Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - PEDO PERİO ENDO karmaşası
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

PEDO PERİO ENDO karmaşası
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 8:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu meslek yeniliklere açık olmayı , kendini geliştirmeyi gerektiriyor.
Her şeye uzman çağrılacaksa zaten bikaç aya batar o klinik.
İflası çeker; ama korkmayın teknisyen agalarımız alır orayı bi güzel işletir.
Yeni mezunlara ayar verip işi öğretme ayağına ezerler.Ezileceklerine mesleği bırakalım hep beraber mantığıyla yazmıştım tabi işin mübalası.
Ha bu arada protezi de en iyi teknisyen yapar. Proteze de bu şekilde saldırayım Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat hocam kısaca "benim dus olmadı bidaha da çalışmıycam" deseydiniz anlardık ya gerek var mı bu kadar kötülemeye
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Bu meslek yeniliklere açık olmayı , kendini geliştirmeyi gerektiriyor.
Her şeye uzman çağrılacaksa zaten bikaç aya batar o klinik.
İflası çeker; ama korkmayın teknisyen agalarımız alır orayı bi güzel işletir.
Yeni mezunlara ayar verip işi öğretme ayağına ezerler.Ezileceklerine mesleği bırakalım hep beraber mantığıyla yazmıştım tabi işin mübalası.
Ha bu arada protezi de en iyi teknisyen yapar. Proteze de bu şekilde saldırayım Smile

Caniniz mi sıkıldı Smile
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 10:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ahahahah yok ya belki olur da gerçekten içimden geleni yazdım valla.
Extra bi amacım yoktu. Benim tecrübelerim gördüklerim bu yönde.
Dersanenin endo hocası bu genç olan ;bi dersinde 5. Sınıflarla muhabbetinde şu diyalogu duydum. Ben implant yapmıyorsam pratisyen de kanal yapmasın. Bu neyin kafası . Hani millete bu mantığı empoze etmeye çalışıyorlar da kendilerini rezil ederler ancak.
Gerçek bu değil; gerçek bambaşka .burayı okuyan yeni mezunlara öğüt olsun diye yazdım. Gidin kurslara kendinizi geliştirin her işe girin , ne kadar tecrübe edinirseniz o kadar başarılı olursunuz. Uzmanlık önünde etiketiniz de olsa tabi ki çok daha iyi ama herkes herşeyi yapıyo, yapmak zorunda. Özelde tutunamassınız.Bi noktadan sonra ilerleyemessiniz.
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat haklı aslında pratisyene kanal yapma demenin mantıklı bir tarafı yok fakat her hekimden her işi de bekleyemezsiniz.iyi bir ortodontistden iyi bir cerrahlık beklenmemeli.aynı şekilde adam cerrahsa çok iyi estetik ön bölge restorasyon yapacak diye bir kural yok.

Hepsini öğreneyim derken hiç birinde tam olamamak var.kaldı ki uzmanlıkla bile tam o alanda tam olamıyoruz cerrahım diyenlerin kaçı dışarda ortognatik yapacak.ortocuların kaçı ddy girecek?

Sen kalkıp ya adam uzman ama yaptığı işleri kursa giderek ben de yaparım diyorsun eyvallah yaparsın ama o adam hem devletin hem de hastanın gözünde uzman.yarın özelde de sadece cerrahi yapacam ben diyerek çalışabilir fakat sen çalışamazsın.(kendi yerin değilse)

İnsan birazda sevdiği işi yapabilme imkanı yüzünden uzman oluyor.protezi sevmiyorsam pedoda çocukla uğraşmak hoşuma gidiyorsa uzmanlık da bana bu ayrıcalığı hem özelde hem devlette sağlıyorsa neden her işi yapmam gerek diye proteze atlayayım?
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 14, 2018 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Uzmanlık daha spesifik bir alanla uğraşıp daha fazla iş imkanı-ücret ve prestij sağlıyor. Elbette şu anda her diş hekimi her işi yapabilir. Hatta yapmak zorundadır ve bunun övünülecek yanı yok. Ben sadece kanal yaparım demek veya cerrahi yaparım demek uzmana ait bir lükstür. Ayrıca ilerde pratisyenin her işi yapabilecek olmasının da garantisi yok. Bundan yıllar öncesinin teknisyenlerine bu işi sadece fakülte mezunu hekimler yapabilecek deseydiniz gülüp geçerlerdi. Ama şimdi çok az sayıda teknisyen gizli kapaklı yapabiliyor ancak. İlerde en küçük ilçelerde bile uzmanlar cirit atmaya başlayınca ne olacak? Kanal tedavisi yapılacak dediğinizde hastanın "Uzmanlığınız var mı?" diye soracağı günler de gelecek. Şuanda bile en azından cerrahi ve ortodonti için soruyorlar. Devlette uzman ve pratisyeni karşılaştırmıyorum bile. Yani her yönüyle uzmanlık en mantıklısı.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birincisi kazanılmış hak denen bi şey var. Diş hekimi olarak ben bugün implant ve ameliyatlar yapıyorsam yarın da yaparım 20 sene sonra da yaparım. Feriştahı da gelse yaparım. Kaldı ki teşhis uzmanlığı odr varsa ben teşhis de koyamıyorum o zaman benim statüm ne oluyor. Nerden tutsanız saçmalık yani.
İkincisi övünüyorum bunla gurur da duyuyorum kanalımla , ameliyatımla , estetik dolgumla. Protezimle. İnşallah ortodonti kursuna da gidip yeterli pratikle ortodontiye de girmeyi düşünüyorum.
Üçüncüsü senelerdir bu sahte dişhekimleri teknisyenlerle uğraşamayan ilgili birimler ; gelip de benim hakkım olan işleri yapamassın demesini dört gözle bekleyen hekimlerin oluşu da ayrıca üzüntü verici.
Bunlar bizim hakkımız , bize fakültede verilen eğitim . O zaman biz ne okuduk neye çalıştık nerden mezun olduk. Yani komedi
Ha şunu da anlarım böyle arkadaşlarım da oldu; yeterli pratik eğitimi alamamış, yeterli hasta almamış, on tane kanal ,3 tane protezle mezun olmuş bi fakülteyle 200 kanal yapıp , her türkü protezi görmüş ve stajda yapmak zorunda olan bi fakülte mezunu arasında fark vardır. Ama zamanla dışarda kendini geliştirebilir . Çok da şey değil yani.
Ben yarın uzman da olsam bu gerçekleri ve hakkımı biliyorum. Diğer görüşe saygım var bekleyip göreceğiz.20 sene sonra mı olur 30 sene sonra mı olur artık çocuklarımız görürse Smile
Başa dön
Lancelot
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 9:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat hocam gerçekten merak ederek soruyorum haklarının bukadar farkında olan ve söylediğinize göre uzmanlık alanlarının yaptıgı işleri başarıyla yapan bir hekim olarak Diş Hekimliğinde UZMANLIK Sınavına neden girdiniz?Uzmanlık için neden emek verdiniz zaman harcadınız? Diş hekimi agız içi tüm mesleki müdahaleleri yapabilir ben de bu fikirdeyim böyle düşünen kendine güvenen çoğu insan uzmanlık olayına girmiyor zaten DE sizin yukarıda yazdıklarınızı okuyup bide dusa girmiş oldugunuzu söylemeniz arasındaki ilişki nedir? Ulaşamadığınız ciğer olayı mı yoksa sınava girdikten sonra gelen bi alamet fln mı ?
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hobi olsun diye girdim ahahaha Smile
Konu niye başka yerlere gidiyor anlamıyorum. Ben bu görüşleri sınava girerken de savunuyordum sonra da.
Kaldı ki sizin çevrenizde böyle düşünen kendine güvenen kişiler sınava girmiyorsa o sizin çevrenize özgü demek ki;
Benim çevremde bu şekilde olan herkes girdi. Bu sene yine girecekler de var. Bu görüşte olmak sınava girmemeyi mi gerektiyor?
Kendimi daha çok geliştirmek , daha çok öğrenmek için girdim.
Başa dön
Lancelot
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 16, 2018 2:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tamamdir hocam anladim ben uzmanlik gereksiz ama sinavina girip sansinizi denemek istediniz 😄 kafaniz guzelmis hayirli olsun
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 16, 2018 11:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İçiyorum her gece
Her gece başka bir eğlence
İçiyorum gönlümce
Hayat güzel sevince

Patlat bir şarkı koy bir kadeh
İçiyoruz yine bu gece
Her şeyi boş ver çal bu gece
İçiyoruz yine bu gece

Hadi bakalım tercihler için bugün son gün , gelecek haftaya belli olur sonuçlar Smile
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız