaa bir sene daha sınava giren biri için 2017 tabikiii daha kolay olcak yani bi zahmet üstüne 1 sene çalışmışsın
Ben 2015 e öylesine girdim 2016 ve 2017 ye de girdim. 2016 girdiğim en kolay sınavdı allah aşkına kliniğini 4. Sınıf birine sorun çat çat cevaplar. 2016 ya kim neye göre zordu diyor da insanların sinirini bozuyorsunuz. Ben burda netlerini yazanların da samimi olduğuna inanmıyorum. Netini yuvarlayıp yazan unuttuğu soruları doğru sayan. Doğrularından yanlışlarını düşmeden yazanlar var eminim. Şu forumda yazanlara inanmayın. Yarın muhtemelem sıanv açıklanacak terxihler başlayacak hele tercihlere hiç inanmayın herkes çok güzel yalan söylüyor. 2017yi 2016 ve 2015 le de kıyaslayamazsınız ilk kez iptallerle sıanv açıklanacak bu nedenle artok hiç bi önceki seneye bakıp yorum yapamıcaz. 2015 te 2 soru iptal olduherkese eklendi. 2015 bu sınavla daha eşdeğer bir sınavdı ama sınava giren sayısı daha azdı. 2016 da 90 netlerde yığılma olmış yazmış birisi tabi yığılma olur zatwn her sene 85 80 net arası yığılma oluyor. Gerçekten insanlar yorum yaparken saçmalamadan yapsın artık. Biraz araştırıp yapın. 2016 ya kaç net eklendi nası eklendi bilmeden yorum yapıyolar.

ben de 2016 ve 2017 sınavlarına girdim. 2016 temel inanılmaz zordu. 2. olan bile 28-29 net yapabilmiş düşünün yani o kadar zor. klinik ise kolaydı. 2017 sınavında ise temel kolay, klinik orta seviyedeydi. yani sınavların zorluk ortalaması alındığında eşit gibi diyebiliriz. buna ek olarak her sene sınava girenler artış gösteriyor. her sene önceki sınavlara girip umduğunu bulamayıp tekrar çalışıp girenlerin de sayısı artıyor. ayrıca ne yazık ki her sene malign çalışanların da sayısı artıyor. bu gözler textbooktan dersane kitabına not alanları, hem data hem dusem kitaplarını alıp ortak not çıkaranları, ttsleri 2 tur bitirmişleri gördü.

iptaller artık eklenmeyecek olsa bile bütün bunlar göz önüne alındığında netlerin sadece 2-3 net düşeceğini düşünüyorum. yani bu seneki netine +6,+7 koyup 2016 sıralamasına bakanlar çok iyimserler bence. en fazla +3 konarak hesaplar yapılmalı. şunu da eklemekte fayda var: bu sınav için genel düşünce kolayların çok kolay, zorların çok zor olduğuydu. yani 100 net üstü hiç duymadım ama 80 net altı da hiç duymadım. tahminde bulunmak gerekirse en son 82 bandında kapatır, 90 net de 250 civarı gezinir. özellikle 85-90 arası inanılmaz yığılma olacak.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya allah aşkına kaç kişiyle konuştunuz da 80 altı yok diyosunuz ben anlamıyorum. Forumda yazanları diyosanı bunlar zaten üç aşağı 5 yukaro çalışan ve bişiler yapan adamlar bekliyor. 90 neti çok kötü bir netmiş gibi yansıtıyosunuz. Geçen sene sorular soradan iptal olunca birincinin neti 99a düştü. 9 netten 300 kişi mi girecek yani şimdi. Her sene daha fazla insan girebilir ama hazır olan iyi çalışan kişi sayısı belirli zaten
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ha belki de dediğiniz gibi olacak ki inşallah olmaz. Öyle olursa seneye kalacak çok fazla sayıda insan olur. İnşallah 90 net ilk 150 de olur en kötü
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ki kimse bu seneki netine 6 7 net koymuyor. Geçen seneki gibi hesaplasam netim kaç olur diye hesaplayıp ona göre bakıyor
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Furious a katılıyorum.netinize +3 ekleyip geçen yılki sıralamaya bakın(iptallerin doğru sayıldığı).üç aşağı beş yukarı o civarlarda bir sıralama gelecektir.
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam herkes kendi fikrini soyluyor surec sonuna gelindi az cok dusunce belirtiyor. 90 net kotu bir net degil kimse oyle demedi zaten ama calisan insanlarin coklugu, burayi takip etmeyen yuksek yapanlar da vardir derken boyle dusunuyor insan. Gonul ister sizin dediginiz gibi olsun. Yarin aciklansin da gorelim artik durduk yere geriliyoruz.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Ki kimse bu seneki netine 6 7 net koymuyor. Geçen seneki gibi hesaplasam netim kaç olur diye hesaplayıp ona göre bakıyor
geçen senenin kliniği kolay busenenin temeli ama totalde bence aynı zorluk seviyesi o yüzden siralamalar yakin olur bence...evet bu sene sinva giren fazla ama bir de geçen sene ek yerleştirme sonucu sonradan girenler var mesela benim bir arkadaşım 600. İdi ek yerleştirme çıkınca yerleşti,normal de bu sene girse belki derece yapacakti ama yerlesince baslarim sinavina dedi ve bıraktı çalışmayı, yani ek yerleştirme ile yerleşen arkadaşları da hesaplayin yaklaşık 150 kişi fazladan yerleşti ve o 150 kişiyide elediginizi düşününce gecen sene ile ayni olur...benim tahminim115 soruda 85 net yapan biri 320-370 bandı olur...
Başa dön
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 6:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence sınavdan sonraki ilk hesapladıgınız neti 2016sınavıyla kıyaslayın ,soruların iptali,değerlendirme dışı tutulması büyük oynamalar yapmıyo kişinin kendi sıralamasınıda , bütün soruları Lehine veya aleyhıne olursa ancak öyle ciddi değişiklik oluyo.,o yüzden o netin 50altı 50üstü arasında bi sıralama olacaktır diye düşünüyorum ben.dtbugg arkadasa da katılıyorum gerçekten buradaki yorumlar 95net yapan adamı bile ulan ben kazanacak mıyım acaba diye düşünmeye sevk ediyor😐 bu kadar karamsar olmayalım iyi düşünelim iyi olsun😊
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2014 eylül ---- 1450 kişi girmiş---- 92 net --- 34. Olmuş. Sınavda iptal yok
2015 eylül----- 2313 kişi girmiş-----92 net---- 170. Olmuş (sınava 2 soru eklendi)
2016 eylül----- 2890 kişi girmiş-----92 net----258. Olmuş (sınava 6 soru eklendi)

Şimdi bide 2015 ve 2016 ya hiç soru eklenmeseydi bu 92 netli kişilerin sıralaması nası olurmuş ona bakalım

2015 eylülde 92 net yapan bir kişi esasen 89.50 net yapmış ( 2014 te 89.50 net 70 lerde olmuş)
2016 eylülde 92 net yapan bir kişi esasen 84.5 net yapmış ( 2014 te 150 lerde olmuş aynı net) ( 2015 te girmiş sayarsak bu kişiyi 87 neti olurdu. 2015 te 87 net ise 330 larda olmuş)

Şimdi bunu neden böyle araştırıp hesapladım 2014 2015 arasında 100kişi oynamış
2016 2014 arasında da yaklaşık yüz kişi oynamış yani sınavları birbirleriyle kıyaslayarak bi yere varamazsınız arkadaşlar. 2015 ve 2016 da iptaller doğru sayıldı ve sıralamalar ona göre belli oldu. 2014te hiç iptal yok. Ayrıca her sene 500 600 kişi fazladan giriyor ama sınavlar arasında bi kolerasyon yok maalesef.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 7:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En mantıklı olanı diğer sınavlardaki gibi iptaller doğru sayılsa netiniz kaç olur diye hesaplayın. 2015 ve 2016daki sıralamanızı bulun ortalamasını alın buna da 50 60 kişi ekleyin
Başa dön
dt_cndn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 8:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
En mantıklı olanı diğer sınavlardaki gibi iptaller doğru sayılsa netiniz kaç olur diye hesaplayın. 2015 ve 2016daki sıralamanızı bulun ortalamasını alın buna da 50 60 kişi ekleyin
iptal oldu dıe bahsettığınız 8 soru hangılerı acaba?
Başa dön
dt_cndn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Uyap a herhangı bısey yuklenmemıs mı
Başa dön
LUFFY
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birseyler bilen arkadaşlar lutfen bilgi versin. Artık kimsenin sabrı kalmadı bugün açıklanacak diye insanları ümitlendirip yeni başlıklar altında saçma sapan bilgiler paylaşanlar ne yapmaya çalışıyor insanlarin kafayı yemesi mi amaç nedir bu ya
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam değişik bişey yok endişeye kapılmayın. olursa yazıcam ben. hala istenirse raporları da atabilirim buraya ya da beceremezsem telefondan özelden atarım paylaşabilen atsın. ortodonti raporları gelmişti itiraz yoktu.
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya bi de rica edicem saçmasapan şeyler yazmayın artık şuraya nüktedan olucaz sarkastik yaklaşım sergilicez diye insanların panik yapmasına sebebiyet veriyorsunuz
Başa dön
dtgce92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:
hocam değişik bişey yok endişeye kapılmayın. olursa yazıcam ben. hala istenirse raporları da atabilirim buraya ya da beceremezsem telefondan özelden atarım paylaşabilen atsın. ortodonti raporları gelmişti itiraz yoktu.

peki uyap a yüklendi mi filan diyolar siz görebiliyo musunuz dosya no ile falan?
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 15, 2018 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

biz uyaptan göremiyoruz hocam atılan belgeler var sonuçları ile beraber, avukat çekip fotosunu atmıştı
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Sonraki
12. sayfa (Toplam 17 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız