Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Yeniden yerlestirme mumkun mu?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Yeniden yerlestirme mumkun mu?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Srpxx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Mar 03, 2018 3:12 am    Mesaj konusu: Yeniden yerlestirme mumkun mu? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar merhaba, 2016 dusta sinav tekrar aciklanmis ve yeniden yerlestirme yapilmisti. Bu yil da boyle bir durum olabilir mi? bilgisi olan var mi?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
retzius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Mar 03, 2018 9:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özel mesaj göndermeye çalıştım ama olmadı.sanırım ek yerleştirmeden değil,2.yerleştirmeden bahsediyorsunuz.bunun için yeniden hesaplama yapılmış olması lazım.benim pek umudum yok.öğrenebildiğiniz bir bilgi varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
Başa dön
gutaperca
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 04, 2018 2:13 am    Mesaj konusu: Re: Yeniden yerlestirme mumkun mu? Alıntıyla Cevap Gönder

Srpxx yazmış:
Arkadaslar merhaba, 2016 dusta sinav tekrar aciklanmis ve yeniden yerlestirme yapilmisti. Bu yil da boyle bir durum olabilir mi? bilgisi olan var mi?

evet hocam bunu ben de merak edıyorum gecen sene neden 2. kez acıklandı,bu sene de olur mu acaba?
Başa dön
Ginger
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 04, 2018 6:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi bisürü muallak soru ve saçmasapan iptaller nedeniyle herşey adaletli mi oldu?Ben tekrar yerleştirmenin veya en azından iptallerin güncellenmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 06, 2018 1:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şöyle bir şeyden bahsetmek istiyorum. 2016 dus'u ilk açıklamada bilindiği gibi iptal edilen sorular doğru sayılarak sınav açıklandı. daha sonra ise dava sonucu iptal edilen sorular değerlendirme dışı olarak değerlendirilerek ikinci bir sonuç açıklaması yaptılar. benim duyduğum 2016 dus'u 3. yerleştirme mümkün mü başlığında yazılanlardan da öğrendiğim üzere ösym bu soruların değerlendirme dışı sayılması kararını temyize *****ürmüş ve kazanmış yani iptal soruların en son doğru olarak sayılmasına karar verilmiş. buradan da 2016 dus'u için 3. yerleştirme gibi bi durumdan bahsediliyor.

benim söylemek istediğim ise 2017 dus sonuçlarında iptal sorular yine değerlendirme dışı kabul edilerek sonuç açıklandı fakat ösym soruların doğru sayılması şeklindeki davayı kazandı diye gelen bilgiye göre; birincisi ösym niye bu sene soruları yine değerlendirme dışı bıraktı ikincisi de bu durumda geçen seneki karar gösterilerek ikinci bir yerleştirme şansı doğabilir mi.

bu ösym'nin temyizi kazanması ve iptal soruların doğru kabul edilmesi konusunda daha net bilgisi olan varsa aydınlatırsa seviniriz ben bu şekilde duydum fakat net bir belge dava sonucu vs kendi gözümle görmedim yanlış bir bilgi de vermek istemem fakat bi araştırsak iyi olur.
Başa dön
fairy
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 06, 2018 2:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2016 kılavuzda iptal edilen soruların doğru sayılacağı yazıyordu. Ösym bu yüzden karara karşı çıktı. Ayrıca iptal edilen soruların değerlendirme dışı bırakılmasını gerektiren yasa 2016 Dus kılavuzun yayınlanmasından sonra çıktı. Yani 2. Yerleştirme aslında yapılmaması gereken bir şeydi. Temyiz sonucu beklenmeden Ösym neden yerleştirme yaptı bilinmiyor. 3. Yerleştirmeyi de yapmayacak büyük ihtimalle çünkü zaten o puanlarla bir yerleştirme yapıldı.
2017 Dus kılavuzunda iptal edilen sorular değerlendirme dışı bırakılır şeklinde yazdığı için ikinci yerleştirme böyle bir nedenle yapılmaz. Biri dava açarsa iptal edilen sorulara belki, o sonuçlanırsa öyle bir yerleştirme olur. O da 2 sene sonra mı 3 sene sonra mı olur bilinmez. Yani umutlanmayın yaşamaya devam edin, öyle bir şey olursa ne mutlu. Olmazsa da bir şey kaybetmezsiniz.
Başa dön
retzius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Mar 11, 2018 11:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevabı değiştirilen iki sorudan birine itiraz edildi ve iptal edildi.diğerine iptal için dava açılmış mıydı biliyor musunuz?
Başa dön
retzius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2018 7:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar gün için çok sayıda kişi bu başlığa bakmış ancak cevap yazmamış.
2.yerleştirme için beklentisi olanlarla bir grup kurup,neler yapılabileceğini konuşmak isteyenler benimle iletişime geçebilirler.
Başa dön
dt_md
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Mar 21, 2018 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız