Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Evet arkadaşlar doktora ve uzmanlığın tek farkı kaldı!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Evet arkadaşlar doktora ve uzmanlığın tek farkı kaldı!!!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Exper
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 24, 2012 7:24 am    Mesaj konusu: Evet arkadaşlar doktora ve uzmanlığın tek farkı kaldı!!! Alıntıyla Cevap Gönder

9 Kasım 2012 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28462
resmi gazetede yanınlanan tebliğe göre artık özele ortodonti sevki açıldı. SGK sadece Ortodonti doktorası olan ya da Ortodonti UZMANI olan hekimlerin sevkini karşılayacak .. Hani nerde 6.4.11 tarihi hani o tarihten sonra doktoralılara uzmanlık verilmeyecekti. Yalanmış.. BEN BOŞUNA SINAVA GİRDİM. İste doktoralıyla tek farkım o stresi 5 ay yaşayıp sınava girmiş ve HAKKIM la kazanmış olmam ...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dejavu48
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 24, 2012 9:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şu anda ortodonti uzmanı olmadığına göre böyle olması normal.muhim olan 4-5 yıl sonra yani ortodonti uzmanları piyasaya çıktıktan sonra doktora ibaresinin oradan kaldırılması
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 29, 2012 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÖYLE BİRSEY OLACAGINI HİÇ SANMIYORUM..İLLAKİ BİR SAYACAKLAR AYRIM ÇOK ZOR
Başa dön
dtmesut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 29, 2012 4:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şuanda tıpçılardan temelbilimlerde doktora yapanlar özel hastanelerde uzman doktor olarak çalışamıyorlar. Tabi devlettede. Tabi şöyle birşeyde var bizde bırak doktoralıyı uzman dişhekimiyle dişhekimi arasında bile yetki alanıyla ilgili bir ayrım yapılabileceğini sanmıyorum. uzmanlığı sadece orto ile cerrahide getirselerdi kesin engelleme olurdu ama tum bölümlerde uzmanlık çıktığı için kısıtlama falan olmaz.
Başa dön
dischi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 29, 2012 6:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

belirttiğiniz tarihte öyle bir yazı yokki ? Smile
Başa dön
dischi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 29, 2012 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O Tarihin detayları bu şekilde..
Bahsettiğiniz şey ile ilgili hiç bir yazı yoktur!!!!!!

BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ
— Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in Vekâlet Etmesine Dair Tezkere

YÖNETMELİKLER
— Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik
— Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliği
— Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
— Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Karasal Yayın ve Sıralama İhalesi Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik
— Galatasaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

TEBLİĞ
— Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ

İLÂNLAR
a - Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları
b - Çeşitli İlânlar
– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Değerleri
Başa dön
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 01, 2012 5:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne demek istediğinizi anlamadım ??
Başa dön
Exper
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 02, 2012 3:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dischi arkadaşım yayınladığınız yönetmeliğin ek lerini okursanız sevklerin özelde ortodonti doktorasına veya ortodonti uzmanı belgesine sahip hekimler için karşılanacağını görebilirsiniz.yani ^^-İlerde sevkler sadece ortodonti uzmnalarına verilebilecek ifadesi yanlış^^ Hopps arkadaşım için : özetle dusa hazırlanıyorsanız doktoralı lardan tek farkınız eğitim süresince tahminen 2 yıl kadar kadrosuz eğitim alacaksınız 2 yılın sonunda kadronuz büyük bir ihtimal gelecektir.
Başa dön
Hoppsss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 02, 2012 7:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ama dusla girenlerin kadrosu hemen geliyor...
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Arl 03, 2012 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu iki yılda kadro getiren üniversite hangisi merak ettim çoğu ünivetsitede kimsenin kadrosu yok ayrıca sevk değil rapor alınıyor ben sevk paraları sadece uzman ve doktora yapanlara ödenir gibi bir ibare görmedim. raporu veren kişilerden biri uzman ya da doktora yapmış olmalıdır diyor bence sevk tüm dişhekimlerine açık
Başa dön
dtmesut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Arl 03, 2012 5:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mutluluk yazmış:
bu iki yılda kadro getiren üniversite hangisi merak ettim çoğu ünivetsitede kimsenin kadrosu yok ayrıca sevk değil rapor alınıyor ben sevk paraları sadece uzman ve doktora yapanlara ödenir gibi bir ibare görmedim. raporu veren kişilerden biri uzman ya da doktora yapmış olmalıdır diyor bence sevk tüm dişhekimlerine açık

yıldızlı tedaviler * için. uzman yada doktoralı ibaresi var hocam. Aslında burdaki amaç çok basit. sgk diyorki kardeşim bunu eğer dişhekimleri yapabiliyorsa (devlette yapın) yapın ödedeyim ama siz bunun uzmanı yok ben yapamam diye sevk edecekseniz ozaman özelde bunu uzmanı yapması lazım. ortodonti sevkleri yoğunluk gerekçesiykle değil uzman olmaması egerekçesiyle yapılıyor. daha doğrusu devletteki 500 dişhekiminden hiçbirisi ben bu tedaviyi yapabilirim demiyor. neyse uzun oldu biraz.
Başa dön
mutluluk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Arl 03, 2012 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dikkat etmemişim doğru söylüyorsun yakında böyle bir sorun olmayacak devlet zaten bu işi zaten ortodontiyi kendi yapabilmek için çıkardı yakında sevk etmeyecek kendi ortodontisti olacak benim burda vurgulamak istediğim türkiyede isteyen ortodonti yapabilir.normal dişhekimliği mezunu herkes ortodonti uygulayabilir.
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Sal Arl 04, 2012 1:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hatalı bilgiler vermeyin lütfen
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız